Hoşgeldiniz!

Paul Mauriat

Paul Mauriat - İsadora 06:03
Paul Mauriat - İsadora 2.117 izlenme - 4 yıl önce Paul Mauriat - İsadora
Yesterday, Enstrümantal 02:28
Yesterday, Enstrümantal 2.492 izlenme - 9 yıl önce yesterday, paul mauriat'ın enstrümantal yorumuyla...
Paul Mauriat - Sympathy (Bir Genç Kızın Romanı Film Müziği) 02:33
Paul Mauriat - Sympathy (Bir Genç Kızın Romanı Film Müziği) 1.028 izlenme - 3 yıl önce Başrollerini Türkan Şoray ile Ediz Hun'un paylaştığı 1970 yapımı Bir Genç Kızın Romanı adlı filmin müziğidir.Yeşilçam'ın birçok film müziğinde olduğu gibi bu müzikte de Paul Mauriat imzası vardır.Eser,Rare Bird adlı gruba aittir. Parçayı Rare Bird'den dinlemek istiyorsanız; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/17202/rare-bird-sympathy
Paul Mauriat - L'avventura 03:19
Paul Mauriat - L'avventura 809 izlenme - 4 yıl önce Paul Mauriat - L'Avventura
Yeşilçam Duygusal Yabancı Film Müzikleri 1 (Klip) 11:31
Yeşilçam Duygusal Yabancı Film Müzikleri 1 (Klip) 957 izlenme - 3 yıl önce Kendimce hazırladığım, öznel bir kolajdır.Müziklerin olduğu filmlerden ya da kesitlerden hazırladım olabildiğince.Bazıları filmle özdeşleşecek kadar akılda kalmıştır.Lafı uzatmadan sizlere sunuyorum, hatam varsa affola.İkinci kolaj da görüşmek üzere.. Yardımları için adilen kullanıcısına teşekkürler.
Paul Mauriat - Taka Takata (Canikom Film Müziği - 1972 ) 02:42
Paul Mauriat - Taka Takata (Canikom Film Müziği - 1972 ) 561 izlenme - 3 yıl önce Gülşen bubikoğlu ve Cüneyt Arkın'ın baş rollerini paylaştıkları 1979 yapımı canikom filminin film müziği.
Paul Mauriat - Toccata (Hancı) 02:55
Paul Mauriat - Toccata (Hancı) 491 izlenme - 3 yıl önce Tanju Okan ve Ajda Pekkan'dan dinlediğimiz "Hancı" şarkısının orijinal müziği (sözleri için bkz. Zeki Müren, Hancı). Büyük olasılıkla, üstadın son konserlerinden birinden (~1999) kayıt.
Paul Mauriat - İsadora 02:59
Paul Mauriat - İsadora 504 izlenme - 3 yıl önce Yönetmenliğini Nejat Saydam'ın yaptığı, başrollerde Türkan Şoray ile Cüneyt Arkın'ın oynadığı (1969) yılı yapımlı Aşk Mabudesi adlı film başta olmak üzere birçok Yeşilçam filminin duygusal sahnelerde fonda çalan Paul Mauriat’nın ‘Isadora’ (1970) uzunçalarından aynı adlı parça..
Paul Mauriat - Le Peintre Des Etoiles / Ayrı Dünyalar 1974 - Jenerik 03:36
Paul Mauriat - Le Peintre Des Etoiles / Ayrı Dünyalar 1974 - Jenerik 596 izlenme - 3 yıl önce Ayrı Dünyalar 1974 filmi duygusal bir aşk filmi olmaktan öte filmde kullanılan melodileriyle hatırımda kalmıştır hep. Bu melodi de bunlardan biri. Üstelik kıymetli bir arkadaşımızın orjinal plaktan kayıt altına aldığı ve alkışlarla yaşatılan hali. Keyifle dinleyiniz efendim.
Paul Mauriat - Love Is Blue - Sound Stereo 02:42
Paul Mauriat - Love Is Blue - Sound Stereo 607 izlenme - 4 yıl önce Paul Mauriat - Love Is Blue - Sound Stereo
Paul Mauriat - Toccata And Fugue (Bach) 04:34
Paul Mauriat - Toccata And Fugue (Bach) 313 izlenme - 3 yıl önce 1991-sezonu-sampiyonu-besiktas bu videoda 40. saniyede başlayan müziği ararken, bu melodiye en yakın olan melodi olarak buldum. Benimle birlikte bu müziği gerçekten arayan çok kişi var ama birebir aynısını maalesef bulamadık. Gerçekten Coca-Cola'nın formülü gibi saklanıyor olabilir. Temel eseri bu olan parçadır fakat kimin cover'ı olduğuna ulaşamadım maalesef. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/80904/bach-toccata-and-fugue-in-d-minor-organ 2. En yakın olan ise budur :http://www.youtube.com/watch?v=M0EtGPt6RvY Neyse arkadaşlar özet geçecek olursak, kısaca sanatçıdan bahsedelim. 25 Mart 1925de Fransa da doğan ve 50 lerde Charles Aznavour ve Maurice Chevalier gibi müzisyenlerle çalışan sanatçı asıl ününü Amerika da 1961 yılında Little Peggy Lee nin seslendirdiği I will follow him şarkısıyla kazandı. (Bu melodiyi 1992 yılında Whoopi Goldberg in başrolünde oynadığı Sister Act (Yırtık Rahibe) filminde onun yorumuyla da hatırlayabiliriz).Paul Mauriat, 1969 Eurovision Şarkı Yarışması nda Luksemburg adına yarışan Catherine şarkısının da bestecisiydi ve 1967 yılında yine Eurovision da yarışmış Vicky Leandros un LeL amour est bleu (Love is blue) adlı şarkısına yaptığı enstrumental versiyonla 5 hafta gibi -sozsuz bir şarkı için- uzun sayılabilecek bir süre Ingiltere listelerinde zirve yapmıştı. Kendi adıyla kurdugu Le grand orchestre de Paul Mauriat orkestrasının eserleri 1965 yılından itibaren yüzlerce karma albume girdi. Mauriat son jubilesini 1992 yılında Osaka da yapmıştır. Umarım yararlı bir paylaşım olmuştur efendim. Saygılar sunarım. Biyografi MsxLabs'dan alıntıdır.
Paul Mauriat - Yo Soy Aquél / Çalınmış Hayat 1970 02:46
Paul Mauriat - Yo Soy Aquél / Çalınmış Hayat 1970 513 izlenme - 3 yıl önce Eser; Yeşilçam'ın bir çok duygusal, drama ve aşk filmlerinde besteleri ile karşılaştığımız ünlü Fransız besteci Paul Mauriat'ın enfes melodilerinden. Çalınmış Hayat 1970 filminin 2.bölümünde 3,41-de Ziya Bey ile Nermin'in arabadaki konuşmaları sırasında duyulur. Not: Yanlış hatırlamıyorsam 1968 yapımı Viva Mauriat plağından. Aynı plaktan Adoro melodisi de filmde duyulabilir. En kısa zamanda onu da ekleyeceğim. Keyifle dinleyiniz efendim.
Paul Mauriat - Adoro / Çalınmış Hayat 1970 03:03
Paul Mauriat - Adoro / Çalınmış Hayat 1970 394 izlenme - 3 yıl önce http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/61918/paul-mauriat-yo-soy-aqul-calinmis-hayat-1970 Daha önce de kendisinden bahsetme imkanı bulduğumuz Çalınmış Hayat 1970 filminde kullanılmış olan enfes bir Paul Mauriat eseri ile karşınızdayım tekrar. Melodi filmin 1.bölümünde 3.09-da duyulabilir. Ayrıca Ayrı Dünyalar 1974 filminde de kullanılmıştı bu melodi. Alkışlarla yaşatılması dileği ile. Keyifle dinleyiniz efendim.
Paul Mauriat - Melancolie Melody Lady (Yeşilçam Fon Müziği) 05:00
Paul Mauriat - Melancolie Melody Lady (Yeşilçam Fon Müziği) 478 izlenme - 3 yıl önce Film müziklerinin vazgeçilmez ismi olan Paul Mauriat'nın, Yeşilçam'da da sıkça duyduğumuz arka fonlardan olan Melancolie Melody Lady adlı eseri. Türk Sineması'nın 100. yılı kutladığımız bu günlerde, benim de siteye bir armağanım olsun.
Ahmad Zahir:Tanha Shodam (El Bimbo-Paul Mauriat) 02:43
Ahmad Zahir:Tanha Shodam (El Bimbo-Paul Mauriat) 386 izlenme - 3 yıl önce Afgan Müziğinin efsane sesi ve bestecisi Ahmad Zahir'in efsane bestesid Tanha Shodam'ı mutlaka bir kaç kere duymuşsunuzdur ancak kendi sesiyle değil. Bu şarkı, dünyanın en fazla aranje edilen bir kaç şarkısından biridir. Türkiye'de Ermeni kökenli Paul Mauriat'ın bestesiyle yetmişler Yeşilçam filmlerinde dinledik. Diğer bir versiyonu polis akademisinde homoseksüel barında çaldı. iz şimdi orjinalini dinleyin.
Paul Mauriat - Colombe Ivre 02:33
Paul Mauriat - Colombe Ivre 342 izlenme - 3 yıl önce Colombe Ivre, orjinal versiyonunu Serge Prisset'in besteleyip, Jean Michel Rivat ve Frank Thomas sözlerini yazdığı bir parça aslında. Prisset'in 1970 yılında albümünde yer verdiği bu parça, bir yıl sonra duayen abimiz Paul Mauriat ve orkestrası tarafından derlenmiş. 1971 yılında da "Comme J'ai Toujours Envie D'Aimer" albümünün ilk parçası olarak yerini almış. Yeşilçam'ın zıpır çocuk melodileri arasında yer alıp, Gelinlik Kızlar, Ayşecik filmlerinde karşılaşmamak elde değildir.
Paul Mauriat - Polyuşko Pole 02:47
Paul Mauriat - Polyuşko Pole 378 izlenme - 3 yıl önce Salam gtirmişm site xalqına! Evet sevgili site ahalisi karşınızda çoğunuzun dinlediği,dinleyip aşık olduğu parça polyuşko pole...çoğunuz sovyet kızıl ordu seslendirdiği gaza getiren ve coşturan versiyonunu dinlemişinizdir.şimdi ise paul mauriat(25-06) zamanında icra etmiş olduğu daha bir insanları düşünceye sevkenden değişik duygular uyandıran versiyonunu dinlicez.kendisi polis akademisinde bir barda çalan "el bimbo" parçasınında sahibidir...alkış olsun bu hünere! diyor ve sizi parçayla başbaşa bırakıyoruz,saygılar... not: Bazı yerlerde "pole" değil "polye" olarak geçer fakat doğru olanı "pole"dir zira kiril abecesi'ndeki "" harfi latincedeki "el" sesine denk gelir.
Paul Mauriat - La Reine De Saba (Erkekler Ağlamaz - 1974) 03:06
Paul Mauriat - La Reine De Saba (Erkekler Ağlamaz - 1974) 368 izlenme - 3 yıl önce Yönetmenliğini Osman Seden'in yaptığı, başrollerini Kartal Tibet ve Sevda Karaca'nın paylaştıkları erkekler ağlamaz filminde duygusal sahnelerde çalar bu melodi. Asansör müzikleri kıvamında adeta. Antidepresan olarak da kullanılabilir. Mest olunuz efendim.
Paul Mauriat - Alla Figaro (Yeşilçamda Her Şey Yolunda Müziği) 03:23
Paul Mauriat - Alla Figaro (Yeşilçamda Her Şey Yolunda Müziği) 279 izlenme - 3 yıl önce Türk sinemasının müziklerine her daim başvurduğu Fransız sanatçının güzel eserlerinden biridir Alla Figaro. başrol oyuncularının hayatının bir düzene girdiği, ailesiyle hoş vakit geçirdiği, anlaşmadan anlaşmaya koştuğu ya da çoluğu çocuğuyla piknik neyim yaparken bu müziğe rastlayabilirükk.
Paul Mauriat-El Bimbo 02:34
Paul Mauriat-El Bimbo 349 izlenme - 6 yıl önce
Paul Mauriat - Pardonne Moi ce Caprice d'enfant 02:49
Paul Mauriat - Pardonne Moi ce Caprice d'enfant 234 izlenme - 3 yıl önce Yeşilçam filmlerimizde kullanılan güzide eserlerinden biridir. Paul Mauirat üstadın yine yüremizi burkan; Yeşilçam filmlerimizde sevgililerin yıllar sonra birbirlerini ilk defa görmeleri sahnesinin fon müziği için adeta biçilmiş kaftandır. Aşkların En Güzeli adlı filminin de ana müziği olarak kullanılmıştır.
cengiz haydın-paul mauriat black is black 02:45
cengiz haydın-paul mauriat black is black 218 izlenme - 7 yıl önce resim albümü için sn.gülcan akartuna'ya teşekkürler...
Love is Blue (L'amour est bleu) 02:35
Love is Blue (L'amour est bleu) 107 izlenme - 3 yıl önce 1967 yılında Eurovizyon yarışmasında 4. olmuş fakat o zamandan bu zamana eurovizyonda ilk üçe giremediği halde en fazla cover'ı yapılmış parçalar arasında gösterilen ve aşkı renklerle anlatan bu şarkının Paul Mauriat tarafından icra edilmiş enstrümantal coverını alkışlarınıza sunarım..O kadar çok coverı yapılmış ki hemen tanıdık geliyor..
Paul Mauriat - Feel Like Making Love (1974) | Yeşilçam Film Müzikleri 03:05
Paul Mauriat - Feel Like Making Love (1974) | Yeşilçam Film Müzikleri 37 izlenme - 1 yıl önce "Evcilik Oyunu" Film Müzikleri Facebook sayfamız; http://www.facebook.com/geridonzaman/
Paul Mauriat - L'avventura (1972) | Yeşilçam Film Müzikleri 02:48
Paul Mauriat - L'avventura (1972) | Yeşilçam Film Müzikleri 28 izlenme - 1 yıl önce
Paul Mauriat - Vivre Pour Vivre (1967) | Yeşilçam Film Müzikleri 03:00
Paul Mauriat - Vivre Pour Vivre (1967) | Yeşilçam Film Müzikleri 29 izlenme - 1 yıl önce