Hoşgeldiniz!

orhan aksoy

Aile Şerefi - Final Sahnesi ( Restorasyonlu ) 02:36
Aile Şerefi - Final Sahnesi ( Restorasyonlu ) 1.259 izlenme - 8 ay önce Orhan Aksoy'un yönetip Münir Özkul, Adile Naşit, Ayşen Gruda, Itır Esen gibi usta oyuncuların rol aldığı 1976 yapımı ''Aile Şerefi''adlı filmin son sahnesini izleyelim. İyi Seyirler.
Acımak - 1. Bölüm - Ediz Hun, Ayşegül Aldinç (Trt-1985) 54:32
Acımak - 1. Bölüm - Ediz Hun, Ayşegül Aldinç (Trt-1985) 4.064 izlenme - 2 yıl önce Küçük yaşta gördüğü kötü muamelelerden dolayı acıma duygusu olmayan bir öğretmen, babasının vefatından sonra onun günlüğünü okuyarak babası ve hayatı hakkındaki gerçekleri öğrenir. Senarist:Orhan Aksoy Yönetmen:Orhan Aksoy Oyuncular:Ayşegül Aldinç, Ediz Hun, Berhan Şimşek, Nazan Ayas, Oktar Durukan, Hulusi Kentmen, Muhip Arcıman
Fazla Sallama Kemal Abi - Zehir Hafiye 01:59
Fazla Sallama Kemal Abi - Zehir Hafiye 854 izlenme - 2 yıl önce Yönetmenliğini rahmetli Orhan Aksoy'un üstlendiği ve başrolünü rahmetli Kemal Sunal'ın rol aldığı 1989 yapımı Zehir Hafiye filminden çocukların sevgilisi Kemal abiden macera dolu anılar.
acımak 6. bölüm - ediz hun- ayşegül aldinç (trt-1985) 49:12
acımak 6. bölüm - ediz hun- ayşegül aldinç (trt-1985) 753 izlenme - 2 yıl önce Küçük yaşta gördüğü kötü muamelelerden dolayı acıma duygusu olmayan bir öğretmen, babasının vefatından sonra onun günlüğünü okuyarak babası ve hayatı hakkındaki gerçekleri öğrenir. Senarist Orhan Aksoy Yönetmen Orhan Aksoy Oyuncular Ayşegül Aldinç Ediz Hun Berhan Şimşek Nazan Ayas Oktar Durukan Hulusi Kentmen
Alın Yazısı - Mezbaha Sahnesi 01:41
Alın Yazısı - Mezbaha Sahnesi 639 izlenme - 3 yıl önce Hasmını mezbahada kıstıran Cücü, önce kıçına bastığı ayakkaplarını giyer, sonra keskin bi bakış fırlatıp, usulca pıçağını çeker... Sonrasında izleyiciyi şaşkına çevirmeyi seven, sinemamızın ufuk açıcı yönetmenlerinden Orhan Aksoy araya girer ve metaforu gözümüze sokar..
Tövbe Filmi (Final Sahnesi) 01:59
Tövbe Filmi (Final Sahnesi) 625 izlenme - 3 yıl önce Ne olursa gece olur, bütün acılar gece çekilir, nedense diş ağrısı bile gece başlar; ama güneş gene doğacak diye ümitleniriz... Tövbe filmi (1981) yönetmenliğini Orhan Aksoy'un yapmasının yanı sıra, görüntü yönetmenliği (Orhan Oğuz) açısından çok başarılıdır. Final sahnelerinin etkileri izleciler için çok önemlidir ve siz bunu izlediğinizde hatırlayacaksınız; hissedeceksiniz, işte o hissettiğimiz; Aynı.
Tövbe - Final Sahnesi (Director's Cut) 06:01
Tövbe - Final Sahnesi (Director's Cut) 315 izlenme - 3 yıl önce İbo kardeşini tıp fakültesinde okutmak için dişini tırnağına takmıştır ama, kardeşi pezevengin teki olup abisinin verdiği harçlıkları kumara karıya kıza yatırmakta olup ayrıca öroyin işine de bulaşmıştr . İbo suçunu üstlendiği gavat kardeşi yüzünden cezaevine girip, çileler çekmiş, içerde verem olmuştur. Canını, hiçe sayarak uğruna feda ettiği kızsa ibonun pezevenk kardeşi vasıtasıyla orospunun önde gideni olmuş ve zaten içinde orospuluk olduğunu şu son sözleriyle belli etmiştir; ''bu herifi kapının önünden uzaklaştıralım da başımıza bi iş gelmesin'' '' Sitede Tövbe filminin son sahnesi her ne kadar mevcut olsa da filmin mottosu olan bu son sözler ve olayın oluş şekli kesilmiş olduğu için son sahnenin uzun versiyonunu gönderme gereği hasıl olmuştur Oya aydoğan rolünü ustalıkla canlandırarak inandırıcılığı üst noktalara çekmiştir. 1981 yapımı Tövbe arabesk dram türü filmlerin kralıdır ve cannes, Oscar, golden globe, reuters, best model of the world türü hiç bi yarışmaya katılmamış, ödülde almamıştır. Zira çağırsalarda gitmezdi.