Hoşgeldiniz!

Pepe Çizgi Film Videoları İzle

Pepee Bebe'yle Çıkarma Öğreniyor 02:54
Pepee Bebe'yle Çıkarma Öğreniyor 74.251 izlenme - 7 ay önce Pepee arkadaşlarıyla misket oynamaya gitmektedir, istemesine rağmen Bebee'yi götürmez. Bebee çok üzülür. Olanları nenesine anlatır. Nenesi üzülmemesini, ikisinin misket oynayacağını söyler. Köpüş az da olsa onara tahta misket getirir. Önce misketleri boyamaya karar verirler. Bu arada Pepee Maymuş'a gider evde bulamaz, Zulu'da yoktur. Şila'yıda evde bulamayan Pepee oynayacak kimseyi bulamaz ve eve geri döner. Nene ve Bebee misketleri boyamış, oynamak üzeredirler. Pepee onları görür ve üzülür. Şuşu'ya oynayacak kimseyi bulamadığını, Bebee'ninde onu evde bıraktığı için kendisiyle oynamak istemeyeceğini söyler. Nene ve Bebee önce misket saklamacalık oynarlar. Dede ve nene bir köşede tek başına oturan Pepee'yi görürler ve Bebee yaptığı yanlışı anlayıp, kendisinden özür dileyen abisiyle misket oynamayı kabul eder. Nene eve gider, çocuklarda Şuşu'nun yardımıyla çıkarmacılık oynamaya başlarlar. Ortadaki altı misketten birini çıkarınca kaç misket kaldığını sayarlar. Bu oyunla birlikte çıkarma işlemini öğrenirler. Çocuklar çıkarmacılık oyununu çok severler.
Pepee - Kara Möcük Kayboldu 02:53
Pepee - Kara Möcük Kayboldu 38.738 izlenme - 7 ay önce Kara Möcük Pepee'ye gitmeye çalışırken kaybolur. Şuşu olduğu yerde beklemesini, böylece onu daha kolay bulacaklarını söyler ama Kara Möcük dinlemez. Şuşu Maymuş'a olanları anlatır. Maymuş, Zulu'ya haber verir. Dağılıp aramaya başlarlar. Maymuş Pepe'ye gidip olanları anlatmaya çalışır ama bu pek kolay olmaz. Sonunda Pepee Kara Möcük'ün kaybolduğnu anlar. Aramaya çıkar ve dedeyle karşılaşır. Zulu'da gelir. Birlikte aramaya başlarlar. Hepsi dikkatlice aramaya başlarlar. Gözlerini dört açmak deyimi anlatılır, beş duyu organının tekrar altı çizilir. Pepee Kara Möcük'ü görür ve dedesiyle ona doğru koşmaya başlar. Sonunda Kara Möcük'ü bulurlar. Pepee Şuşu'nun dediği gibi.bir daha kaybolursa,kaybolduğu yerden ayrılmadan beklemesini söyler.Maymuş ve Zulu'da gelir,herkes Kara Möcük bulunduğu için çok mutludur.
Pepee ve damperli kamyon balık besliyor 02:46
Pepee ve damperli kamyon balık besliyor 101.813 izlenme - 1 yıl önce pepee ile arseny balıklara ekmek atıyor. onları besliyor.balıkları beslemek çok eğlenceli siz de bize katılıp eğlenmek istermisiniz. hem de kanakımıza abone olup yeni videolarımızı ilk izleyen siz olabilirsiniz. www.izlesene.com/bebeturk
Pepe 242.  Bölüm Full İzle 41:41
Pepe 242. Bölüm Full İzle 135.674 izlenme - 3 yıl önce Pepe 242. Bölüm Full İzle Pepee okul öncesi yaş grubu için, özel olarak tasarlanmış, Türkiye' nin ilk çizgi film projesidir. 2008 yılında ilk yapımına başlanan senedir Türkiye'nin en çok izlenen çocuk kanalı TRT Çocuk'ta yayınlanmakta ve tüm yeni bölüm yayınları reyting rekorları kırmakta[kaynak belirtilmeli], Pepee, Eskişehir’de Düşyeri Çizgi Film Stüdyosu tarafından hazırlanmakta ve 3-6 yaş grubunu hedefleyen bir yapım. TRT Çocuk kanalında yayınlanmaktadır. Senaryosu; oyuncu Ayşe Şule Bilgiç’e, müzikleri anadolu rock şarkıcısı Kıraç’a aittir. Çizgi dizinin özel danışman ekibin, pedagog ve eğitim uzmanlarının denetiminde hazırlanan yapımın senaryosu, aynı zamanda çizgi dizinin yaratıcısı olan Ayşe Şule Bilgiç tarafından yazılıyor. Yönetmenliğini Özhan Oda üstleniyor.
Pepee'nin Yükseklik Korkusu 11:11
Pepee'nin Yükseklik Korkusu 23.204 izlenme - 7 ay önce Çok güzel bir kahvaltı yaptıkları için anne ve babası Pepee ve Bebe'yi oyun parkına götürmek için yola çıkarlar. Pepee babasıyla parka kadar yarışır ve babasını geçer. Parka gelince Bebe salıncağa, Pepee ve babası tahterevalliye biner. Pepee yukardayken yüksekte olmaktan korkar. Bebe'de binmek ister ve hiç korkmaz. Bu esnada yüksek ve alçak kavramlarının altı çizilir. Pepee annesiyle kaydırağa gier ama oradada korkar. Küçük kaydıraktan kaymak ister. Bebe ise büyük kaydıraktan kayar ve hiç korkmaz. Pepee bu duruma oldukça bozulur. Durumu fark eden annesi Pepee'ye büyük kaydıraktan kayması için kendisine yardım etmesini ister. Kaydıraktan birlikte kayan Pepee ve annesi çok eğlenirler. Pepee sonrasında tahterevalliye de biner. Yüksek, alçak, aşağı, yukarı oyunu oynarlar ve çok eğlenirler.
Pepee ‘’Çütte’’Yoğuruyor. 11:39
Pepee ‘’Çütte’’Yoğuruyor. 51.777 izlenme - 1 yıl önce Pepee salıncakta sallanmakta, canı sıkılmaktadır. Şuşu bir oyun bulmasına yardımcı olur. Bu sırada Pepee’nin karnı zil çalar, öğle yemeği yememiştir. Canı değişik bir şey yemek ister. Şuşu çok sağlıklı bir yemek olan Çütte yemesini önerir. Pepee nenesine Çütte yemek istediğini söyler, neneside yapmaya başlar. Pepee’de ona yardım edecektir. Önce çütteyi yoğurmak için bir leğen bulmaya çalışırlar. Bu arayışta, büyük, küçük kavramları yeniden vurgulanır. Nene tarif etmeye başlar. Pepee bulguru döker, nenesi domates, biber ve soğan getirir. Pepee bunları çok sevdiğini söyler. Nene reyhanda koymak ister ama kalmamıştır. Pepee hemen Şila’lara gider. Şila reyhan alır ve gelir. Birlikte Pepee’lere giderler. Çocuklar salatalıkları ve reyhanları yıkarlar. Çocuklar sırayla malzemeleri bulgurun üstene koyarlar. Nene yoğurmaya başlar. Yoğurmanın ne demek olduğunun altı çizilir. Nene yorulunca birazda Pepee’nin yoğurmasını ister. Nasıl yapacağını gösterir. Pepee’de yorulur. Şila tadar ve çok beğenir. Pepee’de tadar ve bayılır! Afiyetle yerler.
Peppe Atma Kullan Oynuyor 02:09
Peppe Atma Kullan Oynuyor 13.756 izlenme - 7 ay önce Pepee güneşli bir günde yalnız kalmıştır ve canı sıkılmaktadır. Şuşu'ya yeni bir oyun bulmak istediğini söyler ve düşünmeye başlarlar. Şuşu işe yaramadığını düşünüp atılan bazı şeylerden oyuncaklar yapabileceklerini söyler. O sırada Kaliş gelir.bir tuvalet kağıdı kartonu çizer.Pepee kartonu alıp önce gözetleme dürbünü,sonra mikrofon olarak kullanır.Bu sırada düşlemenin ne demek olduğunun altı çizilir.Şuşu Pepee'ye elindeki kartondan bir el kuklası yapabileceğini söyler.Pepee kartonu boyayak Memo adında bir kukla yapmaya karar verir.Şuşu bununla ilgili olarak,her şeyi atma kullan şarkısını söyler.Şarkıdan sonra Şuşu kukla yapmak için gerekli malzemeleri sayar ve kuklanın nasıl yapılacağını tarif eder.Pepee'nin harika bir kuklası olmuştur.Kuklayı eline geçirerek konuşturur ve çok eğlenir.Her şeyi atma kullan şarkısını bir kez daha söylerler.
Pepee'nin İnatçı Keçileri 11:31
Pepee'nin İnatçı Keçileri 13.009 izlenme - 7 ay önce Pepee çiftlikte uçakçılık oynarken kardeşi de ona katılır. Konuyla ilgili bir şarkı girer. Şarkıdan sonra kahramanlarımız köprüde iki keçi görürler ve ne olduklarını anlamaya çalışırlar. Keçiler birbirini itmektedirler. O sırada dedeleri gelir ve Kekiç ve Kekeç diye seslendiği hayvanların bir konuda anlaşamadıkları için itiştiklerini anlatır. Bu esnada inat etmek deyiminin altı çizilir. Dede köprüden ilk kim geçecek diye inatlaştıklarını ve onların birer keçi olduklarını söyler. Ne yaptılarsa inatçı keçileri ayıramazlar. Konuyla ilgili bir şarkı girer. Bebee keçinin kafasındakilerin ne olduğunu sorar. Dede boynuzlar konusunda bilgi verir ayrıca onlarında süt verdiklerini söylerler. Keçiler inatlarından vazgeçip, yol vermedikleri için kahramanlarımız dereyi balonla geçerler. Eve gelince nenelerine olanları anlatırlar. Yemekten sonra keçilerin hala gelmediğini görünce Pepee’nin aklına bir fikir gelir. Pepee sofrada kalan salatayı keçilere götürür. Keçiler salatayı görünce inatlarından vazgeçip, ayrılıp, salatayı afiyetle yemeye başlarlar.
Pepee’nin Kaşık Oyunu 11:47
Pepee’nin Kaşık Oyunu 8.557 izlenme - 7 ay önce Pepee çiftliktedir. Nefis bir kahvaltının ardından dedesiyle sebze toplamaya gider. Domates, salatalık ve biber toplayacaklardır ama bir sepet daha gereklidir. Pepee sepet almaya gittiğinde nenesinin Şila ve Bebee’ye kaşıklarla bir oyun oynattığını görür. Aklı oyunda kalmıştır. Dedesi durumu fark eder. Gidip gizlice onları izleyip ne yaptıklarını öğrenmeye çalışırlar. Dedesi kaşık oyunu öğrendiklerini söyler. Şila’lar Pepee’ye şaşırtı hazırlamaktadırlar. Dede’de Pepee’yle onlara bir şaşırtı yapmayı önerir. Pepee’de kaşık oyununu öğrenirse onları şaşırtacağını düşünür. Dedesi bu oyunu bilmediği için traktörle Zulu’ya giderler. Dede traktörü tanıtır. Zulu Silifke’nin kaşık oyununu Pepee ve dedesine öğretir. Türkü başlar, kahramanlarımız kaşık oyununu oynarlar. Artık hazırlardır. Nene, Şila ve Bebee akşam olunca bahçeyi süslerler ve Pepee’yi beklemektedirler. Pepee ve dedesi gizlenerek onları izlerler. Pepee’nin annesi, Nene ve çocukları oyuna başlatır. Tam o sırada Dede, Pepee ve Zulu’da onlara katılır, birlikte oynarlar.
Pepee ‘’Çütte’’Yoğuruyor. 11:39
Pepee ‘’Çütte’’Yoğuruyor. 7.916 izlenme - 7 ay önce Pepee salıncakta sallanmakta, canı sıkılmaktadır. Şuşu bir oyun bulmasına yardımcı olur. Bu sırada Pepee’nin karnı zil çalar, öğle yemeği yememiştir. Canı değişik bir şey yemek ister. Şuşu çok sağlıklı bir yemek olan Çütte yemesini önerir. Pepee nenesine Çütte yemek istediğini söyler, neneside yapmaya başlar. Pepee’de ona yardım edecektir. Önce çütteyi yoğurmak için bir leğen bulmaya çalışırlar. Bu arayışta, büyük, küçük kavramları yeniden vurgulanır. Nene tarif etmeye başlar. Pepee bulguru döker, nenesi domates, biber ve soğan getirir. Pepee bunları çok sevdiğini söyler. Nene reyhanda koymak ister ama kalmamıştır. Pepee hemen Şila’lara gider. Şila reyhan alır ve gelir. Birlikte Pepee’lere giderler. Çocuklar salatalıkları ve reyhanları yıkarlar. Çocuklar sırayla malzemeleri bulgurun üstene koyarlar. Nene yoğurmaya başlar. Yoğurmanın ne demek olduğunun altı çizilir. Nene yorulunca birazda Pepee’nin yoğurmasını ister. Nasıl yapacağını gösterir. Pepee’de yorulur. Şila tadar ve çok beğenir. Pepee’de tadar ve bayılır! Afiyetle yerler.
Pepee'nin Sonbahar Yağmuru 11:22
Pepee'nin Sonbahar Yağmuru 7.128 izlenme - 7 ay önce Pepee yazlık kıyafetleriyle dışarı çıkar. Rüzgar esmektedir ve Pepee biraz üşür.Şuşu sonbaharın geldiğini anlatır.Şuşu sonbaharla ilgili bilgiler verir.Pepee gidip daha kalın bir kıyafet giymek için dolabının başına gider.Anneside yanındadır.Pepee dolabındakileri gözden geçirir.Kıyafetlerinin bir çok kısmı küçülmüştür.Küçülenleri Bebee’ye ayırırlar.Annesi Pepee’ye yeni bir sonbahar kıyafeti almıştır.Pepee çok beğenir,annesine teşekkür eder.Annesi,sonbaharda yağmurlarında yağdığını ve şemsiyesiz dışarı çıkılmaması gerektiğini söyler.Pepee şemsiyesi olmadığı için üzülür ama annesi dedesinin ona bir şemsiye getireceğini söyler.Kıyafetlerini kendi giyen Pepee bahçeye çıkıp dedesini karşılar.Rüzgar nedeniyle dedenin balonu zor iner.Dedesi şemsiyesini verir.Pepee çok beğenir,çok mutlu olur.Yağmur yağsın diye bekler.Pepee yaprakları kovalar.Sonbahar şarkısı başlar.Şarkıdan sonra gök gürler ve şimşek çakar.Pepee korkar.Şuşu nedenini açıklar.Sonunda yağmur başlar.Kahramanımız dedesini çağırır,şemsiyesini açar.Dede torun yağmurda çok eğlenirler.
Pepee’nin Teke Zortlaması 11:30
Pepee’nin Teke Zortlaması 6.257 izlenme - 7 ay önce Pepee çiftlikte davul çalmakta, Zulu ve kardeşleri halk oyunu oynamaktadır. Oyun bitince Maymuş’ta gelir. Dede fotoğraflarını çeker. Dede oynadıkları oyunun Teke Zortlaması olduğunu söyler. Maymuş davulu alır, Zulu’da oyunu Pepee’ye öğretmeye başlar. Zulu tekrar şarkıyı söylemeye başlar. Pepee çok yorulur ama öğrenir. Zulu yanlarına gelir ve Bebe’yle saklambaç oynadıklarını ve onu bir türlü bulamadığını söyler. Pepee, Şila ve Maymuş Bebee’yi aramaya başlarlar. Bir türlü bulamazlar. Konuyla ilgili bir şarkı girer. Şarkının ardından Maymuş telaşla gelir ve Bebee’yi bulduğunu anlatır. Bebee samanların üzerinde uyuyakalmıştır. Pepee’nin bir fikri vardır. Zulu ve kardeşleriyle birlikte ona türkü söyleyip, Teke Zortlaması oynayıp şaşırtacaklardır. Bebee uyanır ve çok mutlu olur, o da oynamaya başlar.
1 Saatlik Pepee Cizgi Film Show Tv Yeni Bölüm 2015 01:21:48
1 Saatlik Pepee Cizgi Film Show Tv Yeni Bölüm 2015 14.592 izlenme - 1 yıl önce pepe çizgi film izle
Pepee Çayda Çıra Oynuyor. 11:39
Pepee Çayda Çıra Oynuyor. 3.364 izlenme - 7 ay önce Pepee bahçede neşe içinde oynamaktadır. Çok terlemiştir. Annesi üzerini değiştirmesini söyler, Pepee neden terlediğini sorar. Annesi açıklar, üzerini değiştirmezse hasta olabileceğini söyler. Bebee ve Pepee koşmacılık oynamaya başlarlar. Tam o sırada Şila gelir. Akşamada annesi babası gelecektir. Dedeleri gelir. Akşam bahçede çok güzel bir eğlence olacağını söyler. Şila’nın anne ve babasının evlilik yıldönümüdür. Onlar Çayda Çırayı çok sevmektedir. Pepee bu oyunu bilmediği için üzülür. Şuşu bu oyunun türküsünü seslendirir ve akşama kadar bu oyunu öğrenebileceklerini söyler. Zulu’ya giderler. Şuşu türküyü söyler, Kaliş’in yardımıyla çocuklar Çayda Çıra kıyafetleri giyerler. Ellerinde mumlarla oyunu öğrenmeye başlarlar. Akşam olur, çocuklar oyunu öğrenmişlerdir. Çocuklar eve dönerler. Bahçede her şey hazırdır. Anne, baba, dede, ninede Çayda Çıra kıyafetleri giymiştir. Onlarda dans edeceklerdir. Teyze ve enişte gelince Bebee bir konuşma yapar ve kahramanlarımız Çayda Çıra oynayarak bahçeye çıkarlar. Enişte ve teyze çok mutlu olurlar, herkes çok eğlenir.
Pepee’nin Eli, Kolu, Dirseği, Omzu 11:34
Pepee’nin Eli, Kolu, Dirseği, Omzu 2.830 izlenme - 7 ay önce Pepee, zıplayan balonuyla oradan oraya zıplamakta çok eğlenmektedir. Zulu ve Şila’yla buluşur. Zulu çocuklara vucudumuzu tanıyalım kitabını verir. Çocuklar kitabı okuması için dedelerine götürürler. Hep birlikte göle kenarına giderler. Çocuklar kayığa binmek isterler, dedeleri kitabı orada okuyacaktır. Kayıktayken kürek ve nasıl kullanıldığı hakkında bilgi verir. El, kol, dirsek, omuz kavramları vurgulanır. Pepee kürek çekmeyi denemek ister. Ellerini ve kollarını bilen çocuklar dirsek ve omuz neresi, öğrenirler. Pepee birkaç komik deneme yapar, çok eğlenirler. Dede kitabı okumaya başlar, ilk sayfada el, kol, dirsek ve omuz konusu vardır. Öğretilenlerin tekrar üzerinden geçilir. Çocuklar ellerini, kollarını ,dirseklerini ve omuzlarını kullanarak birbirlerini ıslatırlar.
Pepee Tasarruf Etmeyi Öğreniyor 11:19
Pepee Tasarruf Etmeyi Öğreniyor 2.705 izlenme - 7 ay önce Pepee kardeşiyle odasında oyuncaklarla oynamaktadır. İçlerinden birini artık istemediğini söyleyerek atar. Sonra sıkılıp bahçeye çıkarlar. Nenelerinin getirdiği elmalardan alıp, yıkamak için çeşmeye giderler. Yıkama işlemi bitince çeşmeyi açık bıraktıkları için Şuşu onları uyarır ve temiz suyu boşa harcadıklarından olabileceklerden bahseder ve tasarrufun ne olduğunu anlatır. Pepee annesinin bayatlayan ekmekleri nasıl değerlendirdiğinden bahseder. Bebee Pepee’nin oyuncakları konusundada israfta bulunduğunu hatırlatır. Şuşu sıkılacak kadar çok oyuncak almaması gerektiğini anlatır. Pepee fazla oyuncaklarını, oyuncakları olmayan çocuklara verebileceğini söyler. İhtiyacından fazlasını alma şarkısı başlar. Şarkıdan sonra çocuklar oyuncaklarını almak için çeri girerler. Nene tekrar elma verir. Pepee ihtiyaçlarından fazlasına gerek olmadığını belirtir. Nenesi onu takdir eder. Pepee ve Bebee israf ve tasarrufla ilgili öğrendiklerini anlatırlar, nene çok mutlu olur. Şarkı tekrar girer. Sonrasında çocuklar ihtiyacı olan çocuklara vermek üzere oyuncaklarını toplarlar.
Pepee Altıgeni Öğreniyor 11:31
Pepee Altıgeni Öğreniyor 2.313 izlenme - 7 ay önce Bu bölümde Pepee'nin değil, Şuşu'nun canı sıkılmaktadır. Pepee onu güldürmek için komiklikler yapar. Şuşu çok eğlenir. O sırada uçurtma uçuran Maymuş'u görürler. Pepee uçurtmayı çok beğenir.Maymuş'a uçurtmayı nereden aldığını sorar ve biraz uçurmak istediğini söyler.Maymuş pek oralı olmaz,koşarak uçurtmasını uçurur.Kaliş gelir,durumla ilgili Şuşu bir şarkı söyler.Şarkıdan sonra Şuşu uçurtmanın şeklinin ne olduğunu sorar.Pepee bilemez ve Şuşu ona altıgenin ne olduğunu anlatır.Pepee,altı kenarı olduğu için bu adı aldığını öğrenir.Bu esnada üçgen,dörtgen(kare),beşgen kavramlarının da altı çizilir.Ve Şuşu bu şekillerle ilgili bir şarkı söyler.Şarkıdan sonra Maymuş gelip uçurtmasını Pepee'ye verir.Kahramanımız çok sevinir.
Pepee - Aynı  Farklı Pepee | 39. Bölüm 11:29
Pepee - Aynı Farklı Pepee | 39. Bölüm 1.866 izlenme - 5 ay önce Pepee - Aynı Farklı Pepee | 39. Bölüm Nene’nin anlattığı masal ne güzel… Masalda birbirinden farklı isimde pek çok hayvan var.
Pepee Yıkanmayı Çok Seviyor 12:18
Pepee Yıkanmayı Çok Seviyor 2.250 izlenme - 7 ay önce Anneleri Pepee ve Bebee’ye oyun hamuru yapmayı öğretmektedir. Hamurun nasıl yapıldığını anlatır. Çocuklar bu sırada biraz kirlenirler, un içinde kalırlar. Anneleri işleri bitince yıkanmaları gerektiğini söyler, çocuklar çok sevinir. Çünkü yıkanmayı çok sevmektedirler. Sonra yaptıkları hamurları gıda boyasıyla istedikleri renkte boyarlar. Renk kavramının altı bir kez daha çizilmiş olur. Hamurlarla yaptıkları sayesinde şekiller vurgulanır. Sonra yaptıklarını kurumaya bırakıp dışarı çıkarlar. Nasıl olsa kirlenmişlerdir anneleri bahçede çamurla oynamalarına izin verir. Çocuklar çamurdan da şekiller yaparlar. İyice kirlenirler. Çok komik görünmektedirler. Önce Bebee yıkanmaya gider. Bu arada Pepee Şuşu’ya yıkanmayı çok sevdiğini anlatır ve bununla ilgili bir şarkı söylerler. Pepee eğlenerek yıkanır. Sıcak, soğuk ve ılık kavramları vurgulanır. Biraz oynadıktan sonra annesi gelir ve yıkanmasına yardım eder. Pepee’de tertemiz olmuştur. Pepee, Bebee ve Şuşu yıkanma şarkısını hep birlikte söylerler.
Pepee Saçını Kestiriyor 11:18
Pepee Saçını Kestiriyor 2.227 izlenme - 7 ay önce Pepee bahçede oynamaktayken, Şuşu ve Şila saçlarının ne kadar uzadığını söylerler. Pepee’de bu durumdan rahatsızdır. Annesi saçların neden uzadığını anlatır ve saçlarının eskisi gibi olmasını istiyorsa kesebileceklerini söyler. Pepee bu durumdan pek hoşlanmaz, annesi düşünmesi için ona biraz zaman verir. Sonra hep birlikte çiftliğe gitmek üzere yola çıkarlar. Arabadayken, çocukların öne oturmaması gerektiği ve emniyet kemeri kavramı vurgulanır. Çiftliğe geldiklerinde Dede’de saçlarının çok uzadığını söyler. Pepee saçlarını kestirme fikrini düşüneceğini söyler. Pepee’nin canı sıkkındır. Dedesi onu alıp koyunların tüylerini kesen nenesinin yanına gider. Pepee koyunların ağlamamasına şaşırır. Canları yanmıyor demek ki diye düşünür. Dedesi ona saçlar kesilirken canının acımayacağını söyler. Neneside saçlarının uzadığını fark eder ve koyunlarında tüylerinin eski hale gelebilmesi için kestiğini anlatır. Pepee’de nenesine yardım eder. Canının acımayacağını anlayan Pepee sonunda saçlarını kestirmeye karar verir. Pepee kararını annesine açıklar. Saçların kesilmesi için berbere gidilmesi gerektiğini anlatır ama Pepee oyun oynamak için çiftlikten ayrılmak istemez, saçlarını nenesi keser. Kahramanımızın saçları artık eskisi gibidir. Üstelik hiç canı yanmamıştır.
Pepee’nin Islık Oyunu 11:31
Pepee’nin Islık Oyunu 2.198 izlenme - 7 ay önce Pepee bisikletiyle gezmekte, ıslık çalmaya çalışmaktadır. Şuşu isterse başarabileceğini söyler. Pepee birkaç denemeden sonra başarır. Islıkla şarkı çalar, Şuşu’da hangi şarkı olduğunu bulmaya çalışır. Pepee harika bir oyun bulduğu için çok mutlu olur. Şila’nın yanına giden Pepee, ıslıkla şarkı bulmaca oyununu ona da anlatır ve oynamaya başlarlar. Bu sefer Şila ıslık çalmaya başlar, Pepee çaldığı şarkının ne olduğunu bilmeye çalışır. Dedeleri gelir. Çocuklar oyunu anlatırlar. Dedeleri de onlarla oynamaya başlar. Bu sefer Pepee ıslık çalar, dedeleri bilmeye çalışır. Çocuklar dedelerine hiç şarkı yapmadıklarını fark eder ve dedesine ona bir şarkı yapacağına söz verir sonra oyunu oynamaya devam ederler. Dede bazı şarkıları bilemez, bazılarını bilir. Islık oyunuyla çok eğlenirler.
Pepee Hoptek Yapıyor 11:21
Pepee Hoptek Yapıyor 2.159 izlenme - 7 ay önce Pepee çiftliktedir. Üzerinde halk oyunu kıyafetleri vardır. Şuşu’ya dedesinin kendilerine hoptek ,yani kolbastı öğreteceğini söyler.Şila’da gelir.Yeni bir şey öğrenecekleri için çok heyecanlıdırlar.Dedeleri gelmeden biraz hoptek yapmaya çalışırlar ama düşerler.Sonra dedeleri gelir ve oyunu öğretmeye başlar.Şuşu’da türküyü söyler ve klibe geçilir.Türküden sonra çocuklar kahkahalar atarlar.Oyunu çok sevdikleri her hallerinden bellidir.Bebee başka bir yerde abisini ve Şila’yı arar.Nenesi çıkar ve az önce oralarda olduklarını söyler.Bebee aramaya devam eder.Sesleri duyunca saklanarak onları izler.Kahramanlarımız hoptek oynamaya devam etmektedirler.Bebee onsuz oynadıkları için üzülür.Şuşu duygularını ifade etmesi için Bebee’ye yardımcı olur.Bebee diğerlerinin yanına koşar ve kendisini çağırmadıkları için çok kırıldığını söyler.Onlarda Bebee’ye hak verirler ve oyunu onada öğretirler.Bebee çok sevinir.Türkü yeniden başlar ve klip tekrar girer.Çocuklar kolbastı oyununu çok öğrenmiş ve çok eğlenmişlerdir.
Üzgün, Kızgın, Mutlu Pepee 11:33
Üzgün, Kızgın, Mutlu Pepee 2.119 izlenme - 7 ay önce Nene, türkü söyleyerek, etli bulgur pilavı pişirmektedir. Yemek pişene kadar Pepee bahçeye çıkar ve oyun oynar. Zıpzıpında zıplarken Şuşu’yla konuşur. Pepee Şuşu’dan her zıpladığında takınacağı ifadeden, ne olduğunu anlamaya çalışmasını ister. Sırasıyla, üzgün, kızgın ve mutlu bir ifade takınır. Birlikte çok eğlenirler. Aynı oyunu arkadaşlarıyla ve Bebee’ylede oynabileceğini söyler. Şuşu’da aynı oyunu çizerek oynayabileceklerini söyler. Hemen gidip Bebee’yi çağırır. Şila ve Eke gelene kadar Bebee zıpzıpa çıkıp abisini taklit eder. Belli ki pencereden abisini izlemiştir. Şila ve Eke gelir. Pepee oyunu anlatır. Pepee, üzgün, kızgın ve mutlu yüzler çizer, diğerleri bulmaya çalışır. Sonra aynı oyunu zıplayarak oynarlar. Hepsi aynı anda zıplayarak, üzgün, kızgın ve mutlu olurlar. Şuşu’da ne olduğunu bilir. En sonunda hepsi Şuşu’ya komik komik dil çıkarırlar. Çok eğlenirler
Pepee Bebe'nin İlk Adımları 11:13
Pepee Bebe'nin İlk Adımları 2.029 izlenme - 7 ay önce Şila ve Bebee ve Pepee bahçede saklambaç oynamaktadır. Pepee'yi ararlar. Bebee yürüyemediği için ona yetişemez. Bebee birkaç kez kalkıp yürümeye çalışır, düşer. Ağlamaya başlar. Şuşu ona yürümeyi tam öğrenmek üzere olduğunu söyler. Bebee cesaretlenir, kalkar ve birkaç adım atar. Bu arada Şila Pepee'yi hala bulamamıştır. Pepee ortaya çıkar. Doktorculuk oynamaya karar verirler. Şila doktor olur. Pepee'yi muayene eder. Sonra yarışmaya karar verirler. Bebee'de oynamak ister. Pepee yürüyemeyeceğini düşünürek dalga geçer. Yarış başlar. Bebee'de yarışmaya başlar. Yavaş yavaş adım atmaktadır. Pepee ve Şila yarışırken Bebee'yi fark etmezler. Sonra yürüdüğünü görüp, şaşkınlıkla dururlar. Bebee yürümektedir. Pepee kardeşini sevgiyle kucaklar, aferin der. Pepee ve Şila Bebee'yi eve götürüp, Bebee'nin yürüdüğünü gösterirler. Hepsi çok sevinir.
Pepee’nin Don Oyunu 11:27
Pepee’nin Don Oyunu 1.765 izlenme - 7 ay önce Bebee bahçede Köpüş’le oynarken abisi gelir. Annesinin elinde bir şaşırtı torbası olduğunu söyler. Annenin elinde bir kitap vardır. Kitap ve kitap okumakla ilgili faydalı bilgiler verilir. Anne her gün kitap okuma saati yapacaklarını söyler. Pepee kitap okumayı bilmediklerini söyleyince, anne elindeki kitabın sadece resimli olduğunu söyler. Çocuklar resimlere bakıp, gördüklerini, düşlediklerini anlatacaklardır. Nenede onlara katılır. Pepee şaşırtı torbasından bir kitap seçer. Pepee resimlere bakarak anlatmaya başlar. Pepee tavşanla kaplumbağayı anlatmaya başlar. Ara ara nene ve anne sorular sorar, sorular doğrultusunda bilgiler verilir. Pepee resimde görmediklerini de düşleyerek anlatır. Masaldan sonra nene don don oyunu oynamayı öğrenir. Nene oyunu anlatır. Anne müzik kutusunun başına geçer. Müzik açılınca hepsi dans etmeye başlar. Müzik aniden kapatılınca hepsi donmuş gibi yerinde kalır. Öyle komik kareler çıkar ki anne fotoğrafını çeker. Bir süre sonra Şila’da onlara katılır. Çocuklar bu oyunu oynarken çok eğlenirler.
Pepee Balık Tutuyor 11:26
Pepee Balık Tutuyor 1.730 izlenme - 7 ay önce Pepee dedesi, eniştesi, Şila ve balık tutmak için kayıkla açılırlar. Şila ve Pepee kürek çekerler. Dedenin yönlendirmesiyle sağa sola nasıl dönüleceğini gösterirler. Konuyla ilgili br şarkı başlar. Şarkıdan sonra balık tutmak için bir yerde dururlar. Herkes oltasını suya atar ve beklemeye başlarlar. İlk balığı Şila, ikincisini Pepee tutar. Şila’nın balığı şişman, Pepee’nin ki zayıftır. Şişman ve zayıf kavramı vurgulanır. O sırada dede de şişman bir balık tutar. Eniştenin tuttuğu balıksa zayıftır. Pepee ikinci sefer oltasını çekmekte zorlanır. Pepee üç şişman balık birden tutar. Peşine Şila’da üç zayıf balık yakalar. Artık bir sürü balıkları olmuştur. Şarkı söyleyerek dönerler.
Pepee Dürbün Yapıyor. 11:17
Pepee Dürbün Yapıyor. 1.679 izlenme - 7 ay önce Pepee’nin teyzesi onlara tuvalet kâğıdı rulosundan dürbün yapmayı öğretecektir. Pepee ve Bebee evden çıkmadan gerekli malzemeleri toparlar. Oyun parkında durup biraz eğlendikten sonra, Şila’lara gelirler. Şila’nın annesi önce rulolarını istedikleri gibi süslemelerini ister. Sonra neler yapmaları gerektiğini gösterir. Çocukların harika dürbünleri olmuştur. Neşe içinde bahçeye çıkan çocuklar, dürbünleriyle saklambaç oynamaya başlarlar. Ebe olan saklananları dürbünüyle bulacaktır. Kahramanlarımız dürbünlü saklambaç oyunu sayesinde harika vakit geçirirler.
Pepee’nin Kocaman Ailesi 11:10
Pepee’nin Kocaman Ailesi 1.642 izlenme - 7 ay önce Pepee ve Bebee kamp kıyafetlerini giymiş bir halde, dedelerinin balonuyla şelaleye doğru yola çıkarlar. Şila’yı da alarak yola devam ederler. Çocuklar ne oynayacaklarını bilmemekte, merak etmektedirler. Şelaleye gelince, çadırlarını kurarlar ve oyuna hazırlardır. Dede çocuklardan resim defterleri ve kalemlerini çıkarmalarını ister. Herkes ilk aklına geleni çizecektir. Resimlerini bitirirler. Herkes resmini gösterecek diğerleri ne olduğunu bilmeye çalışacaktır. Pepee Şila’yı çizmiştir. Şila bilir ve beğenir. Şila Bebe’yi çizmiştir. Onu da bilirler. Bebee resmini göstermek istemez. Çizdiğinden utanmaktadır. Kimi çizdiğini kimse anlayamaz. Bebee aslında Eke’yi çizmiştir ama kimse bilemez. Sonunda Pepee bulur. Bebee çok mutlu olur. Dede’de Pepee’nin resmini çizmiştir. Hepsi bilirler. İkinci denemede resmini ilk Pepee gösterir. Annesini ve babasını çizmiştir, herkes bilir. Şila’da kendi anne babasını çizmiştir. Bebee dedesini, Dedeyse Nene’yi çizmiştir. Bebee bütün resimleri bir araya getirir. Ortaya harika bir aile tablosu çıkmıştır. Bu esnada çekirdek aile kavramı vurgulanır, aile olmanın önemi belirtilir.
Pepee Oyuncak Toplayıcısı 11:26
Pepee Oyuncak Toplayıcısı 1.552 izlenme - 7 ay önce Pepee, kardeşiyle başında kartondan bir maske, trencilik oynamaktadırlar. Anneleri çağırır. Oyuncaklar salonun her yerine dağılmıştır. Oyuncakların toplanılması gerektiğini anlatır. Oyuncak toplama ekibi, yani Pepee ve Bebee işe koyulur. Annede onlara yardım etmeye başlar. Çocuklar oyuncakları toplarken kavga ederler. Anne görevleri paylaştırır. Pepee tahta oyuncakları ve misketleri, Bebee’de kalanları toplayacaktır. Annede mutfağa gitmesi gereken oyuncak dışındaki dağınıklıkları toplayacaktır. Çocuklar neşe içinde oyuncakları toplar. Bebee abisine toplamadığı tahta bir misket kaldığını söyler, Pepee kabul etmez. Kavga ederler. Şuşu uzak yakın oynayarak o misketi bulmayı önerir. Çocuklar çok sevinir. Uzak yakın kavramının altı çizilerek Şuşu’nun anlattığı oyunu oynayan kahramanlarımız oldukça eğlenmektedirler. Uzak yakın şarkısı söylenir. Sonunda Pepee misketini bulur.
Pepee Ağaç Dikiyor 11:28
Pepee Ağaç Dikiyor 1.469 izlenme - 7 ay önce PEPEE ‘NİN ŞAŞIRTI MAKİNESİ