Hoşgeldiniz!

peşmerge

Peşmerge Çatışmadan Kaçınca Rudaw Muhabiri Ağladı 01:07
Peşmerge Çatışmadan Kaçınca Rudaw Muhabiri Ağladı 17.696 izlenme - 3 ay önce Irak güvenlik güçleri, Kerkük'teki askeri üs ve petrol kuyularını almak üzere operasyon başlattı. Irak hükümet güçleri Kerkük'teki Halid askeri kampını ele geçirmiş. Irak ordusunun Kerkük'e doğru ilerlemesinden sonra, Peşmerge güçlerinin bulundukları mevkileri bırakıp kaçmaları karşısında Rudaw TV muhabiri gözyaşlarına boğuldu.
Ayı Peşmergelere Saldırdı 00:27
Ayı Peşmergelere Saldırdı 5.320 izlenme - 3 ay önce Irak’ın Süleymaniye kentinde bir ayının Peşmegelere saldırması sonucu 2 Peşmerge yaralandı. Irak’ın Süleymaniye kenti kırsalında bir ayı, Peşmergelere saldırdı. Peşmergeler büyük korkuyla kaçarken, ayı içlerinden 2’sini yaraladı. Daha sonra yaklaşık 10 kişinin müdahale ettiği hayvan öldürüldü. Yaşananlar ise amatör kameraya yansıdı.
Peşmerge Kıyafeti Giyen Kişiye Atatürk Büstü Öptürmek 00:37
Peşmerge Kıyafeti Giyen Kişiye Atatürk Büstü Öptürmek 10.389 izlenme - 2 yıl önce Muğla'da peşmerge kıyafeti giyip sosyal paylaşım sitesinde paylaştığı öne sürülen İbrahim Ç., saldırıya uğradı, Atatürk büstü öptürüldü. http://i.hizliresim.com/AqVVNq.jpg http://i.hizliresim.com/0kXXAL.jpg
Peşmerge Güçlerinin Kobani'ye Geçişi 02:54
Peşmerge Güçlerinin Kobani'ye Geçişi 6.518 izlenme - 3 yıl önce IKBY'nin, Kobani'ye gonderecegi pesmergenin agir silahlarini tasiyan konvoyunu karsilamak uzere bir grup, Habur Sinir Kapisina gitti.
16. Türkmen Tugayı 03:02
16. Türkmen Tugayı 2.392 izlenme - 2 yıl önce "Peşmerge çetesi şunu iyi bilsin, gün dün değil! Artık Türkmen'in eli de arkası da boş değil!" Türkmenler, Şii-Sünni bir olup, düşmanlarını püskürtüyor
Kobani Kürtlerin Eline Geçti 00:52
Kobani Kürtlerin Eline Geçti 3.210 izlenme - 3 yıl önce Uzun süredir şiddetli çatışmaların yaşandığı Kobani, artık tamamen terör örgütü IŞİD'e karşı savaşan Kürt güçlerinin eline geçti. IŞİD'in Kobani'den püskürtüldüğü haberini doğrulayan Peşmerge güçlerinden Yüzbaşı Behram Şervani, birçok bölgede terör örgütü tarafından yerleştirilen mayın ve diğer patlayıcıları temizlemeye başladıklarını duyurdu. Suriye'nin Halep kentine bağlı Kobani'de 5 aydır şiddetli çatışmalar yaşanıyordu.
Şivan Perwer - Peşmerge 06:21
Şivan Perwer - Peşmerge 4.691 izlenme - 6 yıl önce
Peşmerge Güçlerinin Kobani'ye Geçişi 02:23
Peşmerge Güçlerinin Kobani'ye Geçişi 2.177 izlenme - 3 yıl önce Pesmerge guclerinin, Kobani’ye gecisi basladi. Erbil’den yola cikan 152 pesmergeden bir bolumu havadan, bir bolumu de karadan once Turkiye’ye ulasti, sonra da Kobani’nin yolunu tuttu.
IŞİD Peşmerge Askerlerini Yakmak İçin Hazırladı  01:41
IŞİD Peşmerge Askerlerini Yakmak İçin Hazırladı 2.523 izlenme - 3 yıl önce IŞİD (ISIS) ISIL Islamıc State İslam Devleti Kafeslerde Peşmerge Askerlerine İnfaz Hazırlığı New 2015 IRAQ Suriye Yeni Ürdünlü Pilot Muath al-Kasaesbeh Şekli İnfaz Peşmerge Askerlerini Yakmak İçin Hazırladı (Son Dakika) IŞİD (ISIS) Peşmerge Askerlerini Yakmak İçin Hazırladı (Son Dakika) Şubat 2015
 IŞİD, 17 Peşmergeyi Kafese Koyup Gezdirdi! 03:56
IŞİD, 17 Peşmergeyi Kafese Koyup Gezdirdi! 1.946 izlenme - 3 yıl önce IŞİD Yakaladığı Peşmergeleri Kafese Koymuş Teşir Ediyor...İnfaz Şekilleri Henüz Belli Değil... IŞİD, 17 peşmergeyi kafese koyup gezdirdi! Yakılacaklarmı?
Sanatçı Şivan Perwer, 02:12
Sanatçı Şivan Perwer, "Peşmerge" Şarkı Hazırladı 2.288 izlenme - 4 yıl önce Sanatçı Şivan Perwer, IŞİD örgütüne karşı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi topraklarını koruyan peşmerge için şarkı hazırladı.
En Güzel YPJ Militanı - Zozan Cudi 03:44
En Güzel YPJ Militanı - Zozan Cudi 1.943 izlenme - 3 yıl önce Söylediklerinden pek birşey anlamadım ancak bu zamana kadar gördüğüm en güzel Pkk militanı sanırım. Ajan olduğunu düşünmedim değil bir an..
Peşmergeler, Habur Sınır Kapısından Türkiyeye Giriş Yaptı 03:46
Peşmergeler, Habur Sınır Kapısından Türkiyeye Giriş Yaptı 1.791 izlenme - 3 yıl önce 29 Ekim 2014. Cumhuriyetimizin 91. yılında Türkiye... Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'nin Suriye'nin Kobani kentine gönderdiği ağır silahlı Peşmerge konvoyu, Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı'ndan yurda giriş yaptı.
Ahmet Kaya - Peşmerge 02:47
Ahmet Kaya - Peşmerge 829 izlenme - 2 yıl önce Ahmet Kaya - Peşmerge Gözlerim Bin Yaşında (2006) - GAM MÜZİK Söz: Orhan Kotan Müzik: Ahmet Kaya Şarkı Sözleri: kıvılcımlar toplayarak çoğalıyorum yanmış yıkılmış ocaklardan karnımda savaş alanlarından bir mahşer bir kıyamet binlerce yumruktan atıyor yıldızlar birer ikişer isyan ki bir hançerdir kandan kan çeliktendir açıktır emniyeti silahların çırçıplak ortada namus ve hürriyet hürriyet birinci sözü kitapların bayrak namluların ucunda bağrında dinamit fitilleri ve çakmak taşları avucunda kıvılcımlar toplayarak çoğalıyor.......... serptiğim tohum gürüldeyerek götürür toprağa başkaldıran halkların uğultusunu yanmış yıkılmış ocaklar kıvılcımlanır halkımın gözbebekleriyle teçhizatlanmış mukavemet çetelerine bağlanır antenlerim ve çünkü döl yatakları köpük köpük gelinlerim ve katledilmiş umuduyla hayat ve kahır sonra açlık ve darağacı ve simsiyah bir ağrı: vatansızlık bundandır işte yüzümde zindanların parçalandığı dağlarda bir gök gürültüsü gibi yaşadığım bundandır korku ihanetle bütünleşir ben silahımla yani silahıma nişanlıdır istiklal ve köz kömürde tavlanan demir ve çığlık çığlık girdapların ihtilali çatırdayarak göğeren bir orduyum ki, aşiret halklarından destanlar getirir çağın yürek ağrılarına kavgam Ahmet Kaya Resmi Web Sayfaları www.ahmetkaya.com facebook.com/AhmetKayaGam twitter.com/AhmetKayaGam youtube.com/AhmetKayaGam
Peşmergenin İngiliççe İle İmtihanı 02:20
Peşmergenin İngiliççe İle İmtihanı 1.293 izlenme - 2 yıl önce Evet arkadaşlar ilginç bir video ile karşılaştım peşmergenin bu azmini ibretle karşıladım helal olsun.
 IŞİD Peşmerge Askerlerini Kafeslerde Yakmaya Hazırlıyor 09:18
IŞİD Peşmerge Askerlerini Kafeslerde Yakmaya Hazırlıyor 999 izlenme - 3 yıl önce IŞİD Peşmerge Askerlerini Yakacak...___@____xclas______Deaş...Islam Devleti Peşmerge Kürt Askerlerini İnfaz Ediyor!
IŞİD Tutsak Peşmergelerin Görüntülerini Yayınladı 03:37
IŞİD Tutsak Peşmergelerin Görüntülerini Yayınladı 680 izlenme - 3 yıl önce 30 Ocak'ta Kerkük'ün güney sınırında terör örgütü IŞİD saldırısında tutsak olarak IŞİD'ın eline geçen 21 kişinin görüntüleri yayınlandı. Tutsakların 20'si Kürt ve birinin de Kerkük Türkmen olduğu sanılıyor. Üzerlerinde turuncu renkli ve idam kıyafetini andıran elbise ile görünen tutsak peşmergeler kafeslere konularak kendileri ile röportaj yapılıyor. Tutsaklar daha sonra konuldukları demir parmaklı kafeslerde pikap araçlarla Kerkük'ün 44 km güneyindeki Havice ilçesinde halkın arasında gezdiriliyor. Tutsakların infaz edilip edilmedikleri henüz bilinmiyor.
Ozan Serdar - Peşmerge 02:57
Ozan Serdar - Peşmerge 1.164 izlenme - 6 yıl önce
Kerkük IŞİD ve Peşmergeye Kaldı 01:20
Kerkük IŞİD ve Peşmergeye Kaldı 625 izlenme - 4 yıl önce #Irak ordusunun Kerkük’ten çekilmesi sonrasında petrol kaynakları ile zengin bölge savunmasız kaldı. Bölgenin kontrolünü ele geçirmek isteyen Irak Şam İslam Devleti militanları ile peşmerge arasında yoğun çatışmalar yaşanıyor. Güvenlik boşluğunu fırsat bilenlerin şehrin güneyindeki Kone bölgesinden geçen boru hatlarından ham petrol çaldığı da gelen haberler arasında. Evlerini terk eden bölge halkının çoğunun ise Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin başkenti Erbil’e akın ettiği, şehrin girişindeki güvenlik noktalarında yüzlerce araçlık konvoy oluştuğu bildirildi. Musul ve Tikrit’i ele geçiren IŞİD örgütü başkent Bağdat’ı da tehdit ediyor. Birleşmiş Milletler sözcüsü Musul’da ölü sayısının yüzleri aşmasından endişe edildiğini belirtti. Musul’da son olarak 16 Gürcistan uyruklu vatandaşın kaçırıldığı ve mahkumların militanlar tarafından serbest bırakıldığı öğrenildi. Iraklı mültecilerin sayısının son bir yıl içerisinde 800 bin arttığını, son olaylarda yaklaşık 300 bin kişinin Erbil ve Duhok kentlerine sığındığını açıklandı.
Peşmergenin İngilizce ile İmtihanı 01:30
Peşmergenin İngilizce ile İmtihanı 790 izlenme - 3 yıl önce Büyük ihtimalle sınır veya kontrol noktasını geçmek isteyen Amerika'lı dostumuzun peşmergeler ile imtihanı. Filmleri aratmıcak cinsten. Haw ar yooooo diyorum.
Yüzlerce Peşmerge Suriye'ye Girdi 02:49
Yüzlerce Peşmerge Suriye'ye Girdi 775 izlenme - 5 yıl önce
Peşmerge Konvoyu Türkiye’ye Geldi 00:53
Peşmerge Konvoyu Türkiye’ye Geldi 884 izlenme - 3 yıl önce Irak Kurt Bolgesel Yonetimi'nin gonderdigi pesmergeler Turkiye sinirini gecerek Kobani'ye ulasti. Yogun guvenlik onlemleriyle ucakla Urfa'ya gelen 76 pesmerge Kobani'ye kara yoluyla giden pesmergelerle birlesecek. Kobani'ye dogru yola cikan Pesmerge gucleri iki grup halinde Turkiye'ye giris yapti. Erbil'den havalanan ve Kobani'ye gidecek gucteki Pesmergelerin yarisini tasiyan ucak Urfa GAP Havalimani’na inerken Habur'dan Turkiye'ye giris yapan 50 araclik Pesmerge konvoyu ise kara yolunu kullanarak Urfa'ya dogru ilerliyor. 80 PESMERGE ERBIL'DEN URFA'YA UCTU Kobani’ye gidecek olan Kurdistan Pesmerge Gucleri Erbil Uluslararasi Havalimani’ndan once Urfa'ya hava yoluyla ulasti. Pesmerge guclerinin buyuk bolumu karadan acilan guvenli koridoru kullanirken geriye kalan 80 kisilik grup ise havayolu ile Urfa uzerinden Kobani'ye gitti. 40 gunu askindir ISID’in kusatmasi altinda olan Rojava’nin Kobani kentine yardima gidecek olan pesmergeler, once Urfa’ya ordan da Kobani’ye gecti. 50 ARACLIK KONVOY AGIR SILAHLAR ILE HABUR'DAN GECTI! Katyusa fuzeleri, havan toplari gibi agir silahlarla donanmis pesmerge konvoyu, Habur sinir kapisindan Turkiye'ye girdi. Her aracta iki Pesmerge'nin yer aldigi Konvoy'un Silopi, Sirnak, Mardin, Kiziltepe, Viransehir, Sanliurfa, Suruc ve Mursitpinar guzergâhini izleyerek Kobani'ye girecegi belirtiliyor.
Işid İlerleyişi Milli Birlik Çağrısı Getirdi 01:13
Işid İlerleyişi Milli Birlik Çağrısı Getirdi 638 izlenme - 4 yıl önce Irak Şam İslam Devleti Örgütünün İlerleyişi Güneye Doğru Devam Ederken Kürt Otonom Bölgesinde İse Peşmerge Direnişiyle Karşılaştı. Çatışmalar Kerkük Yakınlar...
Işidle Savaşan Peşmergelerden Kısa Bir Halay Molası 01:00
Işidle Savaşan Peşmergelerden Kısa Bir Halay Molası 493 izlenme - 3 yıl önce Işidle Savaşan Peşmergelerimizden Kısa Bir Halay Molası
IŞİD Peşmergenin Kontrolündeki Sincar'ı Ele Geçirdi 00:51
IŞİD Peşmergenin Kontrolündeki Sincar'ı Ele Geçirdi 432 izlenme - 3 yıl önce Irak Şam İslam Devleti örgütü iki gündür devam eden şiddetli çatışmaların ardından peşmergenin kontrolündeki Sincar kentini ele geçirdi. Yerel kaynaklar, IŞİD'in hükümet binalarına bayrağını çektiğini ve peşmerge güçlerinin kenti tamamen terk ettiğini bildirdi. Irak'ın kuzeybatısında, Suriye sınırına yaklaşık 50 km mesafede bulunan kent, Musul - Suriye yolu için stratejik öneme sahip. Musul-Sincar arasındaki Zumar kenti de IŞİD militanlarının eline geçti.
Süleymaniye'de Peşmergelere Ayının Saldırması 00:42
Süleymaniye'de Peşmergelere Ayının Saldırması 46 izlenme - 3 ay önce Irak Kürt Bölgesel Yönetimi sınırları içerisinde yer alan Süleymaniye'de bir ayı peşmergelere saldırmış. Kameraya yansıyan görüntüleri izliyoruz efendim.
Iraklılar Işid Yerine Peşmergeleri Vurdu 01:45
Iraklılar Işid Yerine Peşmergeleri Vurdu 574 izlenme - 4 yıl önce Iraklılar Işid Yerine Peşmergeleri Vurdu
Peşmergelerin Ağlayarak Kerkük'ten Çekilmesi 00:59
Peşmergelerin Ağlayarak Kerkük'ten Çekilmesi 29 izlenme - 3 ay önce Irak ordusunun Kerkük'e başlattığı operasyon sonrası Peşmergeler ağlayarak sızllarak kaçıyor
Peşmerge'nin İngilizce İle İmtihanı 01:30
Peşmerge'nin İngilizce İle İmtihanı 455 izlenme - 4 yıl önce Muşul Kentine Gitmek İsteyen Amerikalı Adama Durumu Anlatmak İsteyen Peşmergeler Zor Bir İngilizce Sınavından Geçiyor.
Şivan Perwer cephedeki Peşmergeye moral verdi - ERBİL 02:42
Şivan Perwer cephedeki Peşmergeye moral verdi - ERBİL 559 izlenme - 3 yıl önce Erbil-Musul yolundaki Hazer bölgesine giden Perwer, burada zaman zaman IŞİD'le çatışan Peşmerge güçlerini mevzide ziyaret etti. Onlarla birlikte "Peşmerge" türküsünü dillendirdi. "Peşmerge zalim bir terör örgütüne karşı savaşıyor" diyen Perwer, "Farklı iki ülke arasında değil, Kürdistan'da insanların canına, malına ve namusuna kasteden bir terör örgütü ile Peşmerge arasında savaş yaşanıyor. Peşmerge güçleri, bu teröristlere gereken dersi verecektir" dedi. Güzergah boyunca yol kontrolü yapan güvenlik görevlilerinin kendisiyle fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarıştığı ziyarette gazetecelere de açıklama yapan Perwer, terör örgütü IŞİD'in hedef gözetmeden insanların namuslarına, malına ve canlarına kastettiğini kaydetti. Amacının bir şov değil, terörizme karşı mücadeleye dikkat çekmek olduğunu ifade eden Perwer şöyle konuştu: "Teröristlerin davranışlarını görüyorsunuz. Çocuk, kadın, ihtiyar demeden öldürüyor, götürüyorlar. Toplumun namusunu tarumar ediyorlar. Bütün dünya bunu görüyor. 40 yıldır bu arenada Peşmerge, Kürdistan ve özgürlük için söylüyorum. Bugün de Kürdistan çok zor bir durumdadır. Sadece ben değil herkesin buna sahip çıkması lazım. Ben geldim, buradayım. Ölüm varsa ben de hazırım. Bu mesajı vermek için buradayım." Türkiye ile ilişkilerin iyi bir seviyede olduğuna dikkati çeken Perwer, Kürt bölgesinin verdiği terörizm mücadelesine Türkiye'nin de destek olması gerektiğini vurguladı. Perwer, şöyle devam etti: "Türkiye'nin ekonomik düzeyde gelişmesi için Kürdistan çok iyi bir temel oluşturdu. Ayrıca Türkiye ile siyasi ilişkilerimiz de çok iyi gidiyor. Şu an yeni bir Türkiye oluşma aşamasında. Bu hem Türkiye'deki halklar hem de burası için çok iyi. Bunun böyle devam etmesi ve Türkiye'nin bugün Kürdistan'ın terörizme karşı yürüttüğü mücadeleye yardımcı olması gerekiyor. Çünkü bu yarın Türkiye'nin de başına gelebilir. Bunun çok iyi düşünülmesi lazım. Türkiye'nin bu konuya çok sahip çıkması şart." Perwer, bir süre mevzilerdeki Peşmerge güçleriyle fotoğraf çektirerek sohbet ettikten sonra Duhok'a doğru hareket etti.