Hoşgeldiniz!

özelleştirme

Pancar Üreticisi Çiftçiden Efsane Konuşma 03:17
Pancar Üreticisi Çiftçiden Efsane Konuşma 2.990 izlenme - 2 ay önce Hükümetin şeker fabrikalarını yanlış özelleştirme kararını masaya yatırmak için Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) tarafından bugün Ankara'da yapılan 'Şeker Zirvesine' bir pancar üreticisinin konuşması damgasını vurdu. Şeker fabrikalarının özelleştirilmesine isyan eden pancar üreticisi Nihat Babaözlü, siyasilerin önünde deyim yerinde ise açtı ağzını yumdu gözünü, verdi veriştirdi. Babaözlü, doğaçlama yaptığı konuşmada, bütün çiftçilerin derdine tercüman oldu.
Bu TRT'yi de Satıcaz (1999) 00:05
Bu TRT'yi de Satıcaz (1999) 6.691 izlenme - 1 yıl önce Efsane yahu :).Bilenler bilir.Besim Tibuk TRT'ye takıktır.Hatta bir basın toplantısında,eskiden kadın şarkıcılar klipleri TRT'de yayınlansın diye memurlar yatarmış,yani orospuluk yaparlarmış demişliği bile vardır :)
Kübalı Taksi Şöförleri Neden Doktorların 10 Katı Kazanıyor 04:57
Kübalı Taksi Şöförleri Neden Doktorların 10 Katı Kazanıyor 5.237 izlenme - 2 yıl önce Geçen $40 dolar alan Kübalı doktorlar Akciğer Kanseri Aşısı bulmuş diye solcular paylaşıyordu. Hatta bir tanesi ''şeker yararlıdır desin diye doktorlara para verilen sisteme kapitalizm,akciğer kanseri aşısını bedava dağıtına sosyalizm denir.''Yahu ''Kanser aşısı'' sahahahaaha. Bedava dağıtıyorlarmış. Gidip olalım ahahahahaha.Sonra Çernobile turistik gezi yaparız, bir şey olmaz. Aşılıyız ya. Ben tabi bunlarla dalga geçince nasıl sinirlendiler.Bir tanesi ciddi ciddi ölümle falan tehdit etti :).Ona sosyalistler bulduğu ilaçları kendilerine saklasın dedim.Otomatikman kapitalistler ölür dedim :) Bu arada o haber Küba Devlet Gazetesinin internet sitesinde var.Adamlar aşı yaptık demiyor.Tedavi bulduk demişler.Ama tam olarak ne yaptığını söylememişler.İlacın işlevi olarak ''Mükemmel'' kelimesini kullanmışlar. Bizim solcular uçak yaptık diyen islamcıyla aynı.İdeolojik propaganda için yalandan çekinmiyor.Aynısınız totaliter kafa.
Cem Toker:TRT'ye O Kadar Vergi Veriyoruz, Bir Karşılığı Olsun! 00:34
Cem Toker:TRT'ye O Kadar Vergi Veriyoruz, Bir Karşılığı Olsun! 4.503 izlenme - 3 yıl önce Liberal Demokrat Parti genel başkanı Cem Toker'in TRT sunucusuna verdiği yanıt.
Aykut Erdoğdu - Yeni Özelleştirme Kanunu Üzerine 02:50
Aykut Erdoğdu - Yeni Özelleştirme Kanunu Üzerine 2.701 izlenme - 2 yıl önce CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun yeni özelleştirme maddesi üzerine TBMM'den yaptığı yayından bir kesit.
Turgut Özal - Köprüyü Satarım 01:02
Turgut Özal - Köprüyü Satarım 1.541 izlenme - 3 yıl önce Özal Köprüyü satarım diyor, Necdet Calp güldürmeyin satamazsınız diyince Özal iddiasını biraz daha ilerletiyor. Görüntülerimiz siyasetçilerin televizyonda tartışabildiği yıllardan, açık oturum programından. Özal, sakin Sunan, gergin Calp, hırçın
Suyun Ticarileşmesi 12:22
Suyun Ticarileşmesi 1.101 izlenme - 2 yıl önce Akarsuların gasp edilip barajları tıkılması ve suyun hapsedilmesi sebebiyle doğaya verdiği zararın yanı sıra, yapılan bu eylemin insanlığın geleceğini nasıl etkileyeceğine dair açıklamaların olduğu videoyu seyrediyoruz.
Sari Öküzün Hikayesi 02:11
Sari Öküzün Hikayesi 1.418 izlenme - 10 yıl önce maalesef günümüzde yaşanan bazı olaylar biz farkında olmasakta bizim sonumuzu hazırlıyor...onun için artık hepimizin uyanık olması gerekiyor.günümüzde milli varlıklarımızı amerika'ya ingiltere'ye yunana ona buna yani emperyalzme, emperyalistlere peş keş çekerek yok pahasına satanlara; yeter... durun... söz mİlletİndİr!
Cem Toker - Hani Sosyal Demokrattın 01:33
Cem Toker - Hani Sosyal Demokrattın 658 izlenme - 3 yıl önce Liberal demokrat parti genel başkanı Cem toker, kimi sosyal demokratların çelişkisinden söz ediyor.
Bam Teli - Nazilli Sümerbank Özel Bölümü (2002) 17:09
Bam Teli - Nazilli Sümerbank Özel Bölümü (2002) 551 izlenme - 3 yıl önce 20.12.2002 tarihinde NTV'de yayınlanan Sayın Tayfun Talipoğlu'nun hazırlayıp sunduğu Bam Teli programının Nazilli Sümerbank özel bölümünün birinci parçasını paylaşmaktan hüzün ve mutluluk duyuyorum efendim, fabrika kapandıktan kısa süre sonra çekilen görüntülerde 1937 yılından kalma makinelerin olduğu gibi durduğu görülüyor çekimlerin ardından geçen bi 1 kaç sene sonra bu muazzam makineler fabrikayı devralan Üniversite tarafından bi firmaya verilerek tekrar çalıştırılma bahanesi ile hurdaya gidiyor ve milyon dolarlık rant sağlanıyor.Dava hala devam etmektedir ve çalınan onca makine binlerce işçinin hatırası ile yok olmuştur... Sümerbank hakkındaki her şey için: http://sumerbank.blogspot.com.tr/
yozgat Şeker fabrikasında olay 02:10
yozgat Şeker fabrikasında olay 885 izlenme - 8 yıl önce yozgat Şeker fabrikasında özelletirmeye karşı eylem yapıldı...
Bilal'in İmdadına Korumaları Yetişti - TGB 02:17
Bilal'in İmdadına Korumaları Yetişti - TGB 382 izlenme - 3 yıl önce ilal Erdoğan'a, madencilerin hesabının sorulacağını söyleyen İstanbul Üniversitesi öğrencisinin etrafı bir anda çevriliyor. "Biz vicdanlı insanlarız" diyen öğrenciye, "vicdanın yeri burası değil arkadaşım" yanıtı veriliyor. Yaşananlar, protesto edilme çekincesiyle üniversiteye giremeyen AKP'liler artık üniversite çevresinde de rahatça dolaşamayacak, şeklinde yorumlandı.
Bir Zamanlar - Özelleştirme - 1994 Yerel Seçimler 04:55
Bir Zamanlar - Özelleştirme - 1994 Yerel Seçimler 202 izlenme - 3 yıl önce Kanal D Haber Merkezi arşivinin 1993’ten itibaren taranmasıyla elde edilen görüntüler arasından seçilerek hazırlanan Bir Zamanlar'ı Cnn Türk Haber Merkezi Editörü Mete Sohtaoğlu hazırlıyor. (ALINTI)
Özelleştirme Yapan Komünistler - Burası Türkiye 03:18
Özelleştirme Yapan Komünistler - Burası Türkiye 65 izlenme - 3 yıl önce Yatağan Termik Santrali ile Güney Ege Linyitleri İşletmesi (GELİ) tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesini kazanan Elsan Elektrik'in İstanbul'daki ofisine işçi kıyafetleriyle gelen HTKP üyeleri yolu trafiğe kapattı. "Bu yol Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından Elsan A.Ş.'ye satılmıştır" pankartı asan partililer yoldan geçen arabaları başka bir yola yönlendirdi. Daha sonra "Diren Yatağan Türkiye Seninle" pankartı açan HTKP'liler eylemlerini kamuoyuyla paylaştı.
Zonguldak Maden İşçilerinin Özelleştirmeye Karşı Eylemi 00:15
Zonguldak Maden İşçilerinin Özelleştirmeye Karşı Eylemi 46 izlenme - 2 yıl önce "TTK'nın özelleştirilmesine yönelik sermaye ve devlet hareketliliği Zonguldaklı madencileri de hareketlendiriyor. Ve işçilerin hareketliliği, onları kaybetmek istemeyen sarı sendika GMİS'i de eylem kararı almaya zorluyor. Bugün Zonguldak'ta binlerce maden işçisi özelleştirmeye karşı ikinci büyük gösteride buluştular. GMİS yöneticileri ise işçi dalgasının kendilerini taşıdığı kürsülerde şimdilik özelleştirme-karşıtıymış gibi, özelleştirmeye karşı sonuna kadar savaş yanlısı olacak, hiçbir biçimde maden şirketleriyle ve devletle anlaşmayacak, işçilerin eylem gücünü kırmayacakmış gibi görünmeye özen gösteriyor. GMİS üyesi olsun veya olmasın tüm işçiler sadece sınıf çıkarlarında birleşmeli, sendikaları hep daha ileri eylemlere ve kamulaştırma yönünde daha ileri talepler öne sürmeye zorlamalı, madenlerde kendi içlerinde komiteleşmeli ve süresiz genel grev hazırlıkları yapmalı, asla da burjuva politikacılarının ve parti temsilcilerinin sözlerine kanmamalılar."
herşey satılıyor... 03:08
herşey satılıyor... 164 izlenme - 7 yıl önce şimdi sıra oto yollarda bakalım sonra sıra neye gelecek. bilemiyoruz ama kaldırımlarımızda satılırsa şaşmayın...
Mustafa Elitaş'tan Şeker İşçilerine Müjde 02:07
Mustafa Elitaş'tan Şeker İşçilerine Müjde 3 izlenme - 1 ay önce Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programına konuk olan AK Parti Grup Başkanvekili - Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, özelleştirilecek olan şeker fabrikalarındaki işçilere seslendi. Elitaş, "İşçi kardeşlerime açık ve net söylüyorum; 5000 kadrolu ve 8000 geçici işçi, İsterlerse kamuya geçecekler. 5 yıl süreyle özelleştiriyoruz. İşçi, 'Ben özel sektörde 5 yıl süreyle çalışacağım' derse çalışacak. 5. yılın sonunda 'Devlete geri dönmek istiyorum' derse, devletteki çalışan kişi olarak aynen devam edecek. Seçme şansı tamamen işçide olacak. Bu AK Parti iktidarının sözü" dedi.
Trt Okul Ekonomiye Dair  41:41
Trt Okul Ekonomiye Dair " Özelleştirme " 108 izlenme - 5 yıl önce Ekonomiye dair kavramlar, terimler, tanımlar biraz kafa karıştırıcı öyle değil mi? Tüm bunları anlamak, bilmek şart mı peki? Yoksa ekonomi bilgisi yalnızca uzmanlar ve parası çok olanlar için mi gerekli? Biliyoruz; ekonomi kiminizin ilgi alanı, kiminiz de biraz mesafelisiniz ona. Ekonomiye bakışınız nasıl olursa olsun o hep hayatın içinde, bizimle. Bazen gündemin zirvesinde, bültenlerde; bazen hayatın pratiğinde. Ekonomiye dair bilinmesi gereken ne çok şey var; belleğimizde doğru sandığımız ne çok yanlış bilgi var. Eksik bilgiler tamamlansın, yanlışların yerini doğrular alsın diye; artık ekranınızda Ekonomiye Dair var... Bu program, ekonominin şifrelerini sizin için çözüyor... Altın, döviz, faiz, milli gelir, cari açık, özelleştirme, büyüme ve kalkınma... Ekonominin temelini oluşturan kavramlar ve terimler bu programda... Ekonomiye Dair'in her bölümünde, farklı bir konu etraflıca konuşuluyor, kafalardaki soru işaretleri bir bir ortadan kalkıyor. Gizem Koç'un soruları hep isabetli, Cengiz Ceylan'ın yanıtları anlaşılır ve samimi. Konuklarımız ise ev hanımları, iş adamları, öğrenciler ve emekliler... Ekonominin eğlenceli ve renkli yüzü "Ekonomiye Dair" TRT Okul ekranlarında...
Taksiciler İle Uber'ciler Arasındaki Kavganın Perde Arkası - 5n1k 17.03.2018 Cumartesi 45:48
Taksiciler İle Uber'ciler Arasındaki Kavganın Perde Arkası - 5n1k 17.03.2018 Cumartesi 2 izlenme - 1 ay önce 5N1K, İran'daki uçak kazasında hayatını kaybeden 11 genç kadının hikayesini ekrana taşıdı. Taksiciler mi, Uber mi, yoksa sade vatandaş mı, kim haklı? 5N1K, Uber, sarı taksi kavgasının perde arkasını araladı. Trump, Dış İşleri Bakanı Tillerson'ı twitterdan kovdu. Neden bürokratlar Trump ile çalışmıyor çalışamıyor? Şeker fabrikaları neden özelleştiriliyor? 5N1K araştırdı. Türkiye'nin özelleştirme macerası ve Avrupa Eskrim Şampiyonu Deniz Uludağ'ın hikayesi de yine 5N1K'da ekrana geldi.
Somalı Maden İşçileri, CHP TBMM Grubunu Ziyaret Etti 05:01
Somalı Maden İşçileri, CHP TBMM Grubunu Ziyaret Etti 10 izlenme - 4 yıl önce CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, "Hükümete çağrıda bulunuyorum, gelin şu torba yasadaki düzenlemeleri bir daha bir uzlaşma ile gözden geçirelim. Madencilerle ilgili olanları hemen ele alalım. Hemen bunları bugün yasalaştıralım, bugün olmazsa yarın yasalaştıralım" dedi.
Yunanistan Elektrik Teşkilatının Özelleştirilmesi - Atina 01:17
Yunanistan Elektrik Teşkilatının Özelleştirilmesi - Atina 3 izlenme - 4 yıl önce Yunanistan Elektrik Teşkilatının Özelleştirilmesi - Atina
Veli Ağbaba: Halkın Yüzde 82'si Şeker Fabrikalarının Özelleştirilmesine Karşı 01:12
Veli Ağbaba: Halkın Yüzde 82'si Şeker Fabrikalarının Özelleştirilmesine Karşı 0 izlenme - 2 hafta önce Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programına konuk olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi konusunda konuştu. Ağbaba, "Geçtiğimiz günlerde yayınlanan anketlere göre; halkın yüzde 82'si şeker fabrikalarının satışına karşı çıkıyor. Şeker fabrikalarının satışını istemeyen bir çok parti ve siyasetçi var. Ancak şeker fabrikalarının satışını savunan bir tek siyasetçi yok" dedi.