Hoşgeldiniz!

perdesiz gitar

Erkan Oğur - Perdesiz Gitar Taksimi 01:21
Erkan Oğur - Perdesiz Gitar Taksimi 6.957 izlenme - 2 yıl önce 2001 yılında çıkan Erkan Oğur, Djivan Gasparyan ve Derya Türkan'ın "Fuad" adlı albümündeki 6. sıradaki "Perde Kalktı" parçasında perdesiz gitar taksimi. ""sözlükte "kalb, gönül" anlamına gelen fuâd kelimesi tasavvufta, ilâhî tecellileri seyretme mahalli anlamında kullanılmaktadır. kur'ân'da "gözün gördüğünü gönül yalanlamadı" (necm, 53/11) buyrulmaktadır. (m.c.)" kaynak: dini kavramlar sözlüğü." "3:15'te gitarın girmesiyle tüyleri diken diken eden eser." "gitar melodisinden çok erkan oğur'un parmakları tele sürterken çıkan sesleri dinliyorsunuz sağlam bir kulaklık varsa." "gitar devreye girdiği anda elde avuçta ne varsa keşke alkole yatırsaydım denilen şarkı."
Erkan Oğur-Dediler Ki 01:56
Erkan Oğur-Dediler Ki 4.036 izlenme - 7 yıl önce
Cenk Erdogan - Perdesiz Gitarda 03:20
Cenk Erdogan - Perdesiz Gitarda 3.386 izlenme - 8 yıl önce perdesiz gitar cenk erdogan
Erkan Oğur & Cengiz Özkan - Kırmızı Buğday 04:12
Erkan Oğur & Cengiz Özkan - Kırmızı Buğday 1.511 izlenme - 2 yıl önce Canın sıkkın, yolda öylesine yürüyorsun. Radyoda bir ses duydun. Öyle bir ses: Seni içinde çok derin bir yere götürüyor. Durgun, sakin bir durumu mümkün kılıyor.Erkan Oğur'u böyle tanıdım. Sonra dinleme fırsatı buldum bolca. En son bu türküyi dinledim. Cengiz Özkan söylüyor. Kırmızı Buğday, bir Manisa türküsü. Harmandalı gibi bir folklor koreografisine sahip. Sözleri güzel, perdesiz gitar güzel, cura güzel, vokal güzel. Bu güzel yorumu bu olsa gerek. 1998 yılında çıkan Cengiz Özkan albümünden.
MFÖ & Erkan Oğur - Güllerin İçinden (1987) 03:25
MFÖ & Erkan Oğur - Güllerin İçinden (1987) 1.068 izlenme - 3 yıl önce 1987 yılında TRT'ye konuk olan MFÖ'ye Erkan Oğur perdesiz gitarı ile eşlik ediyor. İyi seyirler!..
Jülide Özçelik & Cenk Erdoğan - Gönül Dağı 06:39
Jülide Özçelik & Cenk Erdoğan - Gönül Dağı 763 izlenme - 2 yıl önce Sözü ve müziği Neşet Ertaş'a ait olan, Jülide Özçelik'in "Jazz İstanbul Volume 2" albümündeki 10.parçadır. Parçanın girişinde Cenk Erdoğan "Sabah Bozlağı"ndan bir bölüm çalmaktadır. 04:56 - 05:56 arası takdire şayandır. Not: Bu albüm 2 günde canlı olarak kaydedilmiştir.
Efrén López - Perdesiz Gitar Taksim (Fretless Guitar Taksim) 10:13
Efrén López - Perdesiz Gitar Taksim (Fretless Guitar Taksim) 242 izlenme - 2 yıl önce Sabahın 6'sında bi açıklama yapma gereği duymayacağım. Baba çalsın yavaş yavaş, ben de sigara yakayım. Keyifli dinlemeler. Efrén López'den perdesin gitar taksimi...
Kayahan & Erkan Oğur - Yağmur 03:29
Kayahan & Erkan Oğur - Yağmur 245 izlenme - 2 yıl önce 1988 yılında ilk albümünü çıkaran Kayahan'ın "Benim Şarkılarım" adlı albümündeki 11. sıradaki şarkıdır. Sözü, müziği ve aranjesi Kayahan'a aittir. Erkan Oğur ise perdesiz elektrik gitar çalmıştır. Yıldızsız ıssız gece yalnızız caddelerde bir yağmur bir de ben uykularda kumrular bir ipek mendil gibi ıslandı sessizce yağmurda ellerim üşüyor yüreğim bu kara bulutlar kan kardeşi gözlerimin sebebim sen sensin yıldızsız ıssız gece yalnızız caddelerde bir yağmur bir de ben rüzgarlar aldı beni savurdu yerden yere düştüm hüzünlere yağmurda ellerim üşüyor yüreğim bu kara bulutlar kan kardeşi gözlerimin sebebim sen sensin yıldızsız ıssız gece yalnızız caddelerde bir yağmur bir de ben..
Kız Kardeşim Mommo - Saç Kesme Sahnesi 01:28
Kız Kardeşim Mommo - Saç Kesme Sahnesi 511 izlenme - 4 yıl önce Küşük Ayşe'nin dedesi tarafından saçlarının kesildigi sahne. Kısacık kesilen saçlar, içeriye kıvrılan ayak parmakları. Bunların hepsinin hayatta bir karşılığı var. Hayatın iç burkan adaletsizliği ve daha yolun başında yer eden gurur yaraları... İzliyoruz...
Kız Kardeşim Mommo - Saç Kesme Sahnesi 01:28
Kız Kardeşim Mommo - Saç Kesme Sahnesi 292 izlenme - 2 yıl önce Küşük Ayşe'nin dedesi tarafından saçlarının kesildigi sahne. Kısacık kesilen saçlar, içeriye kıvrılan ayak parmakları. Bunların hepsinin hayatta bir karşılığı var. Hayatın iç burkan adaletsizliği ve daha yolun başında yer eden gurur yaraları... İzliyoruz...
Neşet Ertaş - Gönül Dağı (Ceylan Ertem) 09:16
Neşet Ertaş - Gönül Dağı (Ceylan Ertem) 304 izlenme - 2 yıl önce Tam bir yıl önce (25 Eylül 2012) aramızdan ayrılan Neşet Ertaş'ın acısını hiçbir şekilde inkâr edemeyiz. Ulaşılamayan mezarında fatiha okumaya niyetlenmek de, ölmüş bir kişiyi anmak için yetersiz veya imkansız gelebilir, böyle bir acziyet nedeni ile bazen rahmetli'nin şarkılarını söylemek veya başkasından dinlemek yeterli gelebilir. İşte bu nedenle de, eski Anima grubu'ndan tanıyanın tanıyacağı Ceylan Ertem, rahmetli'yi anmak için ilk solo albümü Soluk'ta, Ertaş'ın en çok tanınan parçalarından Gönül Dağı'nı, intro'su dahil olmak üzere 2 parça halinde yorumlamış, albümünün son parçasında bıraktığı Şenay'da da bu yorumda yaptığı düzenlemelerden faydalanmış'tır. Konser kaydı, Ertem'in 21 Mart 2013'teki Ankara konseri'nde çekilmiştir. Ertem'in daha düzgün bir yorumu için de Soluk'taki emeğe saygı göstermeniz tavsiye edilir.
İlhan İrem & Erkan Oğur - Buruk 04:23
İlhan İrem & Erkan Oğur - Buruk 116 izlenme - 2 yıl önce Sözü ve müziği İlhan İrem'e ait 1989 yılında TV1' de (TRT) yayınlanan "Buruk" Yerebatan Sarnıcı'nda çekilmiştir. Şarkıdaki perdesiz elektrik gitar solosu Erkan Oğur'u aittir.
Gilad Weiss - Perdesiz Gitar 04:24
Gilad Weiss - Perdesiz Gitar 73 izlenme - 2 yıl önce Gilad Weiss adılı abimiz perdesiz gitarla olan ilişkisini bizlere en güzel tınılarıyla sergiliyor. Alkışlarla İzleyelim..
Hareket Halinde Türkiye - 1. Bölüm (Prolog - Otobüs Yolcuları) 37:58
Hareket Halinde Türkiye - 1. Bölüm (Prolog - Otobüs Yolcuları) 101 izlenme - 2 yıl önce "Hareket Halinde Türkiye’nin giriş bölümü, Türk sinemasının kült filmlerinin başında gelen, 1961 yapımı “Otobüs Yolcuları”nın sadece adından değil estetiğinden de esinlenerek Türkiye’de insan hareketine güncel bir bakış yakalamaya çalışırken, aynı zamanda bu belgesel dizinin özellikle yoğunlaşacağı konuları bir anlamda özetliyor. Bizim “otobüs yolcularımız”, akademisyen ve yazar Murat Belge, yazar Latife Tekin, Konda Araştırma’nın yöneticisi Bekir Ağırdır, toplumbilimci Prof. Ünsal Oskay ve Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilcisi Dr. Ulrike Dufner; göç olayının güncel boyutlarını irdelerken köy-şehir, Almancılar gibi olguların çok ötesinde, tarihsel ve coğrafi konumuyla Türkiye’nin global insan hareketinden etkinlenmesinin kaçınılmaz olduğu konusunda görüş birliğine varıyorlar. Eskiden ülkesini terketmek zorunda kalan “siyah Türkler”den dem vuran Murat Belge, artık “Türk olmayan siyahlar”a alışmamız gerektiğini vurgularken, Latife Tekin, göç mağdurları ve Türkiye’nin farklı renkleri için bir “bayramların bayramı”nın yapılmasını öneriyor. Hareket Halinde Türkiye dizisinin diğer bölümlerinden kesitlerin de izlenebileceği “Prolog/Otobüs Yolcuları”nda şimdi Kayışdağı-İstanbul’da yaşayan, 5 çocuk annesi Mardinli Gülseren Hanım’ın, Afrikalı mültecilerle birlikte Avrupa’ya kaçak bir gemiyle sığınma macerasını nefes kesici bir masal gibi dinliyoruz. Müzisyen Erkan Oğur “Neden Geldim İstanbul’a” parçasının öyküsünü anlatıyor: İlk kez Aşil Pulos adında, Amerika’ya göç etmiş olan Harputlu bir Ermeni tarafından 1926 yılında taş plağa “Neden Geldim Amerika’ya” başlığı altında kaydedilmiş. Bu parçayı “Neden Geldim İstanbul’a” şeklinde yorumlayan Erkan Oğur, belgeselde bir performans da sunuyor."
Perdesiz Klasik Gitar Demo Kayıt 00:37
Perdesiz Klasik Gitar Demo Kayıt 289 izlenme - 9 yıl önce perdesiz klasik gitarımla yaptığım ilk minik kayıt denemesi. :)
Erkan Oğur (Telvin) - Jazzmix Festival İstanbul (2011) 09:23
Erkan Oğur (Telvin) - Jazzmix Festival İstanbul (2011) 111 izlenme - 2 yıl önce Telvin, "renkten renge bürünmek" anlamı taşıyan bir kelimedir. Tasavvufta da "halden hale geçmek, kaptan kaba boşalmak" anlamında kullanılmıştır. Aynı zamanda Erkan OĞUR'un 95'li yıllarda kurduğu, "doğaçlama caz" diye adlandırılabilecek müzik yaptığı grubun adıdır. İlk albümleri 2006 yılında "telvin" adı altında çıkmıştır. Grubun üyeleri de en az Erkan OĞUR kadar yetenekli ve dünya çapında duyulmuş kıymetli sanatçılardır. Davulda Turgut Alp Bekoğlu, basta bu videoda alanında aşmış biri olan Ozan MUSLUOĞLU vardır ancak grubun kuruluşu sırasında İlkin DENİZ yer almaktadır. Yine bu videoda akranımız olan bir adam var ki "ben efsane olacam" diye haykırmaktadır. Sinan Cem EROĞLU. Kendisi aynı zamanda "Erkan OĞUR, Orhan Gencebay, İsmail ALTUNSARAY, Nida ATEŞ" vb. bir çok ismin bağlamalarını ustalıkla yapan Kemal EROĞLU'nun oğludur. Konservatuarı kaval üzerine okumuş, İTÜ'de Öğretim üyesi olarak da görev almıştır. "Tesadüf" adında bir de albümü vardır muhakkak dinleyin derim. Erkan OĞUR'u anlatmak haddime değil zaten. Onu bilen bilir...Ancak şunu söyleyebilirim: Perdesiz gitarı kendi mucidinden dinleyebilmek büyük bir şanstır. Kıymetini bilmek lazım. Gruba geri dönecek olursak; Grup isminin hakkını fazlasıyla verir. Müzikte halden hale nasıl geçilir ustalıkla sergilemişlerdir bizlere. Bir de 2012 yılında Okan AVCI yönetiminde Kalan Müzik'ten "Telvin-Turne Belgeseli" adı altında bir dvd'leri çıkmıştır. Burada telvin'in müzikleri yanı sıra felsefesi de anlatılmaktadır. Kısacası doğu-batı nasıl sentezlenir, halden hale nasıl geçilir bu canlı performanstan izliyoruz efendim.
Bülent Ortaçgil & Erkan Oğur - Bir Tek Sen Yalanı 04:23
Bülent Ortaçgil & Erkan Oğur - Bir Tek Sen Yalanı 93 izlenme - 2 yıl önce Bülent Ortaçgil'in albüm versiyonundan farklı olarak Konser versiyonunda Erkan Oğur'un eşik ettiği güzel bir parçası. Erkan Oğur yine perdesiz elektro gitar solosuyla parçalıyor, yıkıp atıyor. İyi dinlemeler.
Merih Aşkın & Cenk Erdoğan - Nefes 05:18
Merih Aşkın & Cenk Erdoğan - Nefes 72 izlenme - 2 yıl önce Merih Aşkın, Ankara'da doğdu. Müzikle ilk tanışması ilkokul yıllarını geçirdiği Elazığ’da babasından gördüğü ve sesler çıkardığı klavye sayesinde oldu. İlerleyen yıllarda bağlamayla tanışarak Anadolu müziğini, deyişleri, türküleri anlamaya çalıştı. Eskişehir’de geçirdiği üniversite yıllarında kopuz, perdesiz gitar gibi enstrümanlara ilgi duyarak Erkan Oğur ile tanışma fırsatı buldu. Eskişehir’deki mühendislik eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a taşındı ve dört sene kadar kendisinin yegâne okulu olarak nitelendirdiği Erkan Oğur ile perdesiz gitar çalıştı. Aynı dönem Nazım Hikmet Akademisi bünyesinde, Derya Türkan ve Emin İgüs ile Türk müziği ve makam sistemi, Murat Opus ile klasik ve caz armonisi, Ayşe Tütüncü ile ensemble çalışabilme fırsatı buldu. İstanbul’da ve çeşitli yerlerde kendi projeleriyle ya da misafir olarak katıldığı projelerde, gitar, perdesiz gitar, kopuz gibi enstrümanları icra etti. 2012 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Müzikoloji bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. Yine aynı yıl ilk albümü ''Siret''in kayıtlarını tamamladı. “Siret” albümünde albümde Erkan Oğur, Derya Türkan, Murat Aydemir, Volkan Hürsever, Cenk Erdoğan, Tolgay Yılmaz, Semih Burcu, Burcu Yankın, Fırat Alkış, Canber Ulaş yer aldı. Albüm 2013 kışında yayınlanmaya hazırlanıyor. Önüme bir cebel düştü Bir ucu şehir içinde Benim Şâhım dükkân açmış Ne ararsan var içinde Dükkâna var Pazar eyle Rakibinden hazer eyle Ay'la güne nazar eyle Muhammed Ali içinde Kuduretten verdi balı Bahanesi oldu arı Dinle şimdi ah-u zarı Arı inler bal içinde Pir Sultan'ım ey gaziler Alnımızda var yazılar Talip mürşidini arzular Bülbül öter gül içinde Güfte: Pir Sultan Abdal Ses, Kopuz, Perdesiz Gitar, Oğur Sazı: Merih Aşkın Yaylı Tambur: Cenk Erdoğan
Telvin - Ussak (North Sea Jazz Festival 1998) 09:05
Telvin - Ussak (North Sea Jazz Festival 1998) 60 izlenme - 2 yıl önce Erkan Ogur'un Telvin grubunun 1998 yilinda North Sea Jazz Festival'de caldiklari bir parca.
Erkan Oğur - Davullar Çalar 11:56
Erkan Oğur - Davullar Çalar 74 izlenme - 2 yıl önce Erkan Oğur'un "frettles" albümünde "made in earth" adıyla anılan eserdir. Daha sonra "bir ömürlük misafir" albümünde bu isimle yer bulmuştur. Erkan usta perdesiz gitarda uçuşa geçiyor resmen. Özellikle sonlarına doğru sözleri aşık veysel'e ait olan "beni hor görme kardeşim" türküsünden bir bölüm söyler ki orası ayrı bir efsanedir. "topraktan gelir cümle beden, öldür nefsini ölmeden. böyle emretmiş yaradan, böyle emretmiş yaradan. topraktan gelir cümle beden, öldür nefsini ölmeden." Seninle büyüdük seninle yaşlanıyoruz Erkan usta. Ömrün uzun olsun... iyi dinlemeler
Bir Otel Odası - İki Duayen 01:21
Bir Otel Odası - İki Duayen 71 izlenme - 2 yıl önce Muhtemelen bir turne sırasında, otel odasında, Erkan Oğur'un ud ile çaldığı güzel parçaya, Bülent Ortaçgil de Akustik gitarıyla eşlik ediyor. Video neden ilginç?1 - Erkan Oğur ud çalıyor. 2- Erkan Oğur çok güzel çalıyor 3- Bülent Ortaçgil pijamalı :) Her ikisinide severim Allah uzun güzel ömürler versin. (Parça: Neden geldim İstanbul'a)
Microtonal Guitar Duo 02:57
Microtonal Guitar Duo 34 izlenme - 3 yıl önce Gitarı bize bizim topraklarımızdanmışcasına duyuran ikiliden trailer'ımsı bir video. Albüme başlamışlar diyollaa. Perdesiz gitarı illaki biliyosunuzdur, mikrotonal gitar için videoyu izleyebilirsiniz; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/108569/microtonal-gitar-tolgahan-cogulu www.tolgahancogulu.com www.sinancemeroglu.com
Haramiler - Çağır Beni 05:59
Haramiler - Çağır Beni 36 izlenme - 2 yıl önce "Çağır Beni": ada müzik etiketi ile 1998 tarihinde çıkan (yeni) Haramiler topluluğunun ilk albümü "Alın Yazısı"nın 3 numaralı parçasıdır. parçadaki e bow ve perdesiz gitar üstad erkan oğur'un tarafından inletilmektedir.