Hoşgeldiniz!

orhan aksoy

Aile Şerefi - Final Sahnesi ( Restorasyonlu ) 02:36
Aile Şerefi - Final Sahnesi ( Restorasyonlu ) 947 izlenme - 1 hafta önce Orhan Aksoy'un yönetip Münir Özkul, Adile Naşit, Ayşen Gruda, Itır Esen gibi usta oyuncuların rol aldığı 1976 yapımı ''Aile Şerefi''adlı filmin son sahnesini izleyelim. İyi Seyirler.
Dila Hanım - Türk Filmi(1977 - 85 dk) 01:24:51
Dila Hanım - Türk Filmi(1977 - 85 dk) 14.426 izlenme - 1 yıl önce Hepinize efsanevi Türkan Şoray-Kadir İnanır filmlerinden birini daha gurula sunarım. Barazoğlu İhsan Bey'in karısı Dila Hanım bir arazi anlaşmazlığı yüzünden kocasını vuran Karadağlı Rıza'yı öldürmeye yemin eder. Bir rastlantı sonucu, hiç tanımadığı Rıza ile karşılaşır. Onu büyük bir aşkla bağlanır. Rıza da Dila Hanım'a büyük bir aşk beslemektedir. Ancak onun kanlısı olduğunu öğrendiğinde Dila Hanımı zor bir karar beklemektedir. Mağrur ve güçlü Dila Hanım, gururlu ve kendine güvenen Karadağlı Rıza'ya karşı aşkını mı görevlerini mi tercih edecektir? Sevgi, kin ve düşmanlığa, geleneklerin, törelerin baskısına rağmen bu sevda var olabilecek midir? Yönetmen Orhan Aksoy Türkan Şoray: Dila Hanım Kadir İnanır: Karadağlı Rıza Erol Taş: Kara Haydar Kadir Savun: Rıza Bey'in Kahyası
Acımak - 1. Bölüm - Ediz Hun, Ayşegül Aldinç (Trt-1985) 54:32
Acımak - 1. Bölüm - Ediz Hun, Ayşegül Aldinç (Trt-1985) 1.674 izlenme - 1 yıl önce Küçük yaşta gördüğü kötü muamelelerden dolayı acıma duygusu olmayan bir öğretmen, babasının vefatından sonra onun günlüğünü okuyarak babası ve hayatı hakkındaki gerçekleri öğrenir. Senarist:Orhan Aksoy Yönetmen:Orhan Aksoy Oyuncular:Ayşegül Aldinç, Ediz Hun, Berhan Şimşek, Nazan Ayas, Oktar Durukan, Hulusi Kentmen, Muhip Arcıman
Fazla Sallama Kemal Abi - Zehir Hafiye 01:59
Fazla Sallama Kemal Abi - Zehir Hafiye 832 izlenme - 1 yıl önce Yönetmenliğini rahmetli Orhan Aksoy'un üstlendiği ve başrolünü rahmetli Kemal Sunal'ın rol aldığı 1989 yapımı Zehir Hafiye filminden çocukların sevgilisi Kemal abiden macera dolu anılar.
Aile Şerefi ( 1976 - 94 Dakika ) 01:34:30
Aile Şerefi ( 1976 - 94 Dakika ) 1.209 izlenme - 2 yıl önce Rıza at arabası ile maden suyu satarak para kazanmakta, karısı Adile ve beş çocuğu ile beraber kıt kanaat geçinmektedir. Yeni evlenen kızları Ayşe ve damatlarının da yanlarına katılmasıyla yaşam sıkıntısına düşerler. Damat Zihni işportacı, oğullarından Hasan Tıp Fakültesinde öğrenci, Selim bir fabrikada, kızı Zeynep ise bir konfeksiyon atölyesinde işçidir. Ortaokulda okuyan en küçük oğlan Murata araba çarpınca bütün aile perişan olur.
Alın Yazısı - Mezbaha Sahnesi 01:41
Alın Yazısı - Mezbaha Sahnesi 568 izlenme - 2 yıl önce Hasmını mezbahada kıstıran Cücü, önce kıçına bastığı ayakkaplarını giyer, sonra keskin bi bakış fırlatıp, usulca pıçağını çeker... Sonrasında izleyiciyi şaşkına çevirmeyi seven, sinemamızın ufuk açıcı yönetmenlerinden Orhan Aksoy araya girer ve metaforu gözümüze sokar..
acımak 6. bölüm - ediz hun- ayşegül aldinç (trt-1985) 49:12
acımak 6. bölüm - ediz hun- ayşegül aldinç (trt-1985) 363 izlenme - 1 yıl önce Küçük yaşta gördüğü kötü muamelelerden dolayı acıma duygusu olmayan bir öğretmen, babasının vefatından sonra onun günlüğünü okuyarak babası ve hayatı hakkındaki gerçekleri öğrenir. Senarist Orhan Aksoy Yönetmen Orhan Aksoy Oyuncular Ayşegül Aldinç Ediz Hun Berhan Şimşek Nazan Ayas Oktar Durukan Hulusi Kentmen
Tövbe Filmi (Final Sahnesi) 01:59
Tövbe Filmi (Final Sahnesi) 443 izlenme - 2 yıl önce Ne olursa gece olur, bütün acılar gece çekilir, nedense diş ağrısı bile gece başlar; ama güneş gene doğacak diye ümitleniriz... Tövbe filmi (1981) yönetmenliğini Orhan Aksoy'un yapmasının yanı sıra, görüntü yönetmenliği (Orhan Oğuz) açısından çok başarılıdır. Final sahnelerinin etkileri izleciler için çok önemlidir ve siz bunu izlediğinizde hatırlayacaksınız; hissedeceksiniz, işte o hissettiğimiz; Aynı.
Tövbe - Final Sahnesi (Director's Cut) 06:01
Tövbe - Final Sahnesi (Director's Cut) 282 izlenme - 2 yıl önce İbo kardeşini tıp fakültesinde okutmak için dişini tırnağına takmıştır ama, kardeşi pezevengin teki olup abisinin verdiği harçlıkları kumara karıya kıza yatırmakta olup ayrıca öroyin işine de bulaşmıştr . İbo suçunu üstlendiği gavat kardeşi yüzünden cezaevine girip, çileler çekmiş, içerde verem olmuştur. Canını, hiçe sayarak uğruna feda ettiği kızsa ibonun pezevenk kardeşi vasıtasıyla orospunun önde gideni olmuş ve zaten içinde orospuluk olduğunu şu son sözleriyle belli etmiştir; ''bu herifi kapının önünden uzaklaştıralım da başımıza bi iş gelmesin'' '' Sitede Tövbe filminin son sahnesi her ne kadar mevcut olsa da filmin mottosu olan bu son sözler ve olayın oluş şekli kesilmiş olduğu için son sahnenin uzun versiyonunu gönderme gereği hasıl olmuştur Oya aydoğan rolünü ustalıkla canlandırarak inandırıcılığı üst noktalara çekmiştir. 1981 yapımı Tövbe arabesk dram türü filmlerin kralıdır ve cannes, Oscar, golden globe, reuters, best model of the world türü hiç bi yarışmaya katılmamış, ödülde almamıştır. Zira çağırsalarda gitmezdi.