Hoşgeldiniz!

pepe çizgi film izle

Pepee Bebe'yle Çıkarma Öğreniyor 02:54
Pepee Bebe'yle Çıkarma Öğreniyor 52.587 izlenme - 4 hafta önce Pepee arkadaşlarıyla misket oynamaya gitmektedir, istemesine rağmen Bebee'yi götürmez. Bebee çok üzülür. Olanları nenesine anlatır. Nenesi üzülmemesini, ikisinin misket oynayacağını söyler. Köpüş az da olsa onara tahta misket getirir. Önce misketleri boyamaya karar verirler. Bu arada Pepee Maymuş'a gider evde bulamaz, Zulu'da yoktur. Şila'yıda evde bulamayan Pepee oynayacak kimseyi bulamaz ve eve geri döner. Nene ve Bebee misketleri boyamış, oynamak üzeredirler. Pepee onları görür ve üzülür. Şuşu'ya oynayacak kimseyi bulamadığını, Bebee'ninde onu evde bıraktığı için kendisiyle oynamak istemeyeceğini söyler. Nene ve Bebee önce misket saklamacalık oynarlar. Dede ve nene bir köşede tek başına oturan Pepee'yi görürler ve Bebee yaptığı yanlışı anlayıp, kendisinden özür dileyen abisiyle misket oynamayı kabul eder. Nene eve gider, çocuklarda Şuşu'nun yardımıyla çıkarmacılık oynamaya başlarlar. Ortadaki altı misketten birini çıkarınca kaç misket kaldığını sayarlar. Bu oyunla birlikte çıkarma işlemini öğrenirler. Çocuklar çıkarmacılık oyununu çok severler.
Pepee’nin Teke Zortlaması 11:30
Pepee’nin Teke Zortlaması 4.920 izlenme - 4 hafta önce Pepee çiftlikte davul çalmakta, Zulu ve kardeşleri halk oyunu oynamaktadır. Oyun bitince Maymuş’ta gelir. Dede fotoğraflarını çeker. Dede oynadıkları oyunun Teke Zortlaması olduğunu söyler. Maymuş davulu alır, Zulu’da oyunu Pepee’ye öğretmeye başlar. Zulu tekrar şarkıyı söylemeye başlar. Pepee çok yorulur ama öğrenir. Zulu yanlarına gelir ve Bebe’yle saklambaç oynadıklarını ve onu bir türlü bulamadığını söyler. Pepee, Şila ve Maymuş Bebee’yi aramaya başlarlar. Bir türlü bulamazlar. Konuyla ilgili bir şarkı girer. Şarkının ardından Maymuş telaşla gelir ve Bebee’yi bulduğunu anlatır. Bebee samanların üzerinde uyuyakalmıştır. Pepee’nin bir fikri vardır. Zulu ve kardeşleriyle birlikte ona türkü söyleyip, Teke Zortlaması oynayıp şaşırtacaklardır. Bebee uyanır ve çok mutlu olur, o da oynamaya başlar.
Pepee’nin Kaşık Oyunu 11:47
Pepee’nin Kaşık Oyunu 2.634 izlenme - 4 hafta önce Pepee çiftliktedir. Nefis bir kahvaltının ardından dedesiyle sebze toplamaya gider. Domates, salatalık ve biber toplayacaklardır ama bir sepet daha gereklidir. Pepee sepet almaya gittiğinde nenesinin Şila ve Bebee’ye kaşıklarla bir oyun oynattığını görür. Aklı oyunda kalmıştır. Dedesi durumu fark eder. Gidip gizlice onları izleyip ne yaptıklarını öğrenmeye çalışırlar. Dedesi kaşık oyunu öğrendiklerini söyler. Şila’lar Pepee’ye şaşırtı hazırlamaktadırlar. Dede’de Pepee’yle onlara bir şaşırtı yapmayı önerir. Pepee’de kaşık oyununu öğrenirse onları şaşırtacağını düşünür. Dedesi bu oyunu bilmediği için traktörle Zulu’ya giderler. Dede traktörü tanıtır. Zulu Silifke’nin kaşık oyununu Pepee ve dedesine öğretir. Türkü başlar, kahramanlarımız kaşık oyununu oynarlar. Artık hazırlardır. Nene, Şila ve Bebee akşam olunca bahçeyi süslerler ve Pepee’yi beklemektedirler. Pepee ve dedesi gizlenerek onları izlerler. Pepee’nin annesi, Nene ve çocukları oyuna başlatır. Tam o sırada Dede, Pepee ve Zulu’da onlara katılır, birlikte oynarlar.
Pepee ‘’Çütte’’Yoğuruyor. 11:39
Pepee ‘’Çütte’’Yoğuruyor. 29.319 izlenme - 11 ay önce Pepee salıncakta sallanmakta, canı sıkılmaktadır. Şuşu bir oyun bulmasına yardımcı olur. Bu sırada Pepee’nin karnı zil çalar, öğle yemeği yememiştir. Canı değişik bir şey yemek ister. Şuşu çok sağlıklı bir yemek olan Çütte yemesini önerir. Pepee nenesine Çütte yemek istediğini söyler, neneside yapmaya başlar. Pepee’de ona yardım edecektir. Önce çütteyi yoğurmak için bir leğen bulmaya çalışırlar. Bu arayışta, büyük, küçük kavramları yeniden vurgulanır. Nene tarif etmeye başlar. Pepee bulguru döker, nenesi domates, biber ve soğan getirir. Pepee bunları çok sevdiğini söyler. Nene reyhanda koymak ister ama kalmamıştır. Pepee hemen Şila’lara gider. Şila reyhan alır ve gelir. Birlikte Pepee’lere giderler. Çocuklar salatalıkları ve reyhanları yıkarlar. Çocuklar sırayla malzemeleri bulgurun üstene koyarlar. Nene yoğurmaya başlar. Yoğurmanın ne demek olduğunun altı çizilir. Nene yorulunca birazda Pepee’nin yoğurmasını ister. Nasıl yapacağını gösterir. Pepee’de yorulur. Şila tadar ve çok beğenir. Pepee’de tadar ve bayılır! Afiyetle yerler.
Pepee’nin Eli, Kolu, Dirseği, Omzu 11:34
Pepee’nin Eli, Kolu, Dirseği, Omzu 2.040 izlenme - 4 hafta önce Pepee, zıplayan balonuyla oradan oraya zıplamakta çok eğlenmektedir. Zulu ve Şila’yla buluşur. Zulu çocuklara vucudumuzu tanıyalım kitabını verir. Çocuklar kitabı okuması için dedelerine götürürler. Hep birlikte göle kenarına giderler. Çocuklar kayığa binmek isterler, dedeleri kitabı orada okuyacaktır. Kayıktayken kürek ve nasıl kullanıldığı hakkında bilgi verir. El, kol, dirsek, omuz kavramları vurgulanır. Pepee kürek çekmeyi denemek ister. Ellerini ve kollarını bilen çocuklar dirsek ve omuz neresi, öğrenirler. Pepee birkaç komik deneme yapar, çok eğlenirler. Dede kitabı okumaya başlar, ilk sayfada el, kol, dirsek ve omuz konusu vardır. Öğretilenlerin tekrar üzerinden geçilir. Çocuklar ellerini, kollarını ,dirseklerini ve omuzlarını kullanarak birbirlerini ıslatırlar.
Peppe Atma Kullan Oynuyor 02:09
Peppe Atma Kullan Oynuyor 1.698 izlenme - 4 hafta önce Pepee güneşli bir günde yalnız kalmıştır ve canı sıkılmaktadır. Şuşu'ya yeni bir oyun bulmak istediğini söyler ve düşünmeye başlarlar. Şuşu işe yaramadığını düşünüp atılan bazı şeylerden oyuncaklar yapabileceklerini söyler. O sırada Kaliş gelir.bir tuvalet kağıdı kartonu çizer.Pepee kartonu alıp önce gözetleme dürbünü,sonra mikrofon olarak kullanır.Bu sırada düşlemenin ne demek olduğunun altı çizilir.Şuşu Pepee'ye elindeki kartondan bir el kuklası yapabileceğini söyler.Pepee kartonu boyayak Memo adında bir kukla yapmaya karar verir.Şuşu bununla ilgili olarak,her şeyi atma kullan şarkısını söyler.Şarkıdan sonra Şuşu kukla yapmak için gerekli malzemeleri sayar ve kuklanın nasıl yapılacağını tarif eder.Pepee'nin harika bir kuklası olmuştur.Kuklayı eline geçirerek konuşturur ve çok eğlenir.Her şeyi atma kullan şarkısını bir kez daha söylerler.
Pepee’nin Islık Oyunu 11:31
Pepee’nin Islık Oyunu 1.536 izlenme - 4 hafta önce Pepee bisikletiyle gezmekte, ıslık çalmaya çalışmaktadır. Şuşu isterse başarabileceğini söyler. Pepee birkaç denemeden sonra başarır. Islıkla şarkı çalar, Şuşu’da hangi şarkı olduğunu bulmaya çalışır. Pepee harika bir oyun bulduğu için çok mutlu olur. Şila’nın yanına giden Pepee, ıslıkla şarkı bulmaca oyununu ona da anlatır ve oynamaya başlarlar. Bu sefer Şila ıslık çalmaya başlar, Pepee çaldığı şarkının ne olduğunu bilmeye çalışır. Dedeleri gelir. Çocuklar oyunu anlatırlar. Dedeleri de onlarla oynamaya başlar. Bu sefer Pepee ıslık çalar, dedeleri bilmeye çalışır. Çocuklar dedelerine hiç şarkı yapmadıklarını fark eder ve dedesine ona bir şarkı yapacağına söz verir sonra oyunu oynamaya devam ederler. Dede bazı şarkıları bilemez, bazılarını bilir. Islık oyunuyla çok eğlenirler.
Pepee Altıgeni Öğreniyor 11:31
Pepee Altıgeni Öğreniyor 1.430 izlenme - 4 hafta önce Bu bölümde Pepee'nin değil, Şuşu'nun canı sıkılmaktadır. Pepee onu güldürmek için komiklikler yapar. Şuşu çok eğlenir. O sırada uçurtma uçuran Maymuş'u görürler. Pepee uçurtmayı çok beğenir.Maymuş'a uçurtmayı nereden aldığını sorar ve biraz uçurmak istediğini söyler.Maymuş pek oralı olmaz,koşarak uçurtmasını uçurur.Kaliş gelir,durumla ilgili Şuşu bir şarkı söyler.Şarkıdan sonra Şuşu uçurtmanın şeklinin ne olduğunu sorar.Pepee bilemez ve Şuşu ona altıgenin ne olduğunu anlatır.Pepee,altı kenarı olduğu için bu adı aldığını öğrenir.Bu esnada üçgen,dörtgen(kare),beşgen kavramlarının da altı çizilir.Ve Şuşu bu şekillerle ilgili bir şarkı söyler.Şarkıdan sonra Maymuş gelip uçurtmasını Pepee'ye verir.Kahramanımız çok sevinir.
Pepee’nin Don Oyunu 11:27
Pepee’nin Don Oyunu 1.228 izlenme - 4 hafta önce Bebee bahçede Köpüş’le oynarken abisi gelir. Annesinin elinde bir şaşırtı torbası olduğunu söyler. Annenin elinde bir kitap vardır. Kitap ve kitap okumakla ilgili faydalı bilgiler verilir. Anne her gün kitap okuma saati yapacaklarını söyler. Pepee kitap okumayı bilmediklerini söyleyince, anne elindeki kitabın sadece resimli olduğunu söyler. Çocuklar resimlere bakıp, gördüklerini, düşlediklerini anlatacaklardır. Nenede onlara katılır. Pepee şaşırtı torbasından bir kitap seçer. Pepee resimlere bakarak anlatmaya başlar. Pepee tavşanla kaplumbağayı anlatmaya başlar. Ara ara nene ve anne sorular sorar, sorular doğrultusunda bilgiler verilir. Pepee resimde görmediklerini de düşleyerek anlatır. Masaldan sonra nene don don oyunu oynamayı öğrenir. Nene oyunu anlatır. Anne müzik kutusunun başına geçer. Müzik açılınca hepsi dans etmeye başlar. Müzik aniden kapatılınca hepsi donmuş gibi yerinde kalır. Öyle komik kareler çıkar ki anne fotoğrafını çeker. Bir süre sonra Şila’da onlara katılır. Çocuklar bu oyunu oynarken çok eğlenirler.
Pepee - Kara Möcük Kayboldu 02:53
Pepee - Kara Möcük Kayboldu 1.019 izlenme - 4 hafta önce Kara Möcük Pepee'ye gitmeye çalışırken kaybolur. Şuşu olduğu yerde beklemesini, böylece onu daha kolay bulacaklarını söyler ama Kara Möcük dinlemez. Şuşu Maymuş'a olanları anlatır. Maymuş, Zulu'ya haber verir. Dağılıp aramaya başlarlar. Maymuş Pepe'ye gidip olanları anlatmaya çalışır ama bu pek kolay olmaz. Sonunda Pepee Kara Möcük'ün kaybolduğnu anlar. Aramaya çıkar ve dedeyle karşılaşır. Zulu'da gelir. Birlikte aramaya başlarlar. Hepsi dikkatlice aramaya başlarlar. Gözlerini dört açmak deyimi anlatılır, beş duyu organının tekrar altı çizilir. Pepee Kara Möcük'ü görür ve dedesiyle ona doğru koşmaya başlar. Sonunda Kara Möcük'ü bulurlar. Pepee Şuşu'nun dediği gibi.bir daha kaybolursa,kaybolduğu yerden ayrılmadan beklemesini söyler.Maymuş ve Zulu'da gelir,herkes Kara Möcük bulunduğu için çok mutludur.
Pepee Ağaç Dikiyor 11:28
Pepee Ağaç Dikiyor 982 izlenme - 4 hafta önce PEPEE ‘NİN ŞAŞIRTI MAKİNESİ
Pepee Oyuncak Toplayıcısı 11:26
Pepee Oyuncak Toplayıcısı 1.010 izlenme - 4 hafta önce Pepee, kardeşiyle başında kartondan bir maske, trencilik oynamaktadırlar. Anneleri çağırır. Oyuncaklar salonun her yerine dağılmıştır. Oyuncakların toplanılması gerektiğini anlatır. Oyuncak toplama ekibi, yani Pepee ve Bebee işe koyulur. Annede onlara yardım etmeye başlar. Çocuklar oyuncakları toplarken kavga ederler. Anne görevleri paylaştırır. Pepee tahta oyuncakları ve misketleri, Bebee’de kalanları toplayacaktır. Annede mutfağa gitmesi gereken oyuncak dışındaki dağınıklıkları toplayacaktır. Çocuklar neşe içinde oyuncakları toplar. Bebee abisine toplamadığı tahta bir misket kaldığını söyler, Pepee kabul etmez. Kavga ederler. Şuşu uzak yakın oynayarak o misketi bulmayı önerir. Çocuklar çok sevinir. Uzak yakın kavramının altı çizilerek Şuşu’nun anlattığı oyunu oynayan kahramanlarımız oldukça eğlenmektedirler. Uzak yakın şarkısı söylenir. Sonunda Pepee misketini bulur.
Pepee'nin İnatçı Keçileri 11:31
Pepee'nin İnatçı Keçileri 898 izlenme - 4 hafta önce Pepee çiftlikte uçakçılık oynarken kardeşi de ona katılır. Konuyla ilgili bir şarkı girer. Şarkıdan sonra kahramanlarımız köprüde iki keçi görürler ve ne olduklarını anlamaya çalışırlar. Keçiler birbirini itmektedirler. O sırada dedeleri gelir ve Kekiç ve Kekeç diye seslendiği hayvanların bir konuda anlaşamadıkları için itiştiklerini anlatır. Bu esnada inat etmek deyiminin altı çizilir. Dede köprüden ilk kim geçecek diye inatlaştıklarını ve onların birer keçi olduklarını söyler. Ne yaptılarsa inatçı keçileri ayıramazlar. Konuyla ilgili bir şarkı girer. Bebee keçinin kafasındakilerin ne olduğunu sorar. Dede boynuzlar konusunda bilgi verir ayrıca onlarında süt verdiklerini söylerler. Keçiler inatlarından vazgeçip, yol vermedikleri için kahramanlarımız dereyi balonla geçerler. Eve gelince nenelerine olanları anlatırlar. Yemekten sonra keçilerin hala gelmediğini görünce Pepee’nin aklına bir fikir gelir. Pepee sofrada kalan salatayı keçilere götürür. Keçiler salatayı görünce inatlarından vazgeçip, ayrılıp, salatayı afiyetle yemeye başlarlar.
Pepee’nin Sevimli Eşeği 11:25
Pepee’nin Sevimli Eşeği 849 izlenme - 4 hafta önce Dede, Pepee ve Şila çiftlikte misket oynamaktadırlar. Pepee misketlerinin eşit olması için, kendi misketlerinden Şila’ya verir. Misketlerin birbirine karışmamaları için üzerlerine kendi resimlerini çizerler. Dede çocuklara misket yolu diye bir oyuncak getirir. Çocuklar misketlerini bu oyuncakta yuvarlayıp, sonunda çıkan hayvanın sesini bilmeye çalışacaklardır. Önce köpek, sonra kedi, inek, tavuk, civciv, kurbağa sesi çıkar ve çocuklar bu seslerin hangi hayvana ait olduğunu bilirler. Sonra farklı bir ses duyarlar ama ses misket yolundan gelmemektedir. Biraz aradıktan sonra sesin sahibini bulurlar. Bu ses bir eşeğe aittir. İlk defa eşek gören çocuklara Dede onunla ilgili bilgi verir ve adının kahve kız olduğunu söyler. Çocuklar eşeği çok severler ve onunla oyun oynamak isterler. Kahve kız bir top getirir ve hep birlikte oynarlar.
Pepee'nin Yükseklik Korkusu 11:11
Pepee'nin Yükseklik Korkusu 800 izlenme - 4 hafta önce Çok güzel bir kahvaltı yaptıkları için anne ve babası Pepee ve Bebe'yi oyun parkına götürmek için yola çıkarlar. Pepee babasıyla parka kadar yarışır ve babasını geçer. Parka gelince Bebe salıncağa, Pepee ve babası tahterevalliye biner. Pepee yukardayken yüksekte olmaktan korkar. Bebe'de binmek ister ve hiç korkmaz. Bu esnada yüksek ve alçak kavramlarının altı çizilir. Pepee annesiyle kaydırağa gier ama oradada korkar. Küçük kaydıraktan kaymak ister. Bebe ise büyük kaydıraktan kayar ve hiç korkmaz. Pepee bu duruma oldukça bozulur. Durumu fark eden annesi Pepee'ye büyük kaydıraktan kayması için kendisine yardım etmesini ister. Kaydıraktan birlikte kayan Pepee ve annesi çok eğlenirler. Pepee sonrasında tahterevalliye de biner. Yüksek, alçak, aşağı, yukarı oyunu oynarlar ve çok eğlenirler.
Pepee ‘’Çütte’’Yoğuruyor. 11:39
Pepee ‘’Çütte’’Yoğuruyor. 752 izlenme - 4 hafta önce Pepee salıncakta sallanmakta, canı sıkılmaktadır. Şuşu bir oyun bulmasına yardımcı olur. Bu sırada Pepee’nin karnı zil çalar, öğle yemeği yememiştir. Canı değişik bir şey yemek ister. Şuşu çok sağlıklı bir yemek olan Çütte yemesini önerir. Pepee nenesine Çütte yemek istediğini söyler, neneside yapmaya başlar. Pepee’de ona yardım edecektir. Önce çütteyi yoğurmak için bir leğen bulmaya çalışırlar. Bu arayışta, büyük, küçük kavramları yeniden vurgulanır. Nene tarif etmeye başlar. Pepee bulguru döker, nenesi domates, biber ve soğan getirir. Pepee bunları çok sevdiğini söyler. Nene reyhanda koymak ister ama kalmamıştır. Pepee hemen Şila’lara gider. Şila reyhan alır ve gelir. Birlikte Pepee’lere giderler. Çocuklar salatalıkları ve reyhanları yıkarlar. Çocuklar sırayla malzemeleri bulgurun üstene koyarlar. Nene yoğurmaya başlar. Yoğurmanın ne demek olduğunun altı çizilir. Nene yorulunca birazda Pepee’nin yoğurmasını ister. Nasıl yapacağını gösterir. Pepee’de yorulur. Şila tadar ve çok beğenir. Pepee’de tadar ve bayılır! Afiyetle yerler.
Pepee Saçını Kestiriyor 11:18
Pepee Saçını Kestiriyor 746 izlenme - 4 hafta önce Pepee bahçede oynamaktayken, Şuşu ve Şila saçlarının ne kadar uzadığını söylerler. Pepee’de bu durumdan rahatsızdır. Annesi saçların neden uzadığını anlatır ve saçlarının eskisi gibi olmasını istiyorsa kesebileceklerini söyler. Pepee bu durumdan pek hoşlanmaz, annesi düşünmesi için ona biraz zaman verir. Sonra hep birlikte çiftliğe gitmek üzere yola çıkarlar. Arabadayken, çocukların öne oturmaması gerektiği ve emniyet kemeri kavramı vurgulanır. Çiftliğe geldiklerinde Dede’de saçlarının çok uzadığını söyler. Pepee saçlarını kestirme fikrini düşüneceğini söyler. Pepee’nin canı sıkkındır. Dedesi onu alıp koyunların tüylerini kesen nenesinin yanına gider. Pepee koyunların ağlamamasına şaşırır. Canları yanmıyor demek ki diye düşünür. Dedesi ona saçlar kesilirken canının acımayacağını söyler. Neneside saçlarının uzadığını fark eder ve koyunlarında tüylerinin eski hale gelebilmesi için kestiğini anlatır. Pepee’de nenesine yardım eder. Canının acımayacağını anlayan Pepee sonunda saçlarını kestirmeye karar verir. Pepee kararını annesine açıklar. Saçların kesilmesi için berbere gidilmesi gerektiğini anlatır ama Pepee oyun oynamak için çiftlikten ayrılmak istemez, saçlarını nenesi keser. Kahramanımızın saçları artık eskisi gibidir. Üstelik hiç canı yanmamıştır.
Pepee’nin Kocaman Ailesi 11:10
Pepee’nin Kocaman Ailesi 684 izlenme - 4 hafta önce Pepee ve Bebee kamp kıyafetlerini giymiş bir halde, dedelerinin balonuyla şelaleye doğru yola çıkarlar. Şila’yı da alarak yola devam ederler. Çocuklar ne oynayacaklarını bilmemekte, merak etmektedirler. Şelaleye gelince, çadırlarını kurarlar ve oyuna hazırlardır. Dede çocuklardan resim defterleri ve kalemlerini çıkarmalarını ister. Herkes ilk aklına geleni çizecektir. Resimlerini bitirirler. Herkes resmini gösterecek diğerleri ne olduğunu bilmeye çalışacaktır. Pepee Şila’yı çizmiştir. Şila bilir ve beğenir. Şila Bebe’yi çizmiştir. Onu da bilirler. Bebee resmini göstermek istemez. Çizdiğinden utanmaktadır. Kimi çizdiğini kimse anlayamaz. Bebee aslında Eke’yi çizmiştir ama kimse bilemez. Sonunda Pepee bulur. Bebee çok mutlu olur. Dede’de Pepee’nin resmini çizmiştir. Hepsi bilirler. İkinci denemede resmini ilk Pepee gösterir. Annesini ve babasını çizmiştir, herkes bilir. Şila’da kendi anne babasını çizmiştir. Bebee dedesini, Dedeyse Nene’yi çizmiştir. Bebee bütün resimleri bir araya getirir. Ortaya harika bir aile tablosu çıkmıştır. Bu esnada çekirdek aile kavramı vurgulanır, aile olmanın önemi belirtilir.
Pepee’nin Çenesi, Alnı ve Yanakları 11:15
Pepee’nin Çenesi, Alnı ve Yanakları 667 izlenme - 4 hafta önce Dedelerinin Pepee ve Şila’ya çiftlikte bir sürprizi vardır. Pepee’nin yanakları soğuktan kızarmıştır. Dede yanağın ne olduğunu ve neden kızardığını anlatır. Sonra alın ve çene kavramlarını açıklar. Pepee çiftlikte kocaman bir kardan adam yapacaklarını söyler. Pepee çok mutlu olur. Şila’yıda alırlar. Ona da, yanak, alın ve çene demektir anlatırlar. Çiftliğe gelirler. Şila sürprizin ne olduğunu bilmemektedir. Dede şaşırtı torbasından, atkı, bere, havuç, zeytin ve süpürge çıkarır. Şila önce ne yapılacağını bilemez. Sonra kardan adam yapacaklarını anlar ve çok sevinir. Dede nasıl kardan adam yapacaklarını anlatır. Hep birlikte harika bir kardan adam yaparlar. Bu arada kardan adamın arkasına saklanan Maymuş gizlice kahramanlarımıza kartopu atar. Hepsi çok gülerler ve çok eğlenirler.
Pepee'nin Sağı, Pepee’nin Solu 11:28
Pepee'nin Sağı, Pepee’nin Solu 658 izlenme - 4 hafta önce Anneleri Pepee ve Bebee’ye masal okumaktadır. Pepee masalda duyduğu sağ ve solun ne demek olduğunu sorar. Anne yön belirlemek için kullanılan kelimeler olduğunu söyler. Anlatarak, bilgi verir. Çocuklar öğrendikleri sağ ve sol kavramlarını tekrarlarlar. Sağ ve sol ayaklarını kaldırırlarken, Pepee arada düşer. Çok eğlenirler. Sonra birlikte sağ sol diyerek bahçeye çıkıp, yürürler. Şuşu onlara çok güler ve ne yaptıklarını sorar. Pepee ve Bebee öğrendiklerini anlatıp, gösterirler. Sonra saklambaç oynarlar. Pepee ebe olur, saymayı bitirip, sağım solum sobe dedikten sonra Bebee’yi aramaya başlar. Sağına soluna bakar. Bir türlü Bebee’yi bulamaz. Uzun bir uğraştan sonra kardeşinin saklandığı yeri bulur. Sağ sol diyerek ikisi de sobelemek için koşturur.
1 Saatlik Pepee Cizgi Film Show Tv Yeni Bölüm 2015 01:21:48
1 Saatlik Pepee Cizgi Film Show Tv Yeni Bölüm 2015 9.050 izlenme - 1 yıl önce pepe çizgi film izle
Pepee'nin Parmak Tuzluk Oyunu 11:34
Pepee'nin Parmak Tuzluk Oyunu 649 izlenme - 4 hafta önce Pepee kardeşine masal anlatmaktadır. Sonra bahçeye çıkmak isterler ama çok yağmur yağmaktadır, anneleri içerde oynamalarını söyler ama çocuklar ısrar eder. Şemsiyelerini alıp dışarı çıkarlar. Hava soğuktur, biraz koşarlar sonra üşüyüp, içeri girerler. Çocuklar anneleriyle biraz yakalamacılık oynarlar. Anneleri onlara parmak tuzluk oynamayı önerir. Çocuklar şaşırır. Anne tuzluğun nasıl yapıldığını gösterir. Bu esnada kare ve üçgen kavramları tekrar vurgulanır. Çocuklar kâğıdın içindeki karelere istedikleri resimleri çizerler. Annede üçgenin içine oyunu yönlendirme notları yazar. Tuzluğu parmaklarına geçirir ve çocuklara nasıl oynandığını gösterir. Çıkan yazılara göre çocuklar, kedi gibi miyavlar, şarkı söyler, yere yatıp bisiklet çevirirler. Bu esnada Pepee kardeşine kutu kutu pense oyununu da öğretir. Çocuklar parmak tuzluk oyunuyla çok eğlenirler.
Pepee Hoptek Yapıyor 11:21
Pepee Hoptek Yapıyor 646 izlenme - 4 hafta önce Pepee çiftliktedir. Üzerinde halk oyunu kıyafetleri vardır. Şuşu’ya dedesinin kendilerine hoptek ,yani kolbastı öğreteceğini söyler.Şila’da gelir.Yeni bir şey öğrenecekleri için çok heyecanlıdırlar.Dedeleri gelmeden biraz hoptek yapmaya çalışırlar ama düşerler.Sonra dedeleri gelir ve oyunu öğretmeye başlar.Şuşu’da türküyü söyler ve klibe geçilir.Türküden sonra çocuklar kahkahalar atarlar.Oyunu çok sevdikleri her hallerinden bellidir.Bebee başka bir yerde abisini ve Şila’yı arar.Nenesi çıkar ve az önce oralarda olduklarını söyler.Bebee aramaya devam eder.Sesleri duyunca saklanarak onları izler.Kahramanlarımız hoptek oynamaya devam etmektedirler.Bebee onsuz oynadıkları için üzülür.Şuşu duygularını ifade etmesi için Bebee’ye yardımcı olur.Bebee diğerlerinin yanına koşar ve kendisini çağırmadıkları için çok kırıldığını söyler.Onlarda Bebee’ye hak verirler ve oyunu onada öğretirler.Bebee çok sevinir.Türkü yeniden başlar ve klip tekrar girer.Çocuklar kolbastı oyununu çok öğrenmiş ve çok eğlenmişlerdir.
Pepee'nin Sonbahar Yağmuru 11:22
Pepee'nin Sonbahar Yağmuru 616 izlenme - 4 hafta önce Pepee yazlık kıyafetleriyle dışarı çıkar. Rüzgar esmektedir ve Pepee biraz üşür.Şuşu sonbaharın geldiğini anlatır.Şuşu sonbaharla ilgili bilgiler verir.Pepee gidip daha kalın bir kıyafet giymek için dolabının başına gider.Anneside yanındadır.Pepee dolabındakileri gözden geçirir.Kıyafetlerinin bir çok kısmı küçülmüştür.Küçülenleri Bebee’ye ayırırlar.Annesi Pepee’ye yeni bir sonbahar kıyafeti almıştır.Pepee çok beğenir,annesine teşekkür eder.Annesi,sonbaharda yağmurlarında yağdığını ve şemsiyesiz dışarı çıkılmaması gerektiğini söyler.Pepee şemsiyesi olmadığı için üzülür ama annesi dedesinin ona bir şemsiye getireceğini söyler.Kıyafetlerini kendi giyen Pepee bahçeye çıkıp dedesini karşılar.Rüzgar nedeniyle dedenin balonu zor iner.Dedesi şemsiyesini verir.Pepee çok beğenir,çok mutlu olur.Yağmur yağsın diye bekler.Pepee yaprakları kovalar.Sonbahar şarkısı başlar.Şarkıdan sonra gök gürler ve şimşek çakar.Pepee korkar.Şuşu nedenini açıklar.Sonunda yağmur başlar.Kahramanımız dedesini çağırır,şemsiyesini açar.Dede torun yağmurda çok eğlenirler.
Üzgün, Kızgın, Mutlu Pepee 11:33
Üzgün, Kızgın, Mutlu Pepee 580 izlenme - 4 hafta önce Nene, türkü söyleyerek, etli bulgur pilavı pişirmektedir. Yemek pişene kadar Pepee bahçeye çıkar ve oyun oynar. Zıpzıpında zıplarken Şuşu’yla konuşur. Pepee Şuşu’dan her zıpladığında takınacağı ifadeden, ne olduğunu anlamaya çalışmasını ister. Sırasıyla, üzgün, kızgın ve mutlu bir ifade takınır. Birlikte çok eğlenirler. Aynı oyunu arkadaşlarıyla ve Bebee’ylede oynabileceğini söyler. Şuşu’da aynı oyunu çizerek oynayabileceklerini söyler. Hemen gidip Bebee’yi çağırır. Şila ve Eke gelene kadar Bebee zıpzıpa çıkıp abisini taklit eder. Belli ki pencereden abisini izlemiştir. Şila ve Eke gelir. Pepee oyunu anlatır. Pepee, üzgün, kızgın ve mutlu yüzler çizer, diğerleri bulmaya çalışır. Sonra aynı oyunu zıplayarak oynarlar. Hepsi aynı anda zıplayarak, üzgün, kızgın ve mutlu olurlar. Şuşu’da ne olduğunu bilir. En sonunda hepsi Şuşu’ya komik komik dil çıkarırlar. Çok eğlenirler
Pepee’nin Minik Koyunu 11:45
Pepee’nin Minik Koyunu 574 izlenme - 4 hafta önce Pepee Köpüş’le yakalamacılık oynamaktadır. Birden Köpüş durur ve etrafı koklayarak bir şey aramaya başlar. Pepee’de merak içinde onu takip eder. Şuşu Köpüş’ün neden etrafı kokladığını anlar. Be duyu organından burunun bir kez daha altı çizilir. Şuşu köpeklerin koku alma duyularının daha güçlü olduğunu anlatır. Köpüş koklaya koklaya gezinmeye, Pepee’de onu takip etmeye devam eder ve sonunda Köpüş aradığını bulur. Dinlenmek için oturan Pepee’yi çağırır. Köpüş bir koyunun yanındadır. Pepee ilk defa bir koyun görmektedir. Şuşu koyun hakkında bilgi verir. Pepee koyuna Mecik adını koyar. Bu bölümde hangi hayvanın hangi sesi çıkardığı vurgulanır. Pepee onun susadığını anlar ve çiftliğe götürür. Dedesi ve Bebee koyuncukla tanışır. Pepee Mecik’e su verir. Dede koyunların beslenmesine dair bilgiler verir. Sahibi olmadığı için, çocuklar koyunun çiftlikte kalması için dedelerinden izin isterler. Dedeleri kabul edince de çok sevinirler.
Pepee’nin Çilli Bili Bilişi 11:25
Pepee’nin Çilli Bili Bilişi 562 izlenme - 4 hafta önce Pepee çiftlikte oynamaktadır. Topraktan bir solucan çıkar. Şuşu’yla bununla ilgili konuşurlar, bilgi verirler. Pepee hayvanları çok sevdiğini söyler. O sırada dedesi Pepee’yi çağırıp, yumurta sever misin diye sorar. Yumurtanın nerden geldiğini anlatmak için tavukları çağırmaya başlar. Pepee’de dedesi gibi tavukları bili bili diye çağırıp, geldiklerinde onlara yem verir. Tavukların yavruları arkalarından gelmektedir. Dede bunlardan birine Çilli adını koymuştur. Pepee onlara da civciv dendiğini öğrenir. Bir süre onlarla oynar. Dede fotoğraflarını çeker. Çilii onları takip etmelerini ister. Kuyuya bir civciv düşmüştür, Çilli onu haber vermek istemektedir. Pepee ve dedesi minik civcivi kurtarırlar. Pepee tavukların ve civcivlerin evine kümes dendiğini, kuluçkanın ne olduğunu, yumurtanın nasıl yapıldığını öğrenir. O sırada Çilli yumurtlar, Pepee ve dedesi konuyla ilgili bir şarkı mırıldanırlar.
Pepee’nin Minik Atı 11:39
Pepee’nin Minik Atı 533 izlenme - 4 hafta önce Pepee çiftlikte dedesiyle mısır toplamıştır. Nenesinin kurduğu hamaklarda uzanıp dinlenirler. Hamak Pepee’nin çok hoşuna gider. Pepee ve dedesi zıpzıpta zıplayıp, şarkı söyleyerek eğlenirler. Dede zıpzıpta tam düşecekken bir at gelir ve onu kurtarır. Dedesi çiftliğin iki atından biri olan Dıgıdık’la Pepee’yi tanıştırır ve atların kişnediğini söyler, fiziksel özelliklerini anlatır. Pepee Dıgıdık’ın sırtına biner. Dedesinin yardımıyla dolaşır ve çok mutlu olur. Dedesi atların nasıl hızlanıp yavaşladığını öğretir. Pepee Dıgıdık’la Şila’nın yanına gelir, onu Şila’yla tanıştırır ve onunla ilgili bilgiler verir ve gezintisine devam eder. Dıgıdık’ı Maymuş’lada tanıştırır. Maymuş Pepee’nin arkasına biner ve Zulu’yada merhaba derler. Pepee çiftliğe döner. Dedeside Dıgıdık’ın kardeşine binmiştir ve birlikte koşarlar.
Pepee İlkbahar Tacı Yapıyor 11:34
Pepee İlkbahar Tacı Yapıyor 411 izlenme - 4 hafta önce Bebee bahçedeki çiçekleri görüp şaşırınca, Şuşu ilkbaharın geldiğini ve bu yüzden çiçeklerin açtığını söyler, ilkbaharla ilgili bilgiler verir. İçimiz içimize sığmaz deyimini anlatıp, ilkbahar şarkısını söyler. Bebee ilkbaharı çok sever. Şila gelir, o da çok mutludur. Bebee Şila’nın saçındaki tacı görür, ilkbaharda saçlarında çiçek açtığını düşünür. Şila çiçeklerden taç yaptığını söyler. Bebee Şuşu’ya çiçek tacını çok beğendiğini söyler. Bebee Şila’dan kendisine de çiçek tacı yapmasını ister. O sırada dışarı çıkan Pepee ilkbaharın gelmesine çok sevinir. Çiçek tacı yapmak için hepsi güle oynaya çiçek toplarlar. Çocuklar çok mutludur, ilkbahar şarkısını hep birlikte söylerler. Pepee’de taç yapmak istediğini söyler. Şila nasıl yapıldığını gösterir. Şila Bebee’ye rengârenk bir taç yapar. Pepee papatyalardan yaptığı tacı annesine hediye edeceğini söyler.
Pepee Tasarruf Etmeyi Öğreniyor 11:19
Pepee Tasarruf Etmeyi Öğreniyor 316 izlenme - 4 hafta önce Pepee kardeşiyle odasında oyuncaklarla oynamaktadır. İçlerinden birini artık istemediğini söyleyerek atar. Sonra sıkılıp bahçeye çıkarlar. Nenelerinin getirdiği elmalardan alıp, yıkamak için çeşmeye giderler. Yıkama işlemi bitince çeşmeyi açık bıraktıkları için Şuşu onları uyarır ve temiz suyu boşa harcadıklarından olabileceklerden bahseder ve tasarrufun ne olduğunu anlatır. Pepee annesinin bayatlayan ekmekleri nasıl değerlendirdiğinden bahseder. Bebee Pepee’nin oyuncakları konusundada israfta bulunduğunu hatırlatır. Şuşu sıkılacak kadar çok oyuncak almaması gerektiğini anlatır. Pepee fazla oyuncaklarını, oyuncakları olmayan çocuklara verebileceğini söyler. İhtiyacından fazlasını alma şarkısı başlar. Şarkıdan sonra çocuklar oyuncaklarını almak için çeri girerler. Nene tekrar elma verir. Pepee ihtiyaçlarından fazlasına gerek olmadığını belirtir. Nenesi onu takdir eder. Pepee ve Bebee israf ve tasarrufla ilgili öğrendiklerini anlatırlar, nene çok mutlu olur. Şarkı tekrar girer. Sonrasında çocuklar ihtiyacı olan çocuklara vermek üzere oyuncaklarını toplarlar.