Hoşgeldiniz!

pil

Duracell, 10 Kata Kadar Daha Uzun Ömürlü! 00:30
Duracell, 10 Kata Kadar Daha Uzun Ömürlü! 152.482 izlenme - 8 yıl önce Şimdi www.duracell.com.tr’ye gel, Light Painting oyununa katıl, eğlenceyi başlat!
Pil Ömrü Yaklaşık %’e Kadar Nasıl Uzatılır? 01:00
Pil Ömrü Yaklaşık %’e Kadar Nasıl Uzatılır? 37.486 izlenme - 3 yıl önce Pil ömrünü yaklaşık %’e kadar arttırmak telefonla değil Vodafone’la mümkün. Detaylar videomuzda.
Canlı Yayında FB TV'nin Pili Bitti 00:44
Canlı Yayında FB TV'nin Pili Bitti 5.611 izlenme - 4 ay önce Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın basın toplantısı sırasında FB TV kamerasının pili bitince ekrana uyarı geldi, sosyal medyada "Açıklamalara FB TV bile dayanamadı." yorumları yapıldı.
Tek Bir Pil ve Sakız Kağıdı ile Kolayca Ateş Nasıl Yakılır? 00:41
Tek Bir Pil ve Sakız Kağıdı ile Kolayca Ateş Nasıl Yakılır? 11.818 izlenme - 3 yıl önce Çok basit araçlar ile pratik bir şekilde ateş yakmak istiyorsanız bu video tam size göre. Sakız kağıdının ortasını makas veya herhangi bir kesici alet ile daraltıp sonra 1 adet dolu pilin iki ucuna değecek şekilde birleştirerek ateşinizi yakabilirsiniz. Evde denemenizi tavsiye etmeyiz...
Karşılaştırmalı Pil Testinde Chrome Büyük Hayal Kırıklığı Yarattı 00:41
Karşılaştırmalı Pil Testinde Chrome Büyük Hayal Kırıklığı Yarattı 4.097 izlenme - 2 yıl önce Son zamanlarda sıkça “RAM canavarı” ve “pil katili” olarak anılan Chrome’a bir darbe de Microsoft’tan geldi. Microsoft, Edge tarayıcısının performansını karşılaştırmalı testle gözler önüne sererken Chrome hakkındaki acı gerçek bir kez daha gün yüzüne çıktı. Dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı olsa da Chrome pil tüketimi konusunda canımızı sıkmaya devam ediyor. Google bunu daha önce bir iki ufak güncellemeyle halletmeye çalıştıysa da şimdiye dek pek başarılı olduğunu söyleyemeyiz. Bir süre önce Opera’nın gündeme getirdiği pil tütekimi savaşına bu kez Microsoft da Edge tarayıcısıyla dahil oldu. En çok kullanılan dört web tarayıcısını alan Microsoft, basit bir karşılaştırmalı video oynatma testi gerçekleştirdi. Aynı model laptoplar üzerinde gerçekleştirilen testte Chrome, Edge, Opera ve Firefox tarayıcıların HD video oynatma konusundaki pil performansları ölçüldü. Bilgisayarlar fişten çekilip oynat tuşuna basıldıktan sonra ilk pes eden Chrome oldu. Yalnızca 4 saat 19 dakika direnebilen Chrome’un bu performansı, Edge’in 7 saat 22 dakikalık performansının yanında epey düşük kaldı. Söz konusu test laboratuvar ortamında gerçekleştirilmese de doğru olabilir ancak Edge’in pil dışında hala büyük eksiklikleri mevcut. En önemlisi ise tarayıcının bir hayli gedik bırakıldığı uzantı desteği konusu. Microsoft bu gediği temmuz ayında yayınlayacağı yıllık Windows 10 güncellemesiyle kapatacağını belirtiyor.
Pille Bulaşık Teli Yakma Deneyi 02:12
Pille Bulaşık Teli Yakma Deneyi 12.748 izlenme - 3 yıl önce Sadece pil kullanarak bulaşık telini yakmak mümkün mü? Denedik ve gördük, mümkünmüş. :)
Pil Boş Mu Dolu Mu Nasıl Anlaşılır? 01:26
Pil Boş Mu Dolu Mu Nasıl Anlaşılır? 9.120 izlenme - 3 yıl önce Bu videoda basit ama işe yarar bir bilgi veriyoruz. Nedense genelde boş pilleri atmayız. Belki de zor zamanlarda işe yarayacaklarını düşünüyoruz. Ama sonra pillerin hangileri boş, hangileri dolu anlayamayız. Cem bunun için pratik bir bilgi veriyor. Kesinlikle işinize yarayacak!
Apple ve Bilinçli Eskitme (Türkçe Altyazı) 04:40
Apple ve Bilinçli Eskitme (Türkçe Altyazı) 3.062 izlenme - 1 yıl önce Belgeselin tamamını izlemenizi tavsiye ederim. Belgesel Adı: Ampul Komplosu - The Light Bulb Conspiracy
Pille Ufak Bır Deney 01:01
Pille Ufak Bır Deney 15.401 izlenme - 9 yıl önce izlemelisini vede denemelisinizz
Pille Eğlenceli İşler 01:01
Pille Eğlenceli İşler 15.563 izlenme - 10 yıl önce siz de yapabilirsiniz..
Manyetik Alan 01:42
Manyetik Alan 8.029 izlenme - 9 yıl önce mıknatıs demir ve buharın ilginç gösterisi
Nobel Kimya Ödülü'nü Aziz Sancar'ın Alması 01:14
Nobel Kimya Ödülü'nü Aziz Sancar'ın Alması 2.988 izlenme - 2 yıl önce 2015 Nobel Kimya Ödülü'ne Türk asıllı ABD vatandaşı Aziz Sancar, ABD'li Paul Modrich ve İsveçli Tomas Lindahl layık görüldü. 2006 yılında da ünlü yazar Orhan Pamuk, Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanmıştı. Haberin detayları videodadır.
En Basit Elektrikli Tren 01:47
En Basit Elektrikli Tren 2.933 izlenme - 2 yıl önce Yapımı oldukça basit. Mıknatısları artı ve eksi kutuplarını yerleştiriyorsunuz. Sonra bakır teli bükerek kendinize tünel yapıyorsunuz. Sonra da treninizi tünele yerleştitirdiniz ve hepsi bu kadar. İzleyelim...
Evde Pil Yapımı 06:10
Evde Pil Yapımı 6.650 izlenme - 9 yıl önce evde denemeyin :d
Basit Malzemelerle Tank Yapımı 04:20
Basit Malzemelerle Tank Yapımı 713 izlenme - 12 ay önce Basit Malzemelerle Tank Yapımı Dondurma çubukları, plastik şişe ve pil yardımıyla tank yapan yetenekli eller.
Konmaması Gereken 3 Şeyi Mikrodalgaya Koyduk - Oha Diyorum 07:32
Konmaması Gereken 3 Şeyi Mikrodalgaya Koyduk - Oha Diyorum 1.374 izlenme - 1 yıl önce Bu videoda mikrodalgaya konması sakıncalı olan şeyleri mikrodalgaya koyuyoruz. Bakalım pili, alüminyum folyoyu ve diş macununu mikrodalgada ısıtınca ne olacak? Birbirinden ilginç tüm deney videoları tam şurada: https://goo.gl/2xr7rv Mediakraft'ın diğer kanallarındaki eğlenceli videoları izlemek için tıklayın: Yapyap: https://www.youtube.com/yapyap Oyun Delisi: https://www.youtube.com/oyundelisi BonbonTV https://www.youtube.com/bonbontv Bizi Facebook'ta takip edin: http://facebook.com/MediakraftTurk
Hidrolik Pres ile Duracell Kalem Pilleri Ezmek 01:44
Hidrolik Pres ile Duracell Kalem Pilleri Ezmek 714 izlenme - 1 yıl önce Bu abimiz 21 tane kalem pili ezerek içlerinde ne olduğunu merak etmiş. Spoiler vereyim piller finalde ergenlik sivilcesi gibi beyaz beyaz akıyor.
Sezen Aksu&esat El Gibi ( Düet ) 04:16
Sezen Aksu&esat El Gibi ( Düet ) 7.732 izlenme - 9 yıl önce
Hidrolik Presle Lityum Pilin İmtihanı 04:08
Hidrolik Presle Lityum Pilin İmtihanı 775 izlenme - 1 yıl önce Her şeyi pres makinesiyle ezen Hydraulic Press Channel isimli kanalının son konuğu lityum pil oldu. Bakalım lityum pil pres makinesiyle ezilince neler oluyormuş? "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Havada Dönen Mıknatıs 01:02
Havada Dönen Mıknatıs 3.965 izlenme - 5 yıl önce Havada Dönen Mıknatıs
pil nasıl yapılır 04:58
pil nasıl yapılır 1.350 izlenme - 7 yıl önce pil nasıl yapılır
Pil İlginç Deneyi 00:54
Pil İlginç Deneyi 3.110 izlenme - 9 yıl önce pil İlginç deneyi nasıl bir deney hayret kaldım [[[[İsmuta]]]]
Pil Sıvı Nitrojen İle Temas Ederse Ne Olur? 06:30
Pil Sıvı Nitrojen İle Temas Ederse Ne Olur? 666 izlenme - 12 ay önce Sıvı nitrojen ile objeleri temas ettirerek parçalayan MrGear kanalından yeni video geldi. Peki daha önce hiç sıvı nitrojenin pil ile temasında ne olduğunu görmüş müydünüz? "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Sakız Kağıdından Çakmak Nasıl Yapılır? 01:23
Sakız Kağıdından Çakmak Nasıl Yapılır? 1.968 izlenme - 5 yıl önce Bir pil ve sakız kağıdı yeterli...
iPad Pil Ömrü Nasıl Arttırılır? 05:07
iPad Pil Ömrü Nasıl Arttırılır? 1.532 izlenme - 4 yıl önce Bu rehber videomuzda çağımızın gözde tabletlerinden iPad'in pil ömrünü nasıl arttırabileceğinizi anlatıyoruz.
Tek Bir Pil ve Sakız Kağıdı ile Ateş Nasıl Yakılır 00:31
Tek Bir Pil ve Sakız Kağıdı ile Ateş Nasıl Yakılır 1.257 izlenme - 3 yıl önce Herkesin kuracağı basit bir düzenekle sakız kağıdı ve 1 adet pil ile ateş yakmak mümkün... Daha fazlası www.izlesene.com/haberlercom kanalında....
244 Adet pil seri bağlanırsa 07:09
244 Adet pil seri bağlanırsa 1.318 izlenme - 5 yıl önce 44 Adet 9V pili seri bağlayarak neler yapabiliriz?
Atık Pil 01:15
Atık Pil 1.891 izlenme - 8 yıl önce atık pil
Dünyanın En Basit Motoru 02:00
Dünyanın En Basit Motoru 1.409 izlenme - 3 yıl önce Bu videoda çok basit bir motor düzeneği yapıyoruz. İhtiyacımız olan sadece pil ve mıknatıs. Aklınızda olsun, bu deneyi yapmak isterseniz neodyum mıknatısa ihtiyacınız var. Ohadiyorum kanalında ilginç, eğlenceli, bazen de garip deneyler yapıyoruz ve bunları video haline getirip yayınlıyoruz. Deneyler dışında, oha diyeceğiniz enteresan, komik, tuhaf bilgiler veren videolar da hazırlıyoruz.
Günlük Hayatta Kullanabileceğiniz Pratik Zeka Örnekleri 02:34
Günlük Hayatta Kullanabileceğiniz Pratik Zeka Örnekleri 1.130 izlenme - 3 yıl önce Gündelik hayatta kullanabileceğiniz çok pratik zeka örneklerini izliyoruz. Harbi sağlam kafa gerektiren şeyler var içlerinde.