Hoşgeldiniz!

osmanlı

Arkadaşa Osmanlı Tokadı 00:14
Arkadaşa Osmanlı Tokadı 674.365 izlenme - 4 yıl önce Arkadaşına öyle bir tokat atıyor ki, böyle şaka olmaz olsun. Osmanlı tokadı namıyla efsane olmuş bir yakın dövüş tekniğinin ismi ve belki de gelmiş geçmiş en ölümcül dövüş tekniklerinden biridir. İsmiyle dünya’ya nam salmış Osmanlı tokadı’nı atmanın yeri, zamanı ve bir raconu vardır. Osmanlı kültüründe bir kavga esnasında karşı tarafa yumruk ile saldırmak hoş karşılanan bir hareket değildi ve yumrukla ilk saldıran kişi ayıplanırdı. Bu tıpkı yatağan kılıcı olanların dövüşlerde karşılarındakini aşağılamak için kılıcın kesmez yanı ile saldırmaları gibi, hoş karşılanmayan bir hareket kabul edilirdi. Bu nedenle Osmanlı tokadı ancak yeri ve zamanı geldiğinde, kavgadaki taraflarca bilinen kuralları ile kullanılırdı. Kavgada büyük olan karşısındakini sesi etraflıca duyulan şiddetli bir tokatla uyarır ve bu durum genellikle kavganın son bulması için yeterli olurdu. Osmanlı Ordusu’nda ise tok
Öyle Şakaya Böyle Osmanlı Tokadı! 00:18
Öyle Şakaya Böyle Osmanlı Tokadı! 336.061 izlenme - 5 yıl önce Sabırda Bir Yere Kadar :) En güncel ve en popüler videolar için kanalıma abone olmayı unutmayın! www.izlesene.com/iz/exixiz
Son Haşlamacı (Anan Yapmaz Bunu) 07:36
Son Haşlamacı (Anan Yapmaz Bunu) 3.849 izlenme - 2 hafta önce Üç kuşaktır terk etmedikleri yöntemlerle Osmanlı mutfak geleneklerini sürdüren işletme, bakır tencere ve kuzinelerde pişirdikleri etlerle başta ABD olmak üzere, Almanya, Japonya, Rusya, Fransa, Hollanda, Polonya, Irak ve Somali'den gelen müşterilerine hizmet veriyor.
Tugay Kaçar'ın 1. Dakikada Kırmızı Kart Görmesi 01:05
Tugay Kaçar'ın 1. Dakikada Kırmızı Kart Görmesi 5.673 izlenme - 1 ay önce Sevgilisinden mesaj geldi esprileri is coming mi?
Filistin Cephesi - Devlet-i Aliyye vs. Britanya 04:39
Filistin Cephesi - Devlet-i Aliyye vs. Britanya 2.452 izlenme - 3 hafta önce Birçok film, dizi ve oyundaki görüntiler kullanarak yapılan videoda ecnebiler bile belirtmiş bizi cenk ile altedemediklerini.
Osmanlı Subayı (2017) Türkçe Dublajlı Fragman 01:53
Osmanlı Subayı (2017) Türkçe Dublajlı Fragman 27.925 izlenme - 8 ay önce Oscar ödüllü Ben Kingsley, Haluk Bilginer, Selçuk Yöntem, Josh Hartnett, Michiel Huisman ve Hera Hilmar’lı oyuncu kadrosuyla, ilk Türk – Amerikan ortak yapımı Hollywood filmi Osmanlı Subayı 19 Mayıs 2017'de gösterime giriyor.
16. Yüzyılda İstanbul'da Kitap Çoğaltma 02:15
16. Yüzyılda İstanbul'da Kitap Çoğaltma 2.036 izlenme - 4 hafta önce Bir elçinin mektubundan... İhsan Fazlıoğlu anlatıyor.
Osmanlı Tokadı 12. Bölüm Fragmanı 00:28
Osmanlı Tokadı 12. Bölüm Fragmanı 107.494 izlenme - 4 yıl önce Osmanlı Tokadı 12. Bölüm Fragmanı (19.Ekim 2013)
Fatih'in Fedaisi Kara Murat Fragman 03:12
Fatih'in Fedaisi Kara Murat Fragman 103.772 izlenme - 3 yıl önce Türk Sineması'nın 100. Yılında, Türk Sineması'nın En İyi Filmi Olmaya Aday Bir Film Geliyor! Aksiyon Sahneleri Ülke Sınırlarını Aşacak!
Osmanlı TV'de Misak-ı Milli Hava Durumu Sunumu 03:35
Osmanlı TV'de Misak-ı Milli Hava Durumu Sunumu 6.077 izlenme - 4 ay önce Bugün sosyal medyada bir twitter kullanıcısının paylaÅŸtığı video büyük dikkat çekti. Osmanlı TV adlı televizyon kanalında Seyhan Soylu'nun sunduÄŸu Misak-ı Milli Hava Durumu, herkes tarafından büyük dikkat çekmeyi baÅŸardı. kaynak: http://www.simiyago.com/osmanli-tvde-misak-i-milli-hava-durumu-sunumu/
Putine Rest Çeken Osmanlı Torunu 00:28
Putine Rest Çeken Osmanlı Torunu 8.044 izlenme - 3 ay önce Putin putin kafayı mı yedin ? Osmanli torunlarina kafa tutuyorsun :)))) yoksa soğukta kafayımı üşuttün ? yada cok üşudun ateşlemi arıyorsun :)) - çocuklara yazık bari onları sal :(
Koşu Bandında Koşan At 01:08
Koşu Bandında Koşan At 5.082 izlenme - 3 ay önce Türkler için en kutsal varlıklardan biridir at. Bir üniversite araştırması kapsamında atın koşarken nefes kontrol biçimi ve çeşitli bünyesel davranışları araştırması için koşu bandına çıkarmışlar. Bizim küheylan da veriyor gazı. Yürü be koçum.
Eski Osmanlı Marşı 01:57
Eski Osmanlı Marşı 82.173 izlenme - 7 yıl önce osmanlı imparatorluğu mehter marşı
Balinadan Kıza Osmanlı Tokadı 00:41
Balinadan Kıza Osmanlı Tokadı 51.383 izlenme - 4 yıl önce Tekneyle gezintiye çıkan aile dev balina ile karşılaştı, bu ilginç anı izlerken balinadan hiç beklenmedik bir tepki geldi.
Osmanlıca Bilmeyen Osmanlılar 08:21
Osmanlıca Bilmeyen Osmanlılar 8.582 izlenme - 6 ay önce Yoruma gerek yok. Ama özellikle 1.35 sonrası muhteşem.
Osmanlı Tokadı - Uyan Ey Gözlerim 02:48
Osmanlı Tokadı - Uyan Ey Gözlerim 66.380 izlenme - 4 yıl önce Osmanlı Tokadı - Uyan Ey Gözlerim Gafletten Uyan Sözleri: uyan ey gözlerim gafletten uyan uyan uykusu çok gözlerim uyan azrail'in kasti canadır inan uyan ey gözlerim gafletten uyan uyan uykusu çok gözlerim uyan seherde uyanırlar cümle kuşlar dilli dillerince tespihe baslar tevhit eyler dağlar taslar ağaçlar uyan ey gözlerim gafletten uyan uyan uykusu çok gözlerim uyan semavatin kapularin acarlar müminlere rahmet suyun saçarlar seherde kalkana hülle biçerler uyan ey gözlerim gafletten uyan uyan uykusu çok gözlerim uyan bu dünya fanidir sakin aldanma mağrur olup taç-u tahta dayanma yedi iklim benim deye güvenme uyan ey gözlerim gafletten uyan uyan uykusu çok gözlerim uyan benim, murat kulun, sucumu affet sucum bagislayub günahım ref'et resul'un sancağı dibinde hasret uyan ey gözlerim gafletten uyan uyan uykusu çok gözlerim uyan
Osmanlı Tablolarının Photoshop ile Canlandırılması 03:55
Osmanlı Tablolarının Photoshop ile Canlandırılması 29.897 izlenme - 2 yıl önce 18 ve 19. yüzyıl Osmanlı'sında çizilmiş tablolar yeniden canlandırıldı. Bunların arasında Osman Hamdi Bey'in 'Kaplumbağa Terbiyecisi' adlı tablosu da dahil 30 farklı tablo var. Bu çalışmayı gerçekleştiren arkadaşı tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.
Napolyon, Sultan 2. Abdülhamid'ten Bahsetti Yalanı 01:46
Napolyon, Sultan 2. Abdülhamid'ten Bahsetti Yalanı 15.125 izlenme - 12 ay önce 2. Abdülhamid'in torunlarından biri olan Nilhan Osmanoğlu, CNN'de çıktığı televizyon kanalında dedesine ait olduğunu iddia ettiği devlet mallarını talep ettiğini açıkladı. Nilhan Osmanoğlu'nun açıklamasında dikkat çekense Napolyon'un II Abdülhamid'ten "Benden sonraki ikinci zengindir" diye bahsettiğini iddia ettiği kısım oldu. Bu kısmın dikkat çekmesinin en büyük sebebiyse Napolyon'un 1821 yılında yani 1842'de 2. Abdülhamid doğmadan tam 21 yıl önce ölmüş olması. Yani Napolyon'un yaşadığı dönemde 2. Abdülhamid henüz doğmamıştı bile.
Rakibini Osmanlı Tokadıyla Bayıltan Adam 00:58
Rakibini Osmanlı Tokadıyla Bayıltan Adam 8.479 izlenme - 7 ay önce Nijerya'da karşılıklı tokat atarak oynanan oyunda tek yapmanız gereken bütün gücünüzle vurup rakibi bayıltmak. Tek bir tokatla rakibini yeren seren adamın kameraya yansıyan görüntülerini izliyoruz.
Kadir Mısıroğlu Irkçılık 06:40
Kadir Mısıroğlu Irkçılık 37.270 izlenme - 4 yıl önce Kadir Mısıroğlu Irkçılık
Osmanlı Tokadı Yakında! 00:24
Osmanlı Tokadı Yakında! 73.707 izlenme - 4 yıl önce Uğur Çavuşoğlu - Doğan Bey Alper Kul - Şahin Bey İsmail Hacıoğlu - Fatih Sultan Mehmed/Fatih Vildan Atasever - Kostantina/İstanbul Osman Wöber - Alexandros/İskender Demiroğlu Tuncer Salman - Gazanfer Ağa/Gazanfer Pelin Akil - Irmak Güzel Toprak Sağlam - Nurseda Gülçin Santırcıoğlu - Asuman Bertan Ceylan - Hayyar Beyaz - Beyaz Cemal Hünal - Moğol Mazhar Alanson - Akşemsettin/Şemsettin Hoca
MFÖ - Güllerin İçinde (Osmanlı Tokadı) 03:17
MFÖ - Güllerin İçinde (Osmanlı Tokadı) 58.068 izlenme - 4 yıl önce MFÖ - Güllerin İçinde (Osmanlı Tokadı) Şarkı Sözleri: Güllerin içinden canım Koşarak koşarak gel bana gel O güzel gözlerini canım Süzerek süzerek gel bana gel Bu küskün yüzün gayrı gülsün canım Gülerek gülerek gel bana gel ...ahhhhh Güllerin içinden canım Koşarak koşarak gel bana gel O güzel gözlerini canım Süzerek süzerek gel bana gel Bu küskün yüzün gayrı gülsün canım Gülerek gülerek gel bana gel Dayanamadım gayrı döndüm canım Diyerek diyerek gel bana ge
Parlamenter Sistem Canımıza Yetti 01:38
Parlamenter Sistem Canımıza Yetti 12.860 izlenme - 12 ay önce Osmanlı torunu Nilhan Osmanoğlu chp başındaki zat'a cevap verdi ve parlamenter sistem canımıza yetti dedi. Ve oyunun #EVET olacağını söyledi.
Osmanlı’dan Bugüne İstanbul’da Suyun Hikayesi... 04:45
Osmanlı’dan Bugüne İstanbul’da Suyun Hikayesi... 40.332 izlenme - 5 yıl önce İstanbul için su, ihtiyacın ötesinde bir medeniyet, bir kültürdür. Osmanlı’dan bugüne İstanbul’da suyun hikayesini merak ediyorsanız, hemen tıklayın.
Gerizekâlı Kız - İlber Ortaylı 01:14
Gerizekâlı Kız - İlber Ortaylı 23.452 izlenme - 2 yıl önce İlber Ortaylı, muhafazakâr basındaki cehâlete veryansın ediyor.
Battlefield 1'de Osmanlı Askerinin Türkçe Konuşmaları 04:59
Battlefield 1'de Osmanlı Askerinin Türkçe Konuşmaları 12.722 izlenme - 1 yıl önce Merakla beklenen EA tarafından 30 agustos günü açık beta olarak karşımıza çıkan Battlefield 1'de Osmanlı'da yer alıyor.İngilizlere karşı yapılan savaşta Osmanlı askerlerinin konuşmaları da yer almaktadır.
İskoçların Gözünden Osmanlı 03:17
İskoçların Gözünden Osmanlı 3.904 izlenme - 7 ay önce İskoçlara ecdadımızı sorduk. Tarih bilgisiyle bizi şaşırtan İskoçlar, Osmanlı'nın kültürüyle Avrupa'yı etkilediği konusunda hem fikirler.
Kadir Mısıroğlu - Kocasına Sadık Alman Kadın Yüzde 1 Yoktur 00:49
Kadir Mısıroğlu - Kocasına Sadık Alman Kadın Yüzde 1 Yoktur 20.622 izlenme - 2 yıl önce Üstad Kadir Mısıroğlu Alman Kadınları hakkındaki tecrübesini aktarıyor.Alman kadınlarına namussuz, çocuklarının babası belli değil diye sövüp saydıktan sonra bir de Almanları kendilerinden olmayanları hor ve hakir görmekle suçlamış.sanırsın yüzde 99'una fahişe diyen bendim aq.koskoca milletin hepsine birden hakaret edin sonra islamofobi diye sayıklayın.
Neşet Ertaş - Ahirim Sensin (Osmanlı Tokadı) 05:53
Neşet Ertaş - Ahirim Sensin (Osmanlı Tokadı) 40.047 izlenme - 4 yıl önce Ahirim Sensin Şarkı Sözleri: Cahildim dünyanın dengine kandım Hayale aldandım boşuna yandım Seni ilalebet benimsin sandım Ölürüm sevdiğim zehirim sensin Evvelim sen oldun ahirim sensin Seni ilalebet benimsin sandım Ölürüm sevdiğim zehirim sensin Evvelim sen oldun ahirim sensin Garibim can yakıl gönül kırmanır Senden ayrı ben bir mekan kurbanı Daha bir gönüle ikrar vermedim Batınım sen oldun zahirim sensin Evvelim sen oldun ahirim sensin Daha bir gönüle ikrar vermedim Batınım sen oldun zahirim sensin Evvelim sen oldun ahirim sensin
TRT Muhabirini Isıran Zombi Nine 01:46
TRT Muhabirini Isıran Zombi Nine 21.684 izlenme - 2 yıl önce Trt ekibinin Türkiyeden geldiğini duyunca çok mutlu olan ve tadına bakmak isteyen nine bu ziyaretten 4 gün sonra malesef crossbow ile vurularak Hakk'ın rahmetine kavuşuyor.