Hoşgeldiniz!

philosophy

Platon'un Mağara Alegorisi -  Eflatun 02:42
Platon'un Mağara Alegorisi - Eflatun 5.070 izlenme - 2 yıl önce Eflatun olarak bildigimiz Nam-i diger Platon'un pek çok açıdan değerlendirilebilecek ünlü Mağara Alegorisini anlatan, düsündürücü bir animasyon .. iyi seyirler Kanalımı takipte kalmak için abone olmayı sakın ama sakın unutmayın :) Ya da unutun. Ama sonra tekrar hatırlayın. Lisans: Kevin MacLeod sanatçısının At Rest - Romance adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/...) altında lisanslıdır. Kaynak: http://incompetech.com/music/royalty-... Sanatçı: http://incompetech.com/
pakito philosophy süper bir müzik 04:06
pakito philosophy süper bir müzik 9.560 izlenme - 8 yıl önce pakito philosophy süper bir müzik
İbn Rüşd - Hayvanlar Bile Mezhebinden Daha Duygulu! 02:00
İbn Rüşd - Hayvanlar Bile Mezhebinden Daha Duygulu! 1.754 izlenme - 2 yıl önce Al Massir-Destiny(1997) filminden... "Endülüste kan döken bir selefi gruba katılan Şehzade ile Filozof İbni Rüşd'ün tartışması.." "Tıp, Astronomi, Matematik, Kimya hakkında ne biliyorsun? Ya felsefe? Aşk? Doğruluk, adalet hakkında yeterince şey biliyor musun da Allah'ın kelimelerini yayabileceğini iddia ediyorsun?"
Nietzsche: Bilim Hakikat midir? - 8-Bit'lik Felsefe 03:07
Nietzsche: Bilim Hakikat midir? - 8-Bit'lik Felsefe 2.683 izlenme - 3 yıl önce Ünlü alman filozof, kültür, şair ve besteci kimligi ile hepimizin yakından tanıdıgı Nietzsche'den Bilim'e farklı bir pencereden bakış.
Tom Snare Philosophy 03:24
Tom Snare Philosophy 4.531 izlenme - 9 yıl önce tom snare philosophy 2007nin bombası ama hala gecerli arkadaşlar severek dinliorm :)
Adam Smith'in Asıl Kaygısı Yoksulluktu 01:32
Adam Smith'in Asıl Kaygısı Yoksulluktu 1.182 izlenme - 2 yıl önce Dünyada herkes insanların yoksulluğuna çok üzülür ama herkes.Bu metod meselesidir.Bunu akılcı çözümde çözülmesini sağlamak var,Robin Hood'luk yaparak çözmek yapar. Robin Hood tarzı devlet olursa zenginlik,sermaye kaçar ve herkes fakirleşir. Robin Hood tarzı hırsızları içeri tıkan bir sistemin varsa zenginlik,sermaye buraya toplanır. Ekonominin babası Adam Smith'in bugün kısmende olsa yolundan gidildiği için belki herife şimdi yorum olarak hakaret yazacaksınız :). Ama şunu unutmayın.Ortalama bir dünya insanı 16.yy'da ki kral gibi yaşıyor.
Martin heidegger'in Yaşamı ve Felsefesi -  1. Bölüm 08:39
Martin heidegger'in Yaşamı ve Felsefesi - 1. Bölüm 823 izlenme - 2 yıl önce Alman filozufu denildiğinde Friedrich Nietczshe ve schopenheur ile birlikte akla ilk gelen isim olan Martin Heidegger , eleştirel felsefenin kurucularından olarak biliniyor . Etik , kaygı , ölüm ve hayat üzerinede bir cok makale ve kitabi bulunan heiddeger'in 6 bölümden oluşan biyografisi ve felsefesini izleyeceğiz. İyi seyirler.
Jean Baudrillard'ın Simülasyon Kavramı 03:55
Jean Baudrillard'ın Simülasyon Kavramı 937 izlenme - 2 yıl önce Jean Baudrillard "Simülakrlar ve Simülasyon" adlı kitabında detaylı anlattığı simülasyon kavramını açıklayan derleyici bir video. Sosyal Bilimlerle ilgilenenlere bu kitabı tavsiye ederim. Ayrıca Matrix bu kitaptan doğmuş bir filmdir. Selamlar
Müzik 03:25
Müzik 963 izlenme - 10 yıl önce müzik
Statü Endişesi - Başkalarının Bizim Hakkımızda Ne Düşündüğü Korkusu 45:52
Statü Endişesi - Başkalarının Bizim Hakkımızda Ne Düşündüğü Korkusu 288 izlenme - 3 yıl önce Bu belgelesel hepimizin içini kemiren ancak pek nadir ifade edebildiğimiz bir korkuyu su yüzüne çıkarıyor: başkalarının bizim hakkımızda ne düşündüğü korkusu. Başarısızlığımızın toplum tarafından acımasızca yargılanacağı hissi. Bir başka deyişle statü endişesi. Alain de Botton, yine zarafet ve incelikle statü endişemizin nereden kaynaklandığını ve onu yenmek için neler yapabileceğimizi anlatıyor bize. Felsefecilerin, sanatçıların ve yazarların yardımıyla, statü endişesinin tarihsel öyküsünü ve tarih boyunca bu endişeyi yenmeye çabalamış hareketleri inceliyor.
Müzik 03:25
Müzik 457 izlenme - 10 yıl önce
Rbd My Philosophy 06:58
Rbd My Philosophy 206 izlenme - 6 yıl önce Rbd My Philosophy
Fccayirhisar-Ciglik 03:58
Fccayirhisar-Ciglik 345 izlenme - 10 yıl önce fccayirhisar-ciglik
Orbital Philosophy By Numbers 06:44
Orbital Philosophy By Numbers 19 izlenme - 6 yıl önce orbital philosophy by numbers
Boogie Down Productions - My Philosophy 04:58
Boogie Down Productions - My Philosophy 2 izlenme - 1 yıl önce Şarkı Sözleri: Let's begin What, where, why, or when Will all be explained Why destruction is a game See I'm not insane In fact, I'm kind of rational When I be asking Yo, who is more dramatical This one, that one The white one or the black one Pick the punk And I'll jump up to attack one KRS-One is just the guy to lead a crew Right up to your face and dis you Everyone saw me on the last album cover Holding a pistol Something far from a lover
BT ile 5 Çayı # 42 - Sanal Ahlak 01:38:00
BT ile 5 Çayı # 42 - Sanal Ahlak 5 izlenme - 3 yıl önce Kanalımıza Abone Olun: https://goo.gl/ylUFmZ 17.08.2015 günü ShiftDelete.Net kanalına yüklediğim 'BT ile 5 Çayı # 42 - Sanal Ahlak' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/shiftdeletenet kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...