Hoşgeldiniz!

otomobili

12.8 Milyon Dolarlık Fiyatıyla Dünyanın En Pahalı Otomobili (Rolls-Royce Sweptail) 05:41
12.8 Milyon Dolarlık Fiyatıyla Dünyanın En Pahalı Otomobili (Rolls-Royce Sweptail) 1.619 izlenme - 2 ay önce İngiliz otomobil üreticisi Rolls-Royce bu cumartesi günü çok özel bir modelini tanıttı.12.8 milyon dolarlık fiyatıyla Rolls-Royce Sweptail, bu güne kadar piyasaya çıkan dünyanın en pahalı otomobili.
tir otomobili parçaladı 00:26
tir otomobili parçaladı 39.373 izlenme - 9 yıl önce tir, otomobili parçaladı
Sivas'ın Mini Otomobili Ciyo 01:27
Sivas'ın Mini Otomobili Ciyo 7.396 izlenme - 5 yıl önce Sivas'ta Cumhuriyet Üniversitesi mühendislik öğrencilerinin projesi olan bir araçmış efenim Ciyo, hidrojenle çalışıyormuş. Rektör demiş ki daha çok imkan verilirse daha iyi olur felan filan, yani o otomobilin içine zorla giren öğrencinin halinden ötürü demiştir diye düşünüyorum zira otomobil tam öğrenci işi olmuş yani yarım olmuş ama yine de aferim helal olsun diyorum bu da bir şeydir başarılar.
İlk Türk Tırı! (Murat 131 İçerir) 04:20
İlk Türk Tırı! (Murat 131 İçerir) 2.215 izlenme - 1 yıl önce Van'ın Tuşba ilçesinde yaşayan İsmail Mescioğlu, Murat 131 marka otomobili hurda malzemeler kullanarak 6 metrelik tıra dönüştürdü. Plakaya dikkat :)))
Volkswagen'den Geleceğin Otomobili 02:48
Volkswagen'den Geleceğin Otomobili 4.320 izlenme - 5 yıl önce Volkswagen, 2011 yılında Çin’de "geleceğin otomobili" konulu bir yarışma düzenledi ve insanlardan yenilikçi araç fikirlerini paylaşmalarını istedi. 33 milyon kişinin internet sitesini ziyaret ettiği yarışmada 119 bin farklı fikir toplandı ve ilk sırayı üç konsept araç aldı. İlk üçe giren konsept fikirlerden biri olan “Hover Car” yani uçan otomobile ise aracın nasıl göründüğünü, çalıştığını ve ilerlediğini gösteren bir klip çekildi. Çin’in Chengdu şehrinden Wang Ja’nın projesi olan konsept aracın çalışma prensibiyse, gerçekten çok ilginç. Hover Car’da, yeraltında bulunan zengin metal ve mineral kaynaklarıyla ünlü Chengdu’daki metal tabakalar aracın altına yerleştirilerek, elektromanyetik kaldırma etkisi yaratılmış. Ayrıca mesafe sensörleri sayesinde trafikteki diğer araçlara çarpma riski de ortadan kaldırılmış. Dünya çapında izlenme rekorları kıran bu ilginç konsept aracın ‘test sürüş’ videosu
Tek Başına Otomobili Kaldırıyor 00:22
Tek Başına Otomobili Kaldırıyor 6.565 izlenme - 5 yıl önce Bu adam o kadar güçlü, o kadar güçlü ki; tek başına otomobil kaldırıyor. Vay be!
azeriler otomobili iste boyle guzellestirir 00:36
azeriler otomobili iste boyle guzellestirir 5.310 izlenme - 7 yıl önce
otomobili sırtıyla kaldıran adam 00:14
otomobili sırtıyla kaldıran adam 4.312 izlenme - 8 yıl önce otomobili sırtıyla kaldıran adam
Serçe parmağıyla 8 otomobili çekti 00:51
Serçe parmağıyla 8 otomobili çekti 2.393 izlenme - 5 yıl önce Kayseri'de ''Anadolu Herkülü'' olarak bilinen Zafer Pezük, serçe parmaklarıyla yaklaşık 12 ton ağırlığındaki 8 otomobili çekti.
Elektrikli 01:07
Elektrikli "Ekolojik Türk Otomobili" Yaptılar 1.819 izlenme - 3 yıl önce Balıkesir'de iki Mühendis, yaklaşık 8 aylık çalışmanın ardından elektrikle çalışan "Ekolojik Türk Otomobili" adını verdikleri araç üretti. BALIKESİR - Balıkesir'de iki mühendisin yaklaşık 8 aylık çalışmanın ardından elektrikle çalışan "Ekolojik Türk Otomobili" (ECTO) adını verdikleri 250 kilogram ağırlığa sahip araç, 1,60 liralık elektrikle 60 kilometre gidebiliyor ve 6 Saatte şarj edilebiliyor. Aracın mucitlerinden metalürji ve malzeme Mühendisi Çağatay Hergül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyada yeni trendin, elektrikli yenilenebilir enerji kaynağı kullanan ulaşım araçları olduğunu söyledi. Buradan çıkışla özellikle evlere paket Sıcak yemek servisi gibi hafif kargo taşımacılığında kullanabilecek, motosikletlere alternatif bir araç imal etmek üzere harekete geçtiklerini anlatan Hergül, "ECTO'yu da bu sebeple tasarladık. Bu araç ticari amaçla kullanılan motosikletlere bir alternatif. Nasıl bir alternatif? Çok daha güvenli. Ticari maliyetleri ve riskleri minimuma indiriyor. Özellikle kurye işinde minimum maliyetle, ürünlerin iletilebileceği bir aracı sunduk" dedi. Aracın tasarımcılarından Elektrik ve Elektronik mühendisi Murat Güngör ise bir hayali gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları kaydetti: "Çıkış noktamız fosil yakıta alternatif bir elektrikli araç üretmekti. Kalabalıklaşan şehirlerde hem ticari hem bireysel kullanım için bir projeye giriştik. Çok güzel ve özel bir ülkede yaşıyoruz. Bu araç tamamen Edremit koşullarında üretildi. Yaklaşık 1 lira 60 kuruşluk bir elektrik tüketimine sahip. Tam şarj ile 60 kilometre civarında yol yapabiliyor. Saatte 55 kilometre gibi kalabalıklaşan şehirlerde yeterli olabilecek bir hıza sahip. Şu anda Ar-Ge çalışmalarını yaptığımız bir aracımız daha var. Bu araç da engelli vatandaşlarımıza hizmet verecek." Güngör, 250 kilogram ağırlığındaki araçlarının 5 beygirlik küçük bir motorunun bulunduğunu ifade ederek, "Hafif kargo ile paket pizza, hamburger gibi sıcak gıda ürünlerinin taşınmasında kullanılabilecek bu ürünümüz için bugünden sipariş almaya başladık. Patent başvurumuzu yaptık. Bizden seri üretim yapmamızı isteyenler var ancak bizim tek şartımız aracı Balıkesir'de üretmek. Balıkesir'de, Edremit'te üretmek istiyoruz" diye konuştu. Araçlarında 5 noktalı emniyet kemerine sahip koltuğuyla konforu unutmadıklarını dile getiren Güngör, "İstenirse solar kapalı devre şarj sistemi ile güneş ışınlarıyla şarjla aracın menzili uzatılabiliyor. 220 volt şebeke elektriği ile hiçbir özel aparata gerek kalmadan 6 saatte tam şarj olan araç şehir içi kullanımlar için dizayn edildi" dedi. (A.A)
Dünyanın en küçük otomobili 08:58
Dünyanın en küçük otomobili 1.359 izlenme - 5 yıl önce Dünyanın en küçük otomobili
Bmw Sürücüsüz Araba - 2016 - Super Arabalar 02:10
Bmw Sürücüsüz Araba - 2016 - Super Arabalar 417 izlenme - 1 yıl önce BMW, sürücüsüz otomobil üzerindeki çalışmalarına devam ederken, tasarımlar ve fikirler gelişiyor. BMW Vision Next 100 BMW Self Driving Car, sürücünün odaklanmasını ve yolla olan bağlantısını artıracak.
evrenin en hızlı otomobili tuatara 1 02:31
evrenin en hızlı otomobili tuatara 1 1.120 izlenme - 6 yıl önce facebook sayfamız lütfen beğenin http//www.facebook.com/eercelep1 iyi eğlenceler diler...
Dünyanın En Hızlı Ve Pahalı 10 Otomobili 02:29
Dünyanın En Hızlı Ve Pahalı 10 Otomobili 994 izlenme - 5 yıl önce izlesene
Gelecek Yılların Otomobili 04:58
Gelecek Yılların Otomobili 553 izlenme - 4 yıl önce Gelecek Yılların Otomobili Car Of The Future Years
 Otomobili Kurtardıktan Sonra Doğal Yaşamına Salmak 00:23
Otomobili Kurtardıktan Sonra Doğal Yaşamına Salmak 668 izlenme - 4 yıl önce Daha önceden kepçeyi kurtardıktan sonra doğal yaşamına salmak videosunu izlemiştiniz. Bu da otomobil versiyonu.
otomobili sirtiyla yerden kaldırdı 00:14
otomobili sirtiyla yerden kaldırdı 806 izlenme - 8 yıl önce valla helal olsun şınav cektı arabanın altında
Otomobili Motosikletle Çekmeye Çalışmak 00:56
Otomobili Motosikletle Çekmeye Çalışmak 121 izlenme - 12 ay önce Denizlide arızalanan otomobili çekmeye çalışan motosikletin çabası başarılı olamasa da taktirle karşılandı.
Bilim Kurgu Harikası Otomobil 04:14
Bilim Kurgu Harikası Otomobil 207 izlenme - 3 yıl önce İngiliz Paul Bacon, çağın otomobillerini sıradan ve fantezi yoksunu buluyor. Bu nedenle bahçesinde, bir çocukluk hayalini gerçekleştirmiş. Bacon, "Cosmotron" adını verdiği otomobille, 1950'li yıllarda hayali kurulan geleceğin otomobilini tasarladı.
Etox Türk Otomobili 02:59
Etox Türk Otomobili 186 izlenme - 4 yıl önce Yüzde Yüz Yerli Türk Otomobili...
İşte Yeni Türk Elektrikli Otomobili Tilter 02:18
İşte Yeni Türk Elektrikli Otomobili Tilter 289 izlenme - 5 yıl önce İşte Yeni Türk Elektrikli Otomobili Tilter
Yeni Konsept Otomobili - Katar Red Bull Rally Team Dakar Rallisi 2013 için hazır 06:00
Yeni Konsept Otomobili - Katar Red Bull Rally Team Dakar Rallisi 2013 için hazır 404 izlenme - 5 yıl önce Joining the race for the first time in 2013 will be the Qatar Red Bull Rally Team, a completely new team that features some familiar faces. While 2013 represents a Dakar debut for the Qatar Red Bull Rally Team, they've recruited a pair of former Dakar Rally champions to drive their two completely new and specially designed desert buggies and it's clear that they mean business. 2011 Dakar Rally champion Nasser Al-Attiyah and 2010 Dakar Rally champion Carlos Sainz will be the men behind the wheel for the Qatar Red Bull Rally Team in January 2013. http://redbull.com ___________________________________________________________ Experience the world of Red Bull like you have never seen it before. With the best action sports clips on the web and YouTube exclusive series, prepare for your "stoke factor" to be at an all time high. Red Bull on Facebook: http://win.gs/redbullfb Red Bull on Twitter: http://win.gs/redbulltwitter Subscribe to Red Bull on Youtube: http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=redbull
Beton Mikseri Otomobili Ezdi O Anlar Saniye Saniye Kaydedildi 00:31
Beton Mikseri Otomobili Ezdi O Anlar Saniye Saniye Kaydedildi 98 izlenme - 2 yıl önce Beton Mikseri Otomobili Ezdi O Anlar Saniye Saniye Kaydedildi
Trabi - Doğu Almanya'nın Karton Otomobili 02:07
Trabi - Doğu Almanya'nın Karton Otomobili 95 izlenme - 2 yıl önce Almanya’da 90’lı yıllar dendiğinde akıllara ilk olarak Doğu Alman otomobilleri Trabantlar gelir. Bu küçük arabalar o yıllarda ne kadar eleştiriliyorsa Berlin Duvarı’nın yıkılmasından 25 yıl sonra o kadar revaçta tutuluyor. İki zamanlı, gürültülü ve sürekli arızalanan motoruna rağmen Doğu Almanlar için Trabant lüks ve özgürlüğü ifade ediyordu. “Doğu Almanlar için Trabant bir yerden başka bir yere gitmek anlamına geliyordu. Amaçlanan hedef Batı’da ulaşılan seviyede seri üretime geçmekti. Bu noktada kolay üretilebilen bir araç önemli bir elemandı. Doğu Almanların çok büyük bir kısmı için o, tüketim ürünlerinin en revaçta olanıydı.” İlk Trabant üretim bandından 1958’de çıktı. Çelik şasisi sayesinde dönem için oldukça moderndi. Bununla birlikte kaportası pamuktan ve boya endüstrisi atıklarından elde edilen duroplast malzemesinden üretildi. Halk dilinde ‘Trabi’ denilen bu araçlar kaportaları yüzünden “karton araba” olarak anıldı. Markanın en tanınmış modeli ‘601’ 1964’te 6 milyon adet üretildi. Doğu Almanlar için fiyatı hiç de ucuz değildi. Ayrıca ‘Trabi’ler için 8 ila 13 yıllık bir bekleme süresi bulunuyordu. Duvarın yıkılıp sınırların açılmasıyla Trabant’ın yıldızı da sönmeye başladı. Otomobilin üretimine 1991’de son verildi. Komünist rejimin sembolü ‘Trabi’ böylece koleksiyoncuların gözde objeleri arasına girdi. Bir zamanlardaki yokluk ekonomisinin sembolü olan bu araç yavaş yavaş kılık değiştirdi. İnsanların gözünde yokluk içinde de mutluluk çiçeklerinin açabileceğini düşündüren geçmişten bir obje haline geldi: “Frenler 2014’e ait değil.” Frenleri zayıf, motoru ise gürültülü olsa da herkes onu denemek için hala sıra oluyor.
Yarış Otomobili Tasarlayan Çiftçi 00:57
Yarış Otomobili Tasarlayan Çiftçi 138 izlenme - 3 yıl önce Karabük'ün Safranbolu İlçesi'nde çiftçi 31 yaşındaki Tufan Yılmaz Demirci, 6 yılda hurda araçların parçaları ve motorlarından kendi tasarladığı 6 araç yaptı. Tufan Yılmaz Demirci son olarak yaptığı 'F2' adını verdiği yarış aracını atölyesinin duvarını kırarak dışarı çıkarırken, 150 kilometre hız yapan aracını yolda denedi.(Alıntıdır)
Otobüs 10 Otomobili Böyle Biçti 01:30
Otobüs 10 Otomobili Böyle Biçti 106 izlenme - 5 yıl önce Otobüs 10 Otomobili Böyle Biçti
otomobili bebekle birlikte çaldılar 00:50
otomobili bebekle birlikte çaldılar 234 izlenme - 7 yıl önce otomobili bebekle birlikte çaldılar
Bu Otomobili Türkler Yaptı 02:05
Bu Otomobili Türkler Yaptı 72 izlenme - 5 yıl önce Bu Otomobili Türkler Yaptı
İlk Elektrikli Otomobili Denedi 01:25
İlk Elektrikli Otomobili Denedi 79 izlenme - 5 yıl önce
  Bursa’da insanlığı öldüren sürücü 03:44
Bursa’da insanlığı öldüren sürücü 56 izlenme - 4 yıl önce Bursa’da polis, engelli otomobiline çarpıp kaza yapmasına sebep olduktan sonra kaçan sürücüyü arıyor. Refüje giren otomobilin genç sürücüsü ise, “Kazadan sonra bizi sıkıştıran sürücü durup kendi hasarına baktı. Yanımıza gelip özür dileyecek sandık. Arabasına binip hızla uzaklaştı. Şok üstüne şok yaşadık” diye konuştu.Edinilen bilgiye göre, kaza, dün öğle saatlerinde merkez Osmangazi ilçesi Doğanbey Mahallesi Haşim İşcan Caddesinde meydana geldi. Şehir merkezine doğru seyreden 20 yaşındaki Mert Yaman idaresindeki 16 YM 086 plakalı engelli otomobili, yanındaki aracın sıkıştırması üzerine direksiyonu kırdı. Refüjdeki demir parmaklıkları parçalayan otomobil, toprağa çarpınca durdu. Genç sürücü ve araçta bulunan 47 yaşındaki annesi Semira Yaman, panikle arabadan indi. Kendilerini sıkıştıran otomobilin bir süre sonra durup kendi aracındaki hasarı kontrol ettikten sonra tekrar otomobiline binerek hızla uzaklaşmasını izledi. Şok üstüne şok yaşan Yaman ailesi, polisi arayıp durumu bildirdi. Panikleyen anne Semira Yaman, oğlunun, idaresindeki araçla, diş muayenesinden kendisini aldığını ve bir başka hastanede olan eşini almaya geldiklerini anlatırken, “Yaşadıklarımızın şokundayız” diye konuştu. Kendisini sıkıştıran aracın plakasını polislere bildiren genç sürücü Mert Yaman, kaza anını şöyle anlattı: “Ben şeridimde geliyordum. Sağımda bulunan araç beni sıkıştırınca başka otomobillere çarpmamak için direksiyonu sola kırdım. Bana vurmasının da etkisiyle refüje çıktık. Bir anda oldu. Bizi sıkıştıran sürücü bir süre sonra durup aracından indi. Bize 'geçmiş olsun' demeye geleceğini sandık. Kendi hasarını kontrol ettikten sonra hemen aracına binip hızla olay yerinden uzaklaştı. Babama ait olan araçta engelli plakası var. Bunu görmüş olmasına rağmen onun bizi burada böyle bırakıp kaçması insafsızlıktır. Plakasını aldım. Polise bildirdik, ekipler şimdi onu arıyor.” Polis ise olayla alakalı soruşturma başlattı.