Hoşgeldiniz!

osmanlı imparatorluğu

eski osmanlı marşı 01:57
eski osmanlı marşı 60.949 izlenme - 5 yıl önce osmanlı imparatorluğu mehter marşı
osmanlı filmi - ustalar alimler ve sultanlar 01:25
osmanlı filmi - ustalar alimler ve sultanlar 20.271 izlenme - 5 yıl önce medeniyetin mimarları filmde buluşuyor.
Osmanlı Devleti'nin Gücüne Birde Yabancı Diziden Bakın 04:14
Osmanlı Devleti'nin Gücüne Birde Yabancı Diziden Bakın 211 izlenme - 2 hafta önce Dizide osmanlı barış tarafındayken papa tarafından savaş çıkırılıyor. Dizide osmanlı ordusunun gelmiş geçmiş en güçlü ordu olduğu anlatılıyor. Dizide osmanlıdaki silah teknolojisinin da vinciden bile ilerde olduğu anlatılıyor. Dizide Osmanlı ve Türk teması sürekli geçiyordu, bize karşı olan korkularından ve bizim gücümüzden sürekli bahsediliyodu.
Mehter Marşı Turk Remix 05:11
Mehter Marşı Turk Remix 38.936 izlenme - 8 yıl önce ottoman empire
Röportaj - Turistler Osmanlı'yı Anlatıyor 02:54
Röportaj - Turistler Osmanlı'yı Anlatıyor 1.548 izlenme - 3 ay önce 3 kıtaya yayılmış, 623 yıl boyunda dünyaya hükmetmiş Osmanlı İmparatorluğu hakkında ülkemizi ziyarete gelen turistler neler biliyor? Bu röportajda elimden geldiğince bu sorunun cevabını araştırdım. Herkesin hemfikir olduğu tek bir nokta var, Osmanlı İmparatorluğu gelmiş geçmiş en büyük imparatorluklardan biriydi. Keyifli Seyirler Sosyal Deney http://sosyaldeney.org/
Osmanlı İmparatorluğu Diriliş Marşı 02:22
Osmanlı İmparatorluğu Diriliş Marşı 1.640 izlenme - 1 yıl önce **OSMANLI İMPARATORLUĞU DİRİLİŞ MARŞI*** Soluk soluğa koşan atlara and olsun, Nallarından kıvılcım çıkanlara and olsun, Boyumuz için, Atamız için, töremiz için Ölmekten korkar isem, Kara çelik öz kılıçım ile gök tekin gibi biçileyim. Mavi gök yarılsın yağız yer delinsin İsmim bengü taşlardan silinsin. Oğuz babam kutlu obam Ahirette benden davacı olsun. Çıktığım gaza yolunda ALLAH yardımcım HIZIR ATA yoldaşım olsun..
Osmanlı İmparatorluğu Diriliş Marşı 02:17
Osmanlı İmparatorluğu Diriliş Marşı 1.422 izlenme - 1 yıl önce NEC34TR@GMAİL.COM . **OSMANLI İMPARATORLUĞU DİRİLİŞ MARŞI*** Soluk soluğa koşan atlara and olsun, Nallarından kıvılcım çıkanlara and olsun, Boyumuz için, Atamız için, töremiz için Ölmekten korkar isem, Kara çelik öz kılıçım ile gök tekin gibi biçileyim. Mavi gök yarılsın yağız yer delinsin İsmim bengü taşlardan silinsin. Oğuz babam kutlu obam Ahirette benden davacı olsun. Çıktığım gaza yolunda ALLAH yardımcım HIZIR ATA yoldaşım olsun..
Kuruluş: Kayı Beyliği / Osmanlı imparatorluğu (Tek Parça) 02:02:17
Kuruluş: Kayı Beyliği / Osmanlı imparatorluğu (Tek Parça) 701 izlenme - 1 yıl önce Ataman (Osman) Bey: Cihan Ünal Kayı boyu, Oğuz Kağan Destanı'na göre Oğuzların 24 boyundan, Kaşgarlı Mahmud'un Divân-ı Lügati't-Türk adlı eserine göre ise yirmi iki Oğuz boyundan ikincisi. Divân-ı Lügati't-Türk'te belgeleri; Kayi.png olarak tanımlanmaktadır Oğuzların Bozok kolundan bir boydur. Osmanlı Hanedanı bu boydan gelmiştir. Reşidüddin'nin listesinde sembolleri şahin, yani şahinlerin en büyüğü olan akdoğan'dır. Kayı kelime anlamı olarak kuvvet ve kudret sahibi demektir. Kayı boyunun damgası, iki ok ve bir yaydan oluşur. Babası Gün Han ve dedesi Oğuz Han olan Kayı Han bu boyun ilk atasıdır. Anadolu'ya gelen boylardan biri olmakla beraber önce Ahlat bölgesine yerleşmişlerdir. Anadolu Selçuklu sultanı I. Alâeddin Keykubad bu sırada göçebe hayatını yaşayan Kayıları; Viranşehir, Halep ve Karacadağ yöresine yerleştirmiştir. Ertuğrul ile Dündar beyler Söğüt ve Domaniç yörelerine yerleşmişlerdir. Söğüt'ü kışlak, Domaniç'i yaylak olarak kullanmışlardır. Kayı Boyu, Osmanlının kuruluş dönemlerinde Evrenos Gazi ve Hacı İlbey gibi beyleri ile balkanların fethinde büyük yararlılık göstermiş, Vardar ovası ve Kaza-i Cuma yöresine yerleşmişlerdir. Evrenos Gazi ve Hacı İlbey'in aileleri bugün bile bilinmektedir. Osman Gazi'nin ağabeyi olan Gündüz Alp (Gündüz Bey) soyundan gelen Amuca Kabilesi (Amucalar), halen Kırklareli ve Tekirdağ'ın çeşitli köylerinde, Güneydoğu Bulgaristan'da, Balıkesir'in Ertuğrul köyünde varlıklarını sürdürmektedirler. Osmanlı Belgeseli Osmanlı imparatorluğu Kuruluş/Osmancık Kuruluş/Osmancık 1987 yılında TRT 1'de yayımlanmya başlamış Tarihî Türk dizisi, Tarık Buğra'nın eserinden televizyona uyarlanmış dizinin yönetmenliğini Yücel Çakmaklı üstlenmiştir. Osman Bey sık sık Şeyh Edebalı'nın ziyaretine gider öğütlerini dinlerdi.Misafir olarak kaldığı bir gecede gördüğü rüya şöyle idi.Şey Edebalı'nın koynundan çıkan bir ay geldi kendi koynuna girdi.Göğsünden bir ağaç bitti.Öylesine büyük bir ağaç oldu ki dalları gökleri,kökleri tüm dünyaya sardı.Gölgesi bütün yeryüzünü tuttu.İnsanlar o ağacın gölgesinde toplandılar.Ulu dağlara ve dağların eteğinden çıkan coşkun sulara hep o ağaç gölge etti. Osman Bey rüyasını Şeyh Edebalı'ya anlatır.Edebalı rüyayı şöyle yorumlar:"Oğul Osman,Hak Teala sana ve soyuna hükümranlık verdi mübarek olsun,kızım Malhun Hatun senin helâlin olsun."der.Edebalı'nın bu yorumu üzerine Osman Gazi Malhun Hatun(Rabia Bala Hatun)ile evlenir. Bu rüyadan doğan Osmanlı Devleti tam 6 asır Devlet-i Muazzama olarak üç kıt'ada hüküm sürdü.Osman Gazi'nin soyundan gelen Padişahlardan bazıları 50 yıl bazıları birkaç ay Tahtta kaldı.Büyük bir devlet kuran Osman Gazi öldüğünde kendisinden geriye şahsi mirası olarak bir atı bir kılıcı bir çizme ve birde çadırı kaldı...
Tanıtıldı 02:24
Tanıtıldı 857 izlenme - 11 ay önce "Ertuğrul 1890" filmi, Bursa'da tanıtıldı- Ertuğrul Fırkateyni faciasının 125. yıl dönümünde düzenlenen "Bursa Japon Kültür Haftası" kapsamında, ünlü yönetmen Mitsutoshi Tanaka'nın, çekimleri Japonya'da süren "Ertuğrul 1890" filminin tanıtımı yapıldı- Japonya'nın İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşesi Kaoru Saıki: "2015 yılı, Türkiye ve Japonya arasındaki dostluk ilişkileri için çok özel bir yıldır" Türkiye ile Japonya arasındaki dostluk ilişkilerinin temeli olarak bilinen Ertuğrul Fırkateyni faciasının 125. yıl dönümünde düzenlenen "Bursa Japon Kültür Haftası" kapsamında, ünlü yönetmen Mitsutoshi Tanaka'nın çekimleri Japonya'da süren "Ertuğrul 1890" filminin tanıtımı yapıldı.
Budapeşte'de Mehter Takımı gösterisi 02:40
Budapeşte'de Mehter Takımı gösterisi 798 izlenme - 2 yıl önce Halkın büyük ilgiyle izlediği, Budapeşte Kaharamanlar Meydanı'nda yapılan gösteri sonrası Macaristan Fahri Konsolosu ve Türk Macar işadamları Derneği Başkanı Osman Şahbaz ile birlikte Türkiye'nin Budapeşte Büyükelçisi Şakir Fakılı, Dilovası Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Ayhan Akbulut'a günün anısına plaket takdim ettiler.
1964 Fransız Yapımı İstanbul'un Fethi Belgeseli 10:52
1964 Fransız Yapımı İstanbul'un Fethi Belgeseli 331 izlenme - 9 ay önce İstanbulun fethini anlatan 1964 Fransız yapımı bir belgesel.Belgesel Fransız yapımı olduğu için Fatih Sultan Mehmet'in fetihten sonra kıyım ve yağma yaptırdığını öne sürüyo.Fazla uzatmadan buyrun izleyin.
Sultan II. Abdülhamid Han Yıldız Camii'nde 06:17
Sultan II. Abdülhamid Han Yıldız Camii'nde 305 izlenme - 9 ay önce Rus arşivinden çıkan bu video ilk kez internete yüklendi. Sultan II. Abdülhamid Han'ın Yıldız Camiine cuma namazına gidişi ve dönüşü halkı selamlaması.. Görüntü 6 dakika iyi seyirler ...
Osmanlı Devleti Teşkilat-ı Mahvisa 01:47
Osmanlı Devleti Teşkilat-ı Mahvisa 518 izlenme - 2 yıl önce Osmanlı Devleti Teşkilat-ı Mahvisa
Osmanlı Tekrar Geliyor 03:25
Osmanlı Tekrar Geliyor 514 izlenme - 2 yıl önce OSMANLI YENİDEN DOĞUYOR
minas morgul ve vurguncuların saldırısı 09:39
minas morgul ve vurguncuların saldırısı 926 izlenme - 5 yıl önce
Osmanlı Devleti Nasıl Yıkıldı? | Ahsen Tv 01:46
Osmanlı Devleti Nasıl Yıkıldı? | Ahsen Tv 59 izlenme - 3 ay önce Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu kimdir sorusu ile başlayan bir röportaj ve uçsuz bucaksız noktalara kadar gitti. Osmanlı'nın nasıl yıkıldığını da anlatan abimizin doğrusuyla yanlışıyla söylediklerini dinliyoruz.
Şanlı Ordumuzun Bütün Mehter Marşları 57:06
Şanlı Ordumuzun Bütün Mehter Marşları 159 izlenme - 6 ay önce Mehter, Osmanlı Yeniçeri Askeri Bandosu dünyanın en eski askeri bandolarından birisidir. Farsçadaki "mihter" kelimesinden türemiştir. İslamiyetten önceki Türk devletlerinde, küçük değişikliklerle yer almıştır. Yeniçerilerin olduğu gibi Mehteranın da Piri Hacı Bektaşi Veli olup, her icraattan önce mutlaka Peygamber, Ali ve Hacı Bektaşi Veli adına dua okunması ve marşlarda adlarının zikredilmesi gelenektendir. Üç önemli sembol yer alır; ocak, sancak ve zafer. Osmanlı mehterinde; zurna, boru, kurrenay ve mehter düdüğü gibi nefesli, üflemeli, kös, davul, nakkare, zil ve çevgân gibi vurmalı ya da çarpmalı çalgılar yer almıştı. Tüm çalgıların sayısı eşit tutulmuş ve bu sayıya dayanakarak mehterin kaç katlı olduğu belirlenirdi. Osmanlılar'da, askerî musukiyi icra eden topluluğa verilen isim. Farsça'da mihter olarak geçen mehter kelimesi, ekber (en büyük), âzam (pek ulu) mânâsında bir ism-i tafdildir. Türkçeye bu kelimenin Arapçalaştırılmış şekillerinden mehter, çoğulu olarak da mehterân yerleşmiştir. Mehteran bölüğü, 1826 yılında Padişah II. Mahmut tarafından Yeniçeri, Ahi ve Bektaşi Ocaklarıyla birlite kapatılmış ve 1908 yılında Enver Paşa tarafından yeniden açılmıştır.
Age Of Empires 3 OSMANLI İmparatorluğu 3 05:28
Age Of Empires 3 OSMANLI İmparatorluğu 3 351 izlenme - 2 yıl önce Age Of Empires 3 OSMANLI İmparatorluğu 3
 Kırım Savaşı'ndan kalan Osmanlı silahları 05:37
Kırım Savaşı'ndan kalan Osmanlı silahları 636 izlenme - 3 yıl önce Osmanlı İmparatorluğu ile Rusya Çarlığı arasındaki Kırım Savaşı'nda, Türk askerlerinin kullandığı silahlar, bir Rus'a ait koleksiyonda ortaya çıktı. Osmanlı askerlerine ait silah, para ve çeşitli eşyalardan oluşan koleksiyonda Abdülmecid tarafından komutanlara hediye edilen askeri nişanlar da bulunuyor.
Devleti Aliyye - OSMANLI DAN SIR TESKiLAT 03:25
Devleti Aliyye - OSMANLI DAN SIR TESKiLAT 393 izlenme - 2 yıl önce OSMANLI GERİ GELİYOR, YENİDEN ŞAHLANIYOR
İhsan Eliaçık - Osmanlı İmparatorluğu'nun Özenilecek Bir Tarafı Yok 06:02
İhsan Eliaçık - Osmanlı İmparatorluğu'nun Özenilecek Bir Tarafı Yok 244 izlenme - 11 ay önce İlahiyatçı İhsan Eliaçık, Osmanlı İmparatorluğu'nun uyguladığı birçok yöntemin İslam'a aykırı olduğunu ve Bizans İmparatorluğu'nun bir başka versiyonu olduğunu söyledi.
Osmanlı İmparatorluğu 02:25
Osmanlı İmparatorluğu 513 izlenme - 3 yıl önce Ottoman Empire
osmanlı İmparatorluĞu 04:33
osmanlı İmparatorluĞu 799 izlenme - 7 yıl önce
Biz Osmanlıyız - Osmanlı İmparatorluğu 1299 01:28
Biz Osmanlıyız - Osmanlı İmparatorluğu 1299 567 izlenme - 3 yıl önce Biz Osmanlıyız - Osmanlı İmparatorluğu 1299
osmanlı devleti 02:17
osmanlı devleti 1.011 izlenme - 5 yıl önce osmanlı devletinin türklük ruhu ile dünyaya hükmedişi kısaca nedenleri...tarihte 4 çağ açıldı 2 sini türkler açtı! 1ini fransızlar diğerini sümerler d
Son Padişah Vahdettin, İmparator Joseph'in Cenaze Töreninde 04:31
Son Padişah Vahdettin, İmparator Joseph'in Cenaze Töreninde 282 izlenme - 2 yıl önce Avusturya arşivlerinden Osmanlı İmparatorluğu'nun son padişahı Vahdettin'in şehzadelik döneminde Avusturya- Macaristan İmparatoru Franz Joseph'in cenazesinde çekilmiş kamera görüntüleri Türkiye'de ilk defa Antalya'daki bir konferansta yayınlandı. Kepez Belediyesi'nin ev sahipliğinde Birinci Dünya Savaşı'nın 100'üncü yılı kapsamında, Antalya Avrupa Birliği Çalışmalarını Destekleme Merkezi ve Kepez Kent Konseyi Başkanı Bekir Bülend Özsoy'un konuşmacı olarak katıldığı, 'Büyük Savaşın 100'üncü Yılı' konulu konferans düzenlendi. TÜRKİYE'DE İLK KEZ GÖSTERİLDİ Lise öğrencilerinin katılımıyla Erdem Beyazıt Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen konferansta, Birinci Dünya Savaşı dönemine ait çok sayıda fotoğraf ve video gösterildi. Videolar arasında, Osmanlı İmparatorluğu'nun son padişahı Vahdettin'e ait, şehzadelik döneminde Avusturya- Macaristan İmparatoru Franz Joseph'in 1916'da ölümü nedeniyle düzenlenen cenaze töreninde çekilmiş kamera görüntüleri Türkiye'de ilk kez gösterildi. Görüntüleri Avusturya'dan temin eden Bekir Bülend Özsoy, konferansta kullandığı fotoğraflar ve videoların 1980'li yıllarda yapılan bir program için Avusturya devlet arşivinden elde edilmiş görüntülerden oluştuğunu söyledi. '1987'DEN BERİ BU GÖRÜNTÜLER BENDE' Bu görüntülerin kendisinde 1987'den itibaren bulunduğunu anlatan Özsoy, "O zaman Avusturya televizyonunda Avusturya'nın tarihine ilişkin hazırlanan belgesel kapsamında bir programdı. Ancak Avusturya tarihinin çok önemli kısmı Birinci Dünya Savaşı'nı içerir. Daha önce o program Türk televizyonlarına gelmedi, Avusturya tarihini anlattığından Türk televizyonları haliyle ve haklı olarak ilgilenmedi" dedi. TÜRKİYE'DE DAHA ÖNCE HİÇ YAYINLANMADI Vahdettin'in 1916 yılında Viyana'da Franz Joseph'in cenaze törenine katıldığını toplumun bilmediğini, sadece tarihçilerin bildiğini kaydeden Özsoy, "Hele orada bir görüntüsünün olduğunu hiç bilmiyoruz. O görüntüsü, görüntüler akarken, 9-10 saatlik bir seyrin sonunda yakalandı. İlk defa Türkiye'de bu konferansta yayınlandı. Tarihçi akademisyen dostlarımız da bu görüntülerin daha önce Türkiye'de hiç yayınlanmadığını doğruladı" diye konuştu.
 Osmanlı İmparatorluğu Belgeseli 08:34
Osmanlı İmparatorluğu Belgeseli 25 izlenme - 2 ay önce Osmanlı İmparatorluğu ya da Osmanlı Devleti, 1299-1922 yılları arasında varlığını sürdürmüş bir Türk - İslam devletidir. belgeseller hd belgeseller hayvan belgeseller türkçe dublaj belgeseller 2015 belgeseller türkçe belgeseller national geographic belgeseller hayvanlar alemi türkçe belgesel izle belgesel izle türkçe dublaj belgesel national geographic türkçe belgesel history channel türkçe belgesel hayvanlar alemi türkce ...
Osmanlı'da Derin Devlet Yakında 00:21
Osmanlı'da Derin Devlet Yakında 632 izlenme - 3 yıl önce Osmanlı'da Derin Devlet Yakında
İSTİKLAL MARŞI-ATA'mız OSMANLI'nın İzindeyiz.. 02:27
İSTİKLAL MARŞI-ATA'mız OSMANLI'nın İzindeyiz.. 47 izlenme - 4 ay önce *Gerçek ATA'mız OSMANLI'nın İzindeyiz.. *İSTİKLAL MARŞIMIZI Mehteran versiyonu ile dinleyelim.. (National Anthem in Turkey)
Kanuni Sultan Süleyman 04:38
Kanuni Sultan Süleyman 55 izlenme - 5 ay önce "Osmanlı padişahlarının Resulullah (sav) sevgisi" belgeselinden http://www.a9.com.tr/izle/24393/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Kanuni-Sultan-Suleyman A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo