Hoşgeldiniz!

piri reis

Milli Eğitim Bakanının Reis Sorularına Piri Reisli Cevabı 01:13
Milli Eğitim Bakanının Reis Sorularına Piri Reisli Cevabı 3.449 izlenme - 10 ay önce Hangi reismi? Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ankara’da sözleşmeli öğretmen alımlarında, mülakatlarda yöneltilen “Reis denilince aklına kim geliyor?”, “Gezi Parkı olaylarını değerlendirin” sorularını "Reis ve Gezi Olayları soru havuzumuzda yok ama biri sorarsa bu mülakatı haksız yere düşürmez. Kişi fikrini söylesin ne zararı var Turgut reis der Piri Reis der onun hakkında fikirlerini söyleyebilir''demiş.
karahan online hileye protesto 02:15
karahan online hileye protesto 7.422 izlenme - 8 yıl önce karahan online hileye karşı protesto
Piri Reis Anadolu Lisesi - Ağlamam Zaman Aldı-Model 03:54
Piri Reis Anadolu Lisesi - Ağlamam Zaman Aldı-Model 3.743 izlenme - 3 yıl önce Ağlama Zamanı şarkısıyla yarışmaya katılan Piri Reis Anadolu Lisesi hazırlık için 1.5 ay boyunca seyircili prova yaptı!
Disko Partizani 04:51
Disko Partizani 4.404 izlenme - 7 yıl önce çağatay kadim'in muhteşem sünnet düğünü
Turk Deniz Kuvvetleri Atış Görüntüleri 01:39
Turk Deniz Kuvvetleri Atış Görüntüleri 1.074 izlenme - 2 yıl önce Türk Deniz Kuvvetlerinin Türk Uçak Gemisinden Kalkan Helikopterlerin Yaptığı Atışlar Ve Fırkateynlerimizden ( Bizzat Gemilerden ) Yapılan Atışlar Vardır Videonun Bazı Yerlerinde Füzelerin Fırlatılışı Slow Motion Verilmiş Gerçekten Müthiş Bir Keyif İyi Seyirler
17. Akdeniz Oyunları Açılışı Mersin 2013 - Piri Reis Görsel Şovu 05:40
17. Akdeniz Oyunları Açılışı Mersin 2013 - Piri Reis Görsel Şovu 1.526 izlenme - 4 yıl önce 17. Akdeniz Oyunları Açılışı Mersin 2013 - Piri Reis Görsel Şovu
Zaman Yolcusu - Konu: PİRİ REİS HARİTASININ ŞİFRESİ 4.Bölüm 01:40:03
Zaman Yolcusu - Konu: PİRİ REİS HARİTASININ ŞİFRESİ 4.Bölüm 378 izlenme - 3 yıl önce Araştırmacı yazarlar Serhat Ahmet Tan ve Hamza Yardımcıoğlu'nun birlikte sunduğu 'Zaman Yolcusu' bilimsel, dini, tarihi ve güncel birçok konunun gizemli ve bilinmeyen yönlerini masaya yatırıyor. zaman yolcusu zaman yolcusu cine5 zaman yolcusu izle zaman yolcusu cine5 izle zaman yolcusunun karısı hd izle zaman yolcusu Serhat Ahmet Tan zaman yolcusu Hamza Yardımcıoğlu zaman yolcusu programı zaman yolcusu programı izle Cine5 zaman yolcusu zaman yolcusu video
Kilometre Taşları - Piri Reis 04:43
Kilometre Taşları - Piri Reis 198 izlenme - 2 yıl önce Trt Okulun en güzel programlarında Kilometre Taşları nın bu seferde Piri Reis le ilgili animasyonunu izliyoruz.
geleceğin kaşiflerinin annelerine tavsiye! 00:41
geleceğin kaşiflerinin annelerine tavsiye! 412 izlenme - 7 yıl önce her başarılı çocuğun arkasında başarılı bir aile her başarılı ailenin yanında TTNET vitamin ilköğretim bulunur! çocuğunuzun eğitimine TTNET vitamin ilköğretim'la destekte bulunun yedi cihana tanıtacaklarıyla gurur duyun!
Onur Yılmaz 03:49
Onur Yılmaz 337 izlenme - 9 yıl önce kayıŞdağ sokaklari
Uzaylı Belgeseli - Piri Reis Uzaylılarla Görüşmesi 02:00
Uzaylı Belgeseli - Piri Reis Uzaylılarla Görüşmesi 204 izlenme - 2 yıl önce Türk kaptanı Deryası Piri Reis'in 1513 yılında çizdiği dünya haritasının o dönemde keşfedilmemiş bazı coğrafi özellikleri gösterdiği ve bu durumun uzaklılarla ilişkili olabileceği direk olarak söylenmese de dolaylı olarak ileri sürülmüştür.
Piri Reis Belgeseli (21 Dk) 20:41
Piri Reis Belgeseli (21 Dk) 137 izlenme - 2 yıl önce İlk Dünya haritası ve Kitab-ı Bahriye ile tanınan Piri reis'in Türk Tarih Kurumu tarafından hazırlanan belgeselini izliyoruz.
Piri Reis Haritası 02:00
Piri Reis Haritası 90 izlenme - 3 yıl önce İletişim Adreslerimiz Facebook https://www.facebook.com/uzayspace Twitter https://twitter.com/uzay_space Blog http://uzayspace.blogspot.com.tr/ Osmanlı döneminde Piri Reis tarafından çizilmiş pşan hariyanın hala sırrı çözülmüş değil!
Piri Reis Balesi Sahnede 03:30
Piri Reis Balesi Sahnede 133 izlenme - 3 yıl önce Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), dünyaca tanınan Osmanlı Deniz Bilimcisi Piri Reis'in hayatını sahneye taşıdığı balenin, dünya prömiyerini gerçekleştirildi.
Bir Şehir Tanıyalım - Karaman 22:35
Bir Şehir Tanıyalım - Karaman 89 izlenme - 2 yıl önce Karaman'ımızın tarihi ve doğal güzelliklerinin yer aldığı bu filmi izlemeniz dileğiyle. Yunus Emre'nin aşka geldiği şehirdir karaman.
Piri Reis Prömiyeri Büyüledi 01:14
Piri Reis Prömiyeri Büyüledi 104 izlenme - 3 yıl önce Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), dünyaca tanınan Osmanlı Deniz Bilimcisi Piri Reis'in hayatını sahneye taşıdığı balenin, dünya prömiyerini gerçekleştirildi. UNESCO'nun, Piri Reis'in Dünya Haritası'nı çizmesinin 500. yılı vesilesiyle 2013 yılını "Piri Reis'i Anma Yılı" olarak kabul etmesi nedeniyle MDOB tarafından hazırlanan "Piri Reis" balesi, Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde kapalı gişe olarak sahnelendi. Dünya denizcilik tarihine yön veren deniz bilimcisi olarak bilinen Piri Reis'in, gençliğinden vefatına kadar bütün dönemlerini fantastik bir kurguyla anlatan ve ilk kez sanatseverlerle buluşan bale, izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.Müziği Can Atilla'ya ait olan, libretto ve koreografisini de Armağan Davran ve Volkan Ersoy'un üstlendiği "Piri Reis" balesinde, dekor tasarımını Savaş Camgöz, kostüm tasarımını Gülay Korkut, ışık tasarımı Tarı Deniz gerçekleştirdi. Balenin koreografi asistanlığını ise Ayşe Fidanlık yaptı. Piri Reis karakterini Ender Üçdemir'in canlandırdığı eserde başlıca rolleri, Iraklı Bakhtadze, Özlem Şenormanlılar, Berna Turhan İleri, Büşra Ay, Burak Serkan Cebeci Serbülent Biçer, Beatrice Parma, Tutku Barın Tümen, Mahmut Akyol, Murat Koman, Niyazi Cingöz ve Tolga Ergen paylaştı. Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni Erdoğan Şanal, dünya denizcilik tarihinin en önemli isimlerinden Piri Reis'in, bale sahnesine taşınarak önemli bir yapıma imza atıldığını söyledi.Aylar süren hazırlığın ardından, sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşmanın kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Şanal, "Sanatseverlerin gösterdiği ilgi, bizlere, yapacağımız yapımlar için de cesaret veriyor" dedi.Eseri, çok sayıda sanatseverin yanı sıra Mersin Valisi Özdemir Çakacak ile eşi Kevser Çakacak de izledi. -"Piri Reis"in dünya prömiyeri-Mersin Devlet Opera ve Balesi
İşte Akdeniz Oyunları'nın Müthiş Açılış Gösterisi 01:10
İşte Akdeniz Oyunları'nın Müthiş Açılış Gösterisi 102 izlenme - 4 yıl önce 17. Akdeniz Oyunları'nın Resmi Açılışı Renkli Gösterilere Sahne Oldu. Mersin Stadı'nda Yapılan Açılışta, Piri Reis'in Haritasının Tüm Saha Zeminini Kaplaması...
Mersin Akdeniz Oyunları Açılış Töreni (2013) 12:48
Mersin Akdeniz Oyunları Açılış Töreni (2013) 50 izlenme - 2 yıl önce Efenim son derece anlamlı ve harikulade bir açılış töreni olmuş. Gerçekten bu kadar kısa bir süre içerisinde bu organizasyonu yapanları kutlamak gerektiğini düşünüyorum. Piri Reisin hikayesini Kenan Işık'ın sesiyle izliyoruz.
Ünlü Türk Denizci Piri Reis'in Haritaları Bodrum'da 02:18
Ünlü Türk Denizci Piri Reis'in Haritaları Bodrum'da 42 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sergiden görüntü- Eserlerden detay- Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Irina Vlah ile röportaj Ünlü Türk denizci Piri Reis'in haritaları Bodrum'da- Piri Reis'in haritalarından oluşan sergi Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Vlah'ın katıldığı törenle Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi'nde açıldı- Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Vlah: "Türkiye bizim için kardeş bir ülkedir çünkü Türkiye Cumhuriyeti bize çok yardımcı oldu.
01:30
"Piri Reis" Büyülü Bir Yolculuğa Çıkaracak 79 izlenme - 3 yıl önce Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), dünya denizcilik tarihinin en önemli isimlerinden Osmanlı Deniz Bilimcisi Piri Reis’in hayatını sahneye taşıdığı balenin dünya prömiyeri için son hazırlıklarını yaptı.
Onur Yılmaz 02:32
Onur Yılmaz 147 izlenme - 9 yıl önce www.onurylmz.tr.gg
Murat Ses - Piri Reis (Kaptan-ı Acun) 05:01
Murat Ses - Piri Reis (Kaptan-ı Acun) 87 izlenme - 5 yıl önce
Onur Yılmaz 03:49
Onur Yılmaz 135 izlenme - 9 yıl önce normal sade bi şey mevlanada okuyorum saygılarla sie
Piri Reis Bale Sahnesi 03:08
Piri Reis Bale Sahnesi 32 izlenme - 3 yıl önce "Piri Reis" bale sahnesine çıkmaya hazır- MDOB'un Osmanlı Deniz Bilimcisi Piri Reis'in hayatını sahneye taşıdığı balenin son provası yapıldı- Eserin libretto ve koreografisini yapan Volkan Ersoy: "Piri Reis ismi ilk kez sahne sanatlarına taşınıyor"MERSİN (AA) - Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), dünya denizcilik tarihinin en önemli isimlerinden Osmanlı Deniz Bilimcisi Piri Reis'in hayatını sahneye taşıdığı balenin dünya prömiyeri için son hazırlıklarını yaptı.
Türkiyenin Çok Gizli Ürettiği Canavar Piri Reis 06:23
Türkiyenin Çok Gizli Ürettiği Canavar Piri Reis 5 izlenme - 9 ay önce TÜRKİYENİN ÇOK GİZLİ ÜRETTİĞİ CANAVAR PİRİ REİS
Biliyor Musunuz   5 Mart 2016 23:59
Biliyor Musunuz 5 Mart 2016 9 izlenme - 1 yıl önce Türk denizcilik tarihinde ilk haritayı kim, nasıl çizdi? Piri Reis’in “bahriyesi” nden kurtarılabilenler nasıl saklanıyor? Mustafa Kemal, Anafartalar’ da nasıl bir harita kullandı? Haritalar nasıl hazırlanıyor?Osmanlı’dan kalan tarihi hamamlar ne durumda? Nasıl restore ediliyorlar?Haritaların ve hamamların hikayesi Utku Başar ile "Biliyor musunuz?” da.