Hoşgeldiniz!

organizma

Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar 3 01:19
Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar 3 1.143 izlenme - 3 yıl önce Genetik mühendisliğinin çeşitli teknikler kullanarak yaptığı müdahalelerle kalıtımsal değişikliğe uğrattığı organizmalar günümüzde, G.D.O. (genetiği değiştirilmiş organizmalar) kısaltılmış adıyla ifade edilmektedir. Bu teknikler; rekombinant DNA ya da "rekombinant DNA teknolojisi" olarak bilinirler. Rekombinant DNA teknolojisi sayesinde DNA molekülleri tüpte (In vitro), yani canlı organizmanın ya da hücrenin dışında, yeni bir tür yaratmak üzere bir molekül içinde bir araya getirilebilmektedir. Bu DNA da bir organizmaya aktarıldığında değiştirilmiş özellikleri ya da kendine özgü özellikleri olan bir canlının ortaya çıkmasını sağlamaktadır.
Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar 2 01:28
Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar 2 1.044 izlenme - 3 yıl önce Genetik mühendisliğinin çeşitli teknikler kullanarak yaptığı müdahalelerle kalıtımsal değişikliğe uğrattığı organizmalar günümüzde, G.D.O. (genetiği değiştirilmiş organizmalar) kısaltılmış adıyla ifade edilmektedir. Bu teknikler; rekombinant DNA ya da "rekombinant DNA teknolojisi" olarak bilinirler. Rekombinant DNA teknolojisi sayesinde DNA molekülleri tüpte (In vitro), yani canlı organizmanın ya da hücrenin dışında, yeni bir tür yaratmak üzere bir molekül içinde bir araya getirilebilmektedir. Bu DNA da bir organizmaya aktarıldığında değiştirilmiş özellikleri ya da kendine özgü özellikleri olan bir canlının ortaya çıkmasını sağlamaktadır.
Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar 4 01:13
Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar 4 1.023 izlenme - 3 yıl önce Genetik mühendisliğinin çeşitli teknikler kullanarak yaptığı müdahalelerle kalıtımsal değişikliğe uğrattığı organizmalar günümüzde, G.D.O. (genetiği değiştirilmiş organizmalar) kısaltılmış adıyla ifade edilmektedir. Bu teknikler; rekombinant DNA ya da "rekombinant DNA teknolojisi" olarak bilinirler. Rekombinant DNA teknolojisi sayesinde DNA molekülleri tüpte (In vitro), yani canlı organizmanın ya da hücrenin dışında, yeni bir tür yaratmak üzere bir molekül içinde bir araya getirilebilmektedir. Bu DNA da bir organizmaya aktarıldığında değiştirilmiş özellikleri ya da kendine özgü özellikleri olan bir canlının ortaya çıkmasını sağlamaktadır.
Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar 1 01:22
Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar 1 1.012 izlenme - 3 yıl önce Genetik mühendisliğinin çeşitli teknikler kullanarak yaptığı müdahalelerle kalıtımsal değişikliğe uğrattığı organizmalar günümüzde, G.D.O. (genetiği değiştirilmiş organizmalar) kısaltılmış adıyla ifade edilmektedir. Bu teknikler; rekombinant DNA ya da "rekombinant DNA teknolojisi" olarak bilinirler. Rekombinant DNA teknolojisi sayesinde DNA molekülleri tüpte (In vitro), yani canlı organizmanın ya da hücrenin dışında, yeni bir tür yaratmak üzere bir molekül içinde bir araya getirilebilmektedir. Bu DNA da bir organizmaya aktarıldığında değiştirilmiş özellikleri ya da kendine özgü özellikleri olan bir canlının ortaya çıkmasını sağlamaktadır.
Emral - Sevdik İşte ( Klonlanmış Emrah) 03:20
Emral - Sevdik İşte ( Klonlanmış Emrah) 288 izlenme - 3 yıl önce Çocuktum o zamanlar akraba falan zannediyordum bunları. Meğerse Emrah Yaşar İpek'in akrabasıymış. Üçgen biçiminde gibi birşey oldu bunlara. Herneyse birebir taklitidir, ses,klip,dans edermiş gibi yapmak, gözler,bakışlar herşey ama herşey. Belkide yeryüzündeki en başarılı klonlardandır. Ama işte kılavuz, karga muhabbeti
Cyborg Yusufçuk Böceği 00:56
Cyborg Yusufçuk Böceği 26 izlenme - 7 ay önce ABD'li araştırmacılar yusufçuk böceğini cyborg (sibernetik organizma) böceğe dönüştüren bir teknoloji geliştirdi. Bu yöntemle yusufçuk böceğini komutlarla kontrol edebiliyorlar. Amaç ileride en küçük Drone'u yaratmak.
Öğrenci Evi (Bnn) 01:50
Öğrenci Evi (Bnn) 148 izlenme - 3 yıl önce Belgesel tadında bir video. Öğrenci evlerine bugüne kadar hiç böyle bakmadık. O yıkanmayan bulaşıklar, dışarda bırakılan yiyecekler aslında bilim için çok önemliymiş. Unesco'nun bile fark ettiği öğrenci evlerinin artık annelerimiz tarafından da kabul edilmesini bekliyoruz. Evim kirli, milyonlarca organizma ile birlikte yaşıyorum ama mutluyum diyenlere gelsin bu parça.
Gdo Analizleri - Eurolab 01:16
Gdo Analizleri - Eurolab 3 izlenme - 3 ay önce GDO yani genetiği değiştirilmiş organizmalar, ilk olarak hayatımıza 1990 ‘lı yıllarda girmiştir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2010 yılında yayınlanan Genetik yapısı değiştirilmiş Organizmalar ve ürünlerine dair Yönetmelik, teknolojik ve bilimsel gelişmeler ile modern biyoteknoloji yöntemlerini kullanılarak elde edilen GDO’lu ürünlerden kaynaklanan risklerin önlenmesi ve insan ,hayvan ve bitki sağlığı ile çevrenin ve biyolojik çeşitliliğinin korunmasını amaçlamıştır. Günümüzde GDO analizlerinde en yaygın kullanılan yöntem, Real- Time PCR sistemleridir. Bu sistemlerin temelinde, DNA ekstraksiyonu yapılarak real –time PCR Cihazları ile DNA’nın çoğaltılması ve uygun dalga boyutunda tespit edilmesi yatmaktadır. Teknolojideki ilerlemeler sayesinde bu sistemlere kolay ulaşmak hem de uygulamak kolaylaşmıştır. GDO Analizi için laboratuvarımız Eurolab ile çalışabilirsiniz. https://www.laboratuvar.com/gida-analizleri/gdo-analizleri