Hoşgeldiniz!

parlemento

Güney Kore Parlemantosunda Haremlik Selamlık Kavga 01:09
Güney Kore Parlemantosunda Haremlik Selamlık Kavga 512 izlenme - 3 yıl önce 22 Temmuz 2009 tarihindeki Güney Kore meclisinde milletvekilleri arasındaki kavgayı izliyoruz. Adamlar muhafazaklar olduklarından mı yoksa bunu artık bir spor olarak yaptıklarından mı nedir kadınlar 60kg, erkekler 85kg kategorilerine ayrılmışlar. Ayrıca 0:20 inceden bir kırkpınar güreşe giriş niteliğinde
İrlandalı Parlementerden Berkin Elvan Sloganı 00:58
İrlandalı Parlementerden Berkin Elvan Sloganı 134 izlenme - 4 yıl önce İrlandalı sosyalist parlamenter Paul Murphy, AP genel kurulunda yaptığı konuşmasında Berkin Elvan'ı anmış, ve Türkçe "Berkin Elvan Ölümsüzdür" sloganı atmış.
İrlandalı Parlamenterin Berkin Elvan Protestosu 01:34
İrlandalı Parlamenterin Berkin Elvan Protestosu 86 izlenme - 3 yıl önce Avrupa Parlamentosundaki İrlandalı sosyalist parlamenter Paul Murphy Berkin Elvan'ın ölümünü protesto ediyor
02:17
"Sürgündeki Kürt Parlamentosu" Davası - Hakkari 83 izlenme - 4 yıl önce HAKKARİ (AA) - ''Sürgündeki Kürt Parlamentosu'' ile ''Kürdistan Ulusal Kongresi''nin oluşumunda yer aldığı gerekçesiyle yargılanan Necdet Buldan, Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nin hakkındaki yakalama kararını kaldırmasıyla memleketi Yüksekova'ya geldi. Uzun yıllar yurt dışında yaşadıktan sonra Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nin "tutuklanmama güvencesi" üzerine 20 yıl aradan sonra Türkiye'ye dönen ve 9 Eylül'de hakim karşısına çıkan eski Yüksekova Belediye Başkanı Necdet Buldan, serbest bırakıldı. Ankara'daki işlemlerinin ardından bugün memleketi Yüksekova'ya gelen Buldan, gazetecilere yaptığı açıklamada, yurt dışında geçen süre zarfında ülke hasreti çektiğini belirtti. Verilen mücadele doğrultusunda Türkiye'ye bir gün döneceklerine inandığını ve bugün bunun gerçekleştiğini görmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Buldan, "Yıllar sonra kendi halkımla, ailemle buluşmam bende duygu yoğunluğu yaşattı. Bu 20 yılın verdiği sonuçtur. Bugün çevremden sadece 50 yaş üstü olan yüzleri tanıyorum ama aile renginden ya da geliş şeklinden insanları tahmin ediyorum. Bugün benim açımdan mutlu bir gün" dedi. Buldan, Türkiye'ye dönüşüyle ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmadığını bildirerek, "Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen, Avrupa'da yaşan 65 kişiye yönelik bir dava var. Mahkeme yaklaşık 8 ay önce, Türkiye'ye dönmemiz halinde tutuklanmayacağımız yönünde bir karar verdi. Bizler de gerekli yasal prosedürü yerine getirdikten sonra bulunduğumuz ülkenin konsolosluğundan yol belgesi alarak 9 Eylül'de Ankara'ya gelerek duruşmaya katıldık. Türkiye'de 20 yılda birçok şey değişti. Havaalanına geldiğimizde oradaki güvenlik güçlerinin bize yaklaşımı da birçok şeyin değiştiğine işarettir. Mahkemede gerekli görüşlerimizi ilettik. Mahkeme tarafından hakkımızdaki yakalama ve Interpol kararının kaldırıldığı belirtildi" ifadesini kullandı. Çözüm sürecini, Türkiye'de çatışmasızlık ortamı oluşturduğu ve dönüşüm olanağı yarattığı için olumlu bulduğuna dikkati çeken Buldan, konuşmasını şöyle tamamladı: "Çözüm süreci, Türkiye'nin kendisini yeniden gözden geçirme olanağı verdiği için oldukça olumlu. Hükümetin şu ana kadar izlediği tavır ve siyaset, bundan sonra da önemli adımların atılacağını gösteriyor. Ben bunu mahkemede de söyledim. Bu bir siyasi süreçtir. Bizim davamız da siyasi bir davaydı. Şu an burada olmamız da bu sürecin bir sonucudur. Bu olumlu havanın devam etmesi sadece bize ya da sürgünde olan birkaç Kürt insanına değil, bütün Kürt halkının ulusal ve demokratik anlamdaki isteklerini asgariye indirmek adına faydalı olacaktır. Çözüm süreci Kürt halkının da devletin de yararınadır." AA
japon parlemento sununziyareti 21:09
japon parlemento sununziyareti 85 izlenme - 6 yıl önce japon parlemento sununziyareti
Avrupa Parlamentosunda Düzenlenen Kürt Konferansı 02:47
Avrupa Parlamentosunda Düzenlenen Kürt Konferansı 46 izlenme - 3 yıl önce Brüksel - Avrupa Parlamentosu'nda aşırı sol grup evsahipliğinde 11'inci Kürt Konferansı düzenlendi..
Mesrur Barzani, Avrupa Parlamentosu'nda Basın Toplantısı Düzenledi 02:06
Mesrur Barzani, Avrupa Parlamentosu'nda Basın Toplantısı Düzenledi 57 izlenme - 3 yıl önce Kuzey Irak'taki Bölgesel Kürt yönetimi Güvenlik Servisi Başkanı Mesrur Barzani, Avrupa Parlamentosu AP ECR Grubu Dış İlişkiler Koordinatörü İngiliz Charles Tannock, Avrupa Parlamentosu'nda basın toplantısı düzenledi.
İsrail Parlamentosunda Ezan Okuyan Milletvekili 00:48
İsrail Parlamentosunda Ezan Okuyan Milletvekili 14 izlenme - 1 yıl önce Filistin yerel medyasında yer alan habere göre, İsrail Parlamentosundaki (Knesset) genel kurulda konuşma sırası kendisine gelen Arap asıllı İsrailli Milletvekili Ahmed Tiybi, kürsüde ezan okudu. Kur’an-ı Kerim ve Luka İncili’nden ayetler okuyan Tiybi, “Asıl karıştırıcı ve gürültü çıkarıcı Netanyahu’dur ve Müslümanlara karşı İslamofobik kampanyayı sürdürendir. Ezan bu vatanın gerçekliğidir ve ayrılmaz bir parçasıdır.” dedi. İsrail askerlerinin cami ve kiliselere saldırılarda bulunduğunu hatırlatan Tiybi, şöyle devam etti: "Biz de cuma ve cumartesi günleri Şofar’a üfleyerek çıkardığı sesten ve özel bayramlarınızda dolaşma yasaklarınızdan rahatsız oluyoruz. Ancak biz itiraz etmiyor ve dini ritüellerinize karışmıyoruz." "ALLAH SİZDEN BÜYÜKTÜR" İsrail askerlerinin "Allahu Ekber" diyenlerin üzerine de köpek saldığını ifade eden Tiybi, "O zaman Allah sizden büyüktür demiştim, bugün yine aynı şeyi tekrarlıyorum, Allah sizden büyüktür ve sizin köpekliğinizden çektiklerimiz nedir böyle?" diye konuştu: Knesset'te yasama komisyonu dün akşam ezanın hoparlörlerden yasaklanmasını öngören kanun tasarısını onaylayarak meclise sevk etmişti. "Gürültü kirliliğine neden olduğu" iddiasıyla camilerden hoparlör kullanılarak ezan okunmasını yasaklayacak tasarının yürürlüğe girmesi için İsrail meclisi Knesset'te üç farklı oturumda görüşülerek oylanması bekleniyor. Filistinlilerin ve İslam aleminin büyük tepkisini çeken tasarı daha önce de birçok kez gündeme gelmiş ancak kanunlaşmamıştı.
Ingiltere Özel-Konuşma 18:17
Ingiltere Özel-Konuşma 7 izlenme - 6 yıl önce Video Galeri
Bosna Hersek'teki Seçimler 03:44
Bosna Hersek'teki Seçimler 2 izlenme - 3 yıl önce Bosna Hersek'teki seçimler- SDA Genel Başkan Yardımcısı İzzetbegoviç, zaferini ilan etti- İzzetbegoviç: "Üçlü Devlet Başkanlığı Konseyinin Boşnak üyeliği konusunda zaferimi ilan edebilirim"- SDA Genel Merkezi'nde kutlamalar başladı. SARAYBOSNA (AA) - Bosna Hersek'teki devlet başkanlığı ve parlamento seçimlerinde, Demokratik Eylem Partisi (SDA) Genel Başkan Yardımcısı Bakir İzzetbegoviç, zaferini ilan etti.
Türkiye’nin Afrika Açilimi: Gana ve Gabon’a Cumhurbaskani Düzeyinde Ilk Ziyaret-Gana Parlamentosu 17:41
Türkiye’nin Afrika Açilimi: Gana ve Gabon’a Cumhurbaskani Düzeyinde Ilk Ziyaret-Gana Parlamentosu 4 izlenme - 7 yıl önce 100'ü askin is adami, pek çok üst düzey yetkili ve bilim adamindan olusan kalabalik bir heyetle Gana ve Gabon’u ziyaret eden Cumhurbaskani Gül, her iki ülkede is forumlarina katilarak birer konusma yapti. Cumhurbaskani Gül’ün dördüncü kez Afrika Kitasi’na gerçeklestirdigi bu ziyaretler, Afrika’ya açilim politikasinin devami niteligini tasiyor.
Ingiltere Özel-Konuşma 18:17
Ingiltere Özel-Konuşma 3 izlenme - 6 yıl önce Video Galeri
Ingiltere Özel-Konuşma 18:17
Ingiltere Özel-Konuşma 3 izlenme - 6 yıl önce Video Galeri
Portekiz Parlamento Başkanı Esteves ile Görüştü 02:31
Portekiz Parlamento Başkanı Esteves ile Görüştü 2 izlenme - 5 yıl önce Cumhurbaşkanı Gül, Parlamento Başkanı Maria Assunçao Andrade Esteves ile bir araya geldi. Sao Bento Sarayı’na gelişinde Cumhurbaşkanı Gül, Parlamento Başkanı Esteves tarafından askerî törenle karşılandı. Parlamento Başkanı Esteves ile Cumhurbaşkanı Gül’ün görüşmesinde, Portekiz Parlamentosundaki siyasi partileri temsil eden bazı milletvekilleri ile Cumhurbaşkanı Gül’ün heyetindeki milletvekilleri de hazır bulundu.
Ingiltere Özel-Parlamento Soru-Cevap 12:19
Ingiltere Özel-Parlamento Soru-Cevap 2 izlenme - 6 yıl önce Video Galeri
Portekiz Parlamento Başkanı Esteves ile Görüştü 02:31
Portekiz Parlamento Başkanı Esteves ile Görüştü 1 izlenme - 5 yıl önce Cumhurbaşkanı Gül, Parlamento Başkanı Maria Assunçao Andrade Esteves ile bir araya geldi. Sao Bento Sarayı’na gelişinde Cumhurbaşkanı Gül, Parlamento Başkanı Esteves tarafından askerî törenle karşılandı. Parlamento Başkanı Esteves ile Cumhurbaşkanı Gül’ün görüşmesinde, Portekiz Parlamentosundaki siyasi partileri temsil eden bazı milletvekilleri ile Cumhurbaşkanı Gül’ün heyetindeki milletvekilleri de hazır bulundu.
Türkiye’nin Afrika Açilimi: Gana ve Gabon’a Cumhurbaskani Düzeyinde Ilk Ziyaret-Gana Parlamentosu 17:41
Türkiye’nin Afrika Açilimi: Gana ve Gabon’a Cumhurbaskani Düzeyinde Ilk Ziyaret-Gana Parlamentosu 1 izlenme - 7 yıl önce 100'ü askin is adami, pek çok üst düzey yetkili ve bilim adamindan olusan kalabalik bir heyetle Gana ve Gabon’u ziyaret eden Cumhurbaskani Gül, her iki ülkede is forumlarina katilarak birer konusma yapti. Cumhurbaskani Gül’ün dördüncü kez Afrika Kitasi’na gerçeklestirdigi bu ziyaretler, Afrika’ya açilim politikasinin devami niteligini tasiyor.
Ingiltere Özel-Parlamento Soru-Cevap 12:19
Ingiltere Özel-Parlamento Soru-Cevap 1 izlenme - 6 yıl önce Video Galeri