Hoşgeldiniz!

Oz Büyücüsü Videoları İzle

The Wizard Of Oz - Oz Büyücüsü (1939 - 101 dk) 01:41:45
The Wizard Of Oz - Oz Büyücüsü (1939 - 101 dk) 5.919 izlenme - 2 yıl önce The Wizard Of Oz filmini Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz. Yönetmen: Victor Fleming Senarist: Noel Langley, Florence Ryerson, Edgar Allan Woolf Oyuncular: Judy Garland, Frank Morgan, Ray Bolger, Bert Lahr, Jack Haley, Billie Burke Tür: Fantastik, Macera, Müzikal Yıl: 1939 İlginç hikayesi ve karakterleri ile tüm zamanların en bilinen hikayelerinden biri olup, klasikler içinde çoktan yerini almış bir filmdir. Her izleyişimde beni yeniden o diyarlara alıp götüren ve çocukluk zamanlarımı hatırlamama vesile olan güzel bir başyapıt. Konu: Kansas çiftlik kızı Dorothy Gale (Judy Garland) teyzesi Em (Clara Blandick), amcası Henry (Charles Grapewin) ve üç çiftlik kahyası, Hickory (Jack Haley), Hunk (Ray Bolger) ve Zeke (Bert Lahr) birlikte yaşamaktadır. Çabuk parlayan karaktere sahip kasabalı Miss Almira Gulch (Margaret Hamilton) Dorothy’nin köpeği Toto tarafından ısırıldığında , şeriften köpeği Toto’yu uzak bir yere götürüp itlaf konusunda emir alır. Köpek, hayatı için endişe edip kendisiyle birlikte kaçan Dorothy’ye geri döner. Dorothy, kısa bir süre sonra onun bir yerden kaçmakta olduğunu anlayan kahin Profesör Marvel (oynayan : Frank Morgan) ile karşılaşır. Profesör Dorothy’ye geleceğini anlatmak üzere onu yaşadığı yere davet eder. Dorothy ve teyzesi Em’in fotoğrafına bakarak teyzesinin hasta olduğunu ve evine hemen geri dönmesi gerektiğini söyler. Bu arada bir fırtına ve hortum şehre yaklaşmaktadır. Evin içindeki bir sığınağa kendini güçlükle atar. Uyandığında evin fırtınada kendisi ve köpeğiyle beraber göğe yükseldiğini fark eder. Ev tekrar yere düştüğünde kapıyı açar ve kendisini çok tuhaf bir köyde bulur. Burada karşılaştığı kuzeyin cadısı Glinda, Dorothy’ye düşen evle beraber Doğu’nun lanetli cadısını öldürdüğünü söyler. Bu esnada bir kutlama başlarken Batı’nın lanetli cadısı aniden ortaya çıkar ve kardeşinin emanetlerini geri ister. (kaynak: Vikipedi)
Oz Büyücüsü Fragman (1939) 02:10
Oz Büyücüsü Fragman (1939) 7.764 izlenme - 4 yıl önce Başrollerinde Judy Garland, Frank Morgan, Ray Bolger, Bert Lahr, Jack Haley, Billie Burke, ve Margaret Hamilton gibi isimlerin yer aldığı 1939 yılı yapımı fantastik türündeki Oz Büyücüsü filminin resmi fragmanı.
Oz Büyücüsü - Sarı Tuğlalı Yolu Takip Et 00:59
Oz Büyücüsü - Sarı Tuğlalı Yolu Takip Et 1.469 izlenme - 2 yıl önce Dorothy, Kansas'ta yaşanan bir fırtına felaketi sonucu köpeği Toto ile birlikte gök kuşağının ardında saklı bir memlekete savrulur. Kısa sürede buranın Kansas'tan epey farklı bir yer olduğunu anlar. Buranın sevimli halkı ile tanışır ve Kansas'a nasıl dönebileceğini öğrenmek ister. Dorothy'ye ancak Oz Büyücüsü yardım edebilir ve onu bulmak için de sarı tuğlalı yolu takip etmek gerekmektedir. Film 1939 tarihlidir. Söylenen şarkının orijinal adı ''Follow The Yellow Brick Road''. İyi seyirler.
Oz Büyücüsü - Over The Rainbow 04:49
Oz Büyücüsü - Over The Rainbow 439 izlenme - 2 yıl önce Hayat gibi Hayal gibi bi şarkı.Bende bu şarkıyı Hayalime armağan ediyorum...AB... I LOVE YOU MY LOVE ... :) İnternette bir çok kişinin aradığı bu nostaljik şarkı, bir klasik olan "Over The Rainbow". "Oz Büyücüsü" filminin müziği olan ve Judy Garland tarafından seslendirilen ‘Over the Rainbow’, Amerikan Film Enstitüsü'nün (AFI) 2004 yılında, oyuncu, film yapımcısı, eleştirmen ve yazarlardan oluşan 1500 üyesinin katıldığı oylama ile tüm zamanların en iyi film müziği seçilmiş. Şarkı bugüne dek bir çok farklı sanatçı tarafından defalarca yorumlanmış. Akbank reklamındaki versiyon ise Israel Kamakawiwo'ole'nin 1993 tarihli "Facing Future" albümünde yer alan ve "What a Wonderful World" ile birlikte yorumlanmış hali.
Tom and Jerry & The Wizard of Oz Fragmanı 00:56
Tom and Jerry & The Wizard of Oz Fragmanı 1.104 izlenme - 4 yıl önce ABD yapımı animasyon filmi Tom and Jerry & The Wizard of Oz (Tom ve Jerry : Oz Büyücüsü) 'un fragmanı.
The Wizard of Oz (Fragman) 01:40
The Wizard of Oz (Fragman) 232 izlenme - 2 yıl önce "toto, i've a feeling we're not in kansas anymore" cümlesiyle bilinen matrix gibi bir filme bir çok referansta bulunan , döneminin gelmiş geçmiş en iyi filmi.Bunun bi de Türk versiyonu vardı ; ama orjinali apayrıydı , candı , canandı.çocukken her pazar günü veriyodu bi kanal."there is nothing like home" kavramını dünyaya aşılamış 1939 yapımı film.bundan sonra bi dünya film yapıldı bunla ilgili ama olmadı , olduramadılar bu filmi yeri apayrı.
the wizard of oz 1 fragmanı 02:11
the wizard of oz 1 fragmanı 528 izlenme - 6 yıl önce halası ve amcasıyla çiftliklerinde mutlu bir yaşantısı olan dorothy sevimli köpeği toto komşusu tarafından elinden alınmak istenince evden kaçar. pişman olup geri dönmeye çalıştığı sırada bir hortuma yakalanır ve kendisini oz'un renkli dünyasında bulur.nüzerine düştüğü ev doğu'nun kötü cadısı'na aittir. onu öldüren dorothy birden bire oz'un en ünlü şahsiyeti haline gelir. kardeşini öldüren dorothy'den intikam almak isteyen batı'nın kötü cadısı genç kızın peşine düşer. cadıdan kaçan dorothy
the wizard of oz 8 fragmanı 02:37
the wizard of oz 8 fragmanı 198 izlenme - 6 yıl önce halası ve amcasıyla çiftliklerinde mutlu bir yaşantısı olan dorothy sevimli köpeği toto komşusu tarafından elinden alınmak istenince evden kaçar. pişman olup geri dönmeye çalıştığı sırada bir hortuma yakalanır ve kendisini oz'un renkli dünyasında bulur.nüzerine düştüğü ev doğu'nun kötü cadısı'na aittir. onu öldüren dorothy birden bire oz'un en ünlü şahsiyeti haline gelir. kardeşini öldüren dorothy'den intikam almak isteyen batı'nın kötü cadısı genç kızın peşine düşer. cadıdan kaçan dorothy
Oz The Great & Powerful - Waterfall Extended 04:48
Oz The Great & Powerful - Waterfall Extended 116 izlenme - 4 yıl önce Release Date: 8 March 2013 Genre: Fantasy Cast: James Franco, Michelle Williams, Rachel Weisz Directors: Sam Raimi Writer: L. Frank Baum, Mitchell Kapner Studio: Walt Disney Pictures