Hoşgeldiniz!

örovizyon

Jamala - 1944 (Eurovision 2016 Birincisi - Ukrayna Şarkısı) 03:20
Jamala - 1944 (Eurovision 2016 Birincisi - Ukrayna Şarkısı) 17.465 izlenme - 1 yıl önce İsveç'te düzenlenen 2016 Eurovizyon Şarkı Yarışması'nda birinciliği kazanan içinde Türkçe cümlelerin de geçtiği Ukrayna'nın şarkısı 1944. Ukrayna birçok ülkeden 12 puan toplayarak birinciliği kazandı. Ukrayna’nın başarılı ve popüler şarkıcılarından Jamala, ülkeyi bu sene temsil edecek Kırım Tatar kökenli Jamala’nın şarkı seçimi ise oldukça ilginç. Anneannesinin anlattığı Kırım Tatarları’nın sürgün hikayelerinden ilham alan Jamala, bu sürgünü konu alan ‘1944’ adlı şarkıyla Ukrayna’yı temsil etmeyi umuyor. Sözlerinin bir kısmı İngilizce olan şarkının şu dizelerle başlıyor: “Yabancılar evlerinize girdiler/ Hepinizi öldürdüler/ Sonra da biz suçsuzuz dediler/ Aklınız nerede? / İnsanlık ağlıyor/ Kendinizi Tanrı zannediyorsunuz ama/ Unutmayın herkes bir gün ölür” Şarkının Türkçe nakaratı ise şöyle: “Yaşlığıma toyalmadım/ Men bu yerde yaşalmadım” Ukrayna’yı temsil edecek şarkının belirleneceği 21 Şubat’taki final elemelerinin en güçlü adaylarından olan Jamala ve şarkısı hem profesyonellerden hem de halktan büyük destek görmüş durumda. Ülkenin Eurovision komitesi Jamala’nın sahnesini “Eleme gecesinin en etkileyici performansı” olarak niteledi. Sanatçı kendi sözleriyle yazdığı şarkıyı şöyle yorumluyor: “Bu, birçok ülkede birçok kişi için bilindik bir konu. Birçok ulusun tarihinde büyük felaketler, sürgünleri soykırımlar var. Ne yazık ki insanlar tüm bunlara rağmen halen birlikte yaşamayı, barışı ve toleransı öğrenemedi. Ben bu şarkıyla mesajımın Ukrayna ve tüm dünyaya yayılmasından mutluluk duyuyorum.”
Hadise - Eurovision Parçası Düm Tek Tek By Atilim 03:20
Hadise - Eurovision Parçası Düm Tek Tek By Atilim 21.496 izlenme - 9 yıl önce hadise - eurovision parçası düm tek tek by atilim altun
Salvador Sobral - Amar Pelos Dois (Eurovision 2017 Birincisi Portekiz) 03:09
Salvador Sobral - Amar Pelos Dois (Eurovision 2017 Birincisi Portekiz) 415 izlenme - 2 ay önce Ukrayna'nın başkenti Kiev'de bu yıl 62'ncisi düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nda "Amar Pelos Dois" adlı şarkısıyla Portekiz'i temsil eden Salvador Sobral birinci oldu. Şarkı Sözleri (Lyrics): Se um dia alguém perguntar por mim Diz que vivi p’ra te amar Antes de ti, só existi Cansado e sem nada p’ra dar Meu bem, ouve as minhas preces Peço que regresses, que me voltes a querer Eu sei que não se ama sozinho Talves devagarinho possas voltar a aprender Meu bem, ouve as minhas preces Peço que regresses, que me voltes a querer Eu sei que não se ama sozinho Talves devagarinho possas voltar a aprender Se o teu coração não quiser ceder Não sentir paixão, não quiser sofrer Sem fazer planos do que virá depois O meu coração pode amar pelos dois
Satellite Lena Meyer-Landrut Türkçe Alt Yazılı 03:02
Satellite Lena Meyer-Landrut Türkçe Alt Yazılı 8.219 izlenme - 7 yıl önce eurovision birincisi şarkıyı bir kere de türkçe altyazıyla dinleyelim.
Jamala - 1944 (Eurovision 2016 Birincisi) 03:08
Jamala - 1944 (Eurovision 2016 Birincisi) 1.506 izlenme - 1 yıl önce Jamala - 1944 (Eurovision 2016 Birincisi) Şarkı Sözleri (Lyrics): 1944 1 When strangers are coming... They come to your house, They kill you all and say, We’re not guilty not guilty. Where is your mind? Humanity cries. You think you are gods. But everyone dies. Don't swallow my soul. Our souls Yaşlığıma toyalmadım Men bu yerde yaşalmadım Yaşlığıma toyalmadım Men bu yerde yaşalmadım 2 We could build a future Where people are free to live and love. The happiest time. Where is your heart? Humanity rise. You think you are gods But everyone dies. Don't swallow my soul. Our souls. Yaşlığıma toyalmadım Men bu yerde yaşalmadım Yaşlığıma toyalmadım Men bu yerde yaşalmadım
Jamala - 1944 (Eurovision 2016 - Ukrayna Şarkısı) 03:02
Jamala - 1944 (Eurovision 2016 - Ukrayna Şarkısı) 377 izlenme - 1 yıl önce İsveç'te düzenlenen 2016 Eurovizyon Şarkı Yarışması'nda birinciliği kazanan Ukrayna'nın şarkısı 1944. Ukrayna birçok ülkeden 12 puan toplayarak birinciliği kazandı. Ukrayna’nın başarılı ve popüler şarkıcılarından Jamala, ülkeyi bu sene temsil edecek Kırım Tatar kökenli Jamala’nın şarkı seçimi ise oldukça ilginç. Anneannesinin anlattığı Kırım Tatarları’nın sürgün hikayelerinden ilham alan Jamala, bu sürgünü konu alan ‘1944’ adlı şarkıyla Ukrayna’yı temsil etmeyi umuyor. Sözlerinin bir kısmı İngilizce olan şarkının şu dizelerle başlıyor: “Yabancılar evlerinize girdiler/ Hepinizi öldürdüler/ Sonra da biz suçsuzuz dediler/ Aklınız nerede? / İnsanlık ağlıyor/ Kendinizi Tanrı zannediyorsunuz ama/ Unutmayın herkes bir gün ölür” Şarkının Türkçe nakaratı ise şöyle: “Yaşlığıma toyalmadım/ Men bu yerde yaşalmadım” Ukrayna’yı temsil edecek şarkının belirleneceği 21 Şubat’taki final elemelerinin en güçlü adaylarından olan Jamala ve şarkısı hem profesyonellerden hem de halktan büyük destek görmüş durumda. Ülkenin Eurovision komitesi Jamala’nın sahnesini “Eleme gecesinin en etkileyici performansı” olarak niteledi. Sanatçı kendi sözleriyle yazdığı şarkıyı şöyle yorumluyor: “Bu, birçok ülkede birçok kişi için bilindik bir konu. Birçok ulusun tarihinde büyük felaketler, sürgünleri soykırımlar var. Ne yazık ki insanlar tüm bunlara rağmen halen birlikte yaşamayı, barışı ve toleransı öğrenemedi. Ben bu şarkıyla mesajımın Ukrayna ve tüm dünyaya yayılmasından mutluluk duyuyorum.”
Dami Im - Sound Of Silence (Avustralya Eurovision Şarkısı) 03:07
Dami Im - Sound Of Silence (Avustralya Eurovision Şarkısı) 132 izlenme - 1 yıl önce İsveç'te düzenlenen 2016 Eurovizyon Şarkı Yarışması'nda ikinciliği kazanan Avustralyanın şarkısı Sound of Silence. Avustralya birçok ülkeden 12 puan toplayarak ikinciliği kazandı.
Cenk Erdem: Eurovision'a Katılmak Mecburi Mi? 07:42
Cenk Erdem: Eurovision'a Katılmak Mecburi Mi? 249 izlenme - 3 yıl önce Cenk Erdem Beylerin eurovision hakkındaki düşünceleri ve Kenan Doğulu ve şarkısına yaptıkları yorumlar.
Sezen Aksu ve Özdemir Erdoğan - Eurovision Elemeleri (1985) 02:37
Sezen Aksu ve Özdemir Erdoğan - Eurovision Elemeleri (1985) 169 izlenme - 2 yıl önce Şimdi doğru konuşmak lazım, Özdemir Erdoğan'la Sezen Aksu sağlam işler de yaptılar. Mesela Sezen'in "Düşünce" adlı albümünde bu izleri görmek mümkün. Ancak ses ahengi bakımından bu ikili hiç biraraya gelmemeliymiş bence, Sezen'e yazık olmuş. Çünkü bu adamın sesini sevmiyorum ki bu da benim kişisel görüşüm... Bi ara maksat muhabbet olsun diye aforizmalar üreten ergen piçler Şebnem Ferah'a sarmıştı. Mesela "Şebnem Ferah'ın bile yaşlandığı şu dünyaya çocuk getirmek istemiyorum." gibi. Bu manzarayı gördükten sonra değil çocuk getirmemek, direkt kısırlaşın lan piçler. Asıl koskoca Sezen Aksu'nun Eurovision elemelerinde şansını denediği bir dünyaya çocuk getirmeyin bence, o da bir şey mi... Oh, hepsi geçti; parça şahane.
Gönüllerin 2008 Örovizyon Şampiyonu 03:00
Gönüllerin 2008 Örovizyon Şampiyonu 65 izlenme - 2 yıl önce Rodolfo Chikilicuatre - Baila El Chiki Chiki İspanya'nın örovizyon camiasına layık gördüğü şarkı. Örovizyon gibi tırt bi yarışmaya bu mükemmel şarkı fazla geldi ve harcadılar şarkıyı. Şu taş gibi hatunların hatırına 1-2 puan bari verseydiniz. Bizden bi de Yunanistandan başka sallayan yok bu yarışmayı.
Almanya'dan 12 Puan 01:44
Almanya'dan 12 Puan 106 izlenme - 2 yıl önce Eurovision'un İstanbul'da yapıldığı 2004 senesi. O çoşkuyla, puan verecek olan Alman sunucuya bağlanıldığında adamın etrafını Türkler sarmış durumda. Ellerinde bayraklar. Dahası adamın mikrofonu kırmızı beyaz ve iki tane Türk bayrağı sıkıştırılmış durumda. İngiliz sunucu Terry Wogan ise eğleniyor.
Robyn Carlsson - Show me Love 03:49
Robyn Carlsson - Show me Love 51 izlenme - 2 yıl önce 1997 yılında götünde bezle dolanan bir bok değil de ergen falan olsaydım eğer, kesin Robyn gibi bir hatunla çıkardım. Kadife gibi yemin ederim. Bakınca bile bu hissi uyandırıyor. Sırf bu da değil bir de şarkı söylüyor daha ne olsun. Öncelikle belirteyim bu şarkı benim en büyük favorilerimden biri. Adı "Show Me" olan onlarca şarkı geldi geçti, ama sadece bu şarkı deldi geçti. Kesinlikle her şekilde tatmin edici bir parça. Robyn şu anda 32 yaşında ama hala gideri var bence. Lakin o bize İsveç'in buz gibi sularından armağan. Buz gibi su merakımın baş nedenlerinden biri de kendisi olur zaten. Çocuklu yaşlarda sahne tozu yutan Robyn'i seviyorum, net!
Lys Assia - Das Alte Karussell /1956 Eurovision Şarkı Yarışması (İsviçre) 04:14
Lys Assia - Das Alte Karussell /1956 Eurovision Şarkı Yarışması (İsviçre) 28 izlenme - 2 yıl önce İsviçre'nin Lugano kentinde düzenlenen ilk Eurovision olan 1956 Eurovision Şarkı Yarışması'nda İsviçre'yi temsil eden iki şarkıdan biri. Neden iki şarkı? Çünkü ilk Eurovision'a sadece yedi ülke (Almanya, Fransa, İtalya, Lüksemburg, Belçika, Hollanda ve İsviçre) katılmıştı ve şarkı sayısı dolayısıyla azdı. İsviçre'nin iki şarkısını da Lys Assia seslendirmiştir ve diğer şarkı olan Refrain yarışmanın kazanan parçası olmuştur. Yarışmanın sadece birincisi açıklandığından bu parçanın derecesi ve puanı belli değildir. Şarkı 2. sırada seslendirilmiştir. 1. sıradaki şarkı için; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/140623/eurovisionun-ilk-sarkisi-jetty-paerl-de-vgels-van-holland-1956
Nihat Doğan'ın Albüm Promosyonu - Erevizyona Talibim 05:16
Nihat Doğan'ın Albüm Promosyonu - Erevizyona Talibim 26 izlenme - 2 yıl önce Sitedemizdeki Nihat Doğan videoları, sanat yaşamı boyunca video art yapan nice modern sanatçının niceliğini geçmiş durumda. Nitelik konusuna hiç girmiyorum bile. Üstadın bu çalışması herhangi bir güncellik özelliği taşımıyor. Tam aksine artık nostaljik olarak değerlendirebileceğimiz ve kütüphanemizde en az meydan larus kadar var olmayı hakeden nadide bir eser olarak hafif ılık bir şekilde tabağımıza servis yapılıyor. Not: Benim mesajlaştığım bir bayan var