Hoşgeldiniz!

özlem tunca

Bebek İle Gezi Programı Sunmak (Dünyayı Geziyorum) 01:03
Bebek İle Gezi Programı Sunmak (Dünyayı Geziyorum) 3.474 izlenme - 3 yıl önce Ekranların beğeniyle takip edilen sunucusu Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve minik oğlu Yakupcan ile birlikte yollara düşüyor. Özlem Tunca, ‘Dünyayı Geziyorum’ programıyla alışılmışın dışına çıkarak farklı ülkelerden farklı kültürleri Kanal 7’de izleyiciyle buluşturuyor. Dünyayı keşfetmek hiç bu kadar keyifli olmamıştı. Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın dört bir köşesini dolaşarak farklı kültürler, ilginç yaşam tarzları, benzersiz manzaralar ve her ülkenin kendine has yemek alışkanlıklarını ekrana taşıyor. Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve dünyanın en küçük gezgini olmaya aday oğlu Yakupcan ile birlikte çıktığı bu yolculukta sımsıcak aile görüntüleriyle ilgi çekici kültürleri ekrana getiriyor. Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, dünyanın farklı bölgelerinden tarihi eserleri, renkli insan manzaralarıyla izleyicilerine keyif dolu dakikalar yaşatıyor. Alışılmış gezi programlarından farklı olarak her bölümü macera ve heyecan yüklü olan Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, dünyanın hiç bilinmeyen bölgelerini, gelenek ve göreneklerini izleyici karşısına çıkarıyor. Dünyayı Geziyorum izleyicilerini kimi zaman el sürülmemiş doğada gezintiye çıkarırken kimi zaman da buram buram tarih kokan sokaklarda dolaştırıyor. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/173172/this-is-yesillik-ozlem-tunca
Dünyayı Geziyorum - Mauritius (4 Mart 2018) 43:17
Dünyayı Geziyorum - Mauritius (4 Mart 2018) 75 izlenme - 2 ay önce Dünyayı Geziyorum - Mauritius (4 Mart 2018) Dünyada gezilmeye ve görülmeye değer ne varsa Dünyayı Geziyorum’da ekrana geliyor. Özlem Tunca bu hafta Hint Okyanusu’nun benzersiz manzarasına ev sahipliği yapan Mauritius’tan renkli görüntülerle evlere konuk olacak. Dünyanın farklı köşelerinden farklı yaşam tarzlarını ekrana getiren Dünyayı Geziyorum bu hafta turkuaz renkli suların yemyeşil ormanlarla birleştiği Mauritius’tan izleyici karşısına çıkacak. Mauritius sokaklarını arşınlamaya başlayan Tunca şehrin orijinal tarihine dokunulmadan büyüyen caddelerinden rengarenk görüntüler derleyecek. Şehir hayatının yanı sıra doğal yaşamlara göz atmak isteyen Tunca kendisini Mauritius’in ormanlarına atacak. Tropikal iklimde yaşayan ilginç hayvanları gözlemleyen Dünyayı Geziyorum ekibi adada çeşitli yaşam türleriyle karşılaşacak. Özlem Tunca’nın son durağı ise asırlar boyunca aynı yerde kurulan yöresel pazar olacak. Tropikal meyvelerin ve sebzelerin tezgahları süslediği pazardan ilgi çekici görüntüler izleyicilerin iştahını kabartacak.
Dünyayı Geziyorum - Bosna Hersek (Kanal 7) 41:18
Dünyayı Geziyorum - Bosna Hersek (Kanal 7) 1.335 izlenme - 3 yıl önce Dünyayı Geziyorum - Bosna Hersek (Kanal 7) 11 Ocak 2015 Ekranların beğeniyle takip edilen sunucusu Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve minik oğlu Yakupcan ile birlikte yollara düşüyor. Dünyayı Geziyorum rotasını bu bölüm bir zamanlar Osmanlı sınırları içerisinde bulunan Bosna-Hersek’e çevirdi. Geçmişten bugüne Osmanlı’nın izlerini hâlâ bünyesinde barındıran Bosna’da atalarının izlerini arayan Özlem Tunca, tarihi eserler karşısında hayranlığını gizleyemedi. Nefes kesen manzarasıyla kış turizminde dikkat çeken yerler arasında bulunan Bosna’dan eğlenceli kayak görüntüleri Dünyayı Geziyorum ile ekrana taşındı. Bosna-Hersek denilince akla gelen Boşnak böreğini yerinde tadan Özlem Tunca izleyenleri için yöresel lezzetlerin tariflerini aldı.
Dünyayı Geziyorum - İran-3 (14 Mayıs 2017) 42:11
Dünyayı Geziyorum - İran-3 (14 Mayıs 2017) 294 izlenme - 11 ay önce Dünyayı Geziyorum - İran-3 (14 Mayıs 2017) Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum programı bu bölüm de İran gezisine kaldığı yerden devam etti ve İran'ın Kiş Adası'ndan birbirinden renkli ve eğlenceli görüntüleri evlerinize getirdi.
Dünyayı Geziyorum - Roma (İtalya) 45:16
Dünyayı Geziyorum - Roma (İtalya) 473 izlenme - 2 yıl önce Dünyayı Geziyorum - Roma (İtalya) - 4 OCAK 2015 Ekranların beğeniyle takip edilen sunucusu Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve minik oğlu Yakupcan ile birlikte bu bölüm Roma'nın altını üstüne getirdi. Alışılmış gezi programlarından farklı olarak her bölümü macera ve heyecan yüklü olan Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, dünyanın hiç bilinmeyen bölgelerini, gelenek ve göreneklerini izleyici karşısına çıkarıyor. Dünyayı Geziyorum, izleyicilerini kimi zaman el sürülmemiş doğada gezintiye çıkarırken kimi zaman da buram buram tarih kokan sokaklarda dolaştırıyor.
Dünyayı Geziyorum - Karadağ (16 Temmuz 2017) 42:53
Dünyayı Geziyorum - Karadağ (16 Temmuz 2017) 240 izlenme - 9 ay önce Dünyayı Geziyorum - Karadağ (16 Temmuz 2017) Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum programının bu bölümdeki durağı Balkanların en güzel ülkelerinden Karadağ oldu.
Dünyayı Geziyorum - Panama (9 Nisan Pazar 2017) 43:36
Dünyayı Geziyorum - Panama (9 Nisan Pazar 2017) 306 izlenme - 1 yıl önce Dünyayı Geziyorum - Panama (9 Nisan Pazar 2017) Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum bu bölüm Panama'daydı.
Dünyayı Geziyorum - Tayland 44:32
Dünyayı Geziyorum - Tayland 517 izlenme - 2 yıl önce Dünyayı Geziyorum - Bangkok/Tayland - 3 Ocak 2016 Ekranların sevilen gezi programı Dünyayı Geziyorum dünyanın farklı bölgelerini izleyicilerine sunmaya devam ediyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm, Asya’nın başkenti Tayland’dan izleyici karşısına çıktı. Eşsiz doğa görüntülerinin ve farklı kültürlerden insan manzalarının yer aldığı programda izleyenlere keyifli dakikalar yaşatıldı. Özlem Tunca’nın keyifli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın dört bir köşesini dolaşarak farklı kültürler, ilginç yaşam tarzları, benzersiz manzaralar ve her ülkenin kendine has yemek alışkanlıklarını ekrana taşıyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm, Tayland’ın başkenti Bangkok’tan eşsiz görüntülerle ekranlardaki yerini aldı. Tunca’nın ilk durağı Tayland’ın kültür şovlarına ev sahipliği yapan gösteri merkezleri oldu. Yüzen pazarda sandalı ile alışveriş yapan Tunca, izlenimlerini izleyiciye aktardı. Bangkok sokaklarında Tayland mutfağının izini süren gezginimiz ardından Tayland’ın muhteşem doğasında izlemeye değer bir gezinti yaptı. Tayland’a özgü masajlar, geleneksel danslar, eşsiz doğa manzaraları Dünyayı Geziyorum’da ekrana geldi.
Dünyayı Geziyorum - Bahreyn (19 Şubat 2017) 42:09
Dünyayı Geziyorum - Bahreyn (19 Şubat 2017) 205 izlenme - 1 yıl önce Dünyayı Geziyorum - Bahreyn (19 Şubat 2017) Ekranların sevilen ismi Özlem Tunca minik oğlu Yakupcan ile dünyayı gezmeye devam ediyor. Dünyayı Geziyorum, bu hafta Körfez ülkesi Bahreyn’i ekrana taşıdı. Bilinmeyen kültürlerin, geleneklerin ve yaşamların izini takip eden Dünyayı Geziyorum bu bölüm körfezin en hareketli ülkesi Bahreyn’in güzel yönlerini izleyicilere tanıttı. Özlem Tunca, lüks yaşamayı seven Bahreyn halkının uğrak noktalarından olan altın pazarından ilginç görüntüleri ekrana getirdi. Bahreyn Müzesini ziyaret eden Özlem Tunca körfez mutfağından lezzetli tatları da tanıttı.
Dünyayı Geziyorum - Avusturya (15 Ekim 2017) 43:00
Dünyayı Geziyorum - Avusturya (15 Ekim 2017) 102 izlenme - 6 ay önce Dünyayı Geziyorum - Avusturya (15 Ekim 2017) Özlem Tunca, oğlu Yakupcan’la birlikte çıktığı dünya turundan renkli görüntüleri ekrana taşıyor. Bu bölüm sahip olduğu doğal güzellikleri ile görenleri kendine hayran bırakan Avusturya’yı evlerinize getirdi. Küçük kâşif Yakupcan ile çıktığı gezi turuna hız kesmeden devam eden Özlem Tunca bu bölüm Alplerin muhteşem doğasını, müzeleri, ihtişamlı mimari yapıları ile Avusturya’dan evlerinize misafir oldu. Tunca, adeta Orta çağda dolaşıyormuş hissini uyandıran Graz’ın; birbirinden güzel sokaklarını, sanatçılara ilham verecek tarihi binaların egzotikliğini Dünyayı Geziyorum izleyicileri için gezdi. Ayrıca el değmemiş ormanların içinde yer Alplerin zirvesine çıkıp, teleferikle yaptığı turuna izleyicileri de ortak etti. Sokakta ve toplu taşıma araçlarında bağırarak telefonla konuşmanın yasak olduğu sakin şehir Graz’da; nereleri ziyaret etmeli, konaklamak için nasıl oteller tercih edilmeli, görmeden gelinmeyecek saray, müze ve Avusturya’ya dair merak edilen her şey Dünyayı Geziyorum ’da…
Dünyayı Geziyorum - İsviçre (Zürih) 40:32
Dünyayı Geziyorum - İsviçre (Zürih) 397 izlenme - 2 yıl önce Dünyayı Geziyorum - İsviçre (Zürih) - 26 Ekim 2014 Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın dört bir köşesini dolaşarak farklı kültürler, ilginç yaşam tarzları, benzersiz manzaralar ve her ülkenin kendine has yemek alışkanlıklarını ekrana taşıyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta İsviçre’nin gözde şehirlerinden Zürih’te eğlenceli bir yolculuğa çıktı. Özlem Tunca, Zürih’in meşhur caddelerinde lezzet avcılığına çıktı. Meşhur İsveç çikolatasının kokusunu alan Tunca, izleyicileri için bu lezzeti yerinde tattı. İsveç’in ünlü meydanları ve tarihi yapılarını ekrana taşıyan Dünyayı Geziyorum, yine keyifli dakikalar yaşattı.
Dünyayı Geziyorum - Medine (26 Haziran 2016) 51:15
Dünyayı Geziyorum - Medine (26 Haziran 2016) 278 izlenme - 2 yıl önce Dünyayı Geziyorum - Medine (26 Haziran 2016) Ramazan coşkusunu kutsal mekânlardan ekrana getiren Dünyayı Geziyorum izleyicileri bu bölüm Medine’ye götürdü. Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum Ramazan özel bölümünde; Hz. Muhammed’in yaşadığı ve iman mücadelesinde bulunduğu Müslümanlar için kutsal kabul edilen yerlerin başında gelen Medine’yi ziyaret etti. Hz. Muhammed’in hicret ettikten sonra ashabı ile ilk inşa ettiği yer Mescid-i Nebevi, 2. Abdülhamit’in yaptırdığı meşhur Hicaz Yolu ve tarihi tren garı ekrana geldi. Aynı zamanda zorlu Uhud mücadelesinin yaşandığı yer ve Hz. Muhammed’in de sık sık ziyaret ettiği Uhud Şehitliği de izleyici ile buluştu. Programda ayrıca Suudilerin gelenekleri, Medine’nin meşhur müzesi ve yirmiden fazla çeşidi bulunan hurma cenneti Vadi Butan da Dünyayı Geziyorum’da oldu.
Dünyayı Geziyorum - İspanya (Barselona) 46:55
Dünyayı Geziyorum - İspanya (Barselona) 353 izlenme - 2 yıl önce Dünyayı Geziyorum - İspanya (Barselona) - 12 Nisan 2015 Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın farklı bölgelerini ekrana taşıyor. Özlem Tunca bu bölüm Akdeniz ateşi Berselona’dan eğlenceli görüntüleri ekrana getirdi. Ekranların en keyifli gezi programı Dünyayı Geziyorum’da Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve minik oğlu Yakupcan ile birlikte yollara düşüyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm Barselona’dan ilginç görüntülerle ekrandaki yerini aldı. Özlem Tunca, Yakupcan’la Akdeniz’in en sıcak kentlerinden Barselona’yı alt üst etti. Kentin ilginç insanları ekrana geldi. Yöresel İspanyol tatları, La Rambla Caddesi, meydanları, Sıtgez Kasabası ve daha fazlası Dünyayı Geziyorum’la Kanal 7’de oldu. Alışılmış gezi programlarından farklı olarak her bölümü macera ve heyecan yüklü olan Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, dünyanın hiç bilinmeyen bölgelerini, gelenek ve göreneklerini izleyici karşısına çıkarıyor. Dünyayı Geziyorum, izleyicilerini kimi zaman el sürülmemiş doğada gezintiye çıkarırken kimi zaman da buram buram tarih kokan sokaklarda dolaştırıyor.
Dünyayı Geziyorum - Hong Kong (16 Nisan 2017) 43:55
Dünyayı Geziyorum - Hong Kong (16 Nisan 2017) 171 izlenme - 1 yıl önce Dünyayı Geziyorum - Hong Kong (16 Nisan 2017) Bilinmeyen kültürlerin, geleneklerin ve yaşamların izini süren Dünyayı Geziyorum bu bölüm Hong Kong’u keşfetti. Özlem Tunca Kraliçeler Caddesi ve Hollywood Meydanı’na izleyicileri götürdü. Aynı zamanda Hong Kong’ta bulunan en eski tapınak Man Mo ve çocuklar için eğlenceli bir merkez olan Ocean Parkı’ndan ilginç görüntüleri ekrana taşıdı.
Dünyayı Geziyorum - Filipinler 44:12
Dünyayı Geziyorum - Filipinler 325 izlenme - 2 yıl önce Dünyayı Geziyorum - Filipinler - 3 Mayıs 2015 Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın farklı bölgelerini ekrana taşımaya devam ediyor. Özlem Tunca bu hafta eşsiz bir Asya ülkesi olan Filipinler’i keşfetti. Ekranların en keyifli gezi programı Dünyayı Geziyorum’da Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve minik oğlu Yakupcan ile birlikte yollara düştü. Dünyayı Geziyorum bu hafta Filipinler’deki gezisinden ilginç görüntülerle ekrana geldi. Dünyanın en güzel denizine sahip ülkelerinden biri olan Filipinler’in görülmesi gereken tüm köşeleri Dünyayı Geziyorum’da anlatıldı. Başkent Manila’dan başlayan serüven, ülkenin ilginç kültürlerinin yaşandığı kentlerde devam etti. Filipinler’in yöresel tatlarının ekrana taşındığı Dünyayı Geziyorum bu hafta da izleyicilerine keyif dolu dakikalar yaşattı. Alışılmış gezi programlarından farklı olarak her bölümü macera ve heyecan yüklü olan Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, dünyanın hiç bilinmeyen bölgelerini, gelenek ve göreneklerini izleyici karşısına çıkarıyor. Dünyayı Geziyorum, izleyicilerini kimi zaman el sürülmemiş doğada gezintiye çıkarırken kimi zaman da buram buram tarih kokan sokaklarda dolaştırıyor.
Dünyayı Geziyorum - Arnavutluk (8 Ekim 2017) 42:54
Dünyayı Geziyorum - Arnavutluk (8 Ekim 2017) 88 izlenme - 6 ay önce Dünyayı Geziyorum - Arnavutluk (8 Ekim 2017) Dünyayı Geziyorum dünyanın farklı köşelerini keşfetmeye devam ediyor. Özlem Tunca’nın oğlu Yakupcan’la birlikte çıktığı yolculuklardan en renkli görüntüler Dünyayı Geziyorum’da izleyicilerle buluşuyor. Dünyayı Geziyorum’un bu bölümdeki durağı tarihi, doğası ve kültürüyle Arnavutluk oldu.
Dünyayı Geziyorum - Tayland (21 Mayıs 2017) 44:12
Dünyayı Geziyorum - Tayland (21 Mayıs 2017) 147 izlenme - 11 ay önce Dünyayı Geziyorum - Tayland (21 Mayıs 2017) Oturdukları yerden dünyayı gezmek isteyenlerin programı ‘Dünyayı Geziyorum’ yeni bölümleri ile her Pazar 15:15’te!
Dünyayı Geziyorum - İran-2 (7 Mayıs 2017) 41:20
Dünyayı Geziyorum - İran-2 (7 Mayıs 2017) 98 izlenme - 12 ay önce Dünyayı Geziyorum - İran-2 (7 Mayıs 2017) Gezi programlarına yeni bir soluk getiren Özlem Tunca, küçük gezgin oğlu Yakupcan’ın da eşlik ettiği Dünyayı Geziyorum programı her Pazar 15:10'da!
Dünyayı Geziyorum - Bahamalar ve Porto Riko (26 Mart 2017) 40:52
Dünyayı Geziyorum - Bahamalar ve Porto Riko (26 Mart 2017) 113 izlenme - 1 yıl önce Dünyayı Geziyorum - Bahamalar ve Porto Riko (26 Mart 2017) Özlem Tunca minik oğlu Yakupcan ile birlikte dünyanın eşsiz güzelliklerini ekrana taşımaya devam ediyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm izleyicileri Bahamalar'da görsel bir şölene davet etti. Bilinmeyen kültürlerin, geleneklerin ve yaşamların izini takip eden Dünyayı Geziyorum bu bölüm gemi yolculuğuyla çıktıkları keşif turunda sıra Bahamalar'da… Rengârenk evleri, tarihi dokusu ve samimi halkı ile Bahamalar Dünyayı Geziyorum’da oldu. Ayrıca Özlem Tunca, Porto Riko’nun başkenti San Juan’da gezilecek tarihi yapıları, berrak ve turkuaz suları ile plaj manzaralarını ekrana getirdi. Tamamı deniz ürünlerinden oluşan ve izleyicileri şaşırtacak Bahama mutfağından lezzetli örnekler de gösterildi.
Dünyayı Geziyorum - Miami (12 Mart 2017) 42:15
Dünyayı Geziyorum - Miami (12 Mart 2017) 93 izlenme - 1 yıl önce Kanal 7 ekranlarında her hafta ilgiyle izlenen ve dünyayı karış karış ekrana getiren Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum’un bu haftaki durağı Miami oldu. Miami’nin güzelliklerini izleyicileri için derleyen Tunca, gezi esnasında Serdar Ortaç ve eşi ile karşılaştı. Eşinin işleri sebebiyle Miami’de olduğunu söyleyen Ortaç, son zamanlarda magazin dünyasında sıkça yer alan ‘ayrılıyorlar’ haberlerine noktayı koydu. Eşi Chloe Loughnan’ın Miami’de bir mankenlik ajansında çalıştığını söyleyen Ortaç ‘Onun işi için geliyoruz. O çalışıyor ben eşi olarak onu evde bekliyorum. İstanbul’da olunca o beni evde bekliyor.’ dedi. New York’taki konser planını anlatan Serdar Ortaç, Dünyayı Geziyorum’un sevimli minik gezgini Yakupcan için sevilen şarkısı Gıybet’i seslendirdi. Özlem Tunca’nın keyifli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum Miami sokaklarını ve dünyaca ünlü plajlarını izleyicileri için ekrana taşıdı. Miami sokaklarından keyifli görüntülerin, ilginç yaşam tarzlarının ve dünyaca ünlü mekanların izini süren Dünyayı Geziyorum bomba gibi bir bölümle daha izleyicisiyle buluştu.
Dünyayı Geziyorum - İspanya #2 - 24 Nisan 2016 42:55
Dünyayı Geziyorum - İspanya #2 - 24 Nisan 2016 193 izlenme - 2 yıl önce Dünyayı Geziyorum - İspanya #2 - 24 Nisan 2016 Alışılmış gezi programlarının dışında, farklı coğrafyaları ekranlara taşıyan Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum bu bölüm İspanya’nın kültür ve sanat şehri San Sebastian ve Endülüs’ün merak edilen yerlerini keşfe çıkardı. Özlem Tunca’nın keyifli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum bu bölümünde San Sebastian’ı çevreleyen La Conhca Plajı’nın eşsiz doğasını ve manzarasını izleyicilerle paylaştı. İspanya’nın sanata olan düşkünlüğünün göstergesi dar sokakları, bozulmamış tarihi eski yapıları ve kiliseleri ekranlara geldi. Özlem Tunca, Bask bölgesinin göz bebeği, San Sabastian’ın yemek kültürünün yansıması; tatlı ve tuzlu birçok çeşidi yapılan pinçoları, tortelli ekmeklerini ve ünlü peynir tatlısını tanıttı. Dünyayı Geziyorum bununla birlikte izleyicileri tarihte yolculuğa çıkararak Endülüs’ün en önemli kenti Kurtuba’da yer alan Kurtuba Cami’nin göz kamaştıran işlemelerini ve ihtişamlı mimarisinin izlerini sürdü. Ayrıca, günümüzde kilise olarak kullanılan yapının camiden kiliseye dönüşmesinin hikayesi de anlatıldı. Özlem Tunca, Cordoba’nın özgün ruhunu koruyan ufak beyaz evlerinde ve dar sokaklarında bulunan hediyelik eşya dükkanlarında eğlenceli bir tura çıkardı.
Dünyayı Geziyorum - Beyaz Rusya 48:03
Dünyayı Geziyorum - Beyaz Rusya 184 izlenme - 2 yıl önce Dünyayı Geziyorum - Beyaz Rusya - 16 Ağustos 2015 Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum bu hafta Beyaz Rusya olarak da bilinen Belarus’tan evlere konuk oldu. Başkent Minsk’ten ilginç görüntülerin ekrana taşındığı Dünyayı Geziyorum, izleyicilerine farklı kültürlerin kapısını açmaya devam ediyor. Ekranların en keyifli gezi programı Dünyayı Geziyorum’da Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve minik oğlu Yakupcan ile birlikte dünyayı izleyicilerinin ayaklarına getirmeye devam ediyor. Dünyayı Geziyorum’un bu haftaki durağı ışıltısıyla göz kamaştıran Belarus oldu. Başkent Minsk’in köşe bucak gezileceği programda Belarus’un farklı köşelerinden rengarenk görüntüler ekrana getirildi. Belarus’a ait farklı lezzetler, Belarus köylerinde yaşayanların ilginç gelenekleri ve Belarus’tan ilginç manzaralar Dünyayı Geziyorum’la ekrana geldi. Alışılmış gezi programlarından farklı olarak her bölümü macera ve heyecan yüklü olan Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, dünyanın hiç bilinmeyen bölgelerini, gelenek ve göreneklerini izleyici karşısına çıkarıyor. Dünyayı Geziyorum, izleyicilerini kimi zaman el sürülmemiş doğada gezintiye çıkarırken kimi zaman da buram buram tarih kokan sokaklarda dolaştırıyor.
Dünyayı Geziyorum - Rusya (Moskova) 46:07
Dünyayı Geziyorum - Rusya (Moskova) 179 izlenme - 2 yıl önce Dünyayı Geziyorum - Rusya (Moskova) - 21 Eylül 2014 Ekranların beğeniyle takip edilen sunucusu Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve minik oğlu Yakupcan ile birlikte yollara düşüyor. Özlem Tunca’nın bu bölümde durağı Rusya’nın başkenti Moskova oldu.
Dünyayı Geziyorum - Ürdün / Akabe 41:34
Dünyayı Geziyorum - Ürdün / Akabe 128 izlenme - 2 yıl önce Dünyayı Geziyorum - Ürdün / Akabe (12 Ekim 2014) Ekranların beğeniyle takip edilen sunucusu Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve minik oğlu Yakupcan ile birlikte yollara düşüyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm izleyicilerini Ürdün’e götürdü. Yeni bölümleriyle ekrana gelen Dünyayı Geziyorum bu bölüm Ürdün’den izleyici karşısına çıktı. Otantik geleneklerin ön plana çıktığı Ürdün’den ilginç görüntüler Dünyayı Geziyorum’da ekrana geldi. Kızıldeniz’in kenarında yer alan Akabe kentindeki ilginç hayatlar, çölde bedevi usulü yapılan çadır kampından keyifli görüntüler ve bedevilere özel yemek kültürü Dünyayı Geziyorum’da yer aldı. Özlem Tunca ayrıca Kızıldeniz’in derinliklerine dalarak birbirinden ilginç deniz canlılarını izleyicileri için görüntüledi.
Dünyayı Geziyorum - Mauritius #2 43:24
Dünyayı Geziyorum - Mauritius #2 163 izlenme - 2 yıl önce Dünyayı Geziyorum - Mauritius/2 - 14 Şubat 2016 Ekranların sevilen gezi programı Dünyayı Geziyorum dünyanın farklı bölgelerini izleyicilerine sunmaya devam ediyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta izleyicileri, Hint Okyanusu’nun ortasında keşfedilmeyi bekleyen ve nadir bilinen tatil adası Mauritius’a götürdü. Özlem Tunca’nın keyifli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın dört bir köşesini dolaşarak farklı kültürler, ilginç yaşam tarzları, benzersiz manzaralar ve her ülkenin kendine has yemek alışkanlıklarını ekrana taşıyor. Dünyayı Geziyorum bu bölümde de mercan kayalıklarının koruduğu, egzotik meyveleri ile görenleri hayran bırakan Mauritius’u ziyaretine devam etti. Hareketli ve eğlenceli sunumuyla izleyicilerin beğenisini toplayan Özlem Tunca, Mauritius adasında ziyaret edilecek yerler, mutlaka yenmesi gereken adaya özgü yemekler ve adadan alınacak hediyelik eşyaları Dünyayı Geziyorum izleyicilerine özel olarak ekrana geldi.
Dünyayı Geziyorum - Brezilya 44:59
Dünyayı Geziyorum - Brezilya 160 izlenme - 2 yıl önce Dünyayı Geziyorum - Brezilya - 1 Mart 2015 Ekranların sevilen gezi programı Dünyayı Geziyorum dünyanın farklı bölgelerini izleyicilerine sunmaya devam ediyor. Özlem Tunca ve oğlu Yakupcan'ın bu haftaki durağı Brezilya oldu.
Dünyayı Geziyorum - Bulgaristan 43:09
Dünyayı Geziyorum - Bulgaristan 142 izlenme - 2 yıl önce Dünyayı Geziyorum - Bulgaristan - 13 Mart 2016 Ekranların sevilen gezi programı Dünyayı Geziyorum dünyanın farklı bölgelerini izleyicilerine sunmaya devam ediyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm izleyicileri, Balkanların Paris’i olarak tanımlanan, Bulgaristan’ın Başkenti rüya şehir Sofya’ya götürdü. Özlem Tunca’nın keyifli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum’da bu bölüm Bulgaristan’ın güzel kış manzarasını, Osmanlı’dan kalan tarihi ve kültürel izlerini ekranlara getirdi. Balkan yarım adası içinde yer alan Sofya, en gelişmiş kent olması sebebiyle turistler tarafından da yoğun ilgi görüyor. Bizans ve Osmanlı mimarisinin harmanlandığı evleri, kiliseleri ve mimari yapıları görenlerin ilgisini çekti. Bunun yanında Dünyayı Geziyorum’un görüntülediği kilisenin kapsında yer alan ‘ay yıldızı’ simgesinin tarihi hikayesi Dünyayı Geziyorum’da anlatıldı. Hareketli ve eğlenceli sunumuyla izleyicilerin beğenisini toplayan Özlem Tunca, farklı kültürlerin izlerini mutfaklarına da yansıtan Bulgaristan’ın meşhur yemeklerini ekranlara taşıdı. Özlem Tunca, Bulgaristan’a gidince mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerleri ve alışveriş yapılacak mekanları ekranlara getirdi.
Dünyayı Geziyorum - Kanada (27 Kasım 2016) 45:11
Dünyayı Geziyorum - Kanada (27 Kasım 2016) 74 izlenme - 1 yıl önce Dünyayı Geziyorum - Kanada (27 Kasım 2016) Dünyanın farklı köşelerinden farklı yaşam tarzlarını minik oğlu Yakupcan’la keşfeden Özlem Tunca bu hafta yüz ölçümü bakımından dünyanın ikinci büyük ülkesi Kanada’dan renkli görüntüleri ekrana taşıdı. Bilinmeyen kültürlerin, geleneklerin ve yaşamların izini takip eden Dünyayı Geziyorum bu bölüm sonbaharın en güzel renklerini bünyesinde barındıran Kanada’yı köşe bucak gezdi. Özlem Tunca, ilginç mimarisiyle ünlü Montreal’i keşfe çıktı. Farklı mimari yapılar, Kanada tarihinden örneklerin sergilendiği müzeler, dünyanın en yamuk kulesinden ilginç manzaralar Dünyayı Geziyorum’da yer aldı. Özlem Tunca ayrıca Kanada’da yaşam hakkında ipuçlarını bölge halkından öğrendi.
Dünyayı Geziyorum - Filipinler #2 47:29
Dünyayı Geziyorum - Filipinler #2 129 izlenme - 2 yıl önce Dünyayı Geziyorum - Filipinler 10 Mayıs 2015 Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın farklı bölgelerini ekrana taşıyor. Özlem Tunca bu bölüm eşsiz bir Asya ülkesi olan Filipinler’i keşfetmeye devam etti. Dünyayı keşfetmek hiç bu kadar keyifli olmamıştı. Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın dört bir köşesini dolaşarak farklı kültürler, ilginç yaşam tarzları, benzersiz manzaralar ve her ülkenin kendine has yemek alışkanlıklarını ekrana taşıyor. Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve dünyanın en küçük gezgini olmaya aday oğlu Yakupcan ile birlikte çıktığı bu yolculukta sımsıcak aile görüntüleriyle ilgi çekici kültürleri ekrana getiriyor. Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, dünyanın farklı bölgelerinden tarihi eserleri, renkli insan manzaralarıyla izleyicilerine keyif dolu dakikalar yaşatıyor. Alışılmış gezi programlarından farklı olarak her bölümü macera ve heyecan yüklü olan Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, dünyanın hiç bilinmeyen bölgelerini, gelenek ve göreneklerini izleyici karşısına çıkarıyor. Dünyayı Geziyorum izleyicilerini kimi zaman el sürülmemiş doğada gezintiye çıkarırken kimi zaman da buram buram tarih kokan sokaklarda dolaştırıyor.
Dünyayı Geziyorum - Miami 2 (19 Mart 2017) 41:30
Dünyayı Geziyorum - Miami 2 (19 Mart 2017) 49 izlenme - 1 yıl önce Dünyayı Geziyorum - Miami 2 (19 Mart 2017) Ekranların sevilen ismi Özlem Tunca minik oğlu Yakupcan ile dünyayı geziyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta Miami’deki gezisine devam etti.