Hoşgeldiniz!

pil

Duracell, 10 Kata Kadar Daha Uzun Ömürlü! 00:30
Duracell, 10 Kata Kadar Daha Uzun Ömürlü! 152.169 izlenme - 6 yıl önce Şimdi www.duracell.com.tr’ye gel, Light Painting oyununa katıl, eğlenceyi başlat!
Pil Ömrü Yaklaşık %’e Kadar Nasıl Uzatılır? 01:00
Pil Ömrü Yaklaşık %’e Kadar Nasıl Uzatılır? 37.463 izlenme - 2 yıl önce Pil ömrünü yaklaşık %’e kadar arttırmak telefonla değil Vodafone’la mümkün. Detaylar videomuzda.
Apple ve Bilinçli Eskitme (Türkçe Altyazı) 04:40
Apple ve Bilinçli Eskitme (Türkçe Altyazı) 2.877 izlenme - 1 ay önce Belgeselin tamamını izlemenizi tavsiye ederim. Belgesel Adı: Ampul Komplosu - The Light Bulb Conspiracy
Karşılaştırmalı Pil Testinde Chrome Büyük Hayal Kırıklığı Yarattı 00:41
Karşılaştırmalı Pil Testinde Chrome Büyük Hayal Kırıklığı Yarattı 3.944 izlenme - 4 ay önce Son zamanlarda sıkça “RAM canavarı” ve “pil katili” olarak anılan Chrome’a bir darbe de Microsoft’tan geldi. Microsoft, Edge tarayıcısının performansını karşılaştırmalı testle gözler önüne sererken Chrome hakkındaki acı gerçek bir kez daha gün yüzüne çıktı. Dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı olsa da Chrome pil tüketimi konusunda canımızı sıkmaya devam ediyor. Google bunu daha önce bir iki ufak güncellemeyle halletmeye çalıştıysa da şimdiye dek pek başarılı olduğunu söyleyemeyiz. Bir süre önce Opera’nın gündeme getirdiği pil tütekimi savaşına bu kez Microsoft da Edge tarayıcısıyla dahil oldu. En çok kullanılan dört web tarayıcısını alan Microsoft, basit bir karşılaştırmalı video oynatma testi gerçekleştirdi. Aynı model laptoplar üzerinde gerçekleştirilen testte Chrome, Edge, Opera ve Firefox tarayıcıların HD video oynatma konusundaki pil performansları ölçüldü. Bilgisayarlar fişten çekilip oynat tuşuna basıldıktan sonra ilk pes eden Chrome oldu. Yalnızca 4 saat 19 dakika direnebilen Chrome’un bu performansı, Edge’in 7 saat 22 dakikalık performansının yanında epey düşük kaldı. Söz konusu test laboratuvar ortamında gerçekleştirilmese de doğru olabilir ancak Edge’in pil dışında hala büyük eksiklikleri mevcut. En önemlisi ise tarayıcının bir hayli gedik bırakıldığı uzantı desteği konusu. Microsoft bu gediği temmuz ayında yayınlayacağı yıllık Windows 10 güncellemesiyle kapatacağını belirtiyor.
Tek Bir Pil ve Sakız Kağıdı ile Kolayca Ateş Nasıl Yakılır? 00:41
Tek Bir Pil ve Sakız Kağıdı ile Kolayca Ateş Nasıl Yakılır? 11.228 izlenme - 2 yıl önce Çok basit araçlar ile pratik bir şekilde ateş yakmak istiyorsanız bu video tam size göre. Sakız kağıdının ortasını makas veya herhangi bir kesici alet ile daraltıp sonra 1 adet dolu pilin iki ucuna değecek şekilde birleştirerek ateşinizi yakabilirsiniz. Evde denemenizi tavsiye etmeyiz...
Pille Bulaşık Teli Yakma Deneyi 02:12
Pille Bulaşık Teli Yakma Deneyi 12.033 izlenme - 2 yıl önce Sadece pil kullanarak bulaşık telini yakmak mümkün mü? Denedik ve gördük, mümkünmüş. :)
Hidrolik Pres ile Duracell Kalem Pilleri Ezmek 01:44
Hidrolik Pres ile Duracell Kalem Pilleri Ezmek 491 izlenme - 2 ay önce Bu abimiz 21 tane kalem pili ezerek içlerinde ne olduğunu merak etmiş. Spoiler vereyim piller finalde ergenlik sivilcesi gibi beyaz beyaz akıyor.
Pil Boş Mu Dolu Mu Nasıl Anlaşılır? 01:26
Pil Boş Mu Dolu Mu Nasıl Anlaşılır? 8.581 izlenme - 2 yıl önce Bu videoda basit ama işe yarar bir bilgi veriyoruz. Nedense genelde boş pilleri atmayız. Belki de zor zamanlarda işe yarayacaklarını düşünüyoruz. Ama sonra pillerin hangileri boş, hangileri dolu anlayamayız. Cem bunun için pratik bir bilgi veriyor. Kesinlikle işinize yarayacak!
Hidrolik Presle Lityum Pilin İmtihanı 04:08
Hidrolik Presle Lityum Pilin İmtihanı 633 izlenme - 2 ay önce Her şeyi pres makinesiyle ezen Hydraulic Press Channel isimli kanalının son konuğu lityum pil oldu. Bakalım lityum pil pres makinesiyle ezilince neler oluyormuş? "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Nobel Kimya Ödülü'nü Aziz Sancar'ın Alması 01:14
Nobel Kimya Ödülü'nü Aziz Sancar'ın Alması 2.953 izlenme - 1 yıl önce 2015 Nobel Kimya Ödülü'ne Türk asıllı ABD vatandaşı Aziz Sancar, ABD'li Paul Modrich ve İsveçli Tomas Lindahl layık görüldü. 2006 yılında da ünlü yazar Orhan Pamuk, Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanmıştı. Haberin detayları videodadır.
En Basit Elektrikli Tren 01:47
En Basit Elektrikli Tren 2.698 izlenme - 1 yıl önce Yapımı oldukça basit. Mıknatısları artı ve eksi kutuplarını yerleştiriyorsunuz. Sonra bakır teli bükerek kendinize tünel yapıyorsunuz. Sonra da treninizi tünele yerleştitirdiniz ve hepsi bu kadar. İzleyelim...
pille eğlenceli işler 01:01
pille eğlenceli işler 15.540 izlenme - 9 yıl önce siz de yapabilirsiniz..
Manyetik Alan 01:42
Manyetik Alan 7.971 izlenme - 8 yıl önce mıknatıs demir ve buharın ilginç gösterisi
Evde Pil Yapımı 06:10
Evde Pil Yapımı 6.530 izlenme - 7 yıl önce evde denemeyin :d
sezen aksu&esat el gibi ( düet ) 04:16
sezen aksu&esat el gibi ( düet ) 7.697 izlenme - 7 yıl önce
Tek Bir Pil ve Sakız Kağıdı ile Ateş Nasıl Yakılır 00:31
Tek Bir Pil ve Sakız Kağıdı ile Ateş Nasıl Yakılır 1.186 izlenme - 2 yıl önce Herkesin kuracağı basit bir düzenekle sakız kağıdı ve 1 adet pil ile ateş yakmak mümkün... Daha fazlası www.izlesene.com/haberlercom kanalında....
Dünyanın En Basit Motoru 02:00
Dünyanın En Basit Motoru 1.282 izlenme - 2 yıl önce Bu videoda çok basit bir motor düzeneği yapıyoruz. İhtiyacımız olan sadece pil ve mıknatıs. Aklınızda olsun, bu deneyi yapmak isterseniz neodyum mıknatısa ihtiyacınız var. Ohadiyorum kanalında ilginç, eğlenceli, bazen de garip deneyler yapıyoruz ve bunları video haline getirip yayınlıyoruz. Deneyler dışında, oha diyeceğiniz enteresan, komik, tuhaf bilgiler veren videolar da hazırlıyoruz.
iPad Pil Ömrü Nasıl Arttırılır? 05:07
iPad Pil Ömrü Nasıl Arttırılır? 1.527 izlenme - 3 yıl önce Bu rehber videomuzda çağımızın gözde tabletlerinden iPad'in pil ömrünü nasıl arttırabileceğinizi anlatıyoruz.
Sakız Kağıdından Çakmak Nasıl Yapılır? 01:23
Sakız Kağıdından Çakmak Nasıl Yapılır? 1.883 izlenme - 3 yıl önce Bir pil ve sakız kağıdı yeterli...
Havada Dönen Mıknatıs 01:02
Havada Dönen Mıknatıs 3.315 izlenme - 3 yıl önce Havada Dönen Mıknatıs
Sakız Jelatini ve Kalem Pil ile Ateş Nasıl Yakılır? 00:27
Sakız Jelatini ve Kalem Pil ile Ateş Nasıl Yakılır? 263 izlenme - 5 ay önce Bilirsiniz ki ateş yakmak için birçok yol vardır.bu arakadaş kolaya kaçmamak yerine farklı bir yol kullanıyor.Sakız jelatini ve kalem pil ile ateş nasıl yakılır?
pil nasıl yapılır 04:58
pil nasıl yapılır 1.263 izlenme - 6 yıl önce pil nasıl yapılır
Pil İlginç Deneyi 00:54
Pil İlginç Deneyi 3.101 izlenme - 8 yıl önce pil İlginç deneyi nasıl bir deney hayret kaldım [[[[İsmuta]]]]
Atık Pil 01:15
Atık Pil 1.887 izlenme - 6 yıl önce atık pil
Dinamolu El Fenerinden Şarj Aleti Yapmak 05:47
Dinamolu El Fenerinden Şarj Aleti Yapmak 381 izlenme - 11 ay önce Eleman pilsiz el fenerinden şarj aleti yapıyor. Elektroboom adlı kanalında bir ton video da bulunuyor. Komik bir abimizdir feyizlenin ibneler.
Günlük Hayatta Kullanabileceğiniz Pratik Zeka Örnekleri 02:34
Günlük Hayatta Kullanabileceğiniz Pratik Zeka Örnekleri 945 izlenme - 2 yıl önce Gündelik hayatta kullanabileceğiniz çok pratik zeka örneklerini izliyoruz. Harbi sağlam kafa gerektiren şeyler var içlerinde.
Çok Acayip iPhone Şarj Cihazı 00:21
Çok Acayip iPhone Şarj Cihazı 795 izlenme - 1 yıl önce Gün geçmiyor ki çekik gözlü japon gardaşlamız parası fazla gelen iPhone kullanıcılarına yönelik imal ettikleri göbek kordonundan esinlenmeyen, direk göbek kordonundan yapmış oldukları şarj aletini piyasa sürmekten onur gurur vede mutluluk duyar. 2 tane alana 3.sü aynı fiyata 'Napıcaksın lan!' derler adama.
244 Adet pil seri bağlanırsa 07:09
244 Adet pil seri bağlanırsa 781 izlenme - 3 yıl önce 44 Adet 9V pili seri bağlayarak neler yapabiliriz?
pil ölçer 01:09
pil ölçer 560 izlenme - 6 yıl önce pil ölçer
Uzaktan Kumandalı Araba Reklamı (1988) 00:30
Uzaktan Kumandalı Araba Reklamı (1988) 524 izlenme - 1 yıl önce Küçükken biz nasıl bacakları bükülen ,kocaman evi ,birsürü eşyası olan Barbie bebek setine bakıp bakıp iç geçirdiysek ,erkek çocukları da akülü arabalara , uzaktan kumandalı arabalara aynı şekilde imrenmiştir. Bunlar hep pahalı oyuncaklardı tabi alabilenler şanslıydı. Alamayanlar da kartondan Barbie bebek evi yaptı kendine belki ya da ip bağlayıp öyle çekti arabasını uzaktan kumandalı süsü verip . Zaten oynayacak 3-5 arkadaşınız varsa neyle oynadığınız çok da önemli değildi aslında ozamanlar ama yine de olaydı uzaktan kumandalı arabamız , birsürü bebeğimiz iyiydi be.