Hoşgeldiniz!

pisa

Gattuso'nun Yardımcı Antrenörü Tokatlaması 00:15
Gattuso'nun Yardımcı Antrenörü Tokatlaması 7.578 izlenme - 2 yıl önce Şimdilerde Pisa'nın teknik direktörlüğünü yapan Milan'ın efsane futbolcusu Gennaro Gattuso, yardımcısına attığı tokatı izliyoruz.
Gattuso neredeyse sahaya girecekti! 00:15
Gattuso neredeyse sahaya girecekti! 597 izlenme - 2 yıl önce İtalyan ekibi Milan'ın efsane futbolcularından olan Gennaro Gattuso, Pisa ekibinin teknik direktörlüğünü yapıyor. Gattuso belliki futbolculuk dönemindeki agresif tavırlarını saha kenatına taşımış.
Gattuso Yardımcısını Tokatladı 00:27
Gattuso Yardımcısını Tokatladı 444 izlenme - 2 yıl önce Pisa'nın teknik direktörlüğünü yapan efsane isim Gattuso yardımcısını böyle tokatladı. Gattuso, SPAL ile oynanan karşılaşmada adeta çılgına döndü. Maç esnasında çok sinirlenen efsane isim yardımcısına tokat attı. Gattuso'nun bu hareketi seyircileri şok etti.Gattuso'nun bu hareketi sosyal medyayda gündem olurken kısa sürede binlerce kez paylaşıldı.
Çılgın Adamın 60 Metre Yükseklikten Rekor Atlayışı 02:14
Çılgın Adamın 60 Metre Yükseklikten Rekor Atlayışı 440 izlenme - 3 yıl önce Pisa kulesine dünya atlayışı rekorunu yapmak için çıkan Laso Schaller inanaılmazı başardı,dünya rekorunu kırdı bunu yapmak her yiğidin harcı değil hakketen
Gattuso kendini parçaladı 01:20
Gattuso kendini parçaladı 161 izlenme - 1 yıl önce Pisa teknik direktörü Gennaro Gattuso, alınan galibiyetin ardından oyuncuları ile sevinirken üstünü başını parçaladı.
Naci En Alamo - Vengo 03:33
Naci En Alamo - Vengo 342 izlenme - 3 yıl önce Vengo filminde çalan şarkı sahnesine çok uymuştur filmden bulamadığım için şarkının orjinal video klibini koydum
Turistik Yerlere Bir De Böyle Bakın 01:59
Turistik Yerlere Bir De Böyle Bakın 127 izlenme - 2 yıl önce Bizi Sosyal Medyada Takip Etmeyi Unutmayın... Youtube: /bilgininotesi Facebook: /bilgininotesi Twitter: /bilgininotesi
Müjdat Gezen - Mutlu Akü Reklamları 01:05
Müjdat Gezen - Mutlu Akü Reklamları 179 izlenme - 3 yıl önce Salisbury61 üstadımızın paylaşmış olduğu mutlu akü reklamının devamı ve derlemesi yer alıyor videoda. önceki paylaşılan reklamda eskimo formatı ele alınmış, burada ise japon, pisa kulesi, kızılderili formatları yer alıyor. mutluyum, mutlusun, mutlu. ama biri umutlu biri umutsuz saygılar, hürmetler...
Bunu Hak Etti! 01:46
Bunu Hak Etti! 124 izlenme - 4 yıl önce İtalya’ya giden turistler için vazgeçilmezler arasında olan, ünlü Pisa Kulesi’nde çekilen o fotoğraf… Artık gören herkeste bıkkınlık yaratan malum fotoğrafı çektiren turistlere bu filmi hazırlayanların hoş bir sürprizi var.
İtalya Gezimiz 02:57
İtalya Gezimiz 57 izlenme - 3 yıl önce 2. İtalya seyahatimiz Bologna,Floransa,Siena,Pisa'ya idi.1 haftalık seyahatimizden derlediğimiz anlardan oluşturduğumuz videomuzun yanı sıra diğer gezi videolarımıza da bakmanızı öneririz.
PISA Listeleri Ne Kadar Gerçekçi - Learning World 10:17
PISA Listeleri Ne Kadar Gerçekçi - Learning World 65 izlenme - 3 yıl önce PISA olarak kısaltılan Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı farklı eğitim... Euronews, Avrupa'nin en çok izlenen haber kanali Önemli haberlerin yeraldigi günlük haber paketine abone olun: http://eurone.ws/ZQSgwj Euronews, 13 dilde yayin yapiyor: http://eurone.ws/12T6Zep http://tr.euronews.com/2014/01/17/pisa-listeleri-ne-kadar-gercekci PISA olarak kısaltılan Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı farklı eğitim sistemlerini sıralıyor. Peki sıralamanın ilk sıralarında yer almak bir ülkenin eğitimde başarılı olduğunun kanıtı mıdır? Acaba farklı eğitim sistemlerini tek bir listede sıralamak olası mı? PISA olarak kısaltılan Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı bir OECD (Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü) çalışması. Her üç yılda bir yapılan listelerle çeşitli ülkelerin eğitim sistemi başarı değerlendirmesine göre bir listede sıralanıyor. Dünya çapında 15 yaşındaki binlerce öğrenci okuma-anlama, matematik ve bilim alanında teste tabi tutuluyor. *Çin listenin en başında yer alıyor* Son sıralamaya göre Şanghay eğitim sistemi sadece diğer 64 ülkeyi geride bırakmakla kalmıyor, aynı zamanda her yıl kendi skorunu yeniliyor. Qingyun Ortaokulu, ülkede PISA araştırmalarına katılmak için seçilen 165 eğitim kurumundan biri olma özelliğini taşıyor. Okul öğrencilerin ortalaması ise bölgenin başarı seviyesinin bir hayli üstünde yer alıyor. Okulun eğitim planının temelinde sınavların vazgeçilmez konuları olan okuma-anlama, matematik ve bilim bulunuyor. PISA araştırmalarının gösterdiği gibi Şanghay eğitim sisteminin başarısı disiplinli çalışma ve sayısal bilimlere verilen önemden kaynaklanıyor. "www.theguardian.com/world/2013/dec/03/shanghai-china-oecd-education-ranking":http://www.theguardian.com/world/2013/dec/03/shanghai-china-oecd-education-ranking "www.chinadevelopmentbrief.cn/DirectoryofNGOs/?p=3106":http://www.chinadevelopmentbrief.cn/DirectoryofNGOs/?p=3106 *Avrupa'da bir eğitim ülkesi Estonya* Matematik alanında ilk yedi sırayı Asya ülkeleri doldururken, sonraki beş sırada Avrupa ülkeleri yer alıyor. Listenin sürprizi ise Estonya. İlk kez PISA araştırmalarına katıldığı günden bu yana ülke, eğitim sistemindeki bazı sorunlara rağmen hep yüksek puanlar almayı başardı 1991 yılında Sovyetler'in çöküşünden sonra bağımsızlığını kazanan Estonya, hala bölgeler arasında ekonomik ve sosyal uçurum sorunuyla mücadele ediyor. Sosyal standartlar bazı bölgelerde Batılı normların altında kalsa da, eğitim sisteminde amaca ulaşılmışa benziyor. Okulların kendi vizyonlarını belirlemesine ve her okulun otonomisine önem verildiği Sovyet sonrası eğitim sistemi doğru yönde ilerliyor.
Eğri Minarenin, Pisa Kulesi’nden Bile Daha Eğri Olduğu Tescillendi 05:32
Eğri Minarenin, Pisa Kulesi’nden Bile Daha Eğri Olduğu Tescillendi 26 izlenme - 1 yıl önce Elazığ’da tarihi Harput Mahallesi’nde bulunan ve 800 yılı aşkın süredir ayakta duran Ulu Cami’nin minaresinin eğikliğinin 3,5 ile 7 derece arasında olduğu yapılan ölçümlerle belirlenirken, İtalya'nın ikonik Pisa Kulesi'nden bile eğik olduğu tescillenmiş oldu.
Samo İtalya  Pisa 02:44
Samo İtalya Pisa 76 izlenme - 8 yıl önce gezinti pazarcikli ve antepli
Remedios Silva Pisa - Naci En Alamo 03:29
Remedios Silva Pisa - Naci En Alamo 58 izlenme - 3 yıl önce Remedios Silva Pisa - Naci En Alamo - (alisayar)
Gennaro Gattuso Hala Bildiğiniz Gibi... 00:15
Gennaro Gattuso Hala Bildiğiniz Gibi... 28 izlenme - 2 yıl önce İtalyan ekibi Milan'ın efsane futbolcularından olan Gennaro Gattuso, Pisa ekibinin teknik direktörlüğünü yapıyor. Gattuso belliki futbolculuk dönemindeki agresif tavırlarını saha kenarına taşımış.
Efsane İsimden Yardımcısına Tokat! - Rino Gattuso, 00:33
Efsane İsimden Yardımcısına Tokat! - Rino Gattuso, 26 izlenme - 2 yıl önce Pisa'nın teknik direktörlüğünü yapan Milan'ın efsane futbolcusu Gattuso, yardımcısına attığı tokatla izleyenleri şaşırttı.
Yeni Nesil Protezlerle Dokunma Hissi - İtalya 03:59
Yeni Nesil Protezlerle Dokunma Hissi - İtalya 56 izlenme - 3 yıl önce İsveç'te bulunan Malmo Üniversitesi Araştırma Hastanesi'nde el ve parmaklarını kaybeden hastalarara bir günlük operasyonlarla protezler takılıyor, hastaların ellerini eskisi gibi kullanabilmeleri sağlanıyor. Ancak modern tıpta protezler yalnızca kavrama ve yazı yazma gibi işlemleri vaad edebiliyor. Şimdiyse geliştirilen yeni bir sistem sayesinde dokunma duyusu da el ve parmak porotezleriyle hastaya kazandırılacak. İtalya'nın Toskana bölgesindeki Pisa şehrinde bulunan Superiore Sant Anna Okulu'nda Avrupa Araştırma Projesi kapsamında yürütülen bir diğer proje Nano Bio Touch, dokunma hissini yaşatıyor. Nano çiplerle beyindeki hissetme sinirlerine sinyal gönderen sistem oldukça hassas sensörleriyle tam bir algılama sağlıyor. Dr. Lucia Beccai'nin önderliğinde yürütülen proje Micro Robot Merkezi'nde şekillendi.
Ligin En Az Gol Yiyen Takımı Puan Durumunda Son Sırada 00:58
Ligin En Az Gol Yiyen Takımı Puan Durumunda Son Sırada 8 izlenme - 10 ay önce İtalya Seri B Ligi ekiplerinden Pisa kulubü, ligin 39. haftasında en az gol (29) yiyen takım olmasına rağmen lig sonuncusu olması şaşkınlık yarattı.
Pisa Kulesinden Daha Eğik Olan 05:06
Pisa Kulesinden Daha Eğik Olan "Eğri Minare" Koruma Altına Alınıyor 3 izlenme - 4 ay önce Pisa kulesinden daha eğik olan "Eğri Minare" koruma altına alınıyor Artuklu hükümdarı döneminde yapılan tarihi Harput Ulucami'nin eğik minaresinin uzun yıllar ayakta kalması için plastik restorasyon uygulaması için çalışmalar başladıELAZIĞ - Bin 157 yılında inşa ettirilen ve Pisa Kulesinden...
Teknik direktör kendini kaybetti! -Rino Gattuso, 03:57
Teknik direktör kendini kaybetti! -Rino Gattuso, 16 izlenme - 2 yıl önce Pisa'nın teknik direktörü Rino Gattuso, maçta sinirlenince kendini tutamadı ve sahaya girdi
Gattuso Kafasına Şişe Yedi! - Sporx 03:55
Gattuso Kafasına Şişe Yedi! - Sporx 5 izlenme - 2 yıl önce İtalya'da Foggia ve Pisa arasında oynanan maçta saha kenarında duran Milan'ın efsane oyuncusu Gennaro Gattusa'nın kafasına şişe atıldı!
Floransa Piazalle Michelangelo & Pisa 06:22
Floransa Piazalle Michelangelo & Pisa 9 izlenme - 3 yıl önce http://www.tourvideos.com City bus ride up to Piazalle Michelangelo gives a superb view over Florence, then we walk down to Ponte Vecchio. Afternoon train ride to Pisa to see the tower and Old Town.