Hoşgeldiniz!

parti kapatma

Parti Kapatmasına Meclis İzni Şartı 00:36
Parti Kapatmasına Meclis İzni Şartı 10 izlenme - 3 yıl önce Partileri kapatma davalarının Meclis'te kurulacak komisyonun izni, Genel Kurul'un onayına bağlanması ve temelli kapatma hükmünün kaldırılmasını öngören teklif, TBMM Anayasa Komisyonu'nda kabul edildi.
'Parti Kapatılmasını İmkansız Hale Getirelim' 04:10
'Parti Kapatılmasını İmkansız Hale Getirelim' 5 izlenme - 3 yıl önce Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye’de Kadının Değişen ve Gelişen Konumu" konulu panelde yaptığı konuşmada, Diyarbakırlı bir annenin yüreğine düşen bir acıyı, Konyalı bir annenin yüreğine düşün acıdan ayırt ederlerse bu hayatın ve ömrün kendilerine haram olacağını söyledi. Kadınlar Günü'nü özellikle Mardin'de irdak etmek ve burada kadınlara seslenmek istediğini belirten Davutoğlu, "Eğer birileri nefret dili kullanırsa, birileri bu toprakların çocuklarını birbirine düşman etmek için harekete geçerse, onların karşısında öncelikle dimdik duracak olan bu toprakların anneleridir, kadınlarıdır, onlara selam olsun" diye konuştu. Oğlu Ramazan'ın dağa çıktığına dair bilgiler alan Güleser Toy'un, Ankara'ya geldiğini hatırlatan Davutoğlu, geçen hafta bir davetiye aldığını, evine dönen Ramazan Toy'un kendisini düğününe çağırdığını, bunun, kardeşlik çabalarının en somut sonuçlarından biri olduğunu söyledi.
'Tabelayı Cezalandırmakla Bir Yere Varılmaz' 06:07
'Tabelayı Cezalandırmakla Bir Yere Varılmaz' 2 izlenme - 3 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan parti kapatma tartışmalarıyla ilgili, "Tüzel kişiye ceza verilir mi? Cezanın kime verilmesi lazım, gerçek kişiye verilmesi lazım. Partiye bu cezayı niye veriyorsun?" dedi.