Hoşgeldiniz!

örf

Çin'de Sıradan Bir Evlilik Günü 00:19
Çin'de Sıradan Bir Evlilik Günü 32.344 izlenme - 1 yıl önce Bu Çinlilerin adetleri, töreleri bir acayip. Erkeğin kadına yaptıkları, kadının ise erkeğe yaptıklarını gördüğünüzde eminim sizde çüşşşş diyeceksiniz.
Ailesinin Önünde Canlı Canlı Öpüşen Gelin 01:02
Ailesinin Önünde Canlı Canlı Öpüşen Gelin 26.471 izlenme - 2 yıl önce Türk örf ve adetlerinde ayıp olarak bilenen öpüşmeyi,gelinimizin nişanında ailesinden önünde canlı canlı yaşamış.Bunu ölümsüzleştirmişler. Yeni gelinimizin diğer bir özelliği ise,espiri yaptıktan sonra canavar'a dönüşebiliyor.
İrfan Özata - Örf 03:52
İrfan Özata - Örf 4.220 izlenme - 2 yıl önce Irfan Özata - Örf (Video Klip 2016) Şarkı Sözleri (lyrics): Sende vur be gönlüme çok mu? Zaten bugün yarın beni unuttururlar Cam kırıklarını ben.. __________________________________________ Tüm müzik videoları yüksek ses ve görüntü kalitesinde izlesene.com'da! "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..." Irfan Özata - Örf Official Music Video Music video by Irfan Özata performing Örf. (C) 2016 SONY MUSIC ENTERTAINMENT TURKEY
Kör Ahmet  -  Yöresel Kız İsteme 06:09
Kör Ahmet - Yöresel Kız İsteme 3.550 izlenme - 3 yıl önce Ahmet Özdemir yanı lakabıyla Kör Ahmet Konya'nın yetiştirdiği ender sanatçılarındandır. Kendisiyle uzaktan da olsa akrabalık bağım bulunduğu için kendisiyle oturup sohbet etmişliğim vardır. Kendisi görmediği halde çevreyi tasvir edişi gören gözlerden daha güzeldir. Mizahi yönünün yanında kendisi unutulmaya yüz tutmuş Konya gelenek ve göreneklerine de sahip çıkmaktadır. İşte unutulmaya yüz tutmuş en bir gelenek olan Konya'ya özgü kız isteme olayını hep beraber seyir eyleyelim.
Yörük Geleneği: Çelikleme Kutlaması 00:55
Yörük Geleneği: Çelikleme Kutlaması 1.481 izlenme - 3 yıl önce Merhaba arkadaşlar Yörük geleneği olarak bilinen ve dünyanın diğer bölgelerinde görülen Çelikleme Kutlamasını sizlerle paylaşıyoruz. Doğada özgürce akan suyun içine, bebekleri toprağa değdirecek şekilde batırıp çıkarılarak uygulanmakta. Topraktan gelip, toprağa gideceğimizi unutmamak için, doğunca da ölünce de su ile arındığımızı unutmamak için, çelik gibi iradeli, soğuğa ve hastalıklara karşı dayanıklı, sağlıklı ve güçlü olsunlar diye yapılmakta. Ömürleri özgür akan sular gibi en güzel öyküler olsun…
4 Dakikada 1 Haftalıktan 14 Yaşına Kadar Büyüme Serüveni 04:05
4 Dakikada 1 Haftalıktan 14 Yaşına Kadar Büyüme Serüveni 1.047 izlenme - 3 yıl önce Hollandalı bir ailenin kızlarının doğumunun bir hafta sonrasından itibaren her hafta sonu 14 yaşına kadar çektikleri videolar ile çocuklarının zaman akşını yaptıkları çalışma.Bir çok hollanda gazetesi ve akil hollandalı vatandaş ise ailenin buradaki amaçlarının çocuklarını meşhur etmek olduğunu ve bu davranışın hollanda örf ve adetlerine hiç uygun olmadığını ve toplumun yozlaşmakta olduğunu söylemekteler.(şaka değil gerçek)
Dünyanın En İğrenç 10 Geleneği 02:31
Dünyanın En İğrenç 10 Geleneği 820 izlenme - 3 yıl önce Her insanı ilgilendiren örf adet töre dedikleri yazılı olmayan kurallar yerine göre kanunlar vardır ve orada yaşayan tüm insanlar genellikle bu kurallara uymak zorundadırlar, tamamda bu nedir amk.
Derin Kökler (Kayseri - Hacıaliler Köyü) - TRT Avaz 04:41
Derin Kökler (Kayseri - Hacıaliler Köyü) - TRT Avaz 780 izlenme - 2 yıl önce TRT 2'den beri süre gelen derin kökler belgeseli TRT'nin yaptığı en güzel işlerden biridir. Anadolu ve Türk insanının gerçek kültürünün ne olduğunu bize göstermesi bakımından önemlidir. Ayrıca bu videolarla ileride unutulacak geleneklerin ve adetlerin tanınması, unutulmaması ve tarihe böyle de bir geleneğimiz vardı notunun düşülmesi için eşsiz değere sahip bir belgesel dizisi yaratılmıştır. Derin Kökler'de kız alma merasimi Kayseri'den sizlere yansıyor...
Doğrugöz Etkinlikleri 20:23
Doğrugöz Etkinlikleri 754 izlenme - 4 yıl önce 2007 Yılında Çekilmiş Konya Doğrugöz Belediyesine Ait Görüntüler
Galimjan Joldasbay Ak Tilek (Kazak Türkçesi) 03:20
Galimjan Joldasbay Ak Tilek (Kazak Türkçesi) 304 izlenme - 3 yıl önce Galimjan Joldasbay adlı Kazak sanatçıdan güzel bir Kazak Düğünü şarkısı(Türkçe altyazısı ile birlikte).. Beğenmeniz dileğiyle keyifli dinlemeler..
Damadı Evlendiğine Pişman Ettirmek! 01:03
Damadı Evlendiğine Pişman Ettirmek! 95 izlenme - 9 ay önce Bursa’nın İznik ilçesinde damada yapılanlar görenleri hayrete düşürmüş. Anadolu örf ve adetlerinin yaşatıldığı İznik’te dünya evine giren damat Burhan Çivi’ye arkadaşları öyle şeyler yaptılar ki davetliler bile şaşırmış.
Azerbaycan'ın Dostu Hangi Ülkelerdir? 02:30
Azerbaycan'ın Dostu Hangi Ülkelerdir? 260 izlenme - 3 yıl önce Bakü'de Azerbaycan'ın dostu hangi ülkelerdir sorusuna verilen cevapları izliyoruz. Can kardeşlerimiz hemen hemen ilk cevapları Türkiye'dir.
Arabesk Kötü Müzük mü? 08:50
Arabesk Kötü Müzük mü? 212 izlenme - 3 yıl önce Fazil say arabesk yavsakligindan utaniyorum dedi arabesk tartismasi kanal türk cikmaz sokak..sizce dogrumu söylüyor..? bütün arabesk müzik yavsak müzik midir? arabeskte yavsak sanatci varmi kimlere yavsak demek istedi...?müzigin iyisi kötüsü olurmu...? kimleri dinlersiniz...? arabesk müzik türk halkinin aci yokluk gercek yüzünü,mü ifade eder? neden arabesk? arabesk müzik halkimizin ifadesini,mi tasir? türk müzigin kalbi,mi dir?..ibrahim erkal gökhan güney hakki bulut afrikali ali ankarali ayse ahmet selcuk kayahan...
Ders: M.Ö 1000 İslam Öncesi Türk Tarihi 1 Devlet Yapısı Yönetım Örf Hukuk Töreler 26:10
Ders: M.Ö 1000 İslam Öncesi Türk Tarihi 1 Devlet Yapısı Yönetım Örf Hukuk Töreler 93 izlenme - 4 yıl önce Ders: M.Ö 1000 İslam Öncesi Türk Tarihi 1 Devlet Yapısı Yönetım Örf Hukuk Töreler
Mehirde Ölçü Nedir? 01:24
Mehirde Ölçü Nedir? 4 izlenme - 10 ay önce Mehirin en az miktarı 10 dirhem (34 gram) gümüştür. En çoğunun ise belli bir miktarı yoktur. Erkeğin mâlî gücüne, bölgenin örf ve âdetine göre değişiklik arz eder. Meselâ, Ümmü Habibe Habeşistan’a hicret eden kafilenin arasındaydı. Kocası orada vefat etti. Habeş kralı Necaşi, Ümmü Habibe validemizi Peygamberimize (a.s.m.) nikâhladı ve mehir olarak da 4000 dirhem (12.800 gram) gümüş verdi.O devirde beş dirheme bir koyun satın alınabiliyordu. Ancak bilindiği gibi, bu mehir parasını Necaşi kendisi vermiştir.