Hoşgeldiniz!

paralel evren

Paralel Evren Fragman 02:11
Paralel Evren Fragman 20.332 izlenme - 3 yıl önce Bir kuyrukluyıldızın dünyanın yakınından geçtiği o gece, yakın dostlar keyifli bir akşam yemeği için toplanmış. Ancak, gerçekliğin ve ilişkilerin yavaş yavaş kırılmaya başlayacağını az sonra anlayacaklar. Mahallede elektrik kesilince, yemekleri yarım kalıyor. Sadece az ilerideki tuhaf evde elektrik var. Ardı ardına gizemli olaylara tanık olan bu konuklar aslında hiçbir gücün çözemeyeceği bir muammanın içine düştüklerinin er geç farkına varacak.Alacakaranlık Kuşağı’ndan esinlenen Parelel Evren insanı saran, düşük bütçeli, doğaçlamaya dayanan, senaryosuz bir bilimkurgu.
Paralel Evrende İbrahim Tatlıses 01:40
Paralel Evrende İbrahim Tatlıses 6.465 izlenme - 3 yıl önce
Michio Kaku ve Uzaylılar Hakkındaki Düşünceleri 09:10
Michio Kaku ve Uzaylılar Hakkındaki Düşünceleri 2.043 izlenme - 11 ay önce Yaşayan en zeki insanlardan biri olarak kabul edilen, Henry Semat Profesörü unvanına sahip teorik fizikçidir. Bizzat kendi teorilerini ileri sürerek(sicim teorisi gibi) günümüzde bilimin ilerlemesini sağlayan en etkili bilim adamlarındandır.Gelecek bilimci,Sunucu,Yazar ve Öğretmen ünvanlarına da sahiptir. Bizleri nasıl bir geleceğin beklediğini,uzaylılar hakkındaki görüşleri ve Fermi Paradoksunu ele aldığı güzel sohpeti izleyelim.
Kuantum Fiziğinde Schrödinger'in Kedisi Deneyi 01:01
Kuantum Fiziğinde Schrödinger'in Kedisi Deneyi 1.372 izlenme - 1 yıl önce Schrödinger'in Kedisi, Avusturyalı fizikçi Erwin Schrödinger tarafından ortaya atılmış, kuantum fiziğiyle ilgili olan, hakkında çok tartışma yapılmış düşünce deneyi. Genellikle kuantum mekaniği ve Kopenhag Yorumu'yla ilgili bir paradoks olarak bilinir. Schrödinger’in kedisi paradoks diye tanımlanan düşünülmüş bir teoridir, Erwin Schrödinger tarafından 1935' te icat edilmiş. Schrödinger, problem olarak gördüğü günlük nesnelere uygulanan kuantum mekaniğinin Copenhagen yorumunu resimlendirdi. Bir kedi ölü ya da diri olabileceği rastgele bir duruma bırakılıyor ve karar vermek için gözlemlemeye ihtiyaç duyuluyor. Bu düşünülmüş deney, özellikle kuantum mekaniğinin teoriksel yorumunun tartışmasıdır. Schrödinger’in kedisi; bir kedi, bir küçük şişe zehir ve radyoaktif bir kaynakla kapalı bir kutuya bırakılıyor. Eğer içerideki monitör radyoaktifliği algılarsa (azalmakta olan tek atom) küçük şişe kırılır, zehir kediyi öldürür. Bir süre sonra kuantum mekaniğin Copenhagen anlamdırması kedinin bir dalga fonksiyonu olduğunu anlık olarak hayatta veya ölü olma ihtimalini vurgular. Kutuya bir kez bakıldığında kedi canlı veya ölü olabilir, ikisi birden olamaz.
Paralel Evrenin Felsefi Yaklaşım 02:02
Paralel Evrenin Felsefi Yaklaşım 1.023 izlenme - 1 yıl önce Çokluevren[1] veya multivers; birbirinden farklı, gözlemlenebilir evrenlerin hipotezsel toplamı.[2] Teleskop ile gözlemleyebildiğimiz bilinen evren yaklaşık 93 milyar ışık yılı genişliğindedir.[2] Ancak bu evren, hipotezsel çokluevrenin çok küçük bir kısmına tekabül eder.[2] Çokluevren sonlu ve sonsuz var olan olası evrenlerin hipotezsel bütünüdür ve bu evrenler var olan her şeyi -bütün mekan, zaman, madde ve enerji ile birlikte fizik kanunları ve fiziksel değişimleri- kapsar. Bu evrenlere "paralel evrenler" ya da "alternatif evrenler" de denir.[kaynak belirtilmeli] Çokluevren kavramına başlıca olarak kozmoloji, kuantum mekaniği ve felsefede rastlanır. Çokluevren kavramıyla genellikle bilinen gözlemlenebilir evrenin potansiyel farklı sürümleri ve dolayısıyla farklı tarihçeleri (geçmiş ve gelecekleri) kastedilir.[2]
Bilim Kurgudaki Bilim Paralel Evren 22:00
Bilim Kurgudaki Bilim Paralel Evren 2.206 izlenme - 5 yıl önce
Paralel Evren- Çokluevren 01:52
Paralel Evren- Çokluevren 971 izlenme - 1 yıl önce Çokluevren veya multivers; birbirinden farklı, gözlemlenebilir evrenlerin hipotezsel toplamı. Teleskop ile gözlemleyebildiğimiz bilinen evren yaklaşık 93 milyar ışık yılı genişliğindedir. Ancak bu evren, hipotezsel çokluevrenin çok küçük bir kısmına tekabül eder. Çokluevren sonlu ve sonsuz var olan olası evrenlerin hipotezsel bütünüdür ve bu evrenler var olan her şeyi -bütün mekan, zaman, madde ve enerji ile birlikte fizik kanunları ve fiziksel değişimleri- kapsar. Bu evrenlere "paralel evrenler" ya da "alternatif evrenler" de denir. Çokluevren kavramına başlıca olarak kozmoloji, kuantum mekaniği ve felsefede rastlanır. Çokluevren kavramıyla genellikle bilinen gözlemlenebilir evrenin potansiyel farklı sürümleri ve dolayısıyla farklı tarihçeleri (geçmiş ve gelecekleri) kastedilir.
Paralel Evrende Cansever - Hey Denysha 06:01
Paralel Evrende Cansever - Hey Denysha 676 izlenme - 2 yıl önce Duman Oldum, Kara Çadır gibi efsane şarkılarıyla tanıdığımız Cansever'in paralel evrendeki ilk eseri.
Altarın Oğlu Tarkan Paralel Evren Versiyonu 02:12
Altarın Oğlu Tarkan Paralel Evren Versiyonu 525 izlenme - 1 yıl önce Viking Kanı ve Gümüş Eğer filminin paralel evren versiyonu. Bobiler.Org'un Camkozalak nickli uyesine ait guzel bir calisma olmus. Umarim devami gelir. Ozellikle benim gibi Tarkan ve Karaoglan tutkunlari icin mukkemmel bir icerik. bobiler.org/camkozalak facebook.com/hamkozalak youtube.com/tamkozalak
Gta San Andreas Paralel Evren 03:54
Gta San Andreas Paralel Evren 1.640 izlenme - 4 yıl önce Gta San Andreas Paralel Evren
Paralel Evren Olgusu! 08:29
Paralel Evren Olgusu! 462 izlenme - 2 yıl önce Evet efendim; sitedeki yoğun siyasi video trafiğinden sonra ortamı biraz olsun yatıştırmak ve değerli site üyelerinin içlerindeki bilim aşkını canlandırmak için böyle bir video yüklemeye karar verdim. Videodaki çekik gözlü abimizin böyle imkansıza yakın (ya da gerçekleşse bile uzuuuuun yıllar sonra gerçekleşebilecek) olaylarla ilgilendiğini söyleyeyim. Bu seferki konusu ise paralel evren. Size de ilginç gelmiyor mu?
Paralel Evren - Belgesel 44:00
Paralel Evren - Belgesel 474 izlenme - 2 yıl önce Sunuculuğunu Morgan Freemanın yaptığı, Discovery Science´ta yayınlanan bir bilim belgeseli Through the Wormhole. Her bir bölüm Morgan Freemanın bir anısıyla başlayıp daha sonra bilimsel açıklamalara giden bir dizi uzman tarafından farklı şekillerde yorumlanıyor. Belgesel sadece bilim meraklıları için değil genel bir izleyici kitlesine hitap etmek için hazırlanmış.
Schrödinger'in Kedisi (Belgesel) 01:01
Schrödinger'in Kedisi (Belgesel) 473 izlenme - 2 yıl önce P ihtimallerle ölü veya diri olduğu iddia edilen bu kedi paralel evren en büyük örneğidir. Kedi bir kutunun içine konur. Bu kutunun içinde bir mekanizma vardır eğer bu mekanizma çalışırsa kedi ölür, çalışmazsa yaşamına devam eder. Mekanizmanın çalışma olasılığı P dir. Eğer bu kutu açılmassa ve kedinin yaşayıp yaşamadığı gözlenmezse, kedi bir taraftan ölü bir taraftanda canlıdır. Ama eğer kutu açılıp kediye bakılırsa kedinin yaşayıp yaşamadığı ortaya çıkar. Ve kediye bakan gözlemci kedinin yaşadığı veya yaşamadığı evrenin içine dahil olur. İyi Seyirler alkışlarlayaşiyorum.com
Paralel Evren Olgusu 2 (Paralel Evrene Geçiş) 07:10
Paralel Evren Olgusu 2 (Paralel Evrene Geçiş) 167 izlenme - 1 yıl önce Paralel Evren Olgusu'nun devamı. İlkinden daha ilgi çekici olduğu kesin! İyi seyirler...
Paralel Evren  Belgesel 01:52
Paralel Evren Belgesel 668 izlenme - 5 yıl önce
Paralel Evrende Tofaşçılar 02:58
Paralel Evrende Tofaşçılar 257 izlenme - 2 yıl önce bu görüntülerdeki son model lüks spor arabalarıyla, hd camlı mükemmel görüntü kalitesinde çekimleriyle, bir iki üç deyip gaz pedalını köklemeleriyle, trafikte insan canını hiçe saymalarıyla vs. ne farkları var ki bizim şahinlerle yan veren tofaşçılarımızdan değil mi? bir nev-i tofaşçıların paralel evrene geçmiş halleri yani sınıf atlamış halleri desek çok da yanlış olmaz. heaa sonuç itibariyle hepsi aynı şitt amma velakin gönül yine de ferrari diyor değil mi gençler? neyse siz siz olun altınızdaki araç ne olursa olsun, önce karşı tarafı (yaya, araç vb) sonra da kendi canınızı düşünün ve de lütfen kurallara uyun.
Paralel Evrende Tofaşçılar 02:58
Paralel Evrende Tofaşçılar 191 izlenme - 2 yıl önce bu görüntülerdeki son model lüks spor arabalarıyla, hd camlı mükemmel görüntü kalitesinde çekimleriyle, bir iki üç deyip gaz pedalını köklemeleriyle, trafikte insan canını hiçe saymalarıyla vs. ne farkları var ki bizim şahinlerle yan veren tofaşçılarımızdan değil mi? bir nev-i tofaşçıların paralel evrene geçmiş halleri yani sınıf atlamış halleri desek çok da yanlış olmaz. heaa sonuç itibariyle hepsi aynı bok amma velakin gönül yine de ferrari diyor değil mi gençler? neyse siz siz olun altınızdaki araç ne olursa olsun, önce karşı tarafı (yaya, araç vb) sonra da kendi canınızı düşünün ve de lütfen kurallara uyun.
Schrödingerin Kedisi  Belgesel 01:01
Schrödingerin Kedisi Belgesel 222 izlenme - 5 yıl önce
Gökmen Özdenak - Kaldıramazsan Kaldırırlar Gülüm 01:32
Gökmen Özdenak - Kaldıramazsan Kaldırırlar Gülüm 100 izlenme - 2 yıl önce Aldı aldı almadı.. Tehlikeli saatlere gelmek üzereyiz.. Reklamı kaldırdılar mı yav... Hangi reklamı..Bir reklam vardı, bir şeyin karı...şeyi kaldırıyorlar..Yapma..Bir yerde bir şey gördüm.. Sonra gördüm ben onu şaşırdım, inanamadım.. Banu Alkan ın reklamı mı?.. Yapmayın beyler.. Ama Gökmen söyledi.. Amma fesat düşünüyorsunuz.. Nasıldı şarkı.. (Programın sonlarına doğru Dünya ile irtibatı kesilip paralel evrende kısa bir süre iletişim kurmaya çalışan Telegol ekibi)
Aslında Var Olmayabileceğimize İlişkin 10 Neden 03:13
Aslında Var Olmayabileceğimize İlişkin 10 Neden 78 izlenme - 2 yıl önce Bir bilgisayar simülasyonu olabilir miyiz? Aslında biz yok muyuz? İşte bu video da size bunun yanıtını veriyor
Paralel evrende N-sync... 00:06
Paralel evrende N-sync... 44 izlenme - 3 yıl önce Paralel evrende N-sync...
Paralel Evrenle İlgili Kuran'dan Deliller Mutlaka İzleyin Ve İzlettirin 23:12
Paralel Evrenle İlgili Kuran'dan Deliller Mutlaka İzleyin Ve İzlettirin 9 izlenme - 8 ay önce PARALEL EVRENLE İLGİLİ KURAN'DAN DELİLLER; MUTLAKA İZLEYİN VE İZLETTİRİN
Paralel Evren - Gönül - Feridun Düzağaç (Cover) 05:13
Paralel Evren - Gönül - Feridun Düzağaç (Cover) 6 izlenme - 2 yıl önce Cover Çalışmalarımızdan