Hoşgeldiniz!

Örf Videoları İzle

Çin'de Sıradan Bir Evlilik Günü 00:19
Çin'de Sıradan Bir Evlilik Günü 25.117 izlenme - 4 ay önce Bu Çinlilerin adetleri, töreleri bir acayip. Erkeğin kadına yaptıkları, kadının ise erkeğe yaptıklarını gördüğünüzde eminim sizde çüşşşş diyeceksiniz.
Ailesinin Önünde Canlı Canlı Öpüşen Gelin 01:02
Ailesinin Önünde Canlı Canlı Öpüşen Gelin 24.638 izlenme - 9 ay önce Türk örf ve adetlerinde ayıp olarak bilenen öpüşmeyi,gelinimizin nişanında ailesinden önünde canlı canlı yaşamış.Bunu ölümsüzleştirmişler. Yeni gelinimizin diğer bir özelliği ise,espiri yaptıktan sonra canavar'a dönüşebiliyor.
İrfan Özata - Örf 03:52
İrfan Özata - Örf 4.029 izlenme - 1 yıl önce Irfan Özata - Örf (Video Klip 2016) Şarkı Sözleri (lyrics): Sende vur be gönlüme çok mu? Zaten bugün yarın beni unuttururlar Cam kırıklarını ben.. __________________________________________ Tüm müzik videoları yüksek ses ve görüntü kalitesinde izlesene.com'da! "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..." Irfan Özata - Örf Official Music Video Music video by Irfan Özata performing Örf. (C) 2016 SONY MUSIC ENTERTAINMENT TURKEY
Kör Ahmet  -  Yöresel Kız İsteme 06:09
Kör Ahmet - Yöresel Kız İsteme 2.936 izlenme - 2 yıl önce Ahmet Özdemir yanı lakabıyla Kör Ahmet Konya'nın yetiştirdiği ender sanatçılarındandır. Kendisiyle uzaktan da olsa akrabalık bağım bulunduğu için kendisiyle oturup sohbet etmişliğim vardır. Kendisi görmediği halde çevreyi tasvir edişi gören gözlerden daha güzeldir. Mizahi yönünün yanında kendisi unutulmaya yüz tutmuş Konya gelenek ve göreneklerine de sahip çıkmaktadır. İşte unutulmaya yüz tutmuş en bir gelenek olan Konya'ya özgü kız isteme olayını hep beraber seyir eyleyelim.
Yörük Geleneği: Çelikleme Kutlaması 00:55
Yörük Geleneği: Çelikleme Kutlaması 1.409 izlenme - 2 yıl önce Merhaba arkadaşlar Yörük geleneği olarak bilinen ve dünyanın diğer bölgelerinde görülen Çelikleme Kutlamasını sizlerle paylaşıyoruz. Doğada özgürce akan suyun içine, bebekleri toprağa değdirecek şekilde batırıp çıkarılarak uygulanmakta. Topraktan gelip, toprağa gideceğimizi unutmamak için, doğunca da ölünce de su ile arındığımızı unutmamak için, çelik gibi iradeli, soğuğa ve hastalıklara karşı dayanıklı, sağlıklı ve güçlü olsunlar diye yapılmakta. Ömürleri özgür akan sular gibi en güzel öyküler olsun…
Derin Kökler (Kayseri - Hacıaliler Köyü) - TRT Avaz 04:41
Derin Kökler (Kayseri - Hacıaliler Köyü) - TRT Avaz 757 izlenme - 1 yıl önce TRT 2'den beri süre gelen derin kökler belgeseli TRT'nin yaptığı en güzel işlerden biridir. Anadolu ve Türk insanının gerçek kültürünün ne olduğunu bize göstermesi bakımından önemlidir. Ayrıca bu videolarla ileride unutulacak geleneklerin ve adetlerin tanınması, unutulmaması ve tarihe böyle de bir geleneğimiz vardı notunun düşülmesi için eşsiz değere sahip bir belgesel dizisi yaratılmıştır. Derin Kökler'de kız alma merasimi Kayseri'den sizlere yansıyor...
Dünyanın En İğrenç 10 Geleneği 02:31
Dünyanın En İğrenç 10 Geleneği 626 izlenme - 2 yıl önce Her insanı ilgilendiren örf adet töre dedikleri yazılı olmayan kurallar yerine göre kanunlar vardır ve orada yaşayan tüm insanlar genellikle bu kurallara uymak zorundadırlar, tamamda bu nedir amk.
4 Dakikada 1 Haftalıktan 14 Yaşına Kadar Büyüme Serüveni 04:05
4 Dakikada 1 Haftalıktan 14 Yaşına Kadar Büyüme Serüveni 693 izlenme - 2 yıl önce Hollandalı bir ailenin kızlarının doğumunun bir hafta sonrasından itibaren her hafta sonu 14 yaşına kadar çektikleri videolar ile çocuklarının zaman akşını yaptıkları çalışma.Bir çok hollanda gazetesi ve akil hollandalı vatandaş ise ailenin buradaki amaçlarının çocuklarını meşhur etmek olduğunu ve bu davranışın hollanda örf ve adetlerine hiç uygun olmadığını ve toplumun yozlaşmakta olduğunu söylemekteler.(şaka değil gerçek)
Doğrugöz Etkinlikleri 20:23
Doğrugöz Etkinlikleri 729 izlenme - 3 yıl önce 2007 Yılında Çekilmiş Konya Doğrugöz Belediyesine Ait Görüntüler
Galimjan Joldasbay Ak Tilek (Kazak Türkçesi) 03:20
Galimjan Joldasbay Ak Tilek (Kazak Türkçesi) 246 izlenme - 2 yıl önce Galimjan Joldasbay adlı Kazak sanatçıdan güzel bir Kazak Düğünü şarkısı(Türkçe altyazısı ile birlikte).. Beğenmeniz dileğiyle keyifli dinlemeler..
Azerbaycan'ın Dostu Hangi Ülkelerdir? 02:30
Azerbaycan'ın Dostu Hangi Ülkelerdir? 226 izlenme - 2 yıl önce Bakü'de Azerbaycan'ın dostu hangi ülkelerdir sorusuna verilen cevapları izliyoruz. Can kardeşlerimiz hemen hemen ilk cevapları Türkiye'dir.
Arabesk Kötü Müzük mü? 08:50
Arabesk Kötü Müzük mü? 183 izlenme - 2 yıl önce Fazil say arabesk yavsakligindan utaniyorum dedi arabesk tartismasi kanal türk cikmaz sokak..sizce dogrumu söylüyor..? bütün arabesk müzik yavsak müzik midir? arabeskte yavsak sanatci varmi kimlere yavsak demek istedi...?müzigin iyisi kötüsü olurmu...? kimleri dinlersiniz...? arabesk müzik türk halkinin aci yokluk gercek yüzünü,mü ifade eder? neden arabesk? arabesk müzik halkimizin ifadesini,mi tasir? türk müzigin kalbi,mi dir?..ibrahim erkal gökhan güney hakki bulut afrikali ali ankarali ayse ahmet selcuk kayahan...
Mehirde Ölçü Nedir? 01:24
Mehirde Ölçü Nedir? 2 izlenme - 6 gün önce Mehirin en az miktarı 10 dirhem (34 gram) gümüştür. En çoğunun ise belli bir miktarı yoktur. Erkeğin mâlî gücüne, bölgenin örf ve âdetine göre değişiklik arz eder. Meselâ, Ümmü Habibe Habeşistan’a hicret eden kafilenin arasındaydı. Kocası orada vefat etti. Habeş kralı Necaşi, Ümmü Habibe validemizi Peygamberimize (a.s.m.) nikâhladı ve mehir olarak da 4000 dirhem (12.800 gram) gümüş verdi.O devirde beş dirheme bir koyun satın alınabiliyordu. Ancak bilindiği gibi, bu mehir parasını Necaşi kendisi vermiştir.
Ders: M.Ö 1000 İslam Öncesi Türk Tarihi 1 Devlet Yapısı Yönetım Örf Hukuk Töreler 26:10
Ders: M.Ö 1000 İslam Öncesi Türk Tarihi 1 Devlet Yapısı Yönetım Örf Hukuk Töreler 89 izlenme - 3 yıl önce Ders: M.Ö 1000 İslam Öncesi Türk Tarihi 1 Devlet Yapısı Yönetım Örf Hukuk Töreler