Hoşgeldiniz!

Otorite

Otoritelerden Derbi Yorumu 02:04
Otoritelerden Derbi Yorumu 19.232 izlenme - 4 yıl önce Futbol Camiası Haftasonu Oynanacak Olan Ezeli Rekabete Kilitlendi. İşte Maçla İlgili Görüşler:
 Milgram Otorite Deneyi 18:47
Milgram Otorite Deneyi 4.583 izlenme - 4 yıl önce İnsanların otoriteye direnmeden işkence yapabileceğini gösteren konformite (itaat) deneyi, yarım asır sonra tekrarlandı ve 'işkencecilerle empati kurulabilir mi' sorusu gündeme geldi. NTVMSNBC'ye konuşan sosyal psikolog Çiğdem Kağıtçıbaşı'nın tartışmalara yanıtı var. 1965'te, Yale Üniversitesi'nde ünlü psikolog Stanley Milgram'ın gerçekleştirdiği 'otoriteye itaat deneyi' büyük bir şaşkınlığa ve tartışmalara rol açmıştı. Deneye katılanlar, oluşturulan deney ortamında, hiç tanımadıkları ve kendilerine bir zararı dokunmamış bir kişiye 450 volt elektroşok vermişlerdi. Orijinal deneyin yapılmasından yaklaşık 50 yıl sonra deney tekrarlandı. Orijinal deneyle benzer sonuçlar alınınca, benzer tartışmalar yeniden ortaya çıktı.
The Pig Farmer - Kısa Animasyon 05:04
The Pig Farmer - Kısa Animasyon 2.161 izlenme - 3 yıl önce Tüm otoritelerin sunduğu bilgiye itibar eden çoğunluk, her defasında aldatılıyor ve kendi kendini yok ediyor. Nick Cross yapımı bu animasyon bu hikayeyi kendine özgün bir üslupla kurguluyor. Çiftliğindeki tüm hayvanların talan edildiğini gören 'Çiftçi Domuz', bunun hesabını sormak için tilkileri bulduğunda beklemediği olaylar gelişir. Barış sözleriyle Çiftçi Domuz'un aklını çelen tilkiler, uyuşturucunun etkisiyle gerçeklerin dışında bir yalana inandırırlar onu.
Ardanın Asistini Yaptığı Gol, İspanyada Günün Konusu Oldu 01:35
Ardanın Asistini Yaptığı Gol, İspanyada Günün Konusu Oldu 3.442 izlenme - 3 yıl önce Atletico Madrid'de forma giyen milli futbolcumuz Arda Turan'ın, Elche maçında asistini yaptığı gol İspanya'da büyük beğeni topladı.
Serfiçe - Hukuki Otorite (New Track) 01:18
Serfiçe - Hukuki Otorite (New Track) 1.083 izlenme - 4 yıl önce Rap müziğe hizmet eden Serfiçe yine eleştiri sanatını konuşturdu ! SOKAKLAR' eleştirisini beğenerek paylaştı
Vahi Öz Otoritesi 00:34
Vahi Öz Otoritesi 678 izlenme - 3 yıl önce Alkışlarlayaşıyorum'un pek değerli yağız erkekleri, filinta delikanlıları. Eğri oturup doğru konuşalım. Karşınızdaki hatun kişiyle cilveleşirken hangi biriniz saçma sapan hareketler yapmadı, hangi biriniz kendine verdiği o sözleri bir çırpıda unutmadı, hangi biriniz "Ben hayatta düşemem o kadar." dediği şeyleri otomatik pilota bağlı gibi bir bir ifa etmedi, hangi biriniz üstüste gelen fırsatlara rağmen içindeki o yalancıya ket vurabildi de kişilik değiştirmeden yanaşmayı başarabildi ? Bu tip sorunların belki de en büyük nedeni, elimizden tutan bir elin olmaması, vizyonumuzu genişletecek bir büyüğümüzün çıkmamasıydı diyorsunuz büyük ihtimalle. Kusuruma bakmayın ama bunların hepsi bahane, hepsi terane sevgili dostlarım. Değerli büyüğümüz Vahi Öz, yıllar öncesinden yolumuzu aydınlatmıştır oysaki. Cilveleşirken oluşabilecek optimum kişilik bozukluğu ve kontrolü kaybetmeme arasındaki o ince çizgiyi bakın bizlere nasıl da gösteriyor üstad. Otorite arkadaşlarım, otorite...
Devletin Söylediği Her Şey Aksi Kanıtlanmadıkça Yalan 02:17
Devletin Söylediği Her Şey Aksi Kanıtlanmadıkça Yalan 142 izlenme - 8 ay önce İlginç adamdır Sevan Nişayan.Siyaset bilimcileri için en gözde akademisyeni olan soğuk savaş stratejisi mimarı Brezezinski'nin asistanlığını bırakıp Türkiye'de yaşamaya karar veriyor.Sonra her türlü otoriteyle kendine ciddi zararlar verme pahasına savaşmaya ayırıyor.Niye böyle bir şey yaptığını duymak istersiniz diye düşündüm.-iyi düşünmüşüm ama demi-
Otoriteye Boyun Eğmek 18:47
Otoriteye Boyun Eğmek 404 izlenme - 3 yıl önce Videoda anlatılan deney, Stanley Milgram tarafından yapılmış ve insanların otoriteye uyma davranışları hakkında çok çarpıcı sonuçlar elde edilmiş bir çalışma.
Zimbardo  Deneyi 11:33
Zimbardo Deneyi 280 izlenme - 2 yıl önce 1971 yılında Philip Zimbardo isimli bir sosyal psikolog insanların hapishanede karşılaşacakları zorluklara ne şekilde tepki vereceklerini araştırmak için Stanford hapishanesi deneyi projesini gerçekleştirdi. Bireylerin bir süre sonra icinde bulunduklari otorite , baskı ve şiddet karşisinda nasil boyun egip itaat ettiklerini izleyecegiz.. not: Ülkemizde bunca yolsuzluk , teror saldirilari ve ölümler gerceklesirken toplumun iki gün icinde herseyi unutup tekrar survivor izlemeye neden başladigini izliyoruz ..
Otoriteye Boyun Eğmek - Deney 18:47
Otoriteye Boyun Eğmek - Deney 189 izlenme - 3 yıl önce Videoda anlatılan deney, Stanley Milgram tarafından yapılmış ve insanların otoriteye uyma davranışları hakkında çok çarpıcı sonuçlar elde edilmiş bir deneydir. bkz: http://de.wikipedia.org/wiki/Stanley_Milgram
Çocuğun babadan korkması iyi midir? 00:44
Çocuğun babadan korkması iyi midir? 165 izlenme - 3 yıl önce Bir inanışa göre çocuk "acık babasından çekinmelidir". Onun kızmasından, bağırmasından, otoritesinden korkmalıdır ki "ayağını denk alsın", taşkınlıklar yapmasın, söz dinlesin. Peki ama bu çocuk yetiştirme yaklaşımı çocuğun gözünden nasıl gözüküyor? Ve çocuğun geleceğini nasıl şekillendiriyor? Çocuk gelişimi ve eğitimi uzmanı Emine Ergün, Alternatif Anne programında Gülüş Türkmen'e baba ile korkutulan çocukların bakış açılarını anlatıyor.
Enfal Katliamı TRT Kurdi'de Belgesel Oldu 01:13
Enfal Katliamı TRT Kurdi'de Belgesel Oldu 279 izlenme - 3 yıl önce 14 Nisan Enfal katliamının anma günü münasebeti ile Takipçi programının hazırladığı "Yıkanmadan Gömülenler" belgeseli, 3 bölüm olarak TRT Kurdi ekranlarında yayınlanacak.
Mutlu Çocuk Yetiştirmenin Formülü Mutlu Ailede 04:39
Mutlu Çocuk Yetiştirmenin Formülü Mutlu Ailede 228 izlenme - 4 yıl önce Mutlu çocukların mutlu aileler tarafından yetiştirileceğini söyleyen Yrd. Doç. Dr. Oktay Aydın, “Anne ve baba, çocuğun mutluluğunu istiyorsa önce kendi aralarındaki ilişkinin kalitesine özen göstermeli” dedi. Çocuk sahibi olmadan önce iyi düşünülmesi gerektiğini söyleyen Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oktay Aydın, “Ebeveyn ilişkileri doğal, naif ve sıcak olmalı. Anne ve babalık yüksek duygusallık ile yapılan ve emek harcanan bir duygu olduğundan çocuklara bu durum olumlu yansımalıdır. Anne ve baba, çocuğu dünyaya getirdikten sonra o çocuğun büyüme süreçleriyle ilgili çaba harcıyor ama bu her zaman doğru bir yetiştirme anlamına gelmiyor. Sadece atadan kalma ve içgüdüsel yöntemlerle çocuk yetiştirmeye kalktıklarında bazı sorunlar ortaya çıkıyor. Bu konuda yapılan bilimsel araştırmaların ve yazılan kitapların aileler tarafından bilinmesi gerekir ” ifadelerini kullandı. “Ego temelli otorite çocuğa zarar verir” Çocuklar üzerinde otorite kurmak isteyen ailelerin pedagojik ve ego temelli öfkelerini birbirinden ayırması gerektiğini belirten Yrd. Doç. Dr. Aydın, “Öfke ve ego temelli otoritede çocuğun olumsuz davranışı karşısında, anne ve baba sinirlenebilirler. Ancak, çocuğun dünyasına öfke temelli otorite aktarılırsa bu durum onun psikolojisine zarar verir. Bu anlamda çocuğa verilen cezalar, gelişimine katkıda bulunan değil, ebeveynin öfkesini yatıştıran türden olur. Pedagojik otorite ise öfkeye dayalı olmadığından gerçekte kızgınlığın derinliği yoktur. Aileler, pedagojik otoriteyi kullandığında çocuklarına mümkün olduğunca az kural koyar. Zaten ne kadar çok kural varsa ilişkiye o kadar zarar verilir. Anne ve baba, çocuğun haklarına saygı duymak ve çocuğa koşulsuz sevgi vermek zorunda. Anne ve baba, çocuğun mutluluğunu istiyorsa önce kendi aralarındaki ilişkinin kalitesine özen göstermeli. Yalnızca mutlu anne ve babalar, mutlu çocuklar yetiştirebilir” şeklinde konuştu. “Otoritenin dengesi sevgi ile kurulmalı” Anabilim Eğitim Kurumları’nda rehberlik desteği de veren Oktay Aydın, çocuk yetiştirmenin duygusal ve disiplin olarak iki boyutu olduğunu söyledi. Duygusallık ve disiplini birbirine karıştırmadan hareket etmek gerektiğini vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Aydın, “Sevgi ile otoritenin dengesini çok doğru kurmak gerekir. Anne ve baba, sevgiyi ve duyguyu hiç bir koşula bağlamaksızın çocuğa hissettirmeli. Bunun da kritik noktası, en öfkelendikleri anlarda bile çocuklarından sevgilerini esirgememeleridir. Çocuğa verilmesi gereken mesaj, ‘Seni çok seviyorum, benim için çok değerlisin ama yaptığın davranışı onaylamıyorum’ şeklinde olmalıdır” dedi.
Murty Feat Seyit Ali & Loss - Otorite 02:53
Murty Feat Seyit Ali & Loss - Otorite 159 izlenme - 6 yıl önce
Başbakan Tayyar Doğan 04:03
Başbakan Tayyar Doğan 107 izlenme - 3 yıl önce Tayyar Doğan, on yıl önceki 23 Nisan'da bir günlüğüne başbakan koltuğuna oturdu. O günden sonra psikolojisi bozulan Tayyar Doğan,birdaha kendine gelemedi.
Ng 15. tarihi batı anadolu rallisi otorite programı geniş özet sunumu 07:48
Ng 15. tarihi batı anadolu rallisi otorite programı geniş özet sunumu 101 izlenme - 6 yıl önce Klasik Otomobil Kulübü'nün NG Sponsorluğunda düzenlediği TARİHİ BATI A NADOLU RALLSİNİN muhteşem özeti. Tüm klasik otomobil tutkunları izlemeleri.
Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş Soruları Yanıtladı 01:17
Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş Soruları Yanıtladı 51 izlenme - 3 yıl önce HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "En büyük sorun bugün tekleşme, diktatörleşme, baskı ve otorite sorunudur.
TBMM Genel Kurulu'nda 'Faşist' Tartışması 06:49
TBMM Genel Kurulu'nda 'Faşist' Tartışması 125 izlenme - 4 yıl önce HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan'ın CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz'a yönelik "Allah'a çok şükür ki, Allah'a çok şükür ki Sayın Gültan Kışanak sizin gibi faşist birisi değil. Allah'a çok şükür ki Sayın Gültan Kışanak sizin sahip olduğunuz hiçbir özelliğe sahip bir belediye başkanı, bir kadın ve bir insan değil." sözleri Meclis Genel Kurulu'nda tartışma başlattı.
Ünlü Tango Orkestrası Konser Verdi 02:49
Ünlü Tango Orkestrası Konser Verdi 37 izlenme - 3 yıl önce Ünlü tango orkestrası Bursa'da konser verdi Dünyaca ünlü tango orkestrası Orquesta Color Tango de Roberto Alvarez, Bursa'da konser verdi.
MHP Genel Başkanı Bahçeli Açıklaması 03:48
MHP Genel Başkanı Bahçeli Açıklaması 66 izlenme - 4 yıl önce "Başbakan'ın adaylığı, YSK'dan dönmeli, detone olan bu şarkı YSK'da sonlanmalı, uzun adamın maskesi YSK'da düşürülmelidir.
HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ, Kuşadası'nda 01:31
HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ, Kuşadası'nda 45 izlenme - 4 yıl önce HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, cumhurbaşkanı adayları Selahattin Demirtaş'ın kendileri için "özgürlüğün meyvesi" olduğunu belirterek, "Özgürlüğün ve yeni yaşamın yolu adına Sayın Selahattin Demirtaş'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ve onun etrafında yürüttüğümüz özgürlük seferberliğiyle geliyoruz" dedi.
Demirtaş, Mazlum-Der Genel Başkanı Ünsal'ı Ziyaret Etti 02:46
Demirtaş, Mazlum-Der Genel Başkanı Ünsal'ı Ziyaret Etti 59 izlenme - 4 yıl önce HDP'nin cumhurbaşkanı adayı ve Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Cumhurbaşkanı olursam herhalde en kısa sürede barışı sağlayan cumhurbaşkanı olmak isterim" dedi.
Muhafazakar, Laik ve Demokrat 01:59
Muhafazakar, Laik ve Demokrat" 49 izlenme - 4 yıl önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili ‘çatı aday’ temaslarına ilişkin, “Türk milletinin üzerinde ittifak edeceği, mazisinde hiçbir şaibe bulunmayan; milliyetçi, muhafazakar, manevi değerlere haiz, laik ve demokrat özellikleriyle tanınmış değerli bir isim konusunda mutabakat sağlanacağına yürekten inanıyorum” dedi.
Bahçeli: 04:37
Bahçeli: "Heyet, Neyi İzleyecek, Neleri Seyredecektir" 27 izlenme - 3 yıl önce MHP 11. Olağan Büyük Kurultayı-Genel Başkan Bahçeli: (2)- "Nevruz'da hainler meydanlara çıkmaktadır.
Almanya - Brezilya Maçının Skoru Halilhodzic'in Değerini Arttırdı 00:19
Almanya - Brezilya Maçının Skoru Halilhodzic'in Değerini Arttırdı 16 izlenme - 4 yıl önce Almanya'nın Brezilya'yı 7-1 Mağlup Etmesi Trabzonspor Teknik Direktörüğü İçin Adı Geçen Cezayir Milli Takımı Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic'in Değerini Arttırdı.
Feyzioğlu Muhalefetin Çatı Aday Formülünü Eleştirdi 05:58
Feyzioğlu Muhalefetin Çatı Aday Formülünü Eleştirdi 26 izlenme - 4 yıl önce Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu muhalefeti eleştirdi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, Vali Öz'ü Ziyaret Etti 04:45
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, Vali Öz'ü Ziyaret Etti 11 izlenme - 3 yıl önce AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun valiliğe gelişi- Trabzon Valisi Abdil Celil Öz'ün konuşması-AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun konuşması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu: - "Türkiye sadece kendi iç işiyle meşgul olan bir ülke değil, gerek demokrasisini gerek gelişimini bütün dünyayla paylaşabilme ve en başta etrafındaki coğrafyayla paylaşabilme açısından görevlere sahip bir ülkedir" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Türkiye sadece kendi iç işiyle meşgul olan bir ülke değil, gerek demokrasisini gerek gelişimini bütün dünyayla paylaşabilme ve en başta etrafındaki coğrafyayla paylaşabilme açısından görevlere sahip bir ülkedir" dedi.
Çatı Adayı Öve Öve Bitiremedi 02:39
Çatı Adayı Öve Öve Bitiremedi 23 izlenme - 4 yıl önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu’nu öve öve bitiremedi.
Kılıçdaroğlu: 02:02
Kılıçdaroğlu: 11 izlenme - 4 yıl önce Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Son Operasyonlar, Balyoz Ve Ergenekon'da Veya O Operasyonlar Sonrasında Hazırlanan Sahte Belgelere Veya İnsanlara Yapılan Haksızlıklara Yönelik Değil. Bu Operasyonun Temel Amacı Recep Tayyip Erdoğan Ve Ailesi İle 4 Bakanı. Devleti Soyup Soymaları Ve Bu Soygunun Ortaya Çıkarılmasına Karşı Yapılan Bir Karşı Operasyondur" Dedi.
Davutoğlu: Yakılan Her Toma'nın Yerine 5-10 Tanesini Alırız 00:46
Davutoğlu: Yakılan Her Toma'nın Yerine 5-10 Tanesini Alırız 9 izlenme - 3 yıl önce Başbakan Davutoğlu, protestolarla ilgili "Ne tedbir alınması gerekiyorsa alınacak. Yakılan her TOMA'nın yerine gerekirse beş - on TOMA alınacak." dedi.