Hoşgeldiniz!

osmanlı arşivi

Osmanlı Arşivi Taşıma Belgeseli 07:39
Osmanlı Arşivi Taşıma Belgeseli 671 izlenme - 4 yıl önce Gözde Taşıma Hiz. Tic. Ltd Şti. Tarafından Hazırlanmıştır.
Duvardaki Kan - 4. Bölüm (Trt - 1986) 47:31
Duvardaki Kan - 4. Bölüm (Trt - 1986) 46 izlenme - 1 yıl önce Türkler cephe gerisini emniyet altına almak ve savunmasız Müslüman Türk ahaliyi korumak için tek çözüm olarak Ermeni Taşnak ve Hınçak çetelerini toplu olarak göç ettirmişlerdir. Ancak katliam ya da soykırım yapmamışlardır ve bunu kanıtlayacak olan belgeler İstanbul’da müttefiklerin elinde bulunan Osmanlı Arşivi’ndedir. Ancak, İstanbul’da araştırma yapacak, Müttefik Yüksek Komiserlerini ikna ederek belgeleri temin edecek ve Anadolu’da savaştan etkilenmeyerek araştırma yapacak birine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kişi, Almanya’da hukuk tahsilini bitirmiş, Anadolu’ya Mustafa Kemal’e katılmak üzere yurda dönen Ali İhsan isimli genç bir avukattır.
Duvardaki Kan - 6. Bölüm (Trt - 1986) 39:14
Duvardaki Kan - 6. Bölüm (Trt - 1986) 42 izlenme - 1 yıl önce Türkler cephe gerisini emniyet altına almak ve savunmasız Müslüman Türk ahaliyi korumak için tek çözüm olarak Ermeni Taşnak ve Hınçak çetelerini toplu olarak göç ettirmişlerdir. Ancak katliam ya da soykırım yapmamışlardır ve bunu kanıtlayacak olan belgeler İstanbul’da müttefiklerin elinde bulunan Osmanlı Arşivi’ndedir. Ancak, İstanbul’da araştırma yapacak, Müttefik Yüksek Komiserlerini ikna ederek belgeleri temin edecek ve Anadolu’da savaştan etkilenmeyerek araştırma yapacak birine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kişi, Almanya’da hukuk tahsilini bitirmiş, Anadolu’ya Mustafa Kemal’e katılmak üzere yurda dönen Ali İhsan isimli genç bir avukattır.
Tüm Osmanlı Arşivleri Bu Siteye Taşınacak 00:42
Tüm Osmanlı Arşivleri Bu Siteye Taşınacak 74 izlenme - 5 yıl önce Tüm Osmanlı Arşivleri Bu Siteye Taşınacak Sultanahmet'te 400 Yıldır Hizmet Veren Başbakanlık Osmanlı Arşiv'i,önümüzdeki Günlerde Kağıthane'de Yapılan Yeni Binasına Taşınacak. 100 Milyonu Aşkın Belge, 370 Bin Dolayında Defter