Hoşgeldiniz!

paralel yapı

Darbe Girişimi Sonrası Ankara Emniyet Müdürlüğü  01:25
Darbe Girişimi Sonrası Ankara Emniyet Müdürlüğü 31.286 izlenme - 2 yıl önce Türkiye'de, TSK içerisinde bir grubun gerçekleştirdiği darbe girişimi sırasında tankların kağıt gibi ezdiği araçlar demir yığını haline dönüşürken, başta Emniyet Müdürlüğü binası olma üzere bazı kamu kuruluşları da hasar gördü. Darbe girişimi sırasında yoğun patlamaların ve çatışmaların meydana geldiği Ankara'da, gün ağarmasıyla birlikte acı bilanço sabah saatlerinde ortaya çıktı. Ankara'dan gelen fotoğraflarda, tanklar tarafından ezilen otomobiller, paleti parçalanan zırhlı araçlar dikkati çekti. Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün duvarların birçok yerden hasar aldığı görülürken, dün uçaklar tarafından binaya yönelik atış yapıldığı bildirildi.
Bakan Fikri Işık: Askeri Liselerdeki Öğrencilerin Yüzde 95’i Paralel Yapıyla İlişkili 01:24
Bakan Fikri Işık: Askeri Liselerdeki Öğrencilerin Yüzde 95’i Paralel Yapıyla İlişkili 3.202 izlenme - 1 yıl önce 'ASKERİ OKULLAR TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YUVASI HALİNE GELMİŞ' Darbe girişiminin ardından, içinde çok sayıda örgüt üyesi asker ve öğrencinin bulunduğu Kuleli Askeri Lisesi'ne düzenlenen operasyon tamamlandı. -Selvi: Askeri liseler kapatılacak Askeri okullar için kapatılma kararı alınmasının iki temel nedeni olduğunu söyleyen Işık, nedenleri şöyle açıkladı: "13-14 yaşında bir çocuğu alıp askerliğe hazırlayacağım diye uğraştığınız zaman tek tip insan yetişiyor. Gideceksin darbe yapacaksın, anlayışının temeli orada atılıyor. Çocuk benliğini bulsun, ondan sonra demokratik sistem içinde asker olmayı kabul eder. 30 yıldır, bu okullar bu terör örgütünün yuvası haline gelmiş. 2000 yılında askeri liselere giriş sınavını ÖSYM yapmaya başlamış ve 14 yıldır tüm sorular çalınmış. 2014 yılında ÖSYM'deki skandaldan sonra yönetim değişince soruları çalamamışlar. Çalamadıkları sorulardan dolayı yüksek puan alan Anadolu'nun gariban çocuklarını mülakatta elemişler. Onun için bu yapı iliklerine kadar hakim olmuş." 'ETİMESGUT'TA TANKIN İŞİ NE?' Kapatılan askeri okullarla ilgili öğrencilerin mağdur olup olmayacağı sorusu üzerine Bakan Işık, "Öğrenciler şimdi kendi istedikleri okullara yerleştirilecekler ve tazminat ödemeyecekler. Muadil liselere aldıkları puanlara göre yerleştirilecekler" dedi. Şehir içinde kalan ve fonksiyon icra etmeyen kışlaların şehir dışına çıkarılacağını söyleyen Bakan Işık, "Etimesgut ve Mamak kışlaları derhal şehir dışına çıkacak. Etimesgut'ta tankın ne işi var?" dedi.
Başbakan Yıldırım:  Bu Bir Darbe Kalkışması! 02:51
Başbakan Yıldırım: Bu Bir Darbe Kalkışması! 2.537 izlenme - 2 yıl önce NTV canlı yayınında konuşan Başbakan Binali Yıldırım asker içerisinde var olan bir yapılanmanın bir kalkışmada bulunduğunu söyledi. "Buna henüz darbe" demenin mümkün olmadığını, bunun bir kalkışma olduğunu belirten Yıldırım, bir grubun kendilerine emanet edilen araçlarla bir kalkışmada bulunduğunu söyledi. VATANDAŞLARIMIZ MÜSTERİH OLSUN Yıldırım vatandaşların müsterih olması gerektiğini ifade ederek, "bunu yapanlar en ağır bedeli ödeyecektir" ded
Aziz Yıldırım: Paralel Yapı 50 Bin Kişiyle İhtilal Yapacaktı 02:09
Aziz Yıldırım: Paralel Yapı 50 Bin Kişiyle İhtilal Yapacaktı 2.618 izlenme - 2 yıl önce 2015 yılında Bir TV programına katılan Aziz Yıldırım şike süreciyle ilgili sorulan soru üzerine: "Türkiye'de sivil ihtilal yapılıyordu ya kimse farkına varmadı. Şimdi kaçıyorlar, kırmızı bültenle aranıyorlar. 50 bin kişi ile Türkiye'de sivil darbe yapıyorlar. Suçu olmayan adam neden kaçıyor? 3 Temmuz ülkeyi ele geçirmek isteyen bir grubun siyasi bir operasyonudur. Türkiye'de 50 bin kişiyle sivil ihtilal oluyordu.” dedi.
Fethullah Gülen - 2. Beddua 02:41
Fethullah Gülen - 2. Beddua 3.965 izlenme - 3 yıl önce Fethullah Gülen: Kim paralelse, kim silahlı örgütse, kim haram yemişse Allah belasını versin. Hocamız beddualarıyla geri döndü. Ben şahsen amin diyorum. Kim zerre kadar haram yemişse allah onun sülalesinin, yedi sülalesinin belasını versin,
Barış Manço Türk Okullarını Anlatıyor 02:57
Barış Manço Türk Okullarını Anlatıyor 1.693 izlenme - 1 yıl önce Barış Manço Türk okulları hakkında değişik açıklamalarda bulunuyor ve türk okulları öğrencileri ile de anılarını anlatıyor,izliyoruz.
Aziz Yıldırım: 02:09
Aziz Yıldırım: "Paralel Yapı 50 Bin Kişiyle Darbe Yapacaktı." (2015) 1.029 izlenme - 2 yıl önce 2015 yılında Bir TV programına katılan Aziz Yıldırım şike süreciyle ilgili sorulan soru üzerine: "Türkiye'de sivil ihtilal yapılıyordu ya kimse farkına varmadı. Şimdi kaçıyorlar, kırmızı bültenle aranıyorlar. 50 bin kişi ile Türkiye'de sivil darbe yapıyorlar. Suçu olmayan adam neden kaçıyor? 3 Temmuz ülkeyi ele geçirmek isteyen bir grubun siyasi bir operasyonudur. Türkiye'de 50 bin kişiyle sivil ihtilal oluyordu.” dedi.
Robert F. Kennedy Suikasti (1968) 02:32
Robert F. Kennedy Suikasti (1968) 1.903 izlenme - 3 yıl önce Robert F Kennedy, abisi döneminde adalet bakanlığı ve danışmanlık yapmış, daha sonra senato üyeliğine seçilmiş bir siyasetçidir. Abisi John F. Kennedy'nin öldürüldükten sonra başkanlığa geçen Lyndon B. Johnson'ın ırkçı ve savaş yanlısı politikalarına karşı daha adil, eşit, vietnam savaşını bitirmek ve yenilikçi bi vizyonla 1968 Başkanlık seçimlerine aday oldu. Altı Başkanlık ön seçimlerinden Beş'ini kazanarak devam ederken Los Angeles'ta destekçilerine konuşma yaptıktan sonra sözde akli dengesi yerinde olmayan Filistinli bi göçmen Sirhan Bishara Sirhan tarafından suikaste uğramıştır. Abisi gibi Robert'de paralel yapının kurbanı olmuştu.
TRT Spikerinin TSK Baskısı Altında Açıklama Yapması 02:53
TRT Spikerinin TSK Baskısı Altında Açıklama Yapması 304 izlenme - 2 yıl önce "Tüm yurtta sıkıyönetim ilan edildi, ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi." TRT Haberde okunan metinde: "Bu metnin Tüm Türkiye Cumhuriyeti kanallarında yayınlanması Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bir isteği ve emridir. Türkiye Cumhuriyeti'nin değerli vatandaşları, Türk Silahlı Kuvvetleri de dahil olmak üzere devletin tüm kurumları ideolojik saiklerle dizayn edilmeye başlanmış ve dolayısıyla görevlerini yapamaz hale getirilmiştir." denildi.
Polat Alemdar'ın Paralel Yapıya Savaş Açması 00:30
Polat Alemdar'ın Paralel Yapıya Savaş Açması 597 izlenme - 2 yıl önce Dizide bu hafta MİT TIR'larına yapılan baskınlar ve ses kayıtları üzerinden yapılan şantajlar ele alınmış. "Devletimizi klonlamışlar" yorumuyla ''Paralel Yapı'' tanımına gönderme yapılan dizide ''Bize Nazar Değdi'' lakaplı Polat Alemdar'ın "Devlet her zaman 18 yaşındadır, klonların ömrünün çok fazla olmadığını hepimiz biliyoruz" mesajı da dikkat çekiyor. Tebrikler Polat Reis bu bölümle birlikte 5 milyon dolarlık ihale kazandınız.
Aytunç Altındal ve Günümüzdeki Tatlısu İslamcıları 14:18
Aytunç Altındal ve Günümüzdeki Tatlısu İslamcıları 730 izlenme - 2 yıl önce "Papa 15. Benedikt(Nursialı Benedikt); "Rusya savaşta kaybeder ve oranın hızlıca katolik olması sağlanır" diye düşünmüştü, ama tam tersi oldu. Parçalanan Osmanlı oldu ve Rusya için hazırlanan taktik Osmanlıya uygulandı. Osmanlıya misyoner ordu gönderildi. Nursialı Benedikt'in tanrısal sözleri istanbul gazetelerinde yayımlandı. Bu sayede binlerce insan katolikleşti. (bkn=Tevfik Fikretin oğlu Haluk) "Birisi", Nursia'lı Benedikt'tin, türkçeye çevrilmiş en ünlü "Nizamnamesi"'nden yararlanarak "Risaleler" yazmaya ve onun gibi tilmizler edinmeye başladı. Ne hikmetse Aziz Benedikt NURSİA'dan dünyaya yayılmaya başlamıştı rastlantıya bakın ki bu SOFU müslümanda NURSİ idi. " - Aytunç Altındal Hepimiz bu sitede nurcuların videolarını görüyoruz. Kimisi kalemle evrimi çökertiyor kimisi "sevgililer gününü kutlama", "noeli kutlama" deyip, tatlı görünecek videolar çekiyorlar. Peki ama bunların asıl oluşumları hakkında neler biliyoruz? İşte tam bu soruya rahmetli Aytunç Altındal cevap veriyor bize.
Samanyolu TV Tamamen Kapanma anı 1 mayıs 2016 01:28
Samanyolu TV Tamamen Kapanma anı 1 mayıs 2016 326 izlenme - 2 yıl önce Samanyolu TV tamamen kapandı Geçtiğimiz günlerde Türksat uydusundan ve dijital platformlardan çıkartılan paralel yapının yayın organlarından Samanyolu TV karasal yayınlarını sonlandırıp kapanma kararı almıştı. RTÜK'e gönderilen dilekçede de belirtildiği üzere Samanyolu TV yayın hayatını bu gece tamamen sonlandırdı.
Recep Tayyip Erdoğan'ın Üst Üste Gaf Yapması - Hatay Mitingi 02:04
Recep Tayyip Erdoğan'ın Üst Üste Gaf Yapması - Hatay Mitingi 911 izlenme - 3 yıl önce Eski SSK genel müdürü Bahçeli'ye sert bir dille yüklenen Başbakan Erdoğan, hastane önlerinde çektiği çilelere değindi. Eskiden Cehape genel başkanı Bahçeli yüzünden ilaç alamadıklarını belirten Erdoğan, bu sebeple Reyhanlı'nın unutulmaması gerektiğini, sandıkta Pensilvanya'dan yönetilen paralel yapıya gerekli dersin verilmesi gerektiğini vurguladı.
Darbeci Subayın Tutuklanma Anı! 00:29
Darbeci Subayın Tutuklanma Anı! 236 izlenme - 2 yıl önce 15 Temmuz darbesi olarak tarihe not tuttuğum bu anlarda, bir paralel yapı destekçi subay'ın polisler tarafından göz altına alınma görüntülerini izliyoruz.
Bana Geceleri Beddua Ettiriyorlar - Recep Tayyip Erdoğan 01:03
Bana Geceleri Beddua Ettiriyorlar - Recep Tayyip Erdoğan 753 izlenme - 3 yıl önce Yozgat Mitinginde konuşan Başbakan Erdoğan, cemaatin abla evlerinde gecenin bir yarısı cemaat üyelerinin uyandırılıp beddua seansları düzenlendiğini söyledi.
Plastik Maskeyle Emma Watson Olmak 00:22
Plastik Maskeyle Emma Watson Olmak 447 izlenme - 2 yıl önce Paralel yapı, plastik suratlar ile bürokratların bulunduğu sex içerikli kasetleri piyasaya sürecek, tartışmalarının olduğu şu günlerde, zamanlaması manidar olan bir video.
İntikam Dizisindeki Paralel Yapı Diyaloğu 01:33
İntikam Dizisindeki Paralel Yapı Diyaloğu 422 izlenme - 3 yıl önce Kanal D ekranlarında yayınlanan dizinin son bölümünde, Yağmur ve Emre arasında ilginç bir diyalog yaşandı.
Ramiz Dayı'dan Haşhaşilik Dersleri - Ezel 07:34
Ramiz Dayı'dan Haşhaşilik Dersleri - Ezel 706 izlenme - 3 yıl önce Hazır başbakanımız sayesinde açılan Haşhaşilik muhabbeti unutulmadan, bu sahneyi tekrar hatırlayalım. Tuncel Kurtiz'i yeni nesle tanıtıp, tekrar şöhret yapan Ezel dizisinden can alıcı sahne. Paralel yapı demeyeceğim, çünkü bir kez kesiştin mi, bir daha asla paralel olmazsın. (Gene de etiketlere paralel yapı yazmak şart.)
Kurtlar Vadisi Pusu'da MİT TIR'ı Sahnesi 02:55
Kurtlar Vadisi Pusu'da MİT TIR'ı Sahnesi 864 izlenme - 4 yıl önce Paralel örgütün terör suçlaması bahanesiyle durduğu MİT TIR'ları, Kurtlar Vadisi Pusu'nun 218. bölümünde canlandırıldı.
Samanyolu Dizisinde Aleni Gezi Parkı Göndermesi 00:58
Samanyolu Dizisinde Aleni Gezi Parkı Göndermesi 636 izlenme - 3 yıl önce Hatırlarsınız, Gezi Parkı Protestoları esnasında televizyonlarda "camiye ayakkabı ile girip bira içtiler" haberleri çıkmış, öyle olmadığı ortaya çıkmış olsa da televizyonda bu gerçek gösterilmemişti. Muhteşem tarafsız kanal Samanyolu TV bu konuyu "sırf halkın çıkarlarını gözettiği için" televizyon ekranlarında canlandırmış. Halkın o camiye sığınması her ne kadar kendi polisleri tarafından gerçekleştirilmiş olsa da dizilerine ufak bir özür niteliğinde bölüm iliştirmişler.. Ne diyelim.. Allah razı olsun/ıslah etsin. Bonus: https://twitter.com/RT_Erdogan/status/343741493640564737
Efkan Ala'nın Beyin Yakan Paralel Yapı Cevabı 01:49
Efkan Ala'nın Beyin Yakan Paralel Yapı Cevabı 537 izlenme - 3 yıl önce Polislerin paralel olduğuna nasıl karar veriyorsunuz sorusuna Efkan Ala cevap veriyor: “Şimdi bakın kendi öncüllerinizi ortaya koyduğunuz işin içinden, yani bu soru şimdi paralel yapı olduğunu nasıl anlıyorsunuz. Suçu, organize bir suç işlenmiş mi? Bir dinlenmemesi gerek bir yer dinlenmiş mi? Dinlenmiş yasal olmayan bir şekilde. O kişiyi kaç kişi dinlemiş onu? Kaç kişi dinlemiş. Onların hepsi tespit ediliyor. Tespit edildiği zaman biraz önce söylediğim araçları kim almış. Bunlar tespit edildiğinde kim almışsa yasal olarak kim o meselenin içerisindeyse, altına imza atmışsa onlar gönderiliyor. Bir de hani şey vardır, memleket kimin ne olduğunu biliyor. Bir suç işlenmiş, devlet, bu suçu işleyenlerin üzerinden bir soruşturma yürütüyor. Yoksa suç işlememiş olanlara yönelik tabanda, efendim, işte insanlara bir zamanlar bir şeyin içerisinde olmuşlar, onlara yönelik bir şey yok. Bir çaba, bir soruşturma yok.”
Paralel Yapı TSK'nın İçine Nasıl Sızdı? 02:41
Paralel Yapı TSK'nın İçine Nasıl Sızdı? 222 izlenme - 1 yıl önce Gülen TSK’ye nasıl sızdı? Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı Gülen ve cemaati iddianamesine göre TSK’ye girme faaliyeti 1984’te yoğunluk kazandı, ADIM ADIM BÜYÜDÜ İddianamede, cemaatin TSK’nin nasıl sızdığına ilişkin şu tespitler de yer aldı: * Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki FETÖ yapılanması endişe verici boyutlara ulaşmıştır. Bu yapıyı kuranlardan tanık Kemalettin Özdemir, TSK’nin içinde en az yüzde 60 ile yüzde 80 FETÖ mensubu olduğunu anlatmıştır. * TSK içinde kadrolaşmak için paralel yapının 1994 yılında harbiye giriş sınavı öncesi Türkçe sorularını çalıp ele geçirmiştir. Askeri liseler, askeri harp okulları ve harp akademilerinde gerçekleştirilen sınavlarda usulsüzlükler yapılmıştır. Sınav soruları Fethullahçı gruba sınav öncesi sızdırılmıştır. Bütün sınavlarda bu örgüt üyeleri önceden elde ettiği soruları çözerek başarı sağlamıştır. * Fethullahçı Paralel Yapı Terör Örgütü, kadrolarını general ve amiral yapmak, TSK’nin üst yönetimini ele geçirmek için soruşturma ve davalar açtırmıştır. Bu örgütten olmayan albay, amiral ve general kadrosunu tasfiye etmiştir. Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk ve benzeri davalar TSK içerisindeki diğer görüşteki askeri bürokrasinin tasfiyesi için açılmıştır. Gizlice örgütlenen FETÖ mensupları albay ve general kadrolarına terfi ettirilmiş ve bu yolla önleri açılmıştır. * Askeri yargıda, adli ve idari yargı gibi önemli ölçüde Fethullahçı hâkimlerden oluşmaktadır. Bu nedenle de örgüte yönelik yapılan hiçbir soruşturmadan doğru dürüst netice elde edilememektedir. * Bu defa TSK’yi kontrol ettiğini iddia eden FETÖ, askeri darbe ve iç savaş tehditlerinde bulunmaktadır. * Jandarma Genel Komutanlığı’nda hatırı sayılır bir FETÖ yapılanması bulunmaktadır. Jandarma Genel Komutanlığı, ilgili birimlerinden 2016/29247 sayılı soruşturmada belge ve bilgi talep etmiş ve Jandarma’nın arşivinde bu yapılanma ile ilgili hiçbir bilgi ve belge olmadığı dolayısıyla haklarında soruşturma yürütülen kişilerle ilgili ellerinde delil olmadığını bildirmiştir. * Harp okullarından en çok öğrenci 2007-2013 yılı aralığında atılmıştır. Bu tarih aralığı FETÖ’nün TSK’nin içerisine en fazla öğrenci yerleştirdiği dönem olmuştur.
Neden Türkiye'ye Gelmiyorsun? - Recep Tayyip Erdoğan 09:19
Neden Türkiye'ye Gelmiyorsun? - Recep Tayyip Erdoğan 435 izlenme - 2 yıl önce Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşmasında konuşan Başbakan Erdoğan, paralel yapı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Romanya - Gesi Bağları & Çemberimde Gül Oya 05:45
Romanya - Gesi Bağları & Çemberimde Gül Oya 429 izlenme - 3 yıl önce Romanya'daki Türk okulları öğrencileri hazırlamış. Türkçe Olimpiyatlarının sunumuyla.
Fethullah Gülen 49,5'e 'Haçlı Ordusu Dedi 03:43
Fethullah Gülen 49,5'e 'Haçlı Ordusu Dedi 296 izlenme - 2 yıl önce Paralel yapının 1 numaralı ismi Fethullah Gülen yayımlanan yeni videosunda yüzde 49,5'i kastederek 'Haçlı seferleri' benzetmesi yaptı. Yeni videolar için kanalıma abone olun
Erdoğan'a Suikast Yapmak - Kod Adı: K.O.Z. 00:47
Erdoğan'a Suikast Yapmak - Kod Adı: K.O.Z. 403 izlenme - 3 yıl önce 13 Şubat'ta Vizyonda olacağı belirtilen ve paralel yapı/17 aralık konularının işleneceği Kod adı: K.O.Z. filminin yayınlanan teaser'ında, Erdoğan'ı canlandıran Cem Kurdoğluna suikast sahnesi sizlerle... Hakan Fidan rolünü de Hakan Ural canlandıracakmış.
Ak Parti Mitinginde Hırsız Var Pankartı Açan Genç 01:11
Ak Parti Mitinginde Hırsız Var Pankartı Açan Genç 489 izlenme - 3 yıl önce olay akp'nin osmaniye mitinginde meydana gelmiştir. osmaniyeli genç tartaklana tartaklana, yumruklana yumruklana dışarı çıkarılmıştır.
H. Çelik: Cemaat Devleti Ele Geçirdi Lafına Kargalar Güler! 01:23
H. Çelik: Cemaat Devleti Ele Geçirdi Lafına Kargalar Güler! 295 izlenme - 3 yıl önce 17 Aralık Yolsuzluk Operasyonu'yla birlikte hükümetten birçok isim devlete sızma iddialarını paranoya haline getirdi. Oysa ki AK Parti sözcüsü Hüseyin Çelik yaklaşık 2 sene önce yaptığı açıklamalarda "İnsan kendisine ait olan birşeyi ele geçirir mi? Yıllarca bu paranoya ile yaşatıldık. Buna kargalar bile güler" diyor.
Fethullahçı Cunta Var mı Tartışması (2014) 00:54
Fethullahçı Cunta Var mı Tartışması (2014) 206 izlenme - 1 yıl önce 2 sene öncesine gidiyoruz. Boğaziçi hocası olan Koray Çalışkan, eski Taraf yazarı Hayko Bağdat, paralel yapı dolayısıyla hapiste olan bavulcu Mehmet Baransu, yine aynı yapıya üye ABD'ye kaçan Emre Uslu ve tanımadığım bir konuk Cem Küçük'ün Fethullahçı cunta var idddiasına cevap veriyorlar. Ba ba ba demekten başka bir şey gelmiyor elimden.
Demirtaştan Operasyon Açıklaması: Değerlendirmeyi Türkiyede Yapacağım 02:51
Demirtaştan Operasyon Açıklaması: Değerlendirmeyi Türkiyede Yapacağım 270 izlenme - 3 yıl önce Selahattin Demirtaş, "paralel yapı" operasyonu ile ilgili bir soru üzerine, gerekli değerlendirmeyi Türkiye'de yapacaklarını söyledi.