Hoşgeldiniz!

özlem tunca

Bebek İle Gezi Programı Sunmak (Dünyayı Geziyorum) 01:03
Bebek İle Gezi Programı Sunmak (Dünyayı Geziyorum) 3.038 izlenme - 1 yıl önce Ekranların beğeniyle takip edilen sunucusu Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve minik oğlu Yakupcan ile birlikte yollara düşüyor. Özlem Tunca, ‘Dünyayı Geziyorum’ programıyla alışılmışın dışına çıkarak farklı ülkelerden farklı kültürleri Kanal 7’de izleyiciyle buluşturuyor. Dünyayı keşfetmek hiç bu kadar keyifli olmamıştı. Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın dört bir köşesini dolaşarak farklı kültürler, ilginç yaşam tarzları, benzersiz manzaralar ve her ülkenin kendine has yemek alışkanlıklarını ekrana taşıyor. Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve dünyanın en küçük gezgini olmaya aday oğlu Yakupcan ile birlikte çıktığı bu yolculukta sımsıcak aile görüntüleriyle ilgi çekici kültürleri ekrana getiriyor. Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, dünyanın farklı bölgelerinden tarihi eserleri, renkli insan manzaralarıyla izleyicilerine keyif dolu dakikalar yaşatıyor. Alışılmış gezi programlarından farklı olarak her bölümü macera ve heyecan yüklü olan Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, dünyanın hiç bilinmeyen bölgelerini, gelenek ve göreneklerini izleyici karşısına çıkarıyor. Dünyayı Geziyorum izleyicilerini kimi zaman el sürülmemiş doğada gezintiye çıkarırken kimi zaman da buram buram tarih kokan sokaklarda dolaştırıyor. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/173172/this-is-yesillik-ozlem-tunca
Dünyayı Geziyorum - Bosna Hersek (Kanal 7) 41:18
Dünyayı Geziyorum - Bosna Hersek (Kanal 7) 953 izlenme - 2 yıl önce Dünyayı Geziyorum - Bosna Hersek (Kanal 7) 11 Ocak 2015 Ekranların beğeniyle takip edilen sunucusu Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve minik oğlu Yakupcan ile birlikte yollara düşüyor. Dünyayı Geziyorum rotasını bu bölüm bir zamanlar Osmanlı sınırları içerisinde bulunan Bosna-Hersek’e çevirdi. Geçmişten bugüne Osmanlı’nın izlerini hâlâ bünyesinde barındıran Bosna’da atalarının izlerini arayan Özlem Tunca, tarihi eserler karşısında hayranlığını gizleyemedi. Nefes kesen manzarasıyla kış turizminde dikkat çeken yerler arasında bulunan Bosna’dan eğlenceli kayak görüntüleri Dünyayı Geziyorum ile ekrana taşındı. Bosna-Hersek denilince akla gelen Boşnak böreğini yerinde tadan Özlem Tunca izleyenleri için yöresel lezzetlerin tariflerini aldı.
Dünyayı Geziyorum - Medine (26 Haziran 2016) 51:15
Dünyayı Geziyorum - Medine (26 Haziran 2016) 138 izlenme - 4 ay önce Dünyayı Geziyorum - Medine (26 Haziran 2016) Ramazan coşkusunu kutsal mekânlardan ekrana getiren Dünyayı Geziyorum izleyicileri bu bölüm Medine’ye götürdü. Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum Ramazan özel bölümünde; Hz. Muhammed’in yaşadığı ve iman mücadelesinde bulunduğu Müslümanlar için kutsal kabul edilen yerlerin başında gelen Medine’yi ziyaret etti. Hz. Muhammed’in hicret ettikten sonra ashabı ile ilk inşa ettiği yer Mescid-i Nebevi, 2. Abdülhamit’in yaptırdığı meşhur Hicaz Yolu ve tarihi tren garı ekrana geldi. Aynı zamanda zorlu Uhud mücadelesinin yaşandığı yer ve Hz. Muhammed’in de sık sık ziyaret ettiği Uhud Şehitliği de izleyici ile buluştu. Programda ayrıca Suudilerin gelenekleri, Medine’nin meşhur müzesi ve yirmiden fazla çeşidi bulunan hurma cenneti Vadi Butan da Dünyayı Geziyorum’da oldu.
Dünyayı Geziyorum - Filipinler 44:12
Dünyayı Geziyorum - Filipinler 106 izlenme - 6 ay önce Dünyayı Geziyorum - Filipinler - 3 Mayıs 2015 Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın farklı bölgelerini ekrana taşımaya devam ediyor. Özlem Tunca bu hafta eşsiz bir Asya ülkesi olan Filipinler’i keşfetti. Ekranların en keyifli gezi programı Dünyayı Geziyorum’da Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve minik oğlu Yakupcan ile birlikte yollara düştü. Dünyayı Geziyorum bu hafta Filipinler’deki gezisinden ilginç görüntülerle ekrana geldi. Dünyanın en güzel denizine sahip ülkelerinden biri olan Filipinler’in görülmesi gereken tüm köşeleri Dünyayı Geziyorum’da anlatıldı. Başkent Manila’dan başlayan serüven, ülkenin ilginç kültürlerinin yaşandığı kentlerde devam etti. Filipinler’in yöresel tatlarının ekrana taşındığı Dünyayı Geziyorum bu hafta da izleyicilerine keyif dolu dakikalar yaşattı. Alışılmış gezi programlarından farklı olarak her bölümü macera ve heyecan yüklü olan Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, dünyanın hiç bilinmeyen bölgelerini, gelenek ve göreneklerini izleyici karşısına çıkarıyor. Dünyayı Geziyorum, izleyicilerini kimi zaman el sürülmemiş doğada gezintiye çıkarırken kimi zaman da buram buram tarih kokan sokaklarda dolaştırıyor.
Dünyayı Geziyorum - Tayland 44:32
Dünyayı Geziyorum - Tayland 95 izlenme - 6 ay önce Dünyayı Geziyorum - Bangkok/Tayland - 3 Ocak 2016 Ekranların sevilen gezi programı Dünyayı Geziyorum dünyanın farklı bölgelerini izleyicilerine sunmaya devam ediyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm, Asya’nın başkenti Tayland’dan izleyici karşısına çıktı. Eşsiz doğa görüntülerinin ve farklı kültürlerden insan manzalarının yer aldığı programda izleyenlere keyifli dakikalar yaşatıldı. Özlem Tunca’nın keyifli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın dört bir köşesini dolaşarak farklı kültürler, ilginç yaşam tarzları, benzersiz manzaralar ve her ülkenin kendine has yemek alışkanlıklarını ekrana taşıyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm, Tayland’ın başkenti Bangkok’tan eşsiz görüntülerle ekranlardaki yerini aldı. Tunca’nın ilk durağı Tayland’ın kültür şovlarına ev sahipliği yapan gösteri merkezleri oldu. Yüzen pazarda sandalı ile alışveriş yapan Tunca, izlenimlerini izleyiciye aktardı. Bangkok sokaklarında Tayland mutfağının izini süren gezginimiz ardından Tayland’ın muhteşem doğasında izlemeye değer bir gezinti yaptı. Tayland’a özgü masajlar, geleneksel danslar, eşsiz doğa manzaraları Dünyayı Geziyorum’da ekrana geldi.
Dünyayı Geziyorum - Roma (İtalya) 45:16
Dünyayı Geziyorum - Roma (İtalya) 48 izlenme - 4 ay önce Dünyayı Geziyorum - Roma (İtalya) - 4 OCAK 2015 Ekranların beğeniyle takip edilen sunucusu Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve minik oğlu Yakupcan ile birlikte bu bölüm Roma'nın altını üstüne getirdi. Alışılmış gezi programlarından farklı olarak her bölümü macera ve heyecan yüklü olan Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, dünyanın hiç bilinmeyen bölgelerini, gelenek ve göreneklerini izleyici karşısına çıkarıyor. Dünyayı Geziyorum, izleyicilerini kimi zaman el sürülmemiş doğada gezintiye çıkarırken kimi zaman da buram buram tarih kokan sokaklarda dolaştırıyor.
Dünyayı Geziyorum - İspanya (Barselona) 46:55
Dünyayı Geziyorum - İspanya (Barselona) 71 izlenme - 5 ay önce Dünyayı Geziyorum - İspanya (Barselona) - 12 Nisan 2015 Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın farklı bölgelerini ekrana taşıyor. Özlem Tunca bu bölüm Akdeniz ateşi Berselona’dan eğlenceli görüntüleri ekrana getirdi. Ekranların en keyifli gezi programı Dünyayı Geziyorum’da Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve minik oğlu Yakupcan ile birlikte yollara düşüyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm Barselona’dan ilginç görüntülerle ekrandaki yerini aldı. Özlem Tunca, Yakupcan’la Akdeniz’in en sıcak kentlerinden Barselona’yı alt üst etti. Kentin ilginç insanları ekrana geldi. Yöresel İspanyol tatları, La Rambla Caddesi, meydanları, Sıtgez Kasabası ve daha fazlası Dünyayı Geziyorum’la Kanal 7’de oldu. Alışılmış gezi programlarından farklı olarak her bölümü macera ve heyecan yüklü olan Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, dünyanın hiç bilinmeyen bölgelerini, gelenek ve göreneklerini izleyici karşısına çıkarıyor. Dünyayı Geziyorum, izleyicilerini kimi zaman el sürülmemiş doğada gezintiye çıkarırken kimi zaman da buram buram tarih kokan sokaklarda dolaştırıyor.
Dünyayı Geziyorum - Ürdün / Akabe 41:34
Dünyayı Geziyorum - Ürdün / Akabe 40 izlenme - 4 ay önce Dünyayı Geziyorum - Ürdün / Akabe (12 Ekim 2014) Ekranların beğeniyle takip edilen sunucusu Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve minik oğlu Yakupcan ile birlikte yollara düşüyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm izleyicilerini Ürdün’e götürdü. Yeni bölümleriyle ekrana gelen Dünyayı Geziyorum bu bölüm Ürdün’den izleyici karşısına çıktı. Otantik geleneklerin ön plana çıktığı Ürdün’den ilginç görüntüler Dünyayı Geziyorum’da ekrana geldi. Kızıldeniz’in kenarında yer alan Akabe kentindeki ilginç hayatlar, çölde bedevi usulü yapılan çadır kampından keyifli görüntüler ve bedevilere özel yemek kültürü Dünyayı Geziyorum’da yer aldı. Özlem Tunca ayrıca Kızıldeniz’in derinliklerine dalarak birbirinden ilginç deniz canlılarını izleyicileri için görüntüledi.
Dünyayı Geziyorum - İsviçre (Zürih) 40:32
Dünyayı Geziyorum - İsviçre (Zürih) 52 izlenme - 5 ay önce Dünyayı Geziyorum - İsviçre (Zürih) - 26 Ekim 2014 Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın dört bir köşesini dolaşarak farklı kültürler, ilginç yaşam tarzları, benzersiz manzaralar ve her ülkenin kendine has yemek alışkanlıklarını ekrana taşıyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta İsviçre’nin gözde şehirlerinden Zürih’te eğlenceli bir yolculuğa çıktı. Özlem Tunca, Zürih’in meşhur caddelerinde lezzet avcılığına çıktı. Meşhur İsveç çikolatasının kokusunu alan Tunca, izleyicileri için bu lezzeti yerinde tattı. İsveç’in ünlü meydanları ve tarihi yapılarını ekrana taşıyan Dünyayı Geziyorum, yine keyifli dakikalar yaşattı.
Dünyayı Geziyorum - Birmingham (31 Temmuz 2016) 42:14
Dünyayı Geziyorum - Birmingham (31 Temmuz 2016) 18 izlenme - 3 ay önce Dünyayı Geziyorum - Birmingham (31 Temmuz 2016) Özlem Tunca’nın eğlenceli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum bu hafta İngiltere’nin Birmingham şehrinin sokaklarını keşfe çıkardı. Alışılmış gezi programlarının dışında her bölümünde farklı coğrafyaları gezdiren Dünyayı Geziyorum; gelenek ve tarihlerine bağlılığı ile bilinen, sanayi devrimi ile dünyanın gidişatını değiştiren İngiltere’yi ekrana taşıdı. Barok mimari tarzının en güzel örneklerini taşıyan tarihi yapılar, ünlü İngilizlerin tabloları ve seramik eserlerin bulunduğu Birmingham Açık Hava Müzesi ve saat kulesi ziyaret edildi. Programda ayrıca yazdığı sone ve oyunlarla dünyaca tanınan şair, yazar William Shakespeare’ın doğduğu ev gezdirilirken, Shakespeare’ın bilinmeyen yanları izleyenlerle paylaşıldı. Bunun yanında alışveriş sevenlerin en çok tercih ettiği Birmingham meydanındaki butik mağazalar, ünlü markaların satıldığı dükkânlara götürüldü. Yıl boyunca yerli ve yabancı birçok turistin ziyaret ettiği; Demiryolu Müzesi, Martin Kilisesi, Town Hall binasının tarihi dokusu, İngiltere’ye dair tüm merak edilenler de Dünyayı Geziyorum’da ekrana geldi.
Dünyayı Geziyorum - Filipinler #2 47:29
Dünyayı Geziyorum - Filipinler #2 42 izlenme - 6 ay önce Dünyayı Geziyorum - Filipinler 10 Mayıs 2015 Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın farklı bölgelerini ekrana taşıyor. Özlem Tunca bu bölüm eşsiz bir Asya ülkesi olan Filipinler’i keşfetmeye devam etti. Dünyayı keşfetmek hiç bu kadar keyifli olmamıştı. Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın dört bir köşesini dolaşarak farklı kültürler, ilginç yaşam tarzları, benzersiz manzaralar ve her ülkenin kendine has yemek alışkanlıklarını ekrana taşıyor. Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve dünyanın en küçük gezgini olmaya aday oğlu Yakupcan ile birlikte çıktığı bu yolculukta sımsıcak aile görüntüleriyle ilgi çekici kültürleri ekrana getiriyor. Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, dünyanın farklı bölgelerinden tarihi eserleri, renkli insan manzaralarıyla izleyicilerine keyif dolu dakikalar yaşatıyor. Alışılmış gezi programlarından farklı olarak her bölümü macera ve heyecan yüklü olan Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, dünyanın hiç bilinmeyen bölgelerini, gelenek ve göreneklerini izleyici karşısına çıkarıyor. Dünyayı Geziyorum izleyicilerini kimi zaman el sürülmemiş doğada gezintiye çıkarırken kimi zaman da buram buram tarih kokan sokaklarda dolaştırıyor.
Dünyayı Geziyorum - Rusya (Moskova) 46:07
Dünyayı Geziyorum - Rusya (Moskova) 41 izlenme - 5 ay önce Dünyayı Geziyorum - Rusya (Moskova) - 21 Eylül 2014 Ekranların beğeniyle takip edilen sunucusu Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve minik oğlu Yakupcan ile birlikte yollara düşüyor. Özlem Tunca’nın bu bölümde durağı Rusya’nın başkenti Moskova oldu.
Dünyayı Geziyorum - Mauritius #2 43:24
Dünyayı Geziyorum - Mauritius #2 37 izlenme - 6 ay önce Dünyayı Geziyorum - Mauritius/2 - 14 Şubat 2016 Ekranların sevilen gezi programı Dünyayı Geziyorum dünyanın farklı bölgelerini izleyicilerine sunmaya devam ediyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta izleyicileri, Hint Okyanusu’nun ortasında keşfedilmeyi bekleyen ve nadir bilinen tatil adası Mauritius’a götürdü. Özlem Tunca’nın keyifli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın dört bir köşesini dolaşarak farklı kültürler, ilginç yaşam tarzları, benzersiz manzaralar ve her ülkenin kendine has yemek alışkanlıklarını ekrana taşıyor. Dünyayı Geziyorum bu bölümde de mercan kayalıklarının koruduğu, egzotik meyveleri ile görenleri hayran bırakan Mauritius’u ziyaretine devam etti. Hareketli ve eğlenceli sunumuyla izleyicilerin beğenisini toplayan Özlem Tunca, Mauritius adasında ziyaret edilecek yerler, mutlaka yenmesi gereken adaya özgü yemekler ve adadan alınacak hediyelik eşyaları Dünyayı Geziyorum izleyicilerine özel olarak ekrana geldi.
Dünyanın En Şanlı Bebeği 01:14
Dünyanın En Şanlı Bebeği 103 izlenme - 2 yıl önce Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum programında annesinin yanından bir an bile ayrılmayan Yakupcan'ın Singapur'daki gemi hotelde dünyanın en yüksek havuzunda yüzmenin tadını çıkardı.
Dünyayı Geziyorum - İspanya #2 - 24 Nisan 2016 42:55
Dünyayı Geziyorum - İspanya #2 - 24 Nisan 2016 36 izlenme - 6 ay önce Dünyayı Geziyorum - İspanya #2 - 24 Nisan 2016 Alışılmış gezi programlarının dışında, farklı coğrafyaları ekranlara taşıyan Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum bu bölüm İspanya’nın kültür ve sanat şehri San Sebastian ve Endülüs’ün merak edilen yerlerini keşfe çıkardı. Özlem Tunca’nın keyifli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum bu bölümünde San Sebastian’ı çevreleyen La Conhca Plajı’nın eşsiz doğasını ve manzarasını izleyicilerle paylaştı. İspanya’nın sanata olan düşkünlüğünün göstergesi dar sokakları, bozulmamış tarihi eski yapıları ve kiliseleri ekranlara geldi. Özlem Tunca, Bask bölgesinin göz bebeği, San Sabastian’ın yemek kültürünün yansıması; tatlı ve tuzlu birçok çeşidi yapılan pinçoları, tortelli ekmeklerini ve ünlü peynir tatlısını tanıttı. Dünyayı Geziyorum bununla birlikte izleyicileri tarihte yolculuğa çıkararak Endülüs’ün en önemli kenti Kurtuba’da yer alan Kurtuba Cami’nin göz kamaştıran işlemelerini ve ihtişamlı mimarisinin izlerini sürdü. Ayrıca, günümüzde kilise olarak kullanılan yapının camiden kiliseye dönüşmesinin hikayesi de anlatıldı. Özlem Tunca, Cordoba’nın özgün ruhunu koruyan ufak beyaz evlerinde ve dar sokaklarında bulunan hediyelik eşya dükkanlarında eğlenceli bir tura çıkardı.
Dünyayı Geziyorum - Brezilya 44:59
Dünyayı Geziyorum - Brezilya 28 izlenme - 5 ay önce Dünyayı Geziyorum - Brezilya - 1 Mart 2015 Ekranların sevilen gezi programı Dünyayı Geziyorum dünyanın farklı bölgelerini izleyicilerine sunmaya devam ediyor. Özlem Tunca ve oğlu Yakupcan'ın bu haftaki durağı Brezilya oldu.
Dünyayı Geziyorum - Bulgaristan 43:09
Dünyayı Geziyorum - Bulgaristan 28 izlenme - 6 ay önce Dünyayı Geziyorum - Bulgaristan - 13 Mart 2016 Ekranların sevilen gezi programı Dünyayı Geziyorum dünyanın farklı bölgelerini izleyicilerine sunmaya devam ediyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm izleyicileri, Balkanların Paris’i olarak tanımlanan, Bulgaristan’ın Başkenti rüya şehir Sofya’ya götürdü. Özlem Tunca’nın keyifli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum’da bu bölüm Bulgaristan’ın güzel kış manzarasını, Osmanlı’dan kalan tarihi ve kültürel izlerini ekranlara getirdi. Balkan yarım adası içinde yer alan Sofya, en gelişmiş kent olması sebebiyle turistler tarafından da yoğun ilgi görüyor. Bizans ve Osmanlı mimarisinin harmanlandığı evleri, kiliseleri ve mimari yapıları görenlerin ilgisini çekti. Bunun yanında Dünyayı Geziyorum’un görüntülediği kilisenin kapsında yer alan ‘ay yıldızı’ simgesinin tarihi hikayesi Dünyayı Geziyorum’da anlatıldı. Hareketli ve eğlenceli sunumuyla izleyicilerin beğenisini toplayan Özlem Tunca, farklı kültürlerin izlerini mutfaklarına da yansıtan Bulgaristan’ın meşhur yemeklerini ekranlara taşıdı. Özlem Tunca, Bulgaristan’a gidince mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerleri ve alışveriş yapılacak mekanları ekranlara getirdi.
Dünyayı Geziyorum - Rusya (St. Petersburg) 52:43
Dünyayı Geziyorum - Rusya (St. Petersburg) 24 izlenme - 5 ay önce Dünyayı Geziyorum - Rusya (St. Petersburg) - 14 Eylül 2014 Özlem Tunca, ‘Dünyayı Geziyorum’ programıyla alışılmışın dışına çıkarak farklı ülkelerden farklı kültürleri. Özlem Tunca ilk programında Rusya’dan ilgi çekici görüntüleri izleyicilerine ulaştırdı.
Dünyayı Geziyorum - Azerbaycan 43:16
Dünyayı Geziyorum - Azerbaycan 23 izlenme - 5 ay önce Dünyayı Geziyorum - Azerbaycan - 15 Kasım 2015 Özlem Tunca’nın keyifli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, bu bölüm eşsiz doğal güzelliklere sahip Azerbaycan’dan izleyici karşısına çıktı. Azerbaycan’ın başkenti Bakü’den renkli görüntülerin yer aldığı program izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Ekranların en keyifli gezi programı Dünyayı Geziyorum’da Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve minik oğlu Yakupcan ile birlikte dünyayı izleyicilerinin ayaklarına getirmeye devam ediyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm Azerbaycan’ın başkenti Bakü’den benzersiz manzaraları izleyicisinin beğenisine sundu. İnsanı şaşırtan bir şehir dokusuna sahip olan Bakü, hem şık ve modern görünümü hem de tarihi zenginliğiyle göz kamaştırıyor. Tunca, geçmişin ruhunu yansıtan İçeri Şehir bölgesindeki yüksek binaları ve geniş caddeleri gezdi, Bakü’nün misafirperver insanları ile sohbet etti. Cepheleri süsleyen heykel ve kabartmalar, ustalık ürünü balkonlar ve kapı bezemeleri izleyiciyi görsel bir şölen yaşattı.
Özlem Tunca Gözyaşlarına Hakim Olamadı 01:39
Özlem Tunca Gözyaşlarına Hakim Olamadı 13 izlenme - 4 ay önce Ekranların ilgiyle izlenen gezi programı ‘Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum’un sevilen sunucusu Özlem Tunca; Atatürk Havalimanı’nda yaşanan hain terör saldırısını İngiltere’de öğrenirken duyduğu acı ve üzüntüyü Facebook üzerinden yaptığı canlı yayınla dile getirdi. Özlem Tunca, işi gereği sürekli havalimanında bulunduğunu, zamanının çoğunu geçirdiği bu yerde gerçekleşen saldırıda şehit olan birçok havalimanı çalışanını tanıdığını söylerken gözyaşlarına hâkim olamadı. Havalimanı’nda çalışanlarla arkadaş gibi olduklarını anlatan Tunca, yaşadığı acının tarifsiz olduğunu gözyaşları içinde aktardı. Ayrıca Türkiye’de milli yas ilan edilirken, İngiltere’nin de Türkiye’nin yaşadığı acıyı paylaştığını ve Türk bayrağının yarıya indirildiğini ifade etti. Özlem Tunca, ‘’Dünyanın neresinde olursa olsun masum insanların bu şekilde ölmesi çok kötü bir olay ve bu terör saldırısı inşallah son olur’’ dedi. Aynı zamanda Türkiye’nin çok güçlü bir ülke olduğunu, ezan ve bayrağımız için güçlü bir şekilde ayakta kalacağını belirten Tunca, saldırıda hayatını kaybeden şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diledi.
Dünyayı Geziyorum - Bosna Hersek 48:36
Dünyayı Geziyorum - Bosna Hersek 21 izlenme - 5 ay önce Dünyayı Geziyorum - Bosna Hersek - 21 Şubat 2016 Dünyayı Geziyorum bu bölüm izleyicileri, Avrupa’nın Kudüs’ü olarak nitelenen Balkanlar’ın en önemli kültür şehri Bosna Hersek’e götürdü. Özlem Tunca’nın keyifli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın dört bir köşesini dolaşarak farklı kültürler, ilginç yaşam tarzları, benzersiz manzaralar ve her ülkenin kendine has yemek alışkanlıklarını ekrana taşıyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm dört mevsim güzel olan Balkan ülkesi Bosna’yı keşfe çıkardı. Özlem Tunca, kış turizmi denince akla gelen Blyelaşnitsa Kayak Merkezi’nde kayak keyfini ekranlara taşıdı. Bunun yanında Özlem Tunca, Jahorina Dağın’da yer alan ahşap evlerde konaklama imkanı ve tatil fırsatları hakkında bilgiler verdi. Osmanlı mimarisine benzer Başçarşı, Bakırcılar Çarşısı ve Tranvik Kent’ti ile Bosna’da tarihi bir yolculuğa çıkardı.
Dünyayı Geziyorum - Tiflis 42:11
Dünyayı Geziyorum - Tiflis 20 izlenme - 5 ay önce Dünyayı Geziyorum - Tiflis - 13 Aralık 2015 Pazar günlerinin beğeniyle takip edilen gezi programı Dünyayı Geziyorum, dünyanın dört bir tarafından doğal güzellikleri ve farklı kültürlerden insan manzaralarını izleyicilerine sunmaya devam ediyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm, Türkiye’nin Kuzeydoğu komşusu Tiflis şehrini ekranlara taşıdı. Ekranların en keyifli gezi programı Dünyayı Geziyorum’da Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve minik oğlu Yakupcan ile birlikte yollara düşüyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm rotasını Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e çevirdi. Osmanlı’nın yadigarı olan Tiflis’te keşfe çıkan Tunca, Osmanlı devletinden kalan eserleri ziyaret etti. Kura Nehrinin güzelliğinin ekrana geldiği programda, Tiflis’ten, muazzam görüntüler izleyicinin beğenisine sunuldu. Gürcistan’ın yemyeşil doğası, modern mimarisi ve birbirinden lezzetli yöresel yiyecekleri Dünyayı Geziyorum’da ekrana geldi.
Dünyayı Geziyorum - Mauritius - 7 Ocak 2016 44:22
Dünyayı Geziyorum - Mauritius - 7 Ocak 2016 20 izlenme - 6 ay önce Dünyayı Geziyorum - Mauritius - 7 Ocak 2016 Ekranların sevilen gezi programı Dünyayı Geziyorum dünyanın farklı bölgelerini izleyicilerine sunmaya devam ediyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm izleyicileri, bembeyaz kumdan plajları, turkuaz rengindeki denizi ile akvaryumu andıran ada ülkesi Mauritius’a götürdü. Özlem Tunca’nın keyifli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın dört bir köşesini dolaşarak farklı kültürler, ilginç yaşam tarzları, benzersiz manzaralar ve her ülkenin kendine has yemek alışkanlıklarını ekrana taşıyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm, kara komşusu bulunmayan ve dünyanın üçüncü büyük botanik bahçesine sahip Mauritius’u keşfe çıkardı. Mauritius, dev papatyaları, devasa nilüferleri ve egzotik meyve ağaçları ile izleyicileri yeşile doyurdu. Hareketli ve eğlenceli sunumuyla izleyicilerin beğenisini toplayan Özlem Tunca, Mauritus’a gidenlerin mutlaka deneyimlediği vahşi ormanlarda macera dolu safari turu ve deniz altına yaptığı eşsiz yürüyüşünü Dünyayı Geziyorum izleyicileriyle paylaştı. Programda ayrıca Özlem Tunca, dünyanın en ilginç aktivitesini gerçekleştirip vahşi aslanların bahçesini de ziyaret etti.
Dünyayı Geziyorum - Beyaz Rusya 48:03
Dünyayı Geziyorum - Beyaz Rusya 19 izlenme - 5 ay önce Dünyayı Geziyorum - Beyaz Rusya - 16 Ağustos 2015 Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum bu hafta Beyaz Rusya olarak da bilinen Belarus’tan evlere konuk oldu. Başkent Minsk’ten ilginç görüntülerin ekrana taşındığı Dünyayı Geziyorum, izleyicilerine farklı kültürlerin kapısını açmaya devam ediyor. Ekranların en keyifli gezi programı Dünyayı Geziyorum’da Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve minik oğlu Yakupcan ile birlikte dünyayı izleyicilerinin ayaklarına getirmeye devam ediyor. Dünyayı Geziyorum’un bu haftaki durağı ışıltısıyla göz kamaştıran Belarus oldu. Başkent Minsk’in köşe bucak gezileceği programda Belarus’un farklı köşelerinden rengarenk görüntüler ekrana getirildi. Belarus’a ait farklı lezzetler, Belarus köylerinde yaşayanların ilginç gelenekleri ve Belarus’tan ilginç manzaralar Dünyayı Geziyorum’la ekrana geldi. Alışılmış gezi programlarından farklı olarak her bölümü macera ve heyecan yüklü olan Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, dünyanın hiç bilinmeyen bölgelerini, gelenek ve göreneklerini izleyici karşısına çıkarıyor. Dünyayı Geziyorum, izleyicilerini kimi zaman el sürülmemiş doğada gezintiye çıkarırken kimi zaman da buram buram tarih kokan sokaklarda dolaştırıyor.
Dünyayı Geziyorum - Pattaya 45:23
Dünyayı Geziyorum - Pattaya 18 izlenme - 6 ay önce Dünyayı Geziyorum - Pattaya - 17 Ocak 2016 Ekranların sevilen gezi programı Dünyayı Geziyorum dünyanın farklı bölgelerini izleyicilerine sunmaya devam ediyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm, Pattaya’da Tayland güneşini ekranlara taşıdı. Eşsiz doğa görüntülerinin ve farklı kültürlerden insan manzaralarının yer aldığı programda izleyenlere keyifli dakikalar yaşatıldı. Özlem Tunca’nın keyifli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın dört bir köşesini dolaşarak farklı kültürler, ilginç yaşam tarzları, benzersiz manzaralar ve her ülkenin kendine has yemek alışkanlıklarını ekrana taşıyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm, Tayland Pattaya’dan eşsiz görüntüleri ekrana taşıdı. Çılgın ve cesur sunucumuz Pattaya’nın Meşhur kordonu, ‘walking street’i ve Asya kaplanlarını tanıttı. Pattaya’nın tüm renkleri bünyesinde barındıran doğası, etnik oyunları ve daha fazlası Dünyayı Geziyorum’la Kanal 7’de geldi.
Dünyayı Geziyorum - Moldova 43:56
Dünyayı Geziyorum - Moldova 17 izlenme - 5 ay önce Dünyayı Geziyorum - Moldova - 29 Kasım 2015 Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve minik oğlu Yakupcan ile birlikte yollara düşüyor Dünyayı Geziyorum bu bölüm, Doğu Avrupa’da, küçük bir kara ülkesi olan Moldova’dan izleyici karşısına çıktı. Renkli görüntülerin yer aldığı programda, Moldova’nın başkenti Kişinev’den renkli görüntüler ekrana geldi. Özlem Tunca’nın keyifli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın dört bir köşesini dolaşarak farklı kültürler, ilginç yaşam tarzları, benzersiz manzaralar ve her ülkenin kendine has yemek alışkanlıklarını ekrana taşıyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm, Moldova’nın başkenti Kişinev’den ilginç görüntülerle ekranlardaki yerini aldı. Tunca, eşsiz bir manzaraya sahip Orhei vadisini gezdi.
Dünyayı Geziyorum - İspanya 43:50
Dünyayı Geziyorum - İspanya 17 izlenme - 6 ay önce Dünyayı Geziyorum - Bilbao/İspanya - 17 Nisan 2016 Alışılmış gezi programlarının dışında, farklı coğrafyaları ekranlara taşıyan Özlem Tunca ile Dünyayı Geziyorum bu bölüm İspanya’nın kuzeyinde, Bask bölgesinde yer alan Bilbao kentindeydi. Özlem Tunca’nın keyifli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum bu bölümünde son yıllarda gelişen endüstrisi ve tarihi yapıları ile turistlerin odak noktası haline gelen Bilbao’yı keşfe çıktı. Bilboa’nın dar sokakları, tarihi katedralleri ile kalıcı ve modern sanat sergilerinin düzenlendiği Guggenheim Müzesi ziyareti Dünyayı Geziyorum’da. Programda ayrıca yedi sokaktan oluştuğu için Yedi Cadde adı verilen bu bölgenin İspanyol mimarisi ve kültürel dokusu yansıtıldı. Özlem Tunca meydanlar şehri olarak bilinen Bilboa’nın nostaljik atmosferine ortak olmak isteyenleri; sokak sanatçılarının, dansçıların ve ikinci el kitap sahaflarının bulunduğu Eskişehir meydanına götürdü. Özlem Tunca ve minik gezgin Yakupcan üzüm bağı manzarası ile görenleri hayran bırakan, mağara içindeki restoranları da Dünyayı Geziyorum izleyenleri için keşfetti. Ayrıca programda İspanya mutfağının yıldızlı aşçılarının yaptığı lezzetler ekrana geldi.
Dünyayı Geziyorum - Teksas #2 44:19
Dünyayı Geziyorum - Teksas #2 16 izlenme - 5 ay önce Dünyayı Geziyorum - Teksas/2 - 27 Aralık 2015 Ekranların sevilen gezi programı Dünyayı Geziyorum dünyanın farklı bölgelerini izleyicilerine sunmaya devam ediyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm, Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde yer alan bir kent olan Dallas’tan izleyici karşısına çıktı. Özlem Tunca’nın keyifli sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın dört bir köşesini dolaşarak farklı kültürler, ilginç yaşam tarzları, benzersiz manzaralar ve her ülkenin kendine has yemek alışkanlıklarını ekrana taşıyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm, Dallas kentinden keyifli görüntülerle ekranlardaki yerini aldı. Tunca’nın ilk durağı, Forth Worth Stockyards kasabası oldu. Kovboy ve Kovgirl’lerin yaşamı Dünyayı Geziyorum ile Kanal 7 ekranlarında oldu. Dünyanın en ilginç ve dikkat çeken müzelerinden biri olan Göktaşı Müzesi’nden uzaya dair bilgiler izleyiciye aktarıldı. Meşhur Dallas dizisinin çekildiği mekandan da keyifli görüntülerin yer aldığı Dünyayı Geziyorum izleyicilerini yine ekrana bağladı. Nesli tükenmekte olan canlılar, müthiş hamburger tarifleri, botanik bahçeler ve su havuzları Dünyayı Geziyorum’da ekrana geldi.
Dünyayı Geziyorum - Endülüs/2 - 1 Kasım Tanıtım 01:03
Dünyayı Geziyorum - Endülüs/2 - 1 Kasım Tanıtım 23 izlenme - 12 ay önce MİNİK GEZGİN VE ÖZLEM TUNCA İLE DÜNYAYI GEZMEYE HAZIR MISINIZ? Ekranların beğeniyle takip edilen sunucusu Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve minik oğlu Yakupcan ile birlikte yollara düşüyor. Özlem Tunca, ‘Dünyayı Geziyorum’ programıyla alışılmışın dışına çıkarak farklı ülkelerden farklı kültürleri Kanal 7’de izleyiciyle buluşturuyor. Dünyayı keşfetmek hiç bu kadar keyifli olmamıştı. Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın dört bir köşesini dolaşarak farklı kültürler, ilginç yaşam tarzları, benzersiz manzaralar ve her ülkenin kendine has yemek alışkanlıklarını ekrana taşıyor. Özlem Tunca, eşi Yasin Esirgenç ve dünyanın en küçük gezgini olmaya aday oğlu Yakupcan ile birlikte çıktığı bu yolculukta sımsıcak aile görüntüleriyle ilgi çekici kültürleri ekrana getiriyor. Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, dünyanın farklı bölgelerinden tarihi eserleri, renkli insan manzaralarıyla izleyicilerine keyif dolu dakikalar yaşatıyor. Alışılmış gezi programlarından farklı olarak her bölümü macera ve heyecan yüklü olan Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, dünyanın hiç bilinmeyen bölgelerini, gelenek ve göreneklerini izleyici karşısına çıkarıyor. Dünyayı Geziyorum izleyicilerini kimi zaman el sürülmemiş doğada gezintiye çıkarırken kimi zaman da buram buram tarih kokan sokaklarda dolaştırıyor. Dünyayı yakından görüp tanımak isteyenlerin ilgiyle izlediği Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum her Pazar 17:00’da Kanal 7 ekranlarında…
Dünyayı Geziyorum - Lübnan 45:33
Dünyayı Geziyorum - Lübnan 15 izlenme - 5 ay önce Dünyayı Geziyorum - Lübnan - 16 Kasım 2014 Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum, dünyanın dört bir köşesini dolaşarak farklı kültürler, ilginç yaşam tarzları, benzersiz manzaralar ve her ülkenin kendine has yemek alışkanlıklarını ekrana taşıyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm rotasını Lübnan’ın başkenti Beyrut’a çevirdi. İlginç coğrafyası, lüks sokakları ve birbirinden leziz yemekleriyle keyifli bir Beyrut gezisi Dünyayı Geziyorum izleyicileriyle buluştu.