Hoşgeldiniz!

peygamberdevesi

Peygamberdevesinin İçinden Çıkan Korkunç Yaratık 02:45
Peygamberdevesinin İçinden Çıkan Korkunç Yaratık 465 izlenme - 2 yıl önce Peygamberdevesinin içinden çıkan korkunç yaratık Peygamberdevesinin içerisinden çıkan yaratığı izlerken hayretler içerisinde kalacaksınız.
Çekirgeden Çıkan Parazit 02:34
Çekirgeden Çıkan Parazit 1.006 izlenme - 2 yıl önce Kore kaynaklı bu videoda çekirge mi yoksa peygamberdevesi mi olduğunu anlayamadığım böceği gördüğümde önce babasının zenci bir böcek olma ihtimalini düşündüm fakat daha sonra olayın farklı bir boyutu olduğunu anladım.
Peygamberdevesi ile Evde Sinek Avlamak 00:54
Peygamberdevesi ile Evde Sinek Avlamak 500 izlenme - 2 yıl önce Evdeki sineklerden rahatsız olan arkadaşın dahiyane çözümü...
Peygamber Devesi Balığı Böyle Avladı 01:01
Peygamber Devesi Balığı Böyle Avladı 397 izlenme - 2 yıl önce Peygamber devesi balığı böyle avladı... Peygamberdevesi, öğlen yemeği için bir Japon balığı tercih etti. Balığı bir hamle ile yakalayan peygamberdevesi kısa süre içerisinde balığı yedi...
Peygamberdevesi Karıncayı Böyle Yedi 04:07
Peygamberdevesi Karıncayı Böyle Yedi 101 izlenme - 1 yıl önce Karınca ile Peygamber Devesinin karşılaşmasında yem olan taraf karınca oluyor... Peygamberdevesi_______________: Peygamberdevesi, Mantodea alttakımında yer alan ve hamam böcekleriyle birlikte Dictoptera takımını oluşturan yaklaşık 1.800 böcek türünün ortak adıdır. Tropik ve sıcak bölgelerde yaşayan, başka böcekler üzerinden beslenen böcek türlerinden oluşan bir familyadır. Bazı uzmanlar Dictyoptera’nın bu iki alttakımını takım düzeyinde sınıflandırırlar. Bu türlerin çoğu tropikal ve subtropikal bölgelerde yaşar. Özellikleri________________: Peygamber develeri yavaş hareket eden ve öngöğüs bölütleri çok uzamış olan böceklerdir. Ön bacaklarının birbirini eklemlenen biri dikenli iki uzun parçası (uyluk ve kaval kemikleri) kıvrıldığında avlarını yakalayıp parçalayan bir kıskaca dönüştürür. Peygamber devesi genellikle canlı böceklerle beslenir fakat protein ihtiyaçlarını tam olarak karşılayamadıkları zamanlarda memeli sınıfından olan cüce fare ve sinek kuşu yediklerine de rastlanmıştır. Vücutları uzun ve incedir. Üçgen kafa yapıları vardır. Ergin mantid, genelde 5 ile 13 cm arasındadır. Erkekler dişilerden daha küçüktür. Erkeklerin göğüsü 8 segmente dişilerinki ise 6 segmente ayrılır. Kamufle olmak için üzerinde yaşadıkları bitkinin, yerin rengini alırlar. Yerde dolaşmaktan çok bitkiler arasında bulunmayı yeğlerler. Bir peygamber devesi yeşil ya da kurumuş bir yaprağa, ince bir dala, bir likene, parlak renkli bir çiçeğe ya da karıncaya benzer bir görünümde olabilir. Bu kamuflaj peygamber devesini düşmanlarından gizlemenin yanı sıra avına sezdirmeden yaklaşmaya ya da kurbanını hareketsiz bir biçimde bekleyerek tuzağa düşürmeye yarar. Karınca taklit eden türleri de bulunur. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/gagarino kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Peygamberdevesinin içinden Çıkan Dev Parazitler 04:03
Peygamberdevesinin içinden Çıkan Dev Parazitler 23 izlenme - 7 ay önce Endonezya'da kaydedilen görüntüler mide bulandırdı. Peygamberdevesinin içinden çıkan üç dev parazit böyle görüntülendi.
Transparan Peygamberdevesi'nin Sineği Yemesi 04:25
Transparan Peygamberdevesi'nin Sineği Yemesi 47 izlenme - 2 yıl önce http://www.sosyalbetik.com Sosyal Paylaşım Platformu Sosyalbetik.com bir takip ve paylaşım sitesidir.
Transparan Peygamberdevesi İle Beslenme Saati 04:25
Transparan Peygamberdevesi İle Beslenme Saati 14 izlenme - 2 yıl önce Sineği özenle yiyen transparan peygamberdevesinin neredeyse camdan farksız bedeni, yemeğinin parçalarının başından göğüs kafesine kadar yaptığı yolculuğu gözler önüne seriyor.