Hoşgeldiniz!

Osmanlı Videoları İzle

Abdülhamid'in Kaybettiği Topraklar - Murat Bardakçı 03:00
Abdülhamid'in Kaybettiği Topraklar - Murat Bardakçı 2.744 izlenme - 2 gün önce Murat Bardakçı Osmanlı döneminde kaybedilen topraklar ile ilgili bilgi vermiş,izliyoruz
Arkadaşa Osmanlı Tokadı 00:14
Arkadaşa Osmanlı Tokadı 673.487 izlenme - 3 yıl önce Arkadaşına öyle bir tokat atıyor ki, böyle şaka olmaz olsun. Osmanlı tokadı namıyla efsane olmuş bir yakın dövüş tekniğinin ismi ve belki de gelmiş geçmiş en ölümcül dövüş tekniklerinden biridir. İsmiyle dünya’ya nam salmış Osmanlı tokadı’nı atmanın yeri, zamanı ve bir raconu vardır. Osmanlı kültüründe bir kavga esnasında karşı tarafa yumruk ile saldırmak hoş karşılanan bir hareket değildi ve yumrukla ilk saldıran kişi ayıplanırdı. Bu tıpkı yatağan kılıcı olanların dövüşlerde karşılarındakini aşağılamak için kılıcın kesmez yanı ile saldırmaları gibi, hoş karşılanmayan bir hareket kabul edilirdi. Bu nedenle Osmanlı tokadı ancak yeri ve zamanı geldiğinde, kavgadaki taraflarca bilinen kuralları ile kullanılırdı. Kavgada büyük olan karşısındakini sesi etraflıca duyulan şiddetli bir tokatla uyarır ve bu durum genellikle kavganın son bulması için yeterli olurdu. Osmanlı Ordusu’nda ise tok
Öyle Şakaya Böyle Osmanlı Tokadı! 00:18
Öyle Şakaya Böyle Osmanlı Tokadı! 332.198 izlenme - 4 yıl önce Sabırda Bir Yere Kadar :) En güncel ve en popüler videolar için kanalıma abone olmayı unutmayın! www.izlesene.com/iz/exixiz
Napolyon, Sultan 2. Abdülhamid'ten Bahsetti Yalanı 01:46
Napolyon, Sultan 2. Abdülhamid'ten Bahsetti Yalanı 14.888 izlenme - 2 ay önce 2. Abdülhamid'in torunlarından biri olan Nilhan Osmanoğlu, CNN'de çıktığı televizyon kanalında dedesine ait olduğunu iddia ettiği devlet mallarını talep ettiğini açıkladı. Nilhan Osmanoğlu'nun açıklamasında dikkat çekense Napolyon'un II Abdülhamid'ten "Benden sonraki ikinci zengindir" diye bahsettiğini iddia ettiği kısım oldu. Bu kısmın dikkat çekmesinin en büyük sebebiyse Napolyon'un 1821 yılında yani 1842'de 2. Abdülhamid doğmadan tam 21 yıl önce ölmüş olması. Yani Napolyon'un yaşadığı dönemde 2. Abdülhamid henüz doğmamıştı bile.
Parlamenter Sistem Canımıza Yetti 01:38
Parlamenter Sistem Canımıza Yetti 12.639 izlenme - 2 ay önce Osmanlı torunu Nilhan Osmanoğlu chp başındaki zat'a cevap verdi ve parlamenter sistem canımıza yetti dedi. Ve oyunun #EVET olacağını söyledi.
1923'te Darbe Yaptılar - Esenyurt Belediye Başkanı 01:55
1923'te Darbe Yaptılar - Esenyurt Belediye Başkanı 4.088 izlenme - 2 hafta önce Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, referandum panelinde ‘hayır’ı ihanetle bağdaştırdı, Cumhuriyet’i ‘darbe’ olarak niteledi.
Türkiye'nin İlk Seri Katili 03:45
Türkiye'nin İlk Seri Katili 3.495 izlenme - 1 hafta önce İstanbul işgali yani Osmanlı son dönemlerinde polis teşkilatı birçok suçluyla uğraşıyor, kaosu engellemeye çalışıyorken Türkiye'nin ilk seri katili de polis cinayetlerine acımasızca devam ediyordu. Keşifsel gözlük ile bu videoda genç yaşına rağmen kısa sürede büyük zarar veren polis cinayetleriyle ünlenen Hrisantos Anastadiadis Ahilya hakkında konuşuyoruz. Bu cinayetleri işleyecek kadar acımasız olmasında yetişme tarzının da büyük etkisi olduğunu göz ardı edemeyiz.
Ortaçağda Orta Doğu 03:56
Ortaçağda Orta Doğu 2.653 izlenme - 2 hafta önce Malum bölgemizi M.Ö .525'de Akhamenid egemenliğinde bırakmıştık. Şimdi bu tarihten, M.S. 1517'de Osmanlı egemenliğine girişine kadar olan süredeki gelişimini inceliyoruz. MUSIC: Lamma bada "Muwashah of Arab-Andalusian tradition"
Osmanlı Tokadı 12. Bölüm Fragmanı 00:28
Osmanlı Tokadı 12. Bölüm Fragmanı 106.840 izlenme - 3 yıl önce Osmanlı Tokadı 12. Bölüm Fragmanı (19.Ekim 2013)
Fatih'in Fedaisi Kara Murat Fragman 03:12
Fatih'in Fedaisi Kara Murat Fragman 98.807 izlenme - 2 yıl önce Türk Sineması'nın 100. Yılında, Türk Sineması'nın En İyi Filmi Olmaya Aday Bir Film Geliyor! Aksiyon Sahneleri Ülke Sınırlarını Aşacak!
Cansız Manken Tokatlayan Osmanlı Evlatları 01:49
Cansız Manken Tokatlayan Osmanlı Evlatları 6.598 izlenme - 4 ay önce Ecdadın torunları bir spor mağazasında mankene Osmanlı tokatı atıyor efendim. İzliyoruz...
Padişahlar Niye Satranç Oynamıştır? - Beyin Yakan Açıklama 02:26
Padişahlar Niye Satranç Oynamıştır? - Beyin Yakan Açıklama 6.251 izlenme - 3 ay önce Satranç haram(!) olduğu halde padişahlar neden satranç oynamıştır? Ömer Faruk Korkmaz Hocaefendi'den müthiş ikna edici açıklama. Allah'ım sen bu âlim(!)lerin eline güç verme!
Osmanlı Tablolarının Photoshop ile Canlandırılması 03:55
Osmanlı Tablolarının Photoshop ile Canlandırılması 28.343 izlenme - 2 yıl önce 18 ve 19. yüzyıl Osmanlı'sında çizilmiş tablolar yeniden canlandırıldı. Bunların arasında Osman Hamdi Bey'in 'Kaplumbağa Terbiyecisi' adlı tablosu da dahil 30 farklı tablo var. Bu çalışmayı gerçekleştiren arkadaşı tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.
Battlefield 1'de Osmanlı Askerinin Türkçe Konuşmaları 04:59
Battlefield 1'de Osmanlı Askerinin Türkçe Konuşmaları 12.333 izlenme - 7 ay önce Merakla beklenen EA tarafından 30 agustos günü açık beta olarak karşımıza çıkan Battlefield 1'de Osmanlı'da yer alıyor.İngilizlere karşı yapılan savaşta Osmanlı askerlerinin konuşmaları da yer almaktadır.
Balinadan Kıza Osmanlı Tokadı 00:41
Balinadan Kıza Osmanlı Tokadı 50.549 izlenme - 3 yıl önce Tekneyle gezintiye çıkan aile dev balina ile karşılaştı, bu ilginç anı izlerken balinadan hiç beklenmedik bir tepki geldi.
Osmanlı Tokadı - Uyan Ey Gözlerim 02:48
Osmanlı Tokadı - Uyan Ey Gözlerim 66.168 izlenme - 3 yıl önce Osmanlı Tokadı - Uyan Ey Gözlerim Gafletten Uyan Sözleri: uyan ey gözlerim gafletten uyan uyan uykusu çok gözlerim uyan azrail'in kasti canadır inan uyan ey gözlerim gafletten uyan uyan uykusu çok gözlerim uyan seherde uyanırlar cümle kuşlar dilli dillerince tespihe baslar tevhit eyler dağlar taslar ağaçlar uyan ey gözlerim gafletten uyan uyan uykusu çok gözlerim uyan semavatin kapularin acarlar müminlere rahmet suyun saçarlar seherde kalkana hülle biçerler uyan ey gözlerim gafletten uyan uyan uykusu çok gözlerim uyan bu dünya fanidir sakin aldanma mağrur olup taç-u tahta dayanma yedi iklim benim deye güvenme uyan ey gözlerim gafletten uyan uyan uykusu çok gözlerim uyan benim, murat kulun, sucumu affet sucum bagislayub günahım ref'et resul'un sancağı dibinde hasret uyan ey gözlerim gafletten uyan uyan uykusu çok gözlerim uyan
Eski Osmanlı Marşı 01:57
Eski Osmanlı Marşı 75.796 izlenme - 6 yıl önce osmanlı imparatorluğu mehter marşı
Kadir Mısıroğlu - Kocasına Sadık Alman Kadın Yüzde 1 Yoktur 00:49
Kadir Mısıroğlu - Kocasına Sadık Alman Kadın Yüzde 1 Yoktur 19.909 izlenme - 10 ay önce Üstad Kadir Mısıroğlu Alman Kadınları hakkındaki tecrübesini aktarıyor.Alman kadınlarına namussuz, çocuklarının babası belli değil diye sövüp saydıktan sonra bir de Almanları kendilerinden olmayanları hor ve hakir görmekle suçlamış.sanırsın yüzde 99'una fahişe diyen bendim aq.koskoca milletin hepsine birden hakaret edin sonra islamofobi diye sayıklayın.
Üstad Kadir Mısıroğlu'ndan Kemalist Kadına Tokat Gibi Cevap 01:32
Üstad Kadir Mısıroğlu'ndan Kemalist Kadına Tokat Gibi Cevap 13.230 izlenme - 5 ay önce Asrın büyük alimlerinden olan Hocaların hocası Üstad Hz.Kadir Mısıroğlu hoca efendinin giyim kuşamına karşı tepki kadına verdiği ayar videosunu izleyelim.Hayırlı Seyirler.
Osmanlı Kuruluyor,  1. Padişah Tayyip Bey Olacak 03:18
Osmanlı Kuruluyor, 1. Padişah Tayyip Bey Olacak 9.325 izlenme - 6 ay önce Eyyup Fatih Nurullah Efendi Hz. leri neler diyor öyle?
Gerizekâlı Kız - İlber Ortaylı 01:14
Gerizekâlı Kız - İlber Ortaylı 22.893 izlenme - 12 ay önce İlber Ortaylı, muhafazakâr basındaki cehâlete veryansın ediyor.
TRT Muhabirini Isıran Zombi Nine 01:46
TRT Muhabirini Isıran Zombi Nine 20.911 izlenme - 11 ay önce Trt ekibinin Türkiyeden geldiğini duyunca çok mutlu olan ve tadına bakmak isteyen nine bu ziyaretten 4 gün sonra malesef crossbow ile vurularak Hakk'ın rahmetine kavuşuyor.
Kadir Mısıroğlu Irkçılık 06:40
Kadir Mısıroğlu Irkçılık 36.533 izlenme - 3 yıl önce Kadir Mısıroğlu Irkçılık
Sözde Soykırımcı Ermenileri Trolleyen Türk Pilot 00:41
Sözde Soykırımcı Ermenileri Trolleyen Türk Pilot 8.298 izlenme - 5 ay önce Geçtiğimiz Nisan ayında Amerika'nın Los Angeles eyaletindeki Türk konsolosluğu önünde Türkiye karşıtı eylem yapan Erm*nilere en güzel dersi veren pilot.
1900'lü Yılların Almanya'sında Osmanlı Etkisi 03:30
1900'lü Yılların Almanya'sında Osmanlı Etkisi 753 izlenme - 3 hafta önce Gaziantep'teki Oyun ve Oyuncak Müzesinde bulunan tarihi oyuncaklar, Osmanlı-Almanya arasındaki 1. Dünya Savaşı dönemindeki yakın ilişkinin kanıtı niteliğini taşıyor. Müzedeki Yeniçeri askerlerinin figür ve fetih tasvirleri, 1900'lü yıllarında büyük ekonomik sıkıntı yaşayan Almanlar için umut olduğunu gösteriyor. 1900'lü yıllardaki Almanya İmparatorluğunda yapılan Yeniçeri figürleri ile Osmanlı askerlerinin fetih tasvirleri, Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi'nde sergileniyor. müzedeki Alman yapımı oyuncaklar ile Yeniçeri figürleri ve Osmanlı Devletinin fetih tasvirleri, günümüzde ilişkilerin bozulduğu Almanya ile 1. Dünya savaşı öncesi ve sonrasındaki sıcak ilişkilerini kanıtlar nitelikte bulunuyor. Ayrıca Almanların satıp para kazandığı, oyuncak, tasvir ve figürler, ekonomik olarak en zor günlerini yaşayan Almanlar için Osmanlı'nın büyük bir umut olduğunu da gösteriyor. Kılıç kalkanlı Yeniçeriler Müzede Almanların 1900-1910 yılları arasında yaptığı tahmin edilen Yeniçeri askerleri figürleri ise gerçeğe uygun bir şekilde yapıldığı görüldü. Figürlerdeki askerlerin dönemin kıyafetlerini taşırken, ellerinde, kılıç, kalkan ve mızrak gibi savaş aletleri yer alıyor. Alman kalelerinde yer aldığı oyuncaklarda, Osmanlı Ordusu'nun ele geçirdiği kale önündeki Osmanlı ile Alman askerlerin savaşı tasvir ediliyor. Müzede, Gaziantep ve çevrede yörelerde de çok iyi bilinen topaç oyunu ile ilgili ise 1900'lü yıllarda Almanya'da yapılan çok eski bir topaç da bulunuyor. Hemen hemen tüm dünyada da bilinen ve keyifle oynanan topacın, günümüzde bulunan en eski parçalar arasında yer alan Alman yapımı topaç da ziyaretçilerin ilgisini görüyor. Alman kadınların saçlarını satarak, para kazandı Müzede yine aynı kurtuluş Savaşı öncesi ve sonrasında yapılan Alman bebekleri de yer alıyor. Bebekler, eski olması kadar, gerçek saç kullanması nedeniyle de dikkat çekiyor. Saçları gerçek olan ve dünyada nadir sayıda kalan bebekler, müzede aslına uygun bir şekilde camekan fanuslar içerisinde korunuyor. Alman kadınların kendi saçlarını kesip, oyuncak fabrikalarına sattığı dönemde, bu yöntemin o dönemde yaşananan büyük ekonomik krizi net bir şekilde ortaya serdiği olarak yorumlanırken, bebe "O dönemlerde para bulamayan Alman kadınları, kendi saçlarını keserek, bebek yapan fabrikalara satar. Fabrikalar ise gerçek saç kullanılan bebekleri dönemin yabancı devletlerinde yaşayan zengin ailelere satar. Alman Devleti ise bu yöntemle hem vatandaşların açlıktan ölmesini önler, hem de ülke ekonomisinin düzlüğü çıkartılmasını planlardı." Müzede, başta Osmanlı olmak üzere dönemin devletlerinin kültürlerini yansıtan oyuncak evleri de dikkat çekiyor. Almanların yaptıkları oyuncak evleri, bir dönemlerde başta Almanya olmak üzere tüm dünyadaki zengin ailelerin büyük ilgisini görüyor ve üst tabakaların evlerini süslüyordu. Oyun ve Oyuncak Müzesi Türkiye’nin 4. Oyun ve Oyuncak Müzesi olarak, kapılarının oyuncak tutkunlarının ziyaretine açılan Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesinde, 1700-1990 yıllarına ait el ve fabrika yapımı 600’e yakın oyuncak takım olarak teşhir ediliyor. Tek avlulu olan bu masalsı ev tipindeki müze, 9 ayrı temalı galeri ve 2 katlı mağaradan oluşuyor. Müzenin, Türkiye'de mağara galerisi bulunan ve Dünya Çocuklarının tanıtılan tek Oyun ve Oyuncak Müzesi olma özellikleri de bulunuyor.
MFÖ - Güllerin İçinde (Osmanlı Tokadı) 03:17
MFÖ - Güllerin İçinde (Osmanlı Tokadı) 57.868 izlenme - 3 yıl önce MFÖ - Güllerin İçinde (Osmanlı Tokadı) Şarkı Sözleri: Güllerin içinden canım Koşarak koşarak gel bana gel O güzel gözlerini canım Süzerek süzerek gel bana gel Bu küskün yüzün gayrı gülsün canım Gülerek gülerek gel bana gel ...ahhhhh Güllerin içinden canım Koşarak koşarak gel bana gel O güzel gözlerini canım Süzerek süzerek gel bana gel Bu küskün yüzün gayrı gülsün canım Gülerek gülerek gel bana gel Dayanamadım gayrı döndüm canım Diyerek diyerek gel bana ge
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu - Ermeni Vekile Cevap 03:36
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu - Ermeni Vekile Cevap 7.268 izlenme - 4 ay önce NATO Parlamenterler Toplantısı'nda Ermeni vekilin "Türkiye DEAŞ'a destek veriyor." yönündeki suçlamalarına Bakan Çavuşoğlu sert tepki gösterdi.
Halil İnalcık - Osmanlıyı Din Ehlinin Yozlaşması Yıktı 02:49
Halil İnalcık - Osmanlıyı Din Ehlinin Yozlaşması Yıktı 3.113 izlenme - 3 ay önce Halil İnalcık Hocamızın sözlerinden çıkan sonuç şudur: Osmanlı'da din adamlarının devlet yönetimi üzerindeki etkileri zamanla artmıştır. Söz konusu artış, bırakalım Osmanlı'nın zaten en baştan beri pek olmayan bilim üretme yeteneğini, Osmanlı'nın Batı kültürünü, bilimini, kurumlarını takip etme, uyarlama yeteneğini bile azaltmıştır.
Osmanlı Tokadı Yakında! 00:24
Osmanlı Tokadı Yakında! 67.054 izlenme - 4 yıl önce Uğur Çavuşoğlu - Doğan Bey Alper Kul - Şahin Bey İsmail Hacıoğlu - Fatih Sultan Mehmed/Fatih Vildan Atasever - Kostantina/İstanbul Osman Wöber - Alexandros/İskender Demiroğlu Tuncer Salman - Gazanfer Ağa/Gazanfer Pelin Akil - Irmak Güzel Toprak Sağlam - Nurseda Gülçin Santırcıoğlu - Asuman Bertan Ceylan - Hayyar Beyaz - Beyaz Cemal Hünal - Moğol Mazhar Alanson - Akşemsettin/Şemsettin Hoca
İlber Ortaylı - Türkiye Rusya İlişkileri 35:57
İlber Ortaylı - Türkiye Rusya İlişkileri 26.727 izlenme - 1 yıl önce Prof. Dr. İlber Ortaylı gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.