Hoşgeldiniz!

Organlar

Gece Konuşan Organlar (Türkçe Masal Dinle) 03:51
Gece Konuşan Organlar (Türkçe Masal Dinle) 25.138 izlenme - 3 yıl önce Masalı Okuyun: Vakit, gece yarısını geçmişti. Kalp, atışlarını yavaşlatmış; akciğer soluk alıp verme hızını düşürmüştü. Beyin ise, renkli bir rüyaya başlamıştı. Mide: -Of! Diye inledi. Gözümü uyku tutmuyor. Ağzıma kadar tıka basa doluyum. İçimi sıkıntılar basıyor. Beyin, hemen uyandı: -Ne oluyor orada? diye sordu. Karaciğer: -Ne olacak, midenin gene uykusu kaçtı. Oburluğun sonu işte budur. Mide bu sözlerden alındı: -Bütün suç bende mi? Diye sızlandı. Karaciğer: -Aldığın fazla besinlerin bana da zararı dokunuyor. Onların getirdiği maddelerle uğraşırken yorgun düşüyorum. Toplardamar söze karıştı: -Kanımdaki yağların oranı gene yükseldi. Geriye zorlukla dönüyorum. Karaciğerin bu yağları düzene sokması gerekirdi. Karaciğer: -Sen de suçu bana mı yüklüyorsun arkadaş? Dedi. Atardamar havasız kalmıştı: -Susun artık! Diye çıkıştı. İşime engel oluyorsunuz. Ah, biraz daha temiz hava olsaydı. Bu sözler üzerine Akciğer, soluk alıp vermeyi hızlandırdı. Ama temiz hava bir türlü gelmiyordu. Beyin: -Çocuklar, dedi. Birbirinizi suçlamayı bırakın. Siz görevlerinizi yerine getirdiniz. Karaciğer: -Şu mide dostumuz da görevini yapsa iyi olacak doğrusu! Dedi. Beyin, mideyi savundu: -Bu fazla yemeklerin sorumlusu mide değil! Dedi. Karaciğer şaşırdı: -Kim öyleyse? -Kim olacak, sahibimiz! Biz bir insanın organlarıyız. Onun bu akşam yemeğini fazla kaçırması, sizleri böyle uykusuz bıraktı. Akciğer: -Ama temiz hava da yok. Oksijensiz kaldım. Hiç böyle zorluk çekmemiştim. Kalp: -Gittikçe ben de kötüleşiyorum dedi. Beyin: -Sahibimiz fazla yemek yediğinden hemen ağırlaştı, uykuya daldı. Her akşam yemeğinden sonra yaptığı gibi, bir gezinti yapmadı. Yatak odasının pencereleri de sıkıca kapalı duruyor. Dışardaki temiz hava içeriye giremiyor. Mide telaşlandı: -Ne yapacağız öyleyse? Bunun bir çaresi yok mu? Kalp: -Onu uyandıralım, dedi. Atardamar sordu: -Nasıl uyandıracağız? Beyin: -Çok kolay dedi. Şimdi ben korkulu bir rüya göreceğim. Kalp hızlı hızlı atacak. Ter bezleri ter salgılayacak. Sahibimiz de uyanmak zorunda kalacak. Mide sevinçle bağırdı. -Yaşasın! Beyin: -Susun da artık rüyaya başlayayım dedi. Bütün organlar, derin bir sessizlik içine girdiler. Beyin, hemen bir rüya düzenledi. İnsan, rüyasında karanlık bir kuyuya düşen oğlunu kurtarmak için çırpınıyordu. Kocaman bir yılan geldi, boynuna dolandı. O sırada kalp, “güm güm” diye sesli sesli attı. Ter bezleri, yağmur gibi ter salgıladılar. Adam, korkuyla uyandı. Alnı, boynu ter içindeydi. Yataktan heyecanla fırladı. Pencereyi açtı. Balkona çıktı. Derin derin solup alıp verdi. Sonra çocuk odasına gitti. Oğlu, mışıl mışıl uyuyordu. “Ne korkunç bir rüyaydı!” diye mırıldandı. Bir bardak maden suyu içti. Odaları dolaştı. “Galiba akşam yemeğini fazla kaçırmışım” diye düşündü. Az sonra rahatlamış olarak yatağına yattı. Hemen uyudu, derin bir uykuya daldı. Beyin: -Geçmiş olsun çocuklar! Dedi. Artık biz de rahat bir uyku çekebiliriz.
Adayının İç Organlarını Merak Eden Gelin Adayı 01:26
Adayının İç Organlarını Merak Eden Gelin Adayı 9.600 izlenme - 2 yıl önce Esra Erol'da gelin adayı Berat Hanım kendisine talip olarak gelen beyefendinin yaşını yüksek buldu, araya locadan Muzaffer Bey girerek "Beyefendinin dış görünüşü 60 gösteriyor" deyince, Berat hanım iç organları nasıl acaba dedi.
Çocuklara aslanın iç organlarını çıkartıp gösterdiler 02:39
Çocuklara aslanın iç organlarını çıkartıp gösterdiler 4.133 izlenme - 2 yıl önce Danimarka'da bir hayvanat bahçesinde ölen bir aslanın iç organları çıkartılarak çocuklara gösterildi. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Organlarımız Kaç Lira Ediyor? 02:01
Organlarımız Kaç Lira Ediyor? 3.121 izlenme - 2 yıl önce ''ulan 5 para etmez adamım be'' diyerek kendinizi daha fazla hırpalamayın ve intihar edecekseniz bir daha düşünün.aslında baya değerlimişizde haberimiz yokmuş.bana mantıksız ve abartılı geldi bu kadar değerli olabileceğimizi düşünmüyorum hala.yorumlar sizin izleyiniz efem. bende yorumlamak istedim biraz şimdi.tamam diyelim ki bu kadar değerliyiz genede bu parayı elde etmek çok fazla mümkün değil gibi.ben bir mafyaya gidip abi beni kaça alırsın desem al koçum 3 miryar dolar diyeceklerini sanmam :D şimdi öldükten sonrayı parayı napçan diyenlerde olabilir,ailene yada yardım kurluşlarını bağışlarısın(kredi kartı borcu yüzünden intihar edenleri görüyoruz).hem insanlar faydalanır organlardan hemde fakirler aç kalmaz.bu konu ile ilgili ''yedi yaşam'' diye film vardı çok güzeldi o aklıma geldi şimdi.böbreğini satanı duymuştum 70-28 bin tl arasında ama başka yerini satanı hiç duymadım(yada sızdırılmadı).
İç Organlarımız - Okul Öncesi Eğitici Animasyon 02:48
İç Organlarımız - Okul Öncesi Eğitici Animasyon 1.109 izlenme - 10 ay önce ÇALIŞKAN ORGANLARIMIZ Merhaba Arkadaşlarım! Nasılsınız? Harika! Bakın, bir arkadaşımız bugün, annesiyle birlikte, doktor teyzeyi ziyarete gelmiş. Doktor teyzenin şu kocaman kırmızı gözlüklerine de bakın! Peki dostlarım, vücudumuzun içinde neler olduğunu hiç merak ettiniz mi? Biz dışarıdan göremesek de, aslında vücudumuzun içi kocaman bir makine gibidir. İçinde, sağlıklı olmamız için çalışan, birçok çalışkan organ vardır. Bakın! Bu, kalbimiz. Çıkardığı sesi siz de duydunuz mu? (güm güm, güm güm) Kalbimiz, çok çalışkandır dostlarım. Çünkü hiç uyumaz ve vücudumuzun her köşesine sürekli kan gönderir. Yani, diğer tüm organlarımıza, ihtiyacı olan enerjiyi veren organımız, kalbimizdir. Şimdi derin bir nefes alın… İçimize çektiğimiz bu hava, nereye gitti dersiniz? Evet, akciğerlerimize! Akciğerlerimizin görevi de, vücudumuz için gerekli olan temiz havayı toplamaktır. Dostlarım, yediğimiz lezzetli yiyeceklerse, midemizde toplanır. Bakın, tıpkı bir torbaya benziyor! Burada toplanan yiyecekler, minicik parçalara ayrılır. Böylece yiyeceklerin faydalı kısımları, vücudumuz için saklanabilir. Peki, yiyecek artıkları nereye gitti dersiniz? Bağırsaklarımıza! Bağırsaklarımız da, tıpkı çöp kutusu gibidir. Biriken çöpleri de atmamız gerekir. İşte bu yüzden tuvalete gideriz ? (foşşş) Evet dostlarım, doktor teyzeyi sık sık ziyaret etmemize gerek kalmaması için besleyici yiyecekler yemeli ve bol bol su içmelisiniz! Görüşmek üzere! Kendinize çok iyi bakın!
Kalbin Yapısı Ve Çalışması 02:33
Kalbin Yapısı Ve Çalışması 799 izlenme - 6 yıl önce
Mideye Kelepçe Taktırırken Organlar - Aykut Elmas 00:59
Mideye Kelepçe Taktırırken Organlar - Aykut Elmas 87 izlenme - 1 yıl önce Fazla kilolardan kurtulmak için mideye kelepçe taktırmak isteyen insanların organı bakalım aralarında neler konuşuyormuş. Keyifli seyirler...
Body Parts Song for Kids: My Body! | Çocuklar İçin Vücut Organları Şarkısı: Benim Vücudum! 01:30
Body Parts Song for Kids: My Body! | Çocuklar İçin Vücut Organları Şarkısı: Benim Vücudum! 170 izlenme - 2 yıl önce Çocuklar için eğitimli: Body Parts Song for Kids: My Body! Şarkısı... (bu şarkıyla organların isimlerinin tekrarı ve işlevlerinin öğrenilmesi amaçlanıyor: eyes to look around, ears to hear .../listen, nose to smell..., mouth to eat .../talk)) "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Nakil yapılacak organlar taşınırken yere düştü 01:00
Nakil yapılacak organlar taşınırken yere düştü 320 izlenme - 6 yıl önce
İnsan Vucudu Hakkında Bilmedikleriniz 02:47
İnsan Vucudu Hakkında Bilmedikleriniz 280 izlenme - 2 yıl önce İnsan Vucudu Hakkında Bilmedikleriniz Yeni videolar için kanalıma abone olun https://youtu.be/2po30LqSazY insan vucudu insan vucudu belgeseli insan anatomisi vucud belgeseli insanla ilgili ilginç bilgiler organlar burun kulak kan damar kemik insanlar genç insan
Kalabalığın Önünde Bağırsaklarını Patlatma Şakası Yapmak 05:21
Kalabalığın Önünde Bağırsaklarını Patlatma Şakası Yapmak 82 izlenme - 2 yıl önce Halter kaldıracak adamı izlemek için toplanan insanlara hazırlanan mükemmel şaka. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Five Senses Song | Beş Duyu Organları Şarkısı 01:56
Five Senses Song | Beş Duyu Organları Şarkısı 20 izlenme - 2 yıl önce Çocuklar için eğitimli: Five Senses Song şarkısı... "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Rock'n'Rainbow from Let's Boogie | Hadi Boogie Rock dan Gökkuşağı Yeni Sayma Şarkısı 02:45
Rock'n'Rainbow from Let's Boogie | Hadi Boogie Rock dan Gökkuşağı Yeni Sayma Şarkısı 11 izlenme - 2 yıl önce Çocuklar için eğitimli: 5 Senses - a new Counting Song by Rock'n'Rainbow from Let's Boogie - Music for kids by Howdytoons "6 yaş çocuklar için" Şarkı Sözleri (lyrics): 1 1, 2 1, 2, 3 1, 2, 3, 4 1, 2, 3, 4, 5 1, See. 1, 2, Hear. 1, 2, 3, Smell. 1, 2, 3, 4, Touch. 1, 2, 3, 4, 5, Taste. First sense is seeing. Light comes in through your eyes. Seeing helps our bodies move through space, Helps you read a book or see a butterfly. Second sense is hearing. Sound comes in through your ears. It helps you talk and hear what’s said to you, Like your momma calling or this music that you hear. Bridge: 1..2..3..4..5 1..2..3..4..5 1..2..3..4..5 See, hear, smell, touch, taste. Third sense is smelling. You do it through your nose, When someone cuts the cheese, Or better smells, like when you stop to smell a rose. Bridge 1 1, 2 1, 2, 3 1, 2, 3, 4 1, 2, 3, 4, 5 Fourth sense is touching. You do it through your skin, Like when you pet a puppy dog, Or if someone kicks you on the shin. Fifth sense is tasting. You do it through your tongue, Like eating ice cream, Or liverwurst with jello on a tasty onion bun. 1 1, 2 1, 2, 3 1, 2, 3, 4 1, 2, 3, 4, 5 "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."