Hoşgeldiniz!

polikistik over

Sakallı Kız Görenleri Şaşırtıyor 00:39
Sakallı Kız Görenleri Şaşırtıyor 633 izlenme - 3 yıl önce İngiltere'de yaşayan 23 yaşındaki genç kız, sakallarını kesmeme kararı almış ve hacılar gibi ortalıkta dolaşıyor. Bu kızda sakal çıkmasının nedeni ise düzenli yumurtlamayı engelleyerek erkeklik hormonunun artmasına neden olan Polikistik Over Sendromu.
Polikistik yumurtalık kısırlığa yol açar mı ? #tüpbebek 01:11
Polikistik yumurtalık kısırlığa yol açar mı ? #tüpbebek 130 izlenme - 6 ay önce Polikistik yumurtalık kısırlığa yol açar mı ? #tüpbebek Doç. Dr. Selman Laçin tüp bebek tedavisi hakkında bilgiler veriyor. http://tupbebek-istanbul.com http://www.tupbebekfiyati.com Polikistik Ove r= Çok sayıda kist içeren yumurtalık dokusu anlamına gelmektedir. Polikistik Over Sendromu, Sclerokistik over sendromu, fonksiyonel yumurtalık hiperandrojenizm ve Stein-Leventhal sendromu gibi çeşitli isimler verilmiştir. Polikistik over (PCO) ve Polikistik over sendromu (PCOS) farklı kavramlardır.Genellikle bu iki kavran karıştırılmaktadır. PCO (Polikistik over)da kadının ultrasonografik olarak yumurtalıklarda inci kolyesi gibi dizili 2-8 mm çapında 10-15 in üzerinde küçük yumurta keselerinin olmasıdır. PCOS (Polikistik Over Sendromu)’da ise PCO (Polikistik over) ile birlikte adet düzensizliği, şişmanlık, tüylenme ve kısırlık gibi belirtileri de kapsayan hormonal bir bozukluktur. PCOS belirtileri kadınlarda farklılık göstermektedir. Doktora başvuran kadınlarda tüylenme, şişmanlık ve adet düzensizliği gibi belirtileri bulunurken sadece PCO bulunan kadınlarda vardır. Tüylenme olmayan ve adetleri düzenli kadınlarda da PCO (Polikistik over) bulunabilmektedir.
Kistler ve Miyomlar - Prof Dr Bülent TIRAŞ 16:06
Kistler ve Miyomlar - Prof Dr Bülent TIRAŞ 611 izlenme - 5 yıl önce Prof.Dr.Bülent Tıraş Doktorum programında Kistler ve Miyomları anlatıyor.
Polikistik Over Sendromu Nasıl Tedavi Edilir? 01:17
Polikistik Over Sendromu Nasıl Tedavi Edilir? 216 izlenme - 2 yıl önce Polikistik over sendromuna dair tüm sorularınızın cevapları MigrosTV‘de! Daha önce adet düzensizliği ve menopoz ile ilgili sorularımızı yanıtlayan Op.Dr. Pınar Tokatlıoğlu, şimdi de polikistik over sendromunun tedavisi üzerine faydalı bilgiler veriyor. http://www.migrostv.com/polikistik-over-sendromu-nasil-tedavi-edilir/ Kaçırmayın deriz! http://migrostv.migros.com.tr/
Polikistik Over Sendromu Olan Hastalar Bebek Sahibi Olabilirler mi? 00:48
Polikistik Over Sendromu Olan Hastalar Bebek Sahibi Olabilirler mi? 156 izlenme - 2 yıl önce Kadın hastalıklarında ilk akla gelen sağlık sorunlarından biri olan polikistik over sendromu ile ilgili Op.Dr. Pınar Tokatlıoğlu‘nun fikrini aldık. http://www.migrostv.com/polikistik-over-sendromu-olan-hastalar-bebek-sahibi-olabilirler-mi/ En merak edilen konulardan biri de polikistik over sendromu olan hastaların bebek sahibi olma durumu… Konunun detaylarını sizin için sorduk! http://migrostv.migros.com.tr/
Menopozun Belirtileri Nelerdir? 01:11
Menopozun Belirtileri Nelerdir? 272 izlenme - 2 yıl önce Kadın sağlığı ile ilgili, uzmanlar eşliğinde sizler için faydalı bilgiler almaya devam ediyoruz. Konumuz menopoz. Kadınların yaşam periyodunda önemli bir rol oynayan menopozun belirtilerini Op. Dr. Pınar Tokatlıoğlu‘na sorduk. http://www.migrostv.com/menopozun-belirtileri-nelerdir/ Pek çok konuda uzman görüşleri MigrosTV'de: http://migrostv.migros.com.tr/
Polikistik Over Sendromunun Belirtileri Nelerdir? 01:33
Polikistik Over Sendromunun Belirtileri Nelerdir? 126 izlenme - 2 yıl önce Op. Dr. Pınar Tokatlıoğlu ile adet düzensizliği ve menopoz üzerine yaptığımız röportaj, kadın hastalıklarında belki de en sık karşılaşılan sağlık sorunu ile devam ediyor; polikistik over. http://www.migrostv.com/polikistik-over-sendromunun-belirtileri-nelerdir/ Polikistik over sendromunun belirtileri ve çok daha fazlası MigrosTV‘de! http://migrostv.migros.com.tr/
Polikistik Over Nedir? 02:10
Polikistik Over Nedir? 146 izlenme - 2 yıl önce Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Serdar Koç Soruları Cevaplıyor. Polikistik Over Hakkında Bilgiler Veriyor.
Polikistik over sendromu nasıl tedavi edilir ? 00:35
Polikistik over sendromu nasıl tedavi edilir ? 64 izlenme - 1 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Öğr.Gör. Dr. Melek Uzun polikistik over sendromu hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Polikistik over sendromu endokrin doktoru ve dahiliyecinin beraber tedavi etmesi gereken bir durumdur. Polikistik over sendromunda kan şekeri, insülin direnci, obezite bunlar endokrin tarafından düzenlenmeli. Adet düzensizliği kıllanmada kadın doğum hekimi tarafından düzenlenmesi gereken sorunlardır.
Polikistik Over Nedir 02:40
Polikistik Over Nedir 103 izlenme - 2 yıl önce Doç Dr. Selman LAÇİN http://www.kisirlik.com.tr http://www.selmanlacin.com http://www.tupbebek-istanbul.com/ Doç. Dr. Selman Laçin - Polikistik Over Sendromu hakkında bilgiler veriyor. Randevu: 0212 867 75 00 / 3 'tuşlayınız. tupbebek-istanbul.com/ tupbebekfiyati.com/ #tüpbebek #sağlık #health
Polikistik over sendromu nedir ? 00:37
Polikistik over sendromu nedir ? 52 izlenme - 1 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Öğr.Gör. Dr. Melek Uzun polikistik over sendromu hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Polikistik over sendromu ultrason bulgusuyla beraber hormon testleri artı hastanın klinik tablosunun birbiriyle uyumlu olduğu bir sendrom. Polikistik overin ultrason bulguları artı kıllanma adet düzeninin özellikle adet aralarının çok uzaması bazı hastalarda özellikle kilo artışıyla ortaya çıkan bir tablo.
Polikistik over ve polikistik over sendromu arasındaki fark nedir? 01:59
Polikistik over ve polikistik over sendromu arasındaki fark nedir? 44 izlenme - 1 yıl önce Polikistik over görüntüsü, polikistik over sendromunun kriterlerinden biridir. Ultrasonda polikistik over görüntüsünün tespit edilmesi, polikistik over sendromu teşhisinin koyulması için tek başına yeterli değildir.
Polikistik over sendromu insulin direncini nasıl etkiler? 00:32
Polikistik over sendromu insulin direncini nasıl etkiler? 50 izlenme - 1 yıl önce Polikistik over sendromunun fizyopatolojisinde insülin direncinin çok önemli bir yeri vardır. Hasta aşırı kiloluysa, öncelikle diyet ve egzersizle ideal kiloya ulaşması sağlanmalıdır. Bunun yanı sıra insülin hassaslaştırıcı tedaviler uygulanabilir. Bu uygulamaların temel amacı, kişinin diyabete yakalanma riskinin düşürülmesidir.
Polikistik over sendromu belirtileri nelerdir ? 00:45
Polikistik over sendromu belirtileri nelerdir ? 40 izlenme - 1 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Öğr.Gör. Dr. Melek Uzun polikistik over sendromu hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Polikistik over hastaları çoğunlukla kilo artışı, kıllanma, adet düzeninin özellikle 45-50 gün bazen 60 gün bazı hastalarda 3-4 aya kadar süren periyotlarla adet görmesi şeklinde ortaya çıkar. Bazı hastalarda hani çocuk olmuyor şeklinde polikliniğe başvururlar. Çünkü ovilasyon sorunu yani anovulatuar siklüslerden dolayı bazı hastalarda da çocuk olmama şikayetine yol açabilir.
Polikistik over sendromu uzun vadede ne gibi sorunlar doğurur? 00:26
Polikistik over sendromu uzun vadede ne gibi sorunlar doğurur? 34 izlenme - 1 yıl önce Polikistik over sendromunun tedavi edilmememesi, uzun vadede rahim kanseri riskinin artmasına neden olur. Bunun yanı sıra, polikistik over sendromu olan kişilerin yaklaşık yarısında insülin direnci olduğundan, tedavinin aksatılması diyabete yol açabilir.
Polikistik Over Nasıl Kısırlık Yapar? 00:40
Polikistik Over Nasıl Kısırlık Yapar? 48 izlenme - 2 yıl önce Kadın hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Serdar Koç , polikistik overin nasıl kısırlık yaptığı hakkında bilgiler veriyor.
Polikistik over sendromuyla kardiyovasküler hastalıklar arasında nasıl bir ilişki var? 02:18
Polikistik over sendromuyla kardiyovasküler hastalıklar arasında nasıl bir ilişki var? 19 izlenme - 1 yıl önce İnsülin direnci olan veya aşırı kilolu olan polikistik over sendromu hastaları, kardiyovasküler hastalıklar açısından risk altındadırlar.
Polikistik over sendromuyla rahim kanseri arasında nasıl bir ilişki var? 02:34
Polikistik over sendromuyla rahim kanseri arasında nasıl bir ilişki var? 18 izlenme - 1 yıl önce Polikistik over sendromu olan hastalarda yumurta gelişimi olmadığı için yumurtlama da olmaz. Yumurtlamanın olmaması, progesteron hormonunun salgılanmamasına sebep olur. Dolayısıyla polikistik over sendromu olan hastalarda yumurtlama olmadığı için progesteron hormonu da salgılanmaz. Bu durum, rahim içi tabakasının sürekli olarak östrojen etkisinde kalmasına yol açar. Rahim içi tabakasındaki hormonal dengesizlik, rahim kanseri riskinin artmasına sebep olur.
Polikistik Overin Tedavisi Nedir? 01:00
Polikistik Overin Tedavisi Nedir? 30 izlenme - 2 yıl önce Kadın hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Serdar Koç , polikistik overin tedavisi ve yapılması gerekenlerden bahsediyor.
Polikistik over sendromu nasıl bir hastalıktır? 00:29
Polikistik over sendromu nasıl bir hastalıktır? 14 izlenme - 1 yıl önce Polikistik over sendromu, genetik geçişi olan ve farklı bulgularla kendini gösteren bir hastalık grubudur. Adet düzensizliği, çocuk sahibi olamama, aşırı tüylenme gibi şikayetlere yol açar.
Yetişkin kadınlarda adet düzensizliğinin nedenleri nelerdir? 02:33
Yetişkin kadınlarda adet düzensizliğinin nedenleri nelerdir? 16 izlenme - 1 yıl önce Yetişkinlerde adet düzensizliğinin en yaygın sebeplerinden biri polikistik over sendromudur. Tiroit fonksiyonlarıyla ilgili bozukluklar veya hormonal dengesizlikler de adet düzensizliğine sebep olabilir.
Kadınlarda tüylenmenin nedenleri nelerdir? 01:12
Kadınlarda tüylenmenin nedenleri nelerdir? 12 izlenme - 1 yıl önce Kadınlarda aşırı tüylenmenin nedeni genellikle tespit edilemez. Polikistik over sendromu, aşırı tüylenmenin sık karşılaşılan sebeplerinden biridir.
Polikistik over sendromu tedavi edilmezse ne olur? 00:19
Polikistik over sendromu tedavi edilmezse ne olur? 12 izlenme - 1 yıl önce Polikistik over sendromu tedavi edilmezse, mevcut şikayetler ilerleyerek daha önemli sorunlara yol açabilir. Örneğin, hasta ideal kilosunun üzerindeyse ileride şeker hastalığına yakalanma ihtimali artar. En belirgin şikayeti adet düzensizliği olan bir hasta, tedavi edilmediği takdirde gelecekte çocuk sahibi olamayabilir.
Polikistik over sendromunun belirtileri nelerdir? 00:45
Polikistik over sendromunun belirtileri nelerdir? 12 izlenme - 1 yıl önce Polikistik over sendromunun belirtileri, hastanın yaşına bağlı olarak değişim gösterebilir. Örneğin, ergenlik dönemindeki tek belirtisi adet düzensizliği olabilir. Daha ileri yaşlardaki hastalarda seyrek adet görme şikayetine yol açabilir. Erkeksi tüylenme, sivilcelenme ve cildin aşırı yağlanması da polikistik over sendromunun temel belirtilerindendir.
Polikistik over sendromu nasıl tedavi edilir? 02:17
Polikistik over sendromu nasıl tedavi edilir? 11 izlenme - 1 yıl önce Polikistik over sendromunun tedavisinde uygulanacak yöntem, hastanın mevcut şikayetlerine göre belirlenir. Örneğin, adet düzensizliği şikayetiyle gelen hastalara öncelikli olarak adet düzenleyici tedaviler uygulanır. Erkeksi tüylenme görülen kişilerin tedavisinde ise ilk amaç hormonal dengeyi sağlamaktır. Polikistik over sendromunun tedavisinden olumlu yanıt alınması için hastanın ideal kiloda olması ve düzenli egzersiz yapması çok önemlidir.
Polikistik over sendromu nasıl oluşur? 01:50
Polikistik over sendromu nasıl oluşur? 11 izlenme - 1 yıl önce Polikistik over sendromu, genetik yatkınlıkla doğrudan ilgilidir. Erken doğan bebeklerde görülme ihtimali de oldukça yüksektir. Moleküler düzeyde enzim defektine bağlı bir sendromdur.
Polikistik over sendromunun tipleri nelerdir? 00:18
Polikistik over sendromunun tipleri nelerdir? 10 izlenme - 1 yıl önce Polikistik over sendromunun çeşitli belirtileri vardır. Hastaya polikistik over sendromu teşhisinin koyulabilmesi için en az iki krtiterin tespit edilmesi gerekmektedir. Rotterdam kriterlerine göre polikistik over sendromunun on farklı fenotipi görülebilir.
Polikistik over sendromu kısırlığa neden olur mu? 00:11
Polikistik over sendromu kısırlığa neden olur mu? 9 izlenme - 1 yıl önce Polikistik over sendromu, kısırlığa neden olabilir. Çünkü tanıdaki üç temel kriterden biri, yumurtlamanın olmamasıdır. Özellikle seyrek adet gören hastalarda bu risk yüksektir.
Polikistik over sendromu kimlerde daha sık görülür? 00:11
Polikistik over sendromu kimlerde daha sık görülür? 9 izlenme - 1 yıl önce Fazla kilolu, seyrek adet gören ve sivilcelenme problemi olan kadınlarda polikistik over sendromunun görülme ihtimali oldukça yüksektir.