Hoşgeldiniz!

organ bağışı

Organ Bağışını Yanlış Anlayan Genç 01:12
Organ Bağışını Yanlış Anlayan Genç 177.717 izlenme - 5 yıl önce Organ bağışını yanlış anlayan genç :) Organ Bağışına İnanılmaz Yorum Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Bir Annenin Ölen Oğlunun Kalbinin Başka Bedende Atışını Dinlemesi 00:36
Bir Annenin Ölen Oğlunun Kalbinin Başka Bedende Atışını Dinlemesi 1.058 izlenme - 9 ay önce Bir annenin, ölen oğlunun bağışladığı kalbini başka birinde dinlediği anı izliyoruz arkadaşlar. Organ bağışının önemini bir kez daha anlıyoruz...
Organ Bağışına Dikkat Çekmek İçin Yapılan Çarpıcı Kampanya 02:04
Organ Bağışına Dikkat Çekmek İçin Yapılan Çarpıcı Kampanya 1.311 izlenme - 2 yıl önce İnsanları organ bağışı yapmaya teşvik etmek amacıyla taksilerin hasarlı parçaları, kullanılabilir başka parçalarla değiştirildi. JWT Buenos Aires,organ bağışının yayılması için "Donör Otomobiller" kampanyasını hayata geçirdi. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Dünyanın En Adi İnsanı - The World's Biggest Asshole 02:48
Dünyanın En Adi İnsanı - The World's Biggest Asshole 1.797 izlenme - 2 yıl önce Ne kadar adi adam olduğunuz önemli değil, birgün birileri için kahraman olabilirsiniz.
Organ Bağışı 00:28
Organ Bağışı 2.008 izlenme - 10 yıl önce herkese davet
İsim - En İyi Senaryo Ödüllü Kısa Film 05:24
İsim - En İyi Senaryo Ödüllü Kısa Film 884 izlenme - 3 yıl önce En iyi senaryo ödülü kazanan İSİM filmi. Organ bağışına dikkat çekmek isteyen amatör yapımı çok güzel bir kısa filmi.
Genç Kızın Organları 6 Kişiye Umut Oldu 02:10
Genç Kızın Organları 6 Kişiye Umut Oldu 24 izlenme - 4 hafta önce Genç kızın organları 6 kişiye umut olduSAMSUN - Samsun'da şofben zehirlenmesi sonucu hayatını kaybeden 26 yaşındaki Nurgül Özbek'in organları 6 hastaya yaşam umudu oldu.
Diyaliz Hastaları 02:14
Diyaliz Hastaları 894 izlenme - 10 yıl önce organ bağışı
Organ Bekleyenler 05:37
Organ Bekleyenler 915 izlenme - 9 yıl önce organ bağışı ülkemizde hala yeterli seviyede değildir. herkesi bu kutsal göreve davet ediyoruz.
Adam ve Köpek 01:34
Adam ve Köpek 263 izlenme - 2 yıl önce FATH (Fundación Argentina de Transplante Hepático) tarafından hazırlanan ve organ bağışına vurgu yapılan bu reklamda, bir adam ve köpeğin çok değişik bir hikayesi anlatılıyor.
Adam ve Köpeği (Arjantin'den bir Kamu Spotu) 01:34
Adam ve Köpeği (Arjantin'den bir Kamu Spotu) 233 izlenme - 2 yıl önce İnsanlara, organ bağışı ile ilgili ilham olması amacıyla FATH adlı kurum tarafından yaptırılan anlamlı bir video.
Organ bağışını çok yanlış anlayan çocuk 01:12
Organ bağışını çok yanlış anlayan çocuk 239 izlenme - 4 yıl önce Organ bağışını çok yanlış anlayan çocuk
Organ Bağışıyla Yaşat - Ege Üniversitesi Öğrencilerinden 02:37
Organ Bağışıyla Yaşat - Ege Üniversitesi Öğrencilerinden 422 izlenme - 7 yıl önce yönetmen&görüntü yönetmeni alican akgün http//www.organbagisiylayasat.org eğer yeri gelirde beni hatırlamak isterseniz bunu size ihtiyacı olan birine yardım ederek yapın. ''organ bağışı'' konulu sosyal sorumluluk projemiz www.organbagisiylayasat.org videomuzu paylaşarak onların tüm isteklerini gerçekleştirebiliriz sonsuza dek yaşamaları adına.. www.facebook.com/organbagisiylayasat
Sam ailesinin tamamı bütün organlarını bağışlanacak 05:05
Sam ailesinin tamamı bütün organlarını bağışlanacak 233 izlenme - 2 yıl önce Sinan Şamil Sam'ın hayatını kurtarmak amacıyla yapay organ üretmek için Bioprinter'ı geliştiren Sam'ın amcası Talat Sam, "Yaklaşık 7 yıldır uğraşmış olduğumuz bu sistemi acil hale getirerek yeğenimi kurtarmak için uğraştık. Ama maalesef ömrü yetmedi ve aranan karaciğer bulunamadı" dedi.
Organ Fazlası Olan Organ Bağışlamalı 01:12
Organ Fazlası Olan Organ Bağışlamalı 246 izlenme - 3 yıl önce Organ bağışını yanlış anlayan genç üniversitelinin şaşırtan ve komik röportajı. Olaya hakim olmamakla beraber ilginç bi yorum getirmiş kendileri.
Organ bağışının önemi nedir? 04:47
Organ bağışının önemi nedir? 132 izlenme - 4 yıl önce Organ bağışının önemi nedir?
Hangi Organınızı Kesinlikle Bağışlamazsınız? - Sokak Röportajı 02:22
Hangi Organınızı Kesinlikle Bağışlamazsınız? - Sokak Röportajı 177 izlenme - 4 yıl önce Kişinin hayatta iken, serbest iradesi ile tıbben yaşamı sona erdikten sonra doku ve organlarınızın başka hastaların tedavisi için kullanılmasına izin verilmesidir. Organ bağışı yapmaya karar verdiniz fakat hangi organınızı bağışlayacağınız konusunda hiç bir fikriniz yok. Kesinlikle bağışlamam dediğiniz bir organınız var mı? işte bazı cevaplar: Gözlerimi Yani beynim kalsın isterim kafamın içinde Burnumu Hiç birini Kulağımı bağışlamam. Vermem işte. Kalbim olmadığında yaşayacağımı düşünmüyorum.
Ogün Bülent - Organ Bağışı Şarkısı 00:08
Ogün Bülent - Organ Bağışı Şarkısı 169 izlenme - 4 yıl önce Ogün Bülent - Organ Bağışı Şarkısı
Kızının Kalbini Başka Bir Bedende Dinleyen Baba 01:24
Kızının Kalbini Başka Bir Bedende Dinleyen Baba 30 izlenme - 8 ay önce Amerika'dan, 20 yaşındaki kızını kaybetmiş bir babanın acı hikâyesi... Zor bir karar verdi o baba. Kızının organlarını bağışladı... 4 kişi hayat buldu sayesinde. O 4 kişiden biri, kızının kalbiyle yaşıyordu... Ve babası, sadece kızının nakledilen kalbini bir başka bedende dinlemek için yollara düştü. O an, öyle bir an ki, izleyenler gözyaşlarını tutamadı.
Tiyatroyla Organ Bağışına Dikkat Çekiyorlar 03:22
Tiyatroyla Organ Bağışına Dikkat Çekiyorlar 146 izlenme - 3 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Tiyartodan detaylar-Tiyatro topluluğunun kurucusu ve kişisel gelişim uzmanı Büşra Demir ile röportaj-Kahramanmaraş Böbrek ve Diyaliz Hastalıkları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Harun Reyhan ile röportaj-Emine Zorlu ile röportaj Tiyatroyla organ bağışına dikkat çekiyorlar- Kahramanmaraş'ta Lala Tiyatro Topluluğu öncülüğünde bir araya gelen 18 gönüllü, organ bağışına dikkat çekmek için oyunlar sahneliyor- Kahramanmaraş Böbrek ve Diyaliz Hastalıkları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Reyhan: - "Özellikle organ nakli konusunda insanları duyarlı hale getirerek bağış almak istiyoruz" Kahramanmaraş'ta organ bağışı ve diyaliz hastalarına dikkat çekmek amacıyla bir araya gelen gönüllü işçiler, sahneledikleri oyunlarla topluma sosyal içerikli mesajlar veriyor.
Afdider 00:49
Afdider 252 izlenme - 10 yıl önce herkes izlesin
Organ Bağışı Caiz Midir? 03:21
Organ Bağışı Caiz Midir? 18 izlenme - 9 ay önce Organ Bağışı Caiz midir? Dr. Hüseyin Kayapınar(Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi) Cevaplıyor: Peygamber efendimizin bir hadisi var; " Hayrun Nas Men Yenfeûn Nas " ( İnsanların en hayırlısı insanlara en yararlı olandır. ) Müslüman insanlara yararlı olma gayreti içerisinde olmalıdır. İnsanın, ister diri olsun ister ister ölü olsun her şeyi mübarektir, mükerremdir, değerlidir. Kendi onurumuz değerli olduğu gibi organlarımız da değerlidir. Dolayısıyla her hangi bir zorunluluk yokken organa verilecek bir zarar çok büyük günahlardandır. Bu gün tıp ilerlemiş, bi şekilde çeşitli organları işlevsiz hale gelen kişiler ölü insanların organlarının nakledilmesi suretiyle hayatiyetlerini daha sağlıklı bir şekilde devam ettirme imkanına sahiptirler. Bu hayırlı bir iş, böyle hayırlı bir işin dinimizce yasaklanması pek düşünülemez. Ancak bunun şartları var; 1.Bu organı veren kişi ister ölümüne bağlı olarak vasiyet etmiş olsun ister hayatında iken vermiş olsun, bu işi para karşılığı yapmaması lazım. Çünkü insan mükerremdir kendisi satılamayacağı gibi bir organı da satılamaz. 2.Eğer hayattaysa kişinin rızasının olması lazım. Eğer hayatta değil ise yakınlarının rızasının olması lazım. 3.Kişiden alınan organ, o kişinin hayatiyetinin devamına engel olmaması lazım. Bu şartlarda bir de organ nakledilen kişinin tedavi imkanına umut vermesi gerekir en azından tıbbi şartlar altında sabit olması gerekir. Bu şartlar yerine geldikten sonra ister hayattayken olsun ister vefat ettikten sonra olsun vasiyetinin yerine getirilmesinde bir sakınca yoktur.
Ogün Bülent - Trt Fm 34:59
Ogün Bülent - Trt Fm 149 izlenme - 4 yıl önce TRT FM 29 Ağustos 2013 Gezdim gördüm sevdim programı Organ Bağışı Temalı Şarkı ve TMFTUR Türkiye turu Organ bağışı kampanyası öncesi söyleşi
MHP'li Kadınlardan Organ Bağışına Destek 04:28
MHP'li Kadınlardan Organ Bağışına Destek 8 izlenme - 3 ay önce MHP'li kadınlardan organ bağışına destekGAZİANTEP - MHP'li kadınlar organ bağışı haftası dolayısıyla Özel Hatem Hastanesinde açılan stantta tüm organlarını bağışladı.
Kendini Organ Bağışına Adadı - Organ Bağış Gönüllüsü 02:12
Kendini Organ Bağışına Adadı - Organ Bağış Gönüllüsü 9 izlenme - 3 ay önce Türkiye, organ nakli konusunda dünyanın en ileri ülkelerinin başında gelse de, organ başığında arzu edilen seviyede değil. Bağışların artması umut ediliyor ancak, ilerleme sağlanamıyor. Ülkemizde 30 bine yakın kişinin organ beklediği belirtiliyor. Çoğunluğu 22 bin hasta ile böbrek hastaları oluşturuyor.. Diğer hastalar ise kalp, karaciğer, akciğer, pankreas ve kornea bekliyor. Organ bağışının yetersizliği karşısında duyarsız kalamayanlar da var… En yeni içerikler ve güncel videolar için kanalımıza abone olmayı unutmayın. Kanalımıza Abone Olmak İçin: https://www.youtube.com/user/diyanettv?sub_confirmation=1&feature=iv&src_vid=Pw6SPinr1CU&annotation_id=annotation_2140645055 Web Sitemiz http://www.diyanet.tv Facebook http://www.fb.com/trtdiyanet Twitter http://www.twitter.com/trtdiyanet Instagram : http://instagram.com/trtdiyanet
Herkesin izlemesi gereken tanıtım!..Organ Bağış.. 01:34
Herkesin izlemesi gereken tanıtım!..Organ Bağış.. 63 izlenme - 3 yıl önce Herkesin izlemesi gereken tanıtım!................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
AA Gün Özeti Akşam 29.01.2015 03:48
AA Gün Özeti Akşam 29.01.2015 100 izlenme - 3 yıl önce *Mehmet Görmez: "Organ bağışu en büyük sadakadır" dedi... *AFAD kampından çamursuz bir kış geçiriyorlar.... Daha fazla haber için www.izlesene.com/anadoluajansi
organ bağışı 04:49
organ bağışı 87 izlenme - 7 yıl önce organ bağışı
Karaciğer Nakli Yapılan Fırat Bebek Sağlığına Kavuştu 03:24
Karaciğer Nakli Yapılan Fırat Bebek Sağlığına Kavuştu 85 izlenme - 4 yıl önce Karaciğer Nakli Yapılan Fırat Bebek Sağlığına Kavuştu Gümüşhane'de Çıkan Yangında Evin Birinci Katında Mahsur Kalan Ve Dumandan Etkilenerek Hayatını Kaybeden...
Ardahan'da Organ Bağışı Standı Açıldı 03:18
Ardahan'da Organ Bağışı Standı Açıldı 6 izlenme - 3 ay önce Ardahan'da Organ Bağışı standı açıldıARDAHAN - 3-9 Kasım tarihleri arasında organ bağışı bilincini geliştirmek amacıyla yapılan "Organ Bağış Haftası" kapsamında Milli Egemenlik Parkında stant açıldı.