Hoşgeldiniz!

orman yangını

Gelibolu'daki Orman Yangını Kontrol Altına Alındı 00:25
Gelibolu'daki Orman Yangını Kontrol Altına Alındı 42.531 izlenme - 3 yıl önce Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde Ilgar Deresi yakınlarında bulunan ormanlık alanda bilinmeyen bir nedenle başlayan yangın kontrol altına alındı.
Beykoz’da 4 Noktada Orman Yangını 05:53
Beykoz’da 4 Noktada Orman Yangını 22.297 izlenme - 3 yıl önce Beykoz’da 4 farklı noktada çıkan orman yangınına havadan ve karadan müdahale edildi. Yangın yaklaşık yarım saatte büyümeden kontrol altına alındı.
Çanakkale'deki orman yangını devam ediyor 01:53
Çanakkale'deki orman yangını devam ediyor 4.624 izlenme - 3 yıl önce Çanakkale'nin Gelibolu Yarımadası'nda çıkan orman yangını devam ediyor. Yangında 100 hektardan fazla alan zarar gördü. Çanakkale'nin Gelibolu Yarımadası'nda çıkan orman yangını devam ediyor. Yangında 100 hektardan fazla alan zarar gördü. Gelibolu ilçesine bağlı Ilgardere Köyü'nde bugün saat 12.00 sularında çıkan orman yangını, Eceabat ilçesine bağlı Yalova Köyü'ne doğru ilerliyor. Gündüz havada 1 amfibik uçak ve 5 helikopter, yerden ise 35 arasöz ve 250 personelin müdahalesine rağmen yangın kontrol altına alınamıyor. Havanın kararması ile uçak ve helikopterler çalışmalarına son verirken, diğer ekipler çalışmalarını sürdürüyor. Rüzgarın etkisi ile ilerlemeye devam eden yangın nedeniyle bölgedeki bazı yerleşim yerlerine elektrik verilemiyor. Yetkililerin yangında 100 hektardan fazla alanın zarar gördüğünü bildirildi.
 Hatay’da orman yangını 01:44
Hatay’da orman yangını 3.890 izlenme - 3 yıl önce Hatay merkeze Bağlı Gülderen köyü yakınlarında ormanlık alanda çıkan yangında 100 hektarlık kızıl çam ormanı zarar gördü. Alınan bilgilere göre henüz sebebi belirlenemeyen yangında sabaha karşı başladı. Rüzgarında etkisiyle kısa sürede yayılan yangına ekipler müdahale etti.100 hektarlık kızıl çam ormanına zarar veren yangına Kahramanmaraş,Osmaniye,Gaziantep’den Hatay’a takviye ekip gelerek söndürme çalışmalara devam ediyor.Yangında 2 helikopter ,30 arasöz,3 yer ekibi görev yaptı.
  Silifke’de orman yangını 01:36
Silifke’de orman yangını 916 izlenme - 3 yıl önce Mersin’in Silifke ilçesinde çıkan orman yangınında, 20 dönüm kızılçam ormanı zarar gördü. Alınan bilgiye göre, Bahçederesi köyü Kayabaşı mevkisinde mermer ocaklarına giden elektrik hattından çıktığı tahmin edilen yangına, Silifke ve Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri ile belediyelerin itfaiye ekipleri müdahale etti. Köylülerin de desteğiyle yaklaşık 50 kişi tarafından müdahale edilen yangın kontrol altına alınıp, soğutma çalışmaları yapıldı. Yangında yaklaşık 20 dönüm kızılçam ormanı yandı. Yangının kesin çıkış nedeninin ise yapılacak incelemenin ardından ortaya çıkacağı bildirildi.
Marmaris'te Orman Yangını 01:08
Marmaris'te Orman Yangını 366 izlenme - 2 yıl önce Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, ilk belirlemelere göre bir evin mutfağında alev alıp balkona çıkartılan ve daha sonra büyük bir gürültüyle patlayıp ormanlık alana fırlayan piknik tüpünün neden olduğu yangın, Marmaris'in en güzel noktalarından olan bölgeyi küle çevirdi. Araçla girişte Marmaris'in ilk göründüğü noktada 44 hektar ormanın yandığı belirlendi.
Sakarya Geyve'deki Orman Yangını Devam Ediyor 03:00
Sakarya Geyve'deki Orman Yangını Devam Ediyor 401 izlenme - 3 yıl önce Sakarya’nın Geyve ilçesi Alifuatpaşa beldesi Epçeler köyü civarında çıkan orman yangını devam ediyor. Civarda bulunan köy evlerini de tehdit eden yangında arı kovanları da alevlere teslim oldu. İki köy tedbir amaçlı boşaltıldı. Yangına Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri ile Bursa’dan gelen iki yangın söndürme helikopterle havadan ve karadan müdahale edildi. Ancak rüzgarın etkisi ve arazinin sarp olması sebebiyle yangın kontrol altına alınamadı. Yangında şu ana kadar 40 hektar ormanlık alan zarar görürken, çok sayıda arı kovanı da yangına teslim oldu. Sakarya Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi ile Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekipler yangını kontrol altına almaya çalışıyor. Havanın kararmasıyla birlikte helikopterler söndürme çalışmasına ara verdi. Yangına müdahale eden Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü görevlileri, rüzgarın etkisiyle yangının geniş bir alana yayıldığını belirterek, "Çıkış sebebi olarak aşağıda şantiye çalışması var. Veya elektrik kablolarında kopukluk var. Ondan olabilir." dedi. Öte yandan köylüler ekiplerin yetersiz olması sebebiyle yetkililere tepki gösterdi. Yangın henüz kontrol altına alınamadı.
Mut'ta Orman Yangını 01:35
Mut'ta Orman Yangını 770 izlenme - 6 yıl önce mut'ta orman yangını
2007'de manisa ve İzmir menderes'te yaşanan orman 05:16
2007'de manisa ve İzmir menderes'te yaşanan orman 1.161 izlenme - 8 yıl önce 2007'de manisa ve İzmir menderes'te yaşanan orman yangınlarından
Manavgat'ta Korkutan Orman Yangını 00:33
Manavgat'ta Korkutan Orman Yangını 309 izlenme - 3 yıl önce Antalya'nın Manavgat İlçesi Oymapınar Baraj Gölü Yakınlarında Gece Yarısı Yıldırım Düşmesi Sonucu Başlayan Orman Yangınını Söndürme Çalışmaları Havadan Sürdüülüyor - 19.07.2013
Kadirli’de orman yangını 01:44
Kadirli’de orman yangını 263 izlenme - 3 yıl önce Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde elektrik tellerinden çıkan kıvılcım nedeniyle orman yangını çıktı.
 Hatay'da orman yangını devam ediyor 01:42
Hatay'da orman yangını devam ediyor 219 izlenme - 3 yıl önce Hatay merkeze bağlı Gülderen köyü yakınlarında ormanlık alanda çıkan yangında yaklaşık bin hektarlık kızılçam ormanı zarar görürken, söndürme çalışmaları sürüyor.
Manisa'da orman yangını! 05:13
Manisa'da orman yangını! 282 izlenme - 3 yıl önce Manisa ve İzmir’i birbirine bağlayan karayolunun Sabuncubeli mevkiinde saat 14.30 sıralarında orman yangını çıktı.
meriç%u2019te orman yangını, 10 hektarlık meşelik 04:15
meriç%u2019te orman yangını, 10 hektarlık meşelik 818 izlenme - 7 yıl önce meriç%u2019te orman yangını, 10 hektarlık meşelik orman ile 15 hektarlık tarım arazisi yandı
orman yangını !!! 03:08
orman yangını !!! 387 izlenme - 7 yıl önce otobüs yolculuğu sırasında dev orman yangının ortasında seyir halindeyken çekilmiş görüntüler...
Büyük Orman Yangını 00:40
Büyük Orman Yangını 401 izlenme - 7 yıl önce
AKUT Var Hayat Var - Orman Yangınlarını Önlemek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 01:12
AKUT Var Hayat Var - Orman Yangınlarını Önlemek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 196 izlenme - 2 yıl önce AKUT Var Hayat Var - Orman Yangınlarını Önlemek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Hatay'da Orman Yangını 01:43
Hatay'da Orman Yangını 58 izlenme - 1 yıl önce Hatay'daki Habib-i Neccar Dağı eteklerinde çıkan orman yangınında 10 dönümlük alan zarar gördü.
Hatay'da Orman Yangını 01:31
Hatay'da Orman Yangını 149 izlenme - 3 yıl önce Merkeze bağlı Gülderen, Dikmece ve Oğlakören köyleri arasında dün başlayan orman yangını henüz kontrol altına alınamadı. 3 uçak, 8 helikopter ve çok sayıda ekibin müdahalesiyle söndürme çalışmalarının devam ettiği bölgede şu ana kadar yaklaşık 700 hektarlık alanın zarar gördüğü öğrenildi.
 Adrasan Yeni Güne Helikopter Sesi ve Yanık Kokusuyla Uyandı 02:21
Adrasan Yeni Güne Helikopter Sesi ve Yanık Kokusuyla Uyandı 107 izlenme - 2 yıl önce Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı turizm beldesi Adrasan, yangından sonra yeni güne helikopter sesi ve yangından geriye kalan yanık kokusuyla uyandı. Antalya’nın en önemli tatil merkezlerinden Adrasan’da dün saat 14.00’de yüksek kesimlerde çıkan orman yangını şiddetli esen rüzgarın etkisiyle büyüyerek müdahale edilemez hale gelmişti. Gece geç saatlere kadar Antalya Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait yaklaşık 300 orman işçisi ile 40 arozöz ve 10 su tankeri karadan, 7 helikopter ve 2 amfibik uçakta havadan müdahale ederek yangını söndürmeye çalıştı. Yangının büyümesinin ardından bölgede bulunan turistik otel ve pansiyonlardan bazıları alevlerin ortasında kalırken bölgede bulunan yerli ve yabancı turistlerde tahliye edilmişti. Yangında yaralananın ve can kaybının olmadığı Adrasan, felaketin ardından yeni güne önceki günden kalan yanmış oteller, ormanlık alan ve yanık kokusunun yanı sıra yangın alanını soğutmaya çalışan helikopterin sesiyle uyandı. Gün doğarken helikopterler yangının yeniden alevlenmemesi için bölgeyi soğutmak için denizden su çekmeye devam ediyor. “İŞSİZ KALDIK” Yıllardır bölgede turistik pansiyon ve otel işleten işletmeciler ve çalışanlardan yangından zarar görenler yeni güne işsiz olarak uyanmış oldu. İş yerleri yanan vatandaşlar kaybettiklerine üzülürken, restoran ve pansiyonlarda çalışan elemanlarda işsiz kaldıklarına üzüldü. İş yerleri yanan elemanlar geceyi plajda geçirdi. Yanan bir pansiyonda çalışan, Hayrettin Yasak; “ Yıllardır burada çalışıyordum. Artık işsiz kaldım” dedi. Konak Pansiyonun sahibi İbrahim Onur ise, “Pansiyonumun yarısı yangından zarar gördü. İş yerleri birbirine çok yakındı. İtfaiyeler yangına müdahale etmekte zorlandılar. Elektriklerde olmayınca yangınla mücadele edemedik. Yangın aniden geldi. İtfaiyelerde geldi ancak yeterli olmadı” dedi. Adrasan’da soğutma çalışmaları helikopterlerle devam ediyor” diye konuştu.
Suyu Bol Bulan Rus Yangın Söndürme Yetkilileri 00:42
Suyu Bol Bulan Rus Yangın Söndürme Yetkilileri 49 izlenme - 1 yıl önce Yangın ihbarı üzerine küçük çapta bir kazya müdahale etmesi için çağırılan yangın söndürme ekibi, devasa yangın uçağıyla müdahale edince ortaya bu görüntüler çıktı.
Kazdağları’nda Orman Yangını 00:33
Kazdağları’nda Orman Yangını 9 izlenme - 2 ay önce Balıkesir’in Edremit ilçesi Kazdağları Talim Alanı mevkiinde karaçam ormanında başlayan yangın, yaklaşık 20 hektar alanı etkiledi. Bir helikopter, 30’un üzerinde arazöz ve yaklaşık 200 orman işçisi, alevlerle mücadele ediyor.
Çorum’da orman yangını 02:56
Çorum’da orman yangını 91 izlenme - 3 yıl önce Çorum’un Dodurga İlçesi’ne bağlı Berk Köyü kırsalındaki çam ormanlık alanda çıkan yangında yaklaşık 60 dönümlük alan yandı.
Karabük'te Orman Yangını 07:39
Karabük'te Orman Yangını 115 izlenme - 4 yıl önce Bulak'taki Orman Yangını
milasta orman yangını 01:16
milasta orman yangını 150 izlenme - 6 yıl önce milasta orman yangını
Hatay’daki orman yangını hızla yayılıyor 02:57
Hatay’daki orman yangını hızla yayılıyor 78 izlenme - 3 yıl önce Hatay’ın Belen ilçesine bağlı Çakallı köyü yakınlarında bilinmeyen bir nedenle başlayan orman yangını kontrol altına alınmaya çalışılıyor.
Çorak Köyü'nde Bayram Arefesinde Orman Yangını 05:01
Çorak Köyü'nde Bayram Arefesinde Orman Yangını 153 izlenme - 5 yıl önce çorak köyü'nde orman yangını
İş Makinesi Bir Anda Alevlerin Ortasında Kaldı 00:33
İş Makinesi Bir Anda Alevlerin Ortasında Kaldı 19 izlenme - 7 ay önce ABD’de orman yangınına müdahale eden bir iş makinesi, alevlerin ortasında kaldı. Oklahoma eyaletinde yaşanan olayda, uyarılar üzerine iş makinesinden inen operatör, hemen yakındaki araca koştu. O sırada alevler de iş makinesini sardı.
ucuz atlatildi:emİn yeŞİl manavgat 01:34
ucuz atlatildi:emİn yeŞİl manavgat 233 izlenme - 7 yıl önce www.sahİltv.com
Hatay Belen'de Orman Yangını 01:49
Hatay Belen'de Orman Yangını 59 izlenme - 3 yıl önce Hatay'ın Belen ilçesi gedik mevkiinde çıkan orman yangınında 5 hektara yakın bozuk çam ormanı zarar gördü.