Hoşgeldiniz!

peygamber devesi

Canlı Canlı Peygamber Devesi Yiyen Kız 00:59
Canlı Canlı Peygamber Devesi Yiyen Kız 6.410 izlenme - 2 yıl önce Videonun ismi açıklamaya yer bırakmayacak kadar anlaşılır zannediyorum. Nasıl bir iddiayı kaybettiyse kız canlı canlı yiyor böceği.
Peygamber Devesi Kuş Avında 01:06
Peygamber Devesi Kuş Avında 2.370 izlenme - 10 ay önce Peygamber devesi, dünyanın en küçük kuşu olan, gene de kendisinden kat kat büyük arı kuşunu (Sinek kuşu da denir) avlıyor. Dünyada böceklerin, omurgalı avladığı ender olaylardan biri.
Böcek Reis Evcilleşen Peygamber Devesi 07:26
Böcek Reis Evcilleşen Peygamber Devesi 7.933 izlenme - 2 yıl önce 2/3cm boyundaki bir canlıdan beklenmeyecek zeka. kendine zarar vermeyecek kişiyi tanıyor,yüzüne bakıyor ve sevmesine izin veriyor. İlk yakaladığımda atlama rekorları kırıyordu. 20 gün kadar hiç bir şey yemedi.yürüyemeyecek hale geldi saldım.51 gün dışarıda (bahçede) kaldı.Üzerine yağmurlar yağdı ve çıktı geldi. Beni tanıdı ve sevmeme izin veriyor.
Peygamber Devesi Örümceği Afiyetle Yedi 03:20
Peygamber Devesi Örümceği Afiyetle Yedi 4.895 izlenme - 2 yıl önce Peygamberdevesi veya Mantid, Mantodea alttakımında yer alan ve hamam böcekleriyle birlikte Dictyoptera takımını oluşturan yaklaşık 1.800 böcek türünün ortak adıdır. Tropik ve sıcak bölgelerde yaşayan, başka böcekler üzerinden beslenen böcek türlerinden oluşan bir familyadır. Bazı uzmanlar Dictyoptera’nın bu iki alttakımını takım düzeyinde sınıflandırırlar. Bu türlerin çoğu tropikal ve subtropikal bölgelerde yaşar. Peygamberdevesi olarak bilinmesinin nedeni, öndeki iki ayağının eklemlerden kıvrıldığında dua ediyor gibi görünmesidir.
Parmağını Peygamber Devesine Kemirten Adam 03:03
Parmağını Peygamber Devesine Kemirten Adam 4.304 izlenme - 3 yıl önce Yine çok saçma bir başlık oldu farkındayım. Elemanın dediğine göre Megan Fox ismini verdiği bu büyük çekirgenin parmağını kemirmesinde hiçbir engel koymuyor. Allahakıl fikir versin ne diyekk
Peygamber Devesinin İçinden Çıkan İlginç Canlı 01:46
Peygamber Devesinin İçinden Çıkan İlginç Canlı 3.721 izlenme - 4 yıl önce Organik tarımda büyük rol alan, haşere ve parazit yiyen peygamber devesinin içinden kendisinin 3 katı kadar parazit çıkması izleyenleri hayrete düşürüyor.
Mucizevi Hayvan: Peygamber Devesi 00:34
Mucizevi Hayvan: Peygamber Devesi 1.430 izlenme - 3 yıl önce Tropik ve sıcak bölgelerde yaşayan peygamber devesinin tıpkı bir tekvandocuyu andıran hareketleri izleyen herkesi büyüledi.
Pembe Peygamber Devesinin Böcek Avı 00:47
Pembe Peygamber Devesinin Böcek Avı 153 izlenme - 2 ay önce Orkidenin yaprak rengini alarak kamufle olan pembe peygamber devesinin çiçeğin üzerinde bulunan bir böceği avlaması kameraya böyle yansımış.
Ecnebi Böcek Reis 00:55
Ecnebi Böcek Reis 1.059 izlenme - 2 yıl önce Videolarını severek takip ettiğimiz Alkışlarla Yaşıyorumun biricik abisi Böcek Reis'in yabancı versiyonuna denk geldim. Youtube kanalından gördüğüm kadarı ile tam bir maceraperest arkadaş gördüğümüzde kaçacak delik arayacağımız böcekleri yüzünde gezdiriyor. Kanalı için: https://www.youtube.com/channel/UCxCNSO9DtGeYKQsrjkkGajg/videos
Peygamber Devesinin İçinden Çıkan İlginç Yaratık 02:34
Peygamber Devesinin İçinden Çıkan İlginç Yaratık 605 izlenme - 3 yıl önce Peygamber Devesinin İçinden Çıkan İlginç Yaratık Korku Filmi Gibi
peygamber devesi böceği 05:42
peygamber devesi böceği 1.354 izlenme - 8 yıl önce bu hayvanın ağzını nasıl temizlediğini syredintefekkürlük
Arıyı Canlı Canlı Yiyen Peygamber Devesi 03:26
Arıyı Canlı Canlı Yiyen Peygamber Devesi 518 izlenme - 3 yıl önce Off o ne amk, ne düşüneceğimi şaşırdım, bildiğin kafayı yavaş yavaş can çekiştire çekiştire yiyo lan.
vahşi yaşam -[mantis] peygamber devesi 02:17
vahşi yaşam -[mantis] peygamber devesi 1.168 izlenme - 7 yıl önce
Peygamber Devesinin Hayrete Düşüren Av Taktiği 00:40
Peygamber Devesinin Hayrete Düşüren Av Taktiği 586 izlenme - 3 yıl önce Orkide çiçeğini taklit eden peygamber devesi, göz alıcı rengiyle kendisine çektiği sinekleri bir bir aclıyor.
Peygamber Devesinin İçinden Parazit Çıktı 01:46
Peygamber Devesinin İçinden Parazit Çıktı 550 izlenme - 4 yıl önce Kendisinin 3 katı parazit çıkaran peygamber devesinin görüntüleri kameraya an be an yansıdı. Organik tarımda büyük rol alan, haşere ve parazit yiyen peygamber devesinin içinden kendisinin 3 katı kadar parazit çıkması izleyenleri hayrete düşürüyor.
Peygamber Devesi Eşek Arısına Yem Oluyor 02:30
Peygamber Devesi Eşek Arısına Yem Oluyor 393 izlenme - 3 yıl önce Avları arasında ufak yılan, fare gibi canlılarında bulunduğu ve avlarını canlı canlı yiyen peygamber devesi, bu kez dev japon eşek arısına av oluyor.
Orkide Peygamber Devesi 04:01
Orkide Peygamber Devesi 87 izlenme - 1 yıl önce Orkide peygamber devesi konulu kısa belgeselimiz. Orkide peygamberdevesi güzel görünümlerini, avlayacakları diğer böcekleri yakalamak için kullanmaktadır. Orkidelere benzeyen gövdeleriyle bitkilerin üzerinde bekleyen bu nadir peygamberdeveleri, kendisini çiçek sanarak yaklaşan arılar ve diğer uçan böcekler ile beslenmektedir.
Peygamber Devesi ve Örümceğin Doğada Birbirlerine Güç Gösterisi Sergilemesi 04:07
Peygamber Devesi ve Örümceğin Doğada Birbirlerine Güç Gösterisi Sergilemesi 194 izlenme - 3 yıl önce Peygamber Devesi ve Örümceğin Doğada Birbirlerine Güç Gösterisi Sergilemesi Peygamber devesi ile örümceğin karşı karşıya gelip birbirlerine güç gösterisi sergilemesini izliyoruz. 19.08.2015 günü gagarino kanalına yüklediğim Peygamber Devesi ve Örümceğin Doğada Birbirlerine Güç Gösterisi Sergilemesi' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/gagarino kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Peygamber Devesinin İçinden Çıkan Dev Solucan Dehşete Düşürdü 01:45
Peygamber Devesinin İçinden Çıkan Dev Solucan Dehşete Düşürdü 135 izlenme - 3 yıl önce Tropik ve sıcak bölgelerde yaşayan ölü peygamber devesinin içinden çıkan dev solucan görenleri dehşete düşürdü. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/haberlercom kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Peygamber Devesiyle Sinek Avlayan Eleman 00:54
Peygamber Devesiyle Sinek Avlayan Eleman 187 izlenme - 3 yıl önce Eleman işsizlikten midir yoksa başka şekilde zaman bolluğundan mıdır bilinmez ama ne bok yiyeceğini şaşırmış, böyle bir yöntem denemiş. Kaç deneme yaptı kimbilir.
Fareyi Afiyetle Yemek Üzere Yakalayan Peygamberdevesi 00:59
Fareyi Afiyetle Yemek Üzere Yakalayan Peygamberdevesi 74 izlenme - 1 yıl önce Peygamberdevesi veya Mantid, Mantodea alttakımında yer alan ve hamam böcekleriyle birlikte Dictyoptera takımını oluşturan yaklaşık 1.800 böcek türünün ortak adıdır. Tropik ve sıcak bölgelerde yaşayan, başka böcekler üzerinden beslenen böcek türlerinden oluşan bir familyadır. Bazı uzmanlar Dictyoptera’nın bu iki alttakımını takım düzeyinde sınıflandırırlar. Bu türlerin çoğu tropikal ve subtropikal bölgelerde yaşar. Peygamberdevesi olarak bilinmesinin nedeni, öndeki iki ayağının eklemlerden kıvrıldığında dua ediyor gibi görünmesidir. Peygamber develeri yavaş hareket eden ve öngöğüs bölütleri çok uzamış olan böceklerdir. Ön bacaklarının birbirini eklemlenen biri dikenli iki uzun parçası (uyluk ve kaval kemikleri) kıvrıldığında avlarını yakalayıp parçalayan bir kıskaca dönüştürür. Peygamber devesi genellikle canlı böceklerle beslenir fakat protein ihtiyaçlarını tam olarak karşılayamadıkları zamanlarda memeli sınıfından olan cüce fare ve sinek kuşu yediklerine de rastlanmıştır. Vücutları uzun ve incedir. Üçgen kafa yapıları vardır. Ergin mantid, genelde 5 ile 13 cm arasındadır. Erkekler dişilerden daha küçüktür. Erkeklerin göğüsü 8 segmente dişilerinki ise 6 segmente ayrılır. Kamufle olmak için üzerinde yaşadıkları bitkinin, yerin rengini alırlar. Yerde dolaşmaktan çok bitkiler arasında bulunmayı yeğlerler. Bir peygamber devesi yeşil ya da kurumuş bir yaprağa, ince bir dala, bir likene, parlak renkli bir çiçeğe ya da karıncaya benzer bir görünümde olabilir. Bu kamuflaj peygamber devesini düşmanlarından gizlemenin yanı sıra avına sezdirmeden yaklaşmaya ya da kurbanını hareketsiz bir biçimde bekleyerek tuzağa düşürmeye yarar. Karınca taklit eden türleri de bulunur. Peygamberdevesi kendinden küçük böceklerle (termit, karınca, hamam böceği, kakalak, sinek, kulağakaçan, kene, cırcır böceği, çekirge, tahta kurdu, tahta kurusu, vs.) beslenir. Ayrıca, yamyamlık vardır ve özellikle çiftleşme sırasında dişiler erkekleri yiyebilir (seksüel yamyamlık). Eğer protein ihtiyaçlarını tam karşılayamazlar ise büyük sürüngen veya iri haşerelerle (kertenkele, çıyan, akrep, örümcek, yılan, fare, vs.) ve bunun yanında küçük kuş türleriyle beslenmeye çalışır. Ender olarak bitki ile beslenir. Peygamber develerinin büyük bölümü tropik ve astropik bölgelerde yaşar. En iyi bilinen türlerinden olan 7–12 cm uzunluğundaki Mantis religiosa Afrika’nın kuzeyinden Avrupa’nın içlerine kadar yayılmıştır. Yenidünya’daki peygamber develerinden Hymenopus Kanada’da yaşayan tek peygamber devesi türüdür ve bilinen en güzel peygamber devesi türüdür.
Öfkeli Peygamber Devesi ve Meraklı Kedi Arasındaki Boks Gösterisi 01:00
Öfkeli Peygamber Devesi ve Meraklı Kedi Arasındaki Boks Gösterisi 96 izlenme - 2 yıl önce Kediler hızlı düşünüp, karar verebilen canlılardır ve böceği kolayca yenebileceğini düşünebilirsiniz. Fakat bu düşünce böceğine göre değişir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Peygamberdevesinin Müzikle Kopması 02:27
Peygamberdevesinin Müzikle Kopması 39 izlenme - 1 yıl önce Peygamberdevesinin Müzikle Kopması Müzik çalmaya başlayınca bir anda oynamaya başlayan peygamber devesi kameraya böyle yansıdı.
Peygamber Devesinin Gazabına Uğrayan Adam 00:19
Peygamber Devesinin Gazabına Uğrayan Adam 26 izlenme - 1 yıl önce Hayvanları dibine fazla sokulunca insanlar genellikle nasibini alırlar,görüntüde Peygamber Devesi kamera çekmek için fazla dibine girince saldırısına uğruyor
Peygamber Devesi - Larva Çizgi Film | Larva Tam Bölüm 35:37
Peygamber Devesi - Larva Çizgi Film | Larva Tam Bölüm 11 izlenme - 4 ay önce Dövüş sanatı ustası, Mantis kanalizasyona gelir. Siyah bile onunla savaşamaz. Kırmızı, ondan kaçan usta olarak onu eğiten başka usta ile buluşuyor. Kırmızı mantetle savaşabilir ve kanalizasyonda barışa kavuşabilir mi? ? SEZON 1 - Fırtına Drenajı? Kırmızı ve Sarı, fırtına boşaltması altında yaşayan iki garip Larva, dış dünyadan yeraltı evrene düşen birçok sürprizle karşılaşır. Bu iki kıvrımlı arkadaş için, her şey eğlenmek için iyi bir mazeret. Kırmızı ve Sarı'nın bakış açısıyla dünyayı görün ve dünyanın böyle küçük arkadaşlar için tehlikeli ve heyecan verici bir yer olduğunu deneyin. ? SEZON 2 - KONUT? Yukarıdaki dünyayı keşfetmek için istekli olan Kırmızı ve Sarı çöp eski bir evde, büyük şehirdeki yüksek katlı binalar arasında sıkışmış. Yeni evlerini keşfetmek ve yeni yaratıklarla tanışmak, komik ikiliye daha fazla gülmek demektir. Bazen kavga ederler. Bazen birlikte kendilerini belada buluyorlar. İki sevimli ve komik larva hikayesi. ? SEZON 3 - YENİ YORK? Şimdi New York City. Şehri keşfederken Red and Yellow'un inanılmaz yeteneklerini izleyin. Daha büyük ölçekli yepyeni bir macera! New York'taki iki küçük Larva'nın heyecanlı hayat hikayesi. ? KARAKTERLER ? ? Sarı ? Sarı, karanlık, şaşkın şaşkın sarı renkte bir larva ve bir de antenli. Sarı daima Kırmızı tarafından istismar edilir, ancak bu asla dostluğunu tehlikeye atmaz. Her ne kadar genellikle Red'e itaat ederse de, aklını yiyecek önünde kaybeder. ? Kırmızı? Kırmızı, çoğunlukla ateşli ve açgözlü kırmızı renkli larvandır. Özelliği Bruce Lee gibi bağırıyor ve tekmeliyor. Her zaman sarıyı gösteriyor ve Sarı kötüye kullanıyor, fakat sık sık kendine zarar vermeyi bırakıyor. ? Mor mu? Violet büyük boy bir hayalet sümüktür. Bazen alt yarıları yere gömülmüş olarak gösterilir. Tehdit edildiğinde, bütün vücudu ve kükrüklerini ortaya çıkarır. ? Brown mu? Brown kılık toplayan salak bir gübre böceği. Ona göre, poop yemeğidir ya da hazinesi. Diğer böceklerin kıymetli kıçına dokunduğunda nefret ediyor. Sağ yanağında uzun saç telleri var. ? Siyah ? Siyah, büyük bir gücü olan ve genellikle bir kozaya (ki delme torbası olarak kullandığı) atan bir boynuzlu atlas böceği. Agresif ve onunla karışık olduğunu düşündüğü kişileri döver. "Merhaba, Siyah" da böcek zırhı takan bir sümüklü olduğu ortaya çıktı. ? Gökkuşağı mu? Gökkuşağı kırmızı ve yeşil kabuklu bir salyangoz. Kabuğunun içindeyken, hareketi yavaş, ancak bunun altında insan benzeri bir vücuda sahip ve insanlar gibi işlev görebilir. ? Pembe mi? Pembe iki anteni olan pembe bir larva. Tek tekrarlayan kadın karakter. Sarıyı sever ama Kırmızı onu sever. Sevimli, güzel yüzünün arkasında büyük bir güç gizliyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Peygamber Devesinden İrkilen Adam 00:12
Peygamber Devesinden İrkilen Adam 26 izlenme - 3 yıl önce Daha fazla video için sayfamızı beğenmeyi unutmayın. Komik eğlenceli videolar. www.izlesene.com/geyikvideolar
Peygamber Devesiyle Sinek Avlayan Eleman 00:54
Peygamber Devesiyle Sinek Avlayan Eleman 40 izlenme - 4 yıl önce Eleman işsizlikten midir yoksa başka şekilde zaman bolluğundan mıdır bilinmez ama ne bok yiyeceğini şaşırmış, böyle bir yöntem denemiş. Kaç deneme yaptı kimbilir.