Hoşgeldiniz!

piri

Milli Eğitim Bakanının Reis Sorularına Piri Reisli Cevabı 01:13
Milli Eğitim Bakanının Reis Sorularına Piri Reisli Cevabı 3.480 izlenme - 2 yıl önce Hangi reismi? Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ankara’da sözleşmeli öğretmen alımlarında, mülakatlarda yöneltilen “Reis denilince aklına kim geliyor?”, “Gezi Parkı olaylarını değerlendirin” sorularını "Reis ve Gezi Olayları soru havuzumuzda yok ama biri sorarsa bu mülakatı haksız yere düşürmez. Kişi fikrini söylesin ne zararı var Turgut reis der Piri Reis der onun hakkında fikirlerini söyleyebilir''demiş.
6 Kasım 04:54
6 Kasım 9.824 izlenme - 12 yıl önce mükemmel
karahan online hileye protesto 02:15
karahan online hileye protesto 7.432 izlenme - 9 yıl önce karahan online hileye karşı protesto
Piri Reis Anadolu Lisesi - Ağlamam Zaman Aldı-Model 03:54
Piri Reis Anadolu Lisesi - Ağlamam Zaman Aldı-Model 3.825 izlenme - 5 yıl önce Ağlama Zamanı şarkısıyla yarışmaya katılan Piri Reis Anadolu Lisesi hazırlık için 1.5 ay boyunca seyircili prova yaptı!
Disko Partizani 04:51
Disko Partizani 4.409 izlenme - 8 yıl önce çağatay kadim'in muhteşem sünnet düğünü
17. Akdeniz Oyunları Açılışı Mersin 2013 - Piri Reis Görsel Şovu 05:40
17. Akdeniz Oyunları Açılışı Mersin 2013 - Piri Reis Görsel Şovu 1.527 izlenme - 5 yıl önce 17. Akdeniz Oyunları Açılışı Mersin 2013 - Piri Reis Görsel Şovu
Turk Deniz Kuvvetleri Atış Görüntüleri 01:39
Turk Deniz Kuvvetleri Atış Görüntüleri 1.194 izlenme - 4 yıl önce Türk Deniz Kuvvetlerinin Türk Uçak Gemisinden Kalkan Helikopterlerin Yaptığı Atışlar Ve Fırkateynlerimizden ( Bizzat Gemilerden ) Yapılan Atışlar Vardır Videonun Bazı Yerlerinde Füzelerin Fırlatılışı Slow Motion Verilmiş Gerçekten Müthiş Bir Keyif İyi Seyirler
Zaman Yolcusu - Konu: PİRİ REİS HARİTASININ ŞİFRESİ 4.Bölüm 01:40:03
Zaman Yolcusu - Konu: PİRİ REİS HARİTASININ ŞİFRESİ 4.Bölüm 405 izlenme - 4 yıl önce Araştırmacı yazarlar Serhat Ahmet Tan ve Hamza Yardımcıoğlu'nun birlikte sunduğu 'Zaman Yolcusu' bilimsel, dini, tarihi ve güncel birçok konunun gizemli ve bilinmeyen yönlerini masaya yatırıyor. zaman yolcusu zaman yolcusu cine5 zaman yolcusu izle zaman yolcusu cine5 izle zaman yolcusunun karısı hd izle zaman yolcusu Serhat Ahmet Tan zaman yolcusu Hamza Yardımcıoğlu zaman yolcusu programı zaman yolcusu programı izle Cine5 zaman yolcusu zaman yolcusu video
Sezgin Yanık Ve Piri Demir Düet 01:44
Sezgin Yanık Ve Piri Demir Düet 659 izlenme - 9 yıl önce sezgin yanık ve piri demirden mükemmel bir düet
Kilometre Taşları - Piri Reis 04:43
Kilometre Taşları - Piri Reis 218 izlenme - 4 yıl önce Trt Okulun en güzel programlarında Kilometre Taşları nın bu seferde Piri Reis le ilgili animasyonunu izliyoruz.
Uzaylı Belgeseli - Piri Reis Uzaylılarla Görüşmesi 02:00
Uzaylı Belgeseli - Piri Reis Uzaylılarla Görüşmesi 335 izlenme - 4 yıl önce Türk kaptanı Deryası Piri Reis'in 1513 yılında çizdiği dünya haritasının o dönemde keşfedilmemiş bazı coğrafi özellikleri gösterdiği ve bu durumun uzaklılarla ilişkili olabileceği direk olarak söylenmese de dolaylı olarak ileri sürülmüştür.
Silivri Piri Mehmet Paşa Cami 01:15
Silivri Piri Mehmet Paşa Cami 493 izlenme - 8 yıl önce silivri piri mehmet paşa camivideohazırlayan mikail bayrakwww.mklbyrk.tkmklbyrk
Onur Yılmaz 03:49
Onur Yılmaz 337 izlenme - 10 yıl önce kayıŞdağ sokaklari
Denizleri Piri 1513 (Piri Reis Belgeseli) 27:06
Denizleri Piri 1513 (Piri Reis Belgeseli) 118 izlenme - 4 yıl önce Piri Reis'in 500 yıl önce çizdiği ilk dünya haritası dolayısıyla T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu katkıları ile hazırlanan Denizlerin Piri 1513 "Piri Reis" Belgeseli.
Skillet Hero 01:16
Skillet Hero 177 izlenme - 8 yıl önce alhn
Piri Reis Belgeseli (21 Dk) 20:41
Piri Reis Belgeseli (21 Dk) 174 izlenme - 3 yıl önce İlk Dünya haritası ve Kitab-ı Bahriye ile tanınan Piri reis'in Türk Tarih Kurumu tarafından hazırlanan belgeselini izliyoruz.
Piri Reis Haritası 02:00
Piri Reis Haritası 100 izlenme - 4 yıl önce İletişim Adreslerimiz Facebook https://www.facebook.com/uzayspace Twitter https://twitter.com/uzay_space Blog http://uzayspace.blogspot.com.tr/ Osmanlı döneminde Piri Reis tarafından çizilmiş pşan hariyanın hala sırrı çözülmüş değil!
Bir Şehir Tanıyalım - Karaman 22:35
Bir Şehir Tanıyalım - Karaman 141 izlenme - 3 yıl önce Karaman'ımızın tarihi ve doğal güzelliklerinin yer aldığı bu filmi izlemeniz dileğiyle. Yunus Emre'nin aşka geldiği şehirdir karaman.
Piri Reis Balesi Sahnede 03:30
Piri Reis Balesi Sahnede 140 izlenme - 4 yıl önce Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), dünyaca tanınan Osmanlı Deniz Bilimcisi Piri Reis'in hayatını sahneye taşıdığı balenin, dünya prömiyerini gerçekleştirildi.
Hala Bulunamamış 6 Kayıp Hazine 06:05
Hala Bulunamamış 6 Kayıp Hazine 104 izlenme - 3 yıl önce Günümüzde fazla para bankaya yatırılırken yüzyıllar önce toprağa gömülüyordu. Gerçi toprak yüksek faiz vermiyordu ama en azından parayı güvende tutuyordu. Gömülen tüm bu hazineler günümüzde bir bir oraya çıkarılmakta. Sırf bu iş için çalışan define avcıları, eski haritalardan okuyabildiklerini teknolojik aletler yardımı ile araştırmakta ve kısa yoldan zengin olmaktalar. Yeraltında ki bu hazinelerin bazıları zamanın dini inançları için, bazıları ise servetinin güvende olmasını isteyen insanlar tarafından gömüldü.
Piri Reis Haritasındaki Bilinmeyenler 04:14
Piri Reis Haritasındaki Bilinmeyenler 19 izlenme - 10 ay önce PİRİ REİS HARİTASINDAKİ BİLİNMEYENLER PİRİ REİS HARİTASINDAKİ BİLİNMEYENLER PİRİ REİS HARİTASINDAKİ BİLİNMEYENLER PİRİ REİS HARİTASINDAKİ BİLİNMEYENLER PİRİ REİS HARİTASINDAKİ BİLİNMEYENLER
Piri Reis Prömiyeri Büyüledi 01:14
Piri Reis Prömiyeri Büyüledi 114 izlenme - 4 yıl önce Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), dünyaca tanınan Osmanlı Deniz Bilimcisi Piri Reis'in hayatını sahneye taşıdığı balenin, dünya prömiyerini gerçekleştirildi. UNESCO'nun, Piri Reis'in Dünya Haritası'nı çizmesinin 500. yılı vesilesiyle 2013 yılını "Piri Reis'i Anma Yılı" olarak kabul etmesi nedeniyle MDOB tarafından hazırlanan "Piri Reis" balesi, Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde kapalı gişe olarak sahnelendi. Dünya denizcilik tarihine yön veren deniz bilimcisi olarak bilinen Piri Reis'in, gençliğinden vefatına kadar bütün dönemlerini fantastik bir kurguyla anlatan ve ilk kez sanatseverlerle buluşan bale, izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.Müziği Can Atilla'ya ait olan, libretto ve koreografisini de Armağan Davran ve Volkan Ersoy'un üstlendiği "Piri Reis" balesinde, dekor tasarımını Savaş Camgöz, kostüm tasarımını Gülay Korkut, ışık tasarımı Tarı Deniz gerçekleştirdi. Balenin koreografi asistanlığını ise Ayşe Fidanlık yaptı. Piri Reis karakterini Ender Üçdemir'in canlandırdığı eserde başlıca rolleri, Iraklı Bakhtadze, Özlem Şenormanlılar, Berna Turhan İleri, Büşra Ay, Burak Serkan Cebeci Serbülent Biçer, Beatrice Parma, Tutku Barın Tümen, Mahmut Akyol, Murat Koman, Niyazi Cingöz ve Tolga Ergen paylaştı. Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni Erdoğan Şanal, dünya denizcilik tarihinin en önemli isimlerinden Piri Reis'in, bale sahnesine taşınarak önemli bir yapıma imza atıldığını söyledi.Aylar süren hazırlığın ardından, sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşmanın kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Şanal, "Sanatseverlerin gösterdiği ilgi, bizlere, yapacağımız yapımlar için de cesaret veriyor" dedi.Eseri, çok sayıda sanatseverin yanı sıra Mersin Valisi Özdemir Çakacak ile eşi Kevser Çakacak de izledi. -"Piri Reis"in dünya prömiyeri-Mersin Devlet Opera ve Balesi
İşte Akdeniz Oyunları'nın Müthiş Açılış Gösterisi 01:10
İşte Akdeniz Oyunları'nın Müthiş Açılış Gösterisi 102 izlenme - 5 yıl önce 17. Akdeniz Oyunları'nın Resmi Açılışı Renkli Gösterilere Sahne Oldu. Mersin Stadı'nda Yapılan Açılışta, Piri Reis'in Haritasının Tüm Saha Zeminini Kaplaması...
Karadenizden Esintiler 11 10:36
Karadenizden Esintiler 11 84 izlenme - 8 yıl önce
Atlantis Piri Fearles 01:28
Atlantis Piri Fearles 108 izlenme - 8 yıl önce piri fearles gemi savasları
Mersin Akdeniz Oyunları Açılış Töreni (2013) 12:48
Mersin Akdeniz Oyunları Açılış Töreni (2013) 62 izlenme - 3 yıl önce Efenim son derece anlamlı ve harikulade bir açılış töreni olmuş. Gerçekten bu kadar kısa bir süre içerisinde bu organizasyonu yapanları kutlamak gerektiğini düşünüyorum. Piri Reisin hikayesini Kenan Işık'ın sesiyle izliyoruz.
Onur Yılmaz 02:32
Onur Yılmaz 147 izlenme - 10 yıl önce www.onurylmz.tr.gg
01:30
"Piri Reis" Büyülü Bir Yolculuğa Çıkaracak 81 izlenme - 4 yıl önce Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), dünya denizcilik tarihinin en önemli isimlerinden Osmanlı Deniz Bilimcisi Piri Reis’in hayatını sahneye taşıdığı balenin dünya prömiyeri için son hazırlıklarını yaptı.
Onur Yılmaz 03:49
Onur Yılmaz 135 izlenme - 10 yıl önce normal sade bi şey mevlanada okuyorum saygılarla sie
Bozkır, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri İle Görüştü 01:28
Bozkır, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri İle Görüştü 40 izlenme - 4 yıl önce Diplomatik temaslarda bulunmak uzere Bruksel'e gelen Avrupa Birligi Bakani ve Basmuzakereci Volkan Bozkir, Avrupa Parlamentosu Turkiye Raportoru Kati Piri ile gorustu .