Hoşgeldiniz!

orta dünya

Orta Dünya'nın Doğuşu - J.R.R  Tolkien (BBC - 1968) 00:29
Orta Dünya'nın Doğuşu - J.R.R Tolkien (BBC - 1968) 2.241 izlenme - 9 ay önce J.R.R. Tolkien'in 1968'de BBC'ye verdiği röportajdan, Orta Dünya'nın doğuşunu izliyoruz
 Hobbit Beş Ordular Savaşı Kamera Arkası 04:09
Hobbit Beş Ordular Savaşı Kamera Arkası 3.525 izlenme - 2 yıl önce Hobbit Beş Ordular Savaşı isimli Füfilm 17 Aralık'ta vizyonda olucak ama film vizyona girmeden filmin kamera arkası görüntülerinin birleştirilmiş halini içeren bir video kamera arkasında Ian Mckellen, Orlando Bloom, Evangeline Lilly, Lee Pace, Luke Evans gibi oyuncuları görmek mümkün iyi seyirler.
 Mahmut Tuncer'in seslendirdigi Fırıldak Ailesi fragmanı 00:54
Mahmut Tuncer'in seslendirdigi Fırıldak Ailesi fragmanı 1.193 izlenme - 2 yıl önce Fırıldak Ailesi beyaz perdeye taşınıyor. Hem de Mahmut Tuncer’le. Nisan ayında vizyona girecek olan filmin tanıtım videosu yayınlanırken, izleyiciye bir sürpriz yapıldı. Zira filmin fragmanındaki ses, Mahmut Tuncer’a aitti. Kendine özgü şivesi ile filmin tanıtım fragmanını İngilizce ve Türkçe seslendiren Mahmut Tuncer, izleyenleri gülmekten kırdı geçirdi. Yapımcılığını BKM’nin üstlendiği Fırıldak Ailesi Orta Dünya, 10 Nisan 2015 tarihinde vizyona girecek.
Yüzüklerin Efendisi Çekim Hataları 08:37
Yüzüklerin Efendisi Çekim Hataları 825 izlenme - 2 yıl önce Kıymetlimisss diyebileceğimiz ve beğenerek seyrettiğimiz bir seri filmi olan Yüzüklerin Efendisi, J.R.R Tolkien'ın uzun bir yazın serüveni sonucu ortaya çıkardığı kıymetli bir eserdir. Çoğu kitap filme aktarıldığı zaman hep birşeylerin eksik kaldığından şikayet ederiz. Ama bu eksiklikler yönetimsel hatalardan kaynaklanıyor. Tabi burda dikkatli gözleride takdir etmek lazım. İçeriğimiz başlıktan da anlaşılacağı gibi Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği filminin çekim hatalarını konu alıyor. İyi seyirler.
Yüzüklerin Efendisi 05:51
Yüzüklerin Efendisi 4.764 izlenme - 7 yıl önce the battle for middle-earth (tm) ii
Prenslerin Öcü - İyi Edersin 03:42
Prenslerin Öcü - İyi Edersin 358 izlenme - 6 ay önce 2010'da tarih sahnesine çıkan grup en iyi müziği bulmak için sonsuz bir yolculuk peşindedir. En iyi müziğin 80 darbesi öncesi anadolu rock olduğunu bal gibi bilen grup Apaşlar, 3 Hürel ve İpucu Beşlisi tarzı gruplardan bayrağı devralıp gücüne güç katmaya devam etmektedir. Anadolunun acılı sesiyle, bozkır, maki ve buğday tarlalarındaki gururun bu sonsuz düellosunda rock müziğin galip gelmesini deneyimleyeceksiniz. Yapım: Lamba Film Yönetmen: Burçin Esin - Metehan Şereflioğlu Görüntü Yönetmeni: Burçin Esin Kurgu: Burçin Esin Kayıt, Mix ve Mastering: Ses Sanayii Ses Sanayii, Mehmet Cem Ünal, Uğur Erim ve Flüt Arkadaş'a çok teşekkür ederiz.
Hobbit Beş Ordular Savaşı Kamera Arkası 04:09
Hobbit Beş Ordular Savaşı Kamera Arkası 450 izlenme - 2 yıl önce Hobbit Beş Ordular Savaşı isimli Füfilm 17 Aralık'ta vizyonda olucak ama film vizyona girmeden filmin kamera arkası görüntülerinin birleştirilmiş halini içeren bir video kamera arkasında Ian Mckellen, Orlando Bloom, Evangeline Lilly, Lee Pace, Luke Evans gibi oyuncuları görmek mümkün iyi seyirler.
Fırıldak Ailesi  (Educetadear Remix) - Mahmut Tuncer 02:15
Fırıldak Ailesi (Educetadear Remix) - Mahmut Tuncer 194 izlenme - 1 yıl önce (Fırıldak ailesi orta dünya) filmi için Mahmut Tuncer seslendirmesiyle yapılmış güzel bir çalışma. İyi seyirler.
Fırıldak Ailesi - Orta Dünya (Educatedear Remix) 02:15
Fırıldak Ailesi - Orta Dünya (Educatedear Remix) 237 izlenme - 2 yıl önce 10 Nisan'da sinemaya girecek olan 'Fırıldak Ailesi Orta Dünya' filmini seslendiren Mahmut Tuncer'e çok güzel bir remix yapılmış. Eğlenceli remixleri ile tanıdığımız Educatedear tarafından ortaya konan çalışma uzun süre dillerden düşmeyecek cinsten.
Lindsey Stirling - Lord Of The Rings Medley 03:56
Lindsey Stirling - Lord Of The Rings Medley 230 izlenme - 3 yıl önce Ünlü keman sanatçısı Lindsey Stirling, şimdi de LOTR müziklerini çalıyor! Daha fazlası için abone olmayı unutmayın!
Yüzüklerin Efendisi - You Shall Not Pass 03:17
Yüzüklerin Efendisi - You Shall Not Pass 84 izlenme - 2 yıl önce The Lord of the Rings serisinin The Fellowship of the Ring filminde, Gandalf, Dum köprüsü üzerinde Balrog'a geçiş izni vermiyor.
Orta Dünya'ya Elveda (The Last Goodbye Billy Boyd) 04:21
Orta Dünya'ya Elveda (The Last Goodbye Billy Boyd) 45 izlenme - 2 yıl önce Tüm olumsuz eleştirilere kulak tıkayıp Orta Dünya'yla yakışır şekilde vedalaşın. Bitti. Artık o oyuncuları bir arada göremeyeceksiniz. O mekanlar, karakterler bir daha olmayacak.o müzikleri duyamayacaksınız. Emin olun peter jackson bize çok görkemli bir film yaptı. Bir o kadar da duygusal. Eleştirmenlerin görüşü de önemli ama onlar bir hayran gözünden bakmıyorlar ki. Siz siz olun tüm önyargılardan arınıp öyle izleyin filmleri. Orta dünya efsanesi belkide beyaz perdede sona erdi.Belki aradan uzun yıllar geçecek ve yeni bir film gelecek. belkide bir nesil için açılmayacak bir kitap kapandı. Bu yüzden gidin ve o müzikleri sindire sindire dinleyin.Shire'a son kez doya doya bakın. Gandalf'a gülümseyin. Ve Bilbo ile kitabın sonuna '' hayatının sonuna kadar mutlu bir şekilde yaşadı'' yazın.. Beyazperde'de geçtiğimiz 15 yılda LOTR adına emek veren herkese sonsuz teşekkürler.