Hoşgeldiniz!

polikistik over

Sakallı Kız Görenleri Şaşırtıyor 00:39
Sakallı Kız Görenleri Şaşırtıyor 725 izlenme - 4 yıl önce İngiltere'de yaşayan 23 yaşındaki genç kız, sakallarını kesmeme kararı almış ve hacılar gibi ortalıkta dolaşıyor. Bu kızda sakal çıkmasının nedeni ise düzenli yumurtlamayı engelleyerek erkeklik hormonunun artmasına neden olan Polikistik Over Sendromu.
Polikistik Over Sendromu Nasıl Tedavi Edilir? 01:17
Polikistik Over Sendromu Nasıl Tedavi Edilir? 346 izlenme - 4 yıl önce Polikistik over sendromuna dair tüm sorularınızın cevapları MigrosTV‘de! Daha önce adet düzensizliği ve menopoz ile ilgili sorularımızı yanıtlayan Op.Dr. Pınar Tokatlıoğlu, şimdi de polikistik over sendromunun tedavisi üzerine faydalı bilgiler veriyor. http://www.migrostv.com/polikistik-over-sendromu-nasil-tedavi-edilir/ Kaçırmayın deriz! http://migrostv.migros.com.tr/
Kistler ve Miyomlar - Prof Dr Bülent TIRAŞ 16:06
Kistler ve Miyomlar - Prof Dr Bülent TIRAŞ 645 izlenme - 6 yıl önce Prof.Dr.Bülent Tıraş Doktorum programında Kistler ve Miyomları anlatıyor.
Polikistik Over Sendromu Olan Hastalar Bebek Sahibi Olabilirler mi? 00:48
Polikistik Over Sendromu Olan Hastalar Bebek Sahibi Olabilirler mi? 227 izlenme - 4 yıl önce Kadın hastalıklarında ilk akla gelen sağlık sorunlarından biri olan polikistik over sendromu ile ilgili Op.Dr. Pınar Tokatlıoğlu‘nun fikrini aldık. http://www.migrostv.com/polikistik-over-sendromu-olan-hastalar-bebek-sahibi-olabilirler-mi/ En merak edilen konulardan biri de polikistik over sendromu olan hastaların bebek sahibi olma durumu… Konunun detaylarını sizin için sorduk! http://migrostv.migros.com.tr/
Menopozun Belirtileri Nelerdir? 01:11
Menopozun Belirtileri Nelerdir? 380 izlenme - 4 yıl önce Kadın sağlığı ile ilgili, uzmanlar eşliğinde sizler için faydalı bilgiler almaya devam ediyoruz. Konumuz menopoz. Kadınların yaşam periyodunda önemli bir rol oynayan menopozun belirtilerini Op. Dr. Pınar Tokatlıoğlu‘na sorduk. http://www.migrostv.com/menopozun-belirtileri-nelerdir/ Pek çok konuda uzman görüşleri MigrosTV'de: http://migrostv.migros.com.tr/
Polikistik yumurtalık kısırlığa yol açar mı ? #tüpbebek 01:11
Polikistik yumurtalık kısırlığa yol açar mı ? #tüpbebek 163 izlenme - 2 yıl önce Polikistik yumurtalık kısırlığa yol açar mı ? #tüpbebek Doç. Dr. Selman Laçin tüp bebek tedavisi hakkında bilgiler veriyor. http://tupbebek-istanbul.com http://www.tupbebekfiyati.com Polikistik Ove r= Çok sayıda kist içeren yumurtalık dokusu anlamına gelmektedir. Polikistik Over Sendromu, Sclerokistik over sendromu, fonksiyonel yumurtalık hiperandrojenizm ve Stein-Leventhal sendromu gibi çeşitli isimler verilmiştir. Polikistik over (PCO) ve Polikistik over sendromu (PCOS) farklı kavramlardır.Genellikle bu iki kavran karıştırılmaktadır. PCO (Polikistik over)da kadının ultrasonografik olarak yumurtalıklarda inci kolyesi gibi dizili 2-8 mm çapında 10-15 in üzerinde küçük yumurta keselerinin olmasıdır. PCOS (Polikistik Over Sendromu)’da ise PCO (Polikistik over) ile birlikte adet düzensizliği, şişmanlık, tüylenme ve kısırlık gibi belirtileri de kapsayan hormonal bir bozukluktur. PCOS belirtileri kadınlarda farklılık göstermektedir. Doktora başvuran kadınlarda tüylenme, şişmanlık ve adet düzensizliği gibi belirtileri bulunurken sadece PCO bulunan kadınlarda vardır. Tüylenme olmayan ve adetleri düzenli kadınlarda da PCO (Polikistik over) bulunabilmektedir.
Polikistik Over Sendromunun Belirtileri Nelerdir? 01:33
Polikistik Over Sendromunun Belirtileri Nelerdir? 169 izlenme - 4 yıl önce Op. Dr. Pınar Tokatlıoğlu ile adet düzensizliği ve menopoz üzerine yaptığımız röportaj, kadın hastalıklarında belki de en sık karşılaşılan sağlık sorunu ile devam ediyor; polikistik over. http://www.migrostv.com/polikistik-over-sendromunun-belirtileri-nelerdir/ Polikistik over sendromunun belirtileri ve çok daha fazlası MigrosTV‘de! http://migrostv.migros.com.tr/
Polikistik over sendromu nasıl tedavi edilir ? 00:35
Polikistik over sendromu nasıl tedavi edilir ? 117 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Öğr.Gör. Dr. Melek Uzun polikistik over sendromu hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Polikistik over sendromu endokrin doktoru ve dahiliyecinin beraber tedavi etmesi gereken bir durumdur. Polikistik over sendromunda kan şekeri, insülin direnci, obezite bunlar endokrin tarafından düzenlenmeli. Adet düzensizliği kıllanmada kadın doğum hekimi tarafından düzenlenmesi gereken sorunlardır.
Polikistik Over Nedir? 02:10
Polikistik Over Nedir? 180 izlenme - 4 yıl önce Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Serdar Koç Soruları Cevaplıyor. Polikistik Over Hakkında Bilgiler Veriyor.
Polikistik over ve polikistik over sendromu arasındaki fark nedir? 01:59
Polikistik over ve polikistik over sendromu arasındaki fark nedir? 91 izlenme - 3 yıl önce Polikistik over görüntüsü, polikistik over sendromunun kriterlerinden biridir. Ultrasonda polikistik over görüntüsünün tespit edilmesi, polikistik over sendromu teşhisinin koyulması için tek başına yeterli değildir.
Polikistik Over Nedir 02:40
Polikistik Over Nedir 129 izlenme - 4 yıl önce Doç Dr. Selman LAÇİN http://www.kisirlik.com.tr http://www.selmanlacin.com http://www.tupbebek-istanbul.com/ Doç. Dr. Selman Laçin - Polikistik Over Sendromu hakkında bilgiler veriyor. Randevu: 0212 867 75 00 / 3 'tuşlayınız. tupbebek-istanbul.com/ tupbebekfiyati.com/ #tüpbebek #sağlık #health
Polikistik over sendromu nedir ? 00:37
Polikistik over sendromu nedir ? 86 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Öğr.Gör. Dr. Melek Uzun polikistik over sendromu hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Polikistik over sendromu ultrason bulgusuyla beraber hormon testleri artı hastanın klinik tablosunun birbiriyle uyumlu olduğu bir sendrom. Polikistik overin ultrason bulguları artı kıllanma adet düzeninin özellikle adet aralarının çok uzaması bazı hastalarda özellikle kilo artışıyla ortaya çıkan bir tablo.
Polikistik over sendromu belirtileri nelerdir ? 00:45
Polikistik over sendromu belirtileri nelerdir ? 73 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Öğr.Gör. Dr. Melek Uzun polikistik over sendromu hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Polikistik over hastaları çoğunlukla kilo artışı, kıllanma, adet düzeninin özellikle 45-50 gün bazen 60 gün bazı hastalarda 3-4 aya kadar süren periyotlarla adet görmesi şeklinde ortaya çıkar. Bazı hastalarda hani çocuk olmuyor şeklinde polikliniğe başvururlar. Çünkü ovilasyon sorunu yani anovulatuar siklüslerden dolayı bazı hastalarda da çocuk olmama şikayetine yol açabilir.
Polikistik over sendromu insulin direncini nasıl etkiler? 00:32
Polikistik over sendromu insulin direncini nasıl etkiler? 58 izlenme - 3 yıl önce Polikistik over sendromunun fizyopatolojisinde insülin direncinin çok önemli bir yeri vardır. Hasta aşırı kiloluysa, öncelikle diyet ve egzersizle ideal kiloya ulaşması sağlanmalıdır. Bunun yanı sıra insülin hassaslaştırıcı tedaviler uygulanabilir. Bu uygulamaların temel amacı, kişinin diyabete yakalanma riskinin düşürülmesidir.