Hoşgeldiniz!

paradoks

Futbolcuların Sakatlanma Paradoksu 04:07
Futbolcuların Sakatlanma Paradoksu 1.444 izlenme - 3 hafta önce Bazı maçlar vardır son ana kadar sonucunun ne olacağı kestirilemeyen ve o an gelir, oyuncu yerde acılar içinde çığlıklar atar, herkes hakeme bakar sedye gelir, oyuncu bir daha sahalara dönebilecek mi diye düşünürken...
Paradoks Nedir? 04:27
Paradoks Nedir? 1.050 izlenme - 2 ay önce Paradoks, aykırı düşünce, çelişki, karşıtlık demek. Genel inançlara aykırı düşen önerme; sezgisel olarak kabul edilmiş olan öncüllerden yola çıka­rak bu öncüllerden tümdengelimsel akılyü­rütme ile, ya bir çelişki, yani doğru olama­yan ya da temel inançlara aykırı olan bir sonuç çıkarma durumu. Kabul edilmiş gö­rüşlere ya da sağduyu olarak tanımlanan genel inançlar bütününe karşıt olsa, aykırı düşse de, doğru olabilen bir tümce.
Schrödinger'in kedisi (Kuantum) 02:51
Schrödinger'in kedisi (Kuantum) 1.275 izlenme - 4 ay önce Bir elektronun aynı anda iki yerde bulunması mümkün mü? Ya da bir kedi aynı anda hem canlı hem ölü olabilir mi? Kuantum mekaniğine göre bu iki senaryo da mümkün. Öte yandan araştırmacılar, Schrödinger'in Kedisinin Dalga Fonksiyonunu şu çalışmada tanımladılar. http://bilimfili.com/schrodingerin-ke... izliyoruz.
Demokratik Seçimler Nasıl Manipüle Edilir? 03:21
Demokratik Seçimler Nasıl Manipüle Edilir? 1.598 izlenme - 4 ay önce Daha fazlası için: http://liberalizm.tv Kaynak: Learnliberty.org Konuşmacı: Prof. Diana Thomas / Utah State University Çeviri: Cansu Akbulut Redaksiyon: Ahmet Altundal
Dede Paradoksu - Zaman Yolculuğu 02:45
Dede Paradoksu - Zaman Yolculuğu 2.639 izlenme - 2 yıl önce Evet, zamanda yolculuk üzerine çok konuşulmuş, filmler, diziler cekilmis bir kavram. Peki şayet bir makine ile bu yolculuk yapılabilseydi ve geçmişte bazı şeyler değiştirilebilseydi bunun ne gibi etkileri olurdu? Bunu dede paradoksu üzerinden izleyeceğiz, aman dikkat fazlasıyla karışık..
Tecavüz Çıkmazı - Kaygısızlar 02:56
Tecavüz Çıkmazı - Kaygısızlar 1.524 izlenme - 2 yıl önce Nostaljik dizimiz Kaygısızlardan bir sahne. Kader mahkumu olan Kafiye nezarethane de tecavüzden içeri alınmış seri tecavüzcü amma velakin artık bu işleri bırakmayı düşünen abimizle karşılaşacaktır ve de olaylar gelişecektir.
Ahmet Koç - Hasta Siempre 04:09
Ahmet Koç - Hasta Siempre 1.086 izlenme - 2 yıl önce Albüm: Paradoks (2004) Yapım ÅŸirketi: DMC mos: !Hasta siempre, Comandante! Estribillo
Deli Bilimadamı Paradoksu - Stephen Hawking 01:38
Deli Bilimadamı Paradoksu - Stephen Hawking 254 izlenme - 1 yıl önce Büyük Baba ya da dede paradoksu olarak bilinen paradoksu Stephen Hawking reisin anlatımıyla dinliyoruz.
Stephen Hawking ile Evrenin Sırları - Zamanda Yolculuk (Discovery Channel) 43:26
Stephen Hawking ile Evrenin Sırları - Zamanda Yolculuk (Discovery Channel) 366 izlenme - 1 yıl önce Belgeselin orijinal adı Into The Universe With Stephen Hawking'dir. Dilimize çevrildiğinde "Stephen Hawking ile Evrenin İçine" gibi bir anlam çıkıyor. Ben bazı yerlerde gördüğüm şekilde yazdım. Seri üç bölümden oluşur. İlgi çekici ve izlemesi bir hayli zevkli noktalara değinen seride evrende olup bitenler Hawking'in fikirleriyle anlatılıyor. Bu bölümde ise zamanda yolculuğun mümkün olup olamayacağı konusu işleniyor. İyi seyirler.
Azar Azar 04:16
Azar Azar 1.240 izlenme - 9 yıl önce esenevler film sunar
Paradoks Göz Yanılması Nasıl Çizilir 05:45
Paradoks Göz Yanılması Nasıl Çizilir 380 izlenme - 3 yıl önce Paradoks Göz Yanılması Nasıl Çizilir
Sonsuz Odalı Otel Paradoksu 05:59
Sonsuz Odalı Otel Paradoksu 166 izlenme - 1 yıl önce Sonsuz sayıda odası, sonsuz sayıda müşterisi olan otel yönetiminin tüm işi bir gece bekçisine yıkışını izliyoruz. Paradoksu düşünen ilk abi Jeff Dekofsky'miş.
Ahmet Koç-Fraqile 2009 04:38
Ahmet Koç-Fraqile 2009 1.102 izlenme - 7 yıl önce süper saz mıx..paradox
Ahmet Koç-My Way 2009 03:56
Ahmet Koç-My Way 2009 1.087 izlenme - 7 yıl önce süper saz mıx..
Gerçek Kesit - Çay Söylim mi? 02:03
Gerçek Kesit - Çay Söylim mi? 358 izlenme - 2 yıl önce Ömrünü çay söylemeye adamış adamın çay söyleme girişimleri... Gerçek Kesit'in efsane isimlerinden Beyaz Çorap'ın dükkanını Kaleci Saçlı Adam'a satması sırasında 40 yaşındaki dükkan çırağının sürekli çay içer misin girişimleri bonus olarak da son saniyelerde Sarı Bıyık ve Çakma Mükremin içerir.
Cehalet Mutluluktur 00:41
Cehalet Mutluluktur 125 izlenme - 2 yıl önce Cehalet gerçekten mutluluk olabilir mi? Bilmemek sizi mutlu eder mi yoksa kendinizi mi kandırırsınız? Bana göre düşünce güzel ama örnek saçma olmuş gibi. "Bütün bunları öğrendim ve artık geri dönüşü yok. Cahillik bir zamanlar sonsuz mutluluktu." Chuck Palahniuk
paradoks - idam  belgesel 02:05
paradoks - idam belgesel 438 izlenme - 5 yıl önce
Ahmet Koç - Fragıle 04:38
Ahmet Koç - Fragıle 222 izlenme - 2 yıl önce Albüm Adı: Paradoks Çıkış Tarihi: 10.11.2004 Enstrümental
ahmet koç-sorry seems to be 2009 03:56
ahmet koç-sorry seems to be 2009 650 izlenme - 7 yıl önce saz mıx..
paradoks - dede  belgesel 02:45
paradoks - dede belgesel 299 izlenme - 5 yıl önce
Ahmet Koç - Hotel Calıfornıa 06:33
Ahmet Koç - Hotel Calıfornıa 159 izlenme - 2 yıl önce Albüm Adı: Paradoks Çıkış Tarihi: 10.11.2004 Enstrümental Şarkı Sözleri (lyrics): On a dark desert highway, cool wind in my hair Warm smell of colitas, rising up through the air Up ahead in the distance, I saw a shimmering light My head grew heavy and my sight grew dim I had to stop for the night There she stood in the doorway; I heard the mission bell And I was thinking to myself, this could be heaven or this could be hell Then she lit up a candle and she showed me the way There were voices down the corridor, I thought I heard them say... Welcome to the hotel california Such a lovely place Such a lovely face Plenty of room at the hotel california Any time of year, you can find it here Her mind is tiffany-twisted, she got the mercedes bends She got a lot of pretty, pretty boys, that she calls friends How they dance in the courtyard, sweet summer sweat. Some dance to remember, some dance to forget So I called up the captain, please bring me my wine He said, we haven't had that spirit here since nineteen sixty nine And still those voices are calling from far away, Wake you up in the middle of the night Just to hear them say... Welcome to the hotel california Such a lovely place Such a lovely face They livin' it up at the hotel california What a nice surprise, bring your alibis Mirrors on the ceiling, The pink champagne on ice And she said we are all just prisoners here, of our own device And in the masters chambers, They gathered for the feast The stab it with their steely knives, But they just can't kill the beast Last thing I remember, I was Running for the door I had to find the passage back To the place I was before relax, said the night man, We are programmed to receive. You can checkout any time you like, But you can never leave!
Paradoks Melodram - Sahte Kader [2011] 03:31
Paradoks Melodram - Sahte Kader [2011] 233 izlenme - 6 yıl önce www.myspace.com/paradoksmelodram
paradoks - aşil  belgesel 01:44
paradoks - aşil belgesel 224 izlenme - 5 yıl önce
Ahmet Koç - My Way 03:56
Ahmet Koç - My Way 102 izlenme - 2 yıl önce Albüm Adı: Paradoks Çıkış Tarihi: 10.11.2004 Enstrümental
Papanın Gelişini Hoş Karşılamayan Dayı 00:40
Papanın Gelişini Hoş Karşılamayan Dayı 73 izlenme - 1 yıl önce Geçtiğimiz günlerde ülkemize gelen ve tutumuyla,mütevaziliğiyle tüm dünyanın Hristıyanlığa bakış açısını değiştiren papa Francis'in gelişini hoş karşılamayan dayıyı izliyoruz.
gölge-lee  paradoks 03:23
gölge-lee paradoks 205 izlenme - 7 yıl önce
Paradoks 00:53
Paradoks 118 izlenme - 4 yıl önce Balık Botu..
Ahmet Koç - Godfather 05:27
Ahmet Koç - Godfather 76 izlenme - 2 yıl önce Albüm Adı: Paradoks Çıkış Tarihi: 10.11.2004 Enstrümental Şarkı Sözleri (lyrics): Speak softly love and hold me warm against your heart I feel your words the tender trembling moment start We're in a world, our very own Sharing a love that only few have ever known Wine colored days warmed by the sun Deep velvet nights, when we are one Speak softly love so no one hears us but the sky The vows of love we make we'll live until we die My life is yours, and all because You came into my world with love so softly love Wine colored days warmed by the sun Deep velvet nights, when we are one Speak softly love so no one hears us but the sky The vows of love we make we'll live until we die My life is yours, and all because You came into my world with love So softly love
Ahmet Koç - Hasta Sıempre 04:11
Ahmet Koç - Hasta Sıempre 58 izlenme - 2 yıl önce Albüm Adı: Paradoks Çıkış Tarihi: 10.11.2004 Enstrümental Şarkı Sözleri (lyrics): Aprendimos a quererte Desde la historica altura Donde el sol de tu bravura Le puso cerco a la muerte nakarat: Aqui se queda la clara La entraniable transparencia De tu querida presencia Comandante Che Guevara Tu mano glorioso y fuerte Sobre la historia dispara Cuando todo Santa Clara Se despierta para verte Vienes quemando la brisa Con soles de primavera Para plantar la bandera Con la luz de tu sonrisa Tu amor revolucionario Te conduce a nueva empresa Donde esperan la firmeza De tu brazo libertario Seguiremos adelante Como junto a ti segimos Y con Fidel te decimos Hasta Siempre, Comandante biz seni sevmeyi tarihin yükseklerinden öğrendik cesaretinin güneşi ölümü kuşattığında (pusu kurduğunda) nakarat: işte burada (duruyor) tatlı varlığının kalbe sıcaklık veren saydamlığı kumandan che guevara şanlı ve güçlü elin tarihe ateş açar bütün santa clara (halkı) seni görmek için uyandığında rüzgarı yakarak gelirsin bahar güneşleriyle.. gülüşünün ışığıyla bayrağı dikmek için devrimci aşkın seni yeni bir davaya götürüyor ki orada senin kurtarıcı kolunun gücünü (sıkılığını) bekliyorlar biz mücadelemize devam edeceğiz tıpkı sen yanımızdayken olduğu gibi ve fidel'le sana diyoruz ki sonsuza kadar, komutan
Ekşi Sözlük İle Çık İşin İçinden 09:09
Ekşi Sözlük İle Çık İşin İçinden 71 izlenme - 3 yıl önce Ekşi Sözlük ile #cikisinicinden