Hoşgeldiniz!

Pensilvanya

Abd'de Kasabayı Cehenneme Çeviren Tren Kazası 00:48
Abd'de Kasabayı Cehenneme Çeviren Tren Kazası 3.967 izlenme - 6 ay önce ABD'nin Pensilvanya eyaletinde Hyndman bölgesinde raydan çıkan Nakliye trenine ait 32 vagon kasabayı birbirine katmış. Yangına sebep olan vagonlar güçlükle söndürülebilmiş. Bazı vagonlarda tehlikeli maddeler olduğu için yangın çıkarken bazı vagonlar kasabadaki evlere çarpmış.
Bir Erdoğan Belgeseli 01:06
Bir Erdoğan Belgeseli 7.769 izlenme - 2 yıl önce 2 yılda neler değişti izleyelim ve öğrenelim.
Fethullah Gülen: 100 Dolar Alıyorlar 02:05
Fethullah Gülen: 100 Dolar Alıyorlar 7.006 izlenme - 1 yıl önce FETÖ soruşturmasının 1 numarası Fethullah Gülen demokrasi nöbeti tutanların 100 dolar alarak sokakta beklediğini iddia ediyor.
Selim Atalay'dan Pensilvanya'nın Kodları 2 03:58
Selim Atalay'dan Pensilvanya'nın Kodları 2 2.011 izlenme - 1 yıl önce Selim Atalay son programında "Fethullah Gülen" dosyasını açmış ve harita üzerinde Pensilvanya'nın stratejik önemine vurgu yapan bir yayın gerçekleştirmişti. Programının 2 videosu da NTV'nin arşivinden kaldırıldı.
Erdoğan: Kara Paranın Babaları Pensilvanya'da Duruyor 02:47
Erdoğan: Kara Paranın Babaları Pensilvanya'da Duruyor 2.197 izlenme - 2 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kara paranın babaları Pensilvanya'da duruyor. Burada duranlara, acaba oradaki yetkili merciler herhangi bir uygulama yaptılar mı?" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Gülen'e Seviyesiz Dedi 01:11
Cumhurbaşkanı Erdoğan Gülen'e Seviyesiz Dedi 2.207 izlenme - 2 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı çıkışında halka hakaret eden FETÖ'nün ele başına 'utanmazi saygısız, seviyesiz' dedi. İşte o konuşmadan satır başları Askeri elbiselerini giymek suretiyle terörist eylemin olduğu geceydi. Bir hafta geçti. Sizler millet olarak bir duruş sergilediniz. Sizlere bir çağrı yaptım, meydana yürüyelim dedim. Meydana yürüdünüz. Size karşı uçakları havalandırdılar, tankları yürüttüler fakat sizler halkın gücü olarak bütün bu teknolojik imkanları durdurunuz. Onlar paslı yüreklerle yürüdüler, sizler imanlı yüreklerinizle onları durdurdunuz ve geri püskürttünüz. Bu yürüyüşünüz, sizlere son duyuruyu yapana kadar devam edeceksiniz. BU UTANMAZ, SAYGISIZ, SEVİYESİZ... Kula kulluk edenler Pensilvanya'da. Hala utanmadan sıkılmadan bu millete oradan hakaret edecek kadar seviyesizler. Benim vatandaşıma Bu saygısız, utanmaz, seviyesiz insanlara benim milletim dik duruşu ile gereken cevabı verdi. Bu duruşumuz devam edecek. Safları sıkı tutun. Milletimi hiçbir şekilde parçalayamayacaklar. Zafer inananlarındır.
Fethullah Gülen’in Pensilvanya'daki Evi 03:09
Fethullah Gülen’in Pensilvanya'daki Evi 1.079 izlenme - 2 yıl önce Fethullah Gülen, Pensilvanya'da bulunan evinin kapılarını aralarında Amerika’nın Sesi’nden Mehmet Toroğlu’nun da olduğu bir grup basın mensubuna açtı.
The Gulen Belgeseli - Fragman 02:48
The Gulen Belgeseli - Fragman 1.801 izlenme - 3 yıl önce • Henüz 16 yaşında… • Erzurum’da bir terzi dükkânı… İki Gladyo görevlisiyle tanıştı… Sonrası çorap söküğü gibi geldi. • Cemaat mensuplarına yaptığı gizli konuşmalarda “Zayiata meydan vermeyin. Esnek olun, sivrilmeden can damarları içinde dolanın. Kuvvet dengesi yoksa kuvvete başvurmayın. Fuzuli kahramanlık yerine ele geçirmeyi tercih edin” dedi. • Türkiye’deki görevi tamamlanınca Pensilvanya’ya götürüldü. • Yapımı üç yıl süren bu çalışma için Rusya, İran, Almanya, Kazakistan ve Pensilvanya’ya kadar gidildi. • Fethullah Gülen hareketini mercek altına alan onlarca kişiyle görüşüldü. Fethullah Gülen’in hiç yayımlanmamış görüntüleri, onu yakından izleyen ABD görevlilerinin anlatımları, okullarında görev yapan kişiler ve eski yol arkadaşlarıyla ropörtajlar…
Fethullah Gülen - 16 yıl Aradan Sonra BBC'ye Konuşması 28:50
Fethullah Gülen - 16 yıl Aradan Sonra BBC'ye Konuşması 808 izlenme - 2 yıl önce Fethullah Gülen, 16 yıl aradan sonra ilk televizyon mülakatını BBC'ye verdi. Gülen Pensilvanya'daki inziva merkezinde, yolsuzluk operasyonu, Hizmet hareketi, Kürt meselesi, Alevilerle ilişkiler, Mavi Marmara ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e gönderdiği mektup konularında sorularımızı yanıtladı. Fethullah Gülen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için, "Bir mabeyni hümayun var herhalde zannediyorum çevresinde. Mabeyn, padişahların etrafındaki insanlara deniyordu. Çevresinde zannediyorum meseleleri farklı intikal ettiriyorlar... Bir yönüyle, böyle rahatsız edici şeylere sevk ediyorlar sanıyorum arkadaşı" dedi. Ancak Gülen "İcabında sükût dururuz." diyerek uzlaşmaya açık olduğu mesajını da verdi. Gülen, Kürt sorununun çözümü için Abdullah Öcalan'la ya da "dağdakilerle" müzakereye karşı olmadığını belirtti. Cami-Cemevi projesi konusunda "Bunun Türkiye'deki Alevi kardeşlerimizle esasen birlik ve beraberlik adına önemli bir şey olduğuna inandık. Yanılmış olabiliriz burada, insan her şeyinde yanılabilir." diye konuşan Gülen, Alevilere Diyanet'e tanınan imkânların tanınması gerektiğini vurguladı. 28 Şubat döneminde Genelkurmay İkinci Başkanı Çevik Bir'e Hizmet okullarının gerekirse devredilebileceğini söylediğini belirten Gülen, aynı teklifi Erdoğan hükümetine de yaptığı söyledi ve "Askerler, Çevik Bir, buna cevabı sevap vermediği gibi. 16-17 sene evvel. Bunlar da cevabı sevap vermediler." dedi. Gülen, röportajda, 2014 seçimlerindeki olası tutumlarıyla ilgili olarak ise, "Kim hak hukuk karsısında dik duruyorsa, sağlam duruyor ise, kim demokrasiye saygılı ise, çevresi ile iyi geçiniyor ise"- eğer bir şey diyeceksem böyle derim. Onu da diyeyim mi, demeyeyim mi düşüneceğim. Ona oyunuzu verin diyebilirim yani." şeklinde konuştu.
Babasının Kalbi Nikahına Geldi 01:53
Babasının Kalbi Nikahına Geldi 480 izlenme - 1 yıl önce Pensilvanya eyaletinde ilkokul öğretmeni olan gelin Jeni Stepien, babasının kalbinin nakledildiği adamla düğünde misafirlerin karşısına çıktı. Jeni Stepien’ın babası Michael Stepien, 2006 yılında işten evine giderken yolda 16 yaşındaki bir hırsız tarafından yakın mesafeden başına ateş edilerek öldürülmüştü. 53 yaşında yaşamını yitiren baba Michael Stepien’in kalbi, ölüm döşeğindeki dört çocuk babası Tom Thomas’a nakledilmişti. Thomas, ailenin özel günlerini çiçek, kart yollayarak kutlasa da aileyle hiç bir araya gelmemişti. Ta ki Jeni Stepien’ın düğününe kadar. 72 yaşındaki Tom Thomas, kendisini mektup yazarak düğüne davet eden Jeni Stepien’in isteğini reddetmeyerek New Jersey’dan Pensilvanya’ya gitti. Geçen cuma günü gerçekleşen kilisedeki düğünde babası yerine kendisi gelinin koluna girdi ve onunla mihraba kadar yürüdü, düğününde dans etti. Tom Thomas o anlarla ilgili “Ona bu özel gününde babasını hissettirmenin en iyi yolunun bu olduğunu düşünüyorum. Babasının kalbi bende atıyordu” dedi. Stepien ise çok duygulandığını söyleyerek “O an babamın bizimle olduğunu düşündüm” dedi.
Fethullah Gülen ve Beddua Çelişkisi 01:59
Fethullah Gülen ve Beddua Çelişkisi 1.037 izlenme - 4 yıl önce 6 Ayda Ne Değişti? Ranttan Önce Ranttan Sonra..
Marslı Çocuğun Fethullah Gülen'i Ziyaret Etmesi 00:19
Marslı Çocuğun Fethullah Gülen'i Ziyaret Etmesi 693 izlenme - 3 yıl önce Son zamanlarda adını ve hareketini sıkça duyduğumuz Fethullah Gülen'in bir sohbetinde söylediği sözlerdir. Bu kadar içerikten anladığımız kadarıyla marslı bir çocuk kendisini ziyaret ediyor. Tabi sohbetin gerisini ilerisini bilemediğimden tam olarak ne ifade etmek istediğini çıkaramadım?
Recep Tayyip Erdoğan'ın Üst Üste Gaf Yapması - Hatay Mitingi 02:04
Recep Tayyip Erdoğan'ın Üst Üste Gaf Yapması - Hatay Mitingi 911 izlenme - 3 yıl önce Eski SSK genel müdürü Bahçeli'ye sert bir dille yüklenen Başbakan Erdoğan, hastane önlerinde çektiği çilelere değindi. Eskiden Cehape genel başkanı Bahçeli yüzünden ilaç alamadıklarını belirten Erdoğan, bu sebeple Reyhanlı'nın unutulmaması gerektiğini, sandıkta Pensilvanya'dan yönetilen paralel yapıya gerekli dersin verilmesi gerektiğini vurguladı.
Fethullah Gülen'i Ziyaret Eden Trabzonlu Gençler - Parodi 07:29
Fethullah Gülen'i Ziyaret Eden Trabzonlu Gençler - Parodi 387 izlenme - 2 yıl önce Trabzonlu iki arkadaşın çektiği ve Fethullah gülen'in bamteli konuşmalarına parodi niteliğinde hazırladıkları video sizlerle... Videoyu youtube'a yükleyen Muratti X'e teşekkürler.
''Pensilvanya'daki Gelsin CHP'nin Başına Geçsin'' 01:45
''Pensilvanya'daki Gelsin CHP'nin Başına Geçsin'' 619 izlenme - 4 yıl önce "Sizin başınızdaki zatın vatanı burası değil mi? Amerika mı? Niye oradan Türkiye'yi karıştırıyor? Eğer dürüstse, doğruysa bu vatanı karıştırmasın, vatanına gelsin. Niye gelemiyor? Yoksa onunla ilgili de yasaklar mı var, kumpaslar mı var? 'Niçin gelemiyor' diye bir sorun." "Kurdukları tuzak artık bozuldu. CHP'nin, MHP'nin, Pensilvanya'nın, onlarla birlikte medyanın, iş çevrelerinin kurdukları tuzak alt üst oldu. Ellerine yüzlerine bulaştırdılar. 'Darbe yapalım, sandıksız hükümeti devirelim' dediler, ayakları dolaştı, tökezlediler. Şimdi bunun hesabını verecekler, millet sandıkta bunun hesabını soracak. Hukuk yoluyla da biz hesabını soracağız."
Neden Türkiye'ye Gelmiyorsun? - Recep Tayyip Erdoğan 09:19
Neden Türkiye'ye Gelmiyorsun? - Recep Tayyip Erdoğan 437 izlenme - 2 yıl önce Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşmasında konuşan Başbakan Erdoğan, paralel yapı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
30 Mart 2014 Seçim Sonuçları Pensilvanya'da Okununca.. 00:06
30 Mart 2014 Seçim Sonuçları Pensilvanya'da Okununca.. 290 izlenme - 4 yıl önce 30 Mart Seçim Sonuçları Pensilvanya'da Okununca..
FETÖ'ye Komşu Amerikalılar 03:30
FETÖ'ye Komşu Amerikalılar 138 izlenme - 1 yıl önce Pensilvanya'nın Saylorsburg kasabasında yaşayan Gülen'in malikanesi, gözlerden uzak bir çiftliğin içinde bulunuyor. Binanın ve müştemilatının bulunduğu bölgeyi dışarıdan görmek mümkün değil. Kompleksin girişinde ise Amerikalı silahlı özel güvenlik görevlileri bulunuyor.
Geliyorum Diyen Kaza 01:54
Geliyorum Diyen Kaza 338 izlenme - 3 yıl önce Pensilvanyada yaşanan olayda Kevin Denney ve Kaecieo Bass isimli iki arkadaş kamyonlarıyla otoyolda ilerlerken önlerindeki aracın pekte tekin olmadığını farketmeleri üzerine Bass çıkarmış telefonunu aracı kaydetmeye başlamış. 3 dakika boyunca izledikleri araç yolda zikzaklar çizerken sonunda ikilinin korktukları başlarına gelmiş.Öndeki aracı kullanan sürücünün bayan olduğu ve aşırı uykulu olduğu daha sonra tespit edilmiştir. Şu iki cümle de olayın trajikomikliğini gözler önüne seriyor. Kaza Öncesi; "slow down, I don't wanna be involved in an accident !" "yavaş git, bugün bi kazaya bulaşmak istemem." Kaza Sonrası; "son of a b*tch, I knew it was coming ..." "or*spunun eniği, biliyordum bunun başıma geleceğini"
Paralel: The Beginning - Her Şey Bir Şömine'nin Yanında Başladı 01:03
Paralel: The Beginning - Her Şey Bir Şömine'nin Yanında Başladı 424 izlenme - 3 yıl önce Her şey bir şömine'nin yanında başladı. Seçimler yaklaşmaktaydı ve son oranlara göre partinin oyları giderek düşmekteydi. Acilen yeni bir seçim stratejisi belirlenmeliydi. Hedefe giden yolda her şeyi mübah gören recepiko son kozunu oynamalıydı ve olaylar gelişmeliydi. (Gelişti de!) Starring: Recepiko Erdoganni, Fethulio Gulenio Written and directed by: Dış mihrak
Atarlı Sürücü vs. Motosiklet Çetesi - Amerika 03:21
Atarlı Sürücü vs. Motosiklet Çetesi - Amerika 212 izlenme - 2 yıl önce Amerika'nın mişigın eyaletinde otoyolda seyreden motorcuya artistlik yaptıktan sonra motorcuların aniden çoğalmasıyla topuktan gaz verip kaçan sürücü, kaçarken de arada sortiler yaparak kendini kovalayan motorcuları düşürmeye çalışmaktadır. Fakat sanıyorum benzini bitince mecburen durmak zorunda kalmış. Genelde bu tür videolarda bu motosiklet çeteleri haksız görülür ama bence bu sefer otomobil sürücüsü bunu haketmiş gibime geldi. Bi anda nası çoğalıyo lan bunlar böyle dedirttiren bir video. Bu videoyu sizler için derlerim. Keyifle izleyiniz sayın üyeler.
FETÖ Ele Başı Fethullah Gülen Evi Önündeki Kalabalık Artıyor 00:15
FETÖ Ele Başı Fethullah Gülen Evi Önündeki Kalabalık Artıyor 49 izlenme - 2 yıl önce Fethullah Gülen'in Pensilvanya'daki evinin önünde darbe girişimi protestosu Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Başbakan Erdoğan'ın Dili Sürçtü: Pensilvanya'da Yatışımın Nedeni 01:41
Başbakan Erdoğan'ın Dili Sürçtü: Pensilvanya'da Yatışımın Nedeni 140 izlenme - 4 yıl önce Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan Pensilvanya'dan o kadar çok bahsetti ki, "Pınarhisar'da yaptı. Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Başbakan Erdoğan her zaman olduğu gibi konuşmasının büyük bölümünde Pensilvanya'dan bahsettti. Devlet Bahçeli'nin kendisinden önce yaptığı konuşmaya, "Ağzından salya akıyor" sözleriyle sert bir tepki gösteren Erdoğan o kadar çok Pensilvanya dedi ki konuşmasının bir bölümünden Pınarhisar cezaevinden kasıtla Pınarhisar diyeceği yerde, "Bahçeli Pınarhisar günlerini arayacaksın diyor. Ey Bahçeli, o Pensilvanya'daki yatışımın nedeni benim asilliğimin ifadesidir." sözleriyle gaf yaptı. Erdoğan ayrıca konuşmasında cumhurbaşkanı adaylarını 1 Temmuz Salı günü ATO toplantı salonunda büyük bir törenle açıklayacaklarını da ifade etti.
Denizaltıların Gelişim Tarihi 46:59
Denizaltıların Gelişim Tarihi 58 izlenme - 11 ay önce İlk askeri denizaltı Turtle'dan, en büyük denizaltısı Pensilvanya'ya değin, 6 denizaltı ile bu askerleri silahların tarihsel gelişimini inceliyoruz.
Elini Kolunu Bağlayan Yok Ki Gel 00:48
Elini Kolunu Bağlayan Yok Ki Gel 176 izlenme - 3 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Pensilvanya açıklama yapıyor. Onların yerinde olmak isterdim diyor. Senin elini, kolunu bağlayan yok ki gel onların yanına, gel onların yerine" dedi.
İlber Ortaylı'ya Kendisinin Pensilvanya'ya Gidip Gitmediğinin Sorulması Ortamı Gerdi 00:39
İlber Ortaylı'ya Kendisinin Pensilvanya'ya Gidip Gitmediğinin Sorulması Ortamı Gerdi 43 izlenme - 1 yıl önce Prof. Dr. İlber Ortaylı, CNN Türk'te Didem Arslan Yılmaz'ın konuşmalarını kesmesi ve araya giren soruları üzerine sert çıktı. Prof. Ortaylı, Fethullah Gülen'le ilgili geçmişten bilgi ve örnekler verirken Yılmaz'ın Ortaylı'ya "siz hiç Pensilvanya'ya gittiniz mi? Fethullah Gülen'le görüştünüz mü?" diye sorması üzerine ortam gerildi. İlber Ortaylı, "Sana ne, ne yapacaksın gidip gitmediği mi? Bak böyle sorularla bir yere varamayız" diye cevap verdi. Ortaylı'nın sert çıkışları, bu konudan sonra da devam etti.
Amatür Balıkçının Ağına Ördek Takıldı 01:53
Amatür Balıkçının Ağına Ördek Takıldı 117 izlenme - 3 yıl önce ABD'de buzlu gölde balık avına çıkan genç, hayatı boyunca unutamayacağı bir olay yaşadı.
Motosiklet Yarışında Akıl Almaz Kaza Kamerada 00:47
Motosiklet Yarışında Akıl Almaz Kaza Kamerada 103 izlenme - 4 yıl önce Geçtiğimiz Cumartesi günü motosiklet yarışında akıl almaz kaz ayaşandı.
Recep Tayyip Erdoğan - Kobani Olaylarının Arkasında Pensilvanya da Var 04:27
Recep Tayyip Erdoğan - Kobani Olaylarının Arkasında Pensilvanya da Var 127 izlenme - 3 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kobani olaylarının arkasında sadece PKK olmadığını, Pensilvanya da olduğunu söyledi.
Üzerine Sopayla Geliyordu Ama 02:49
Üzerine Sopayla Geliyordu Ama 64 izlenme - 4 yıl önce Amerika'nın Pensilvanya eyaletinde güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler izleyenleri şok etti. Tartışan iki kişiden bir oradan hızla uzaklaşıp sonrasında beyzbol sopası ile saldırmaya çalışınca ortaya bu görüntüler çıktı.