Hoşgeldiniz!

popeye

Dünyanın En İyi Dans Eden Çocuğu 02:52
Dünyanın En İyi Dans Eden Çocuğu 66.935 izlenme - 9 yıl önce böyle çocukmu olur !!
Temel Reis Popeye Film Fragmanı (1980) 02:03
Temel Reis Popeye Film Fragmanı (1980) 2.557 izlenme - 4 yıl önce Temel Reisimiz ,Popeye, uzun zamandır kayıp olan babasını bulmak amacıyla Sweet Haven denilen küçük bir sahil kasabasına gelir. Kasaba namı diğer korsan Kaba Sakal tarafından yönetilmektedir. Yeni arkadaşlar edinir hamburgerci Wimpy ve kaba sakalın kız arkadaşı Olive, yani Safinaz. Reisimiz ünlü bir boks şampiyonunu yenmesi ile kasabada herkes tarafından tanınmaya baslar. Terkedilmiş bir çocuk ta bulduktan sonra aile kurmak için hiç bir sebep kalmamış gibi gözükse de , daha babasını bulmak, kabasakaldan kasabayı kurtarmak için bol bol ıspanak yemesi gerekecektir.
Bağlama ile 90'lar Çizgi Film Müzikleri 05:10
Bağlama ile 90'lar Çizgi Film Müzikleri 1.324 izlenme - 2 yıl önce Merhaba. Yine nostalji zamanı. Amatör olarak bağlama çalıyorum. Çocukluğumuzun efsane çizgi filmlerinin bazılarının müziklerini bağlama ile çalmaya çalıştım. Umarım eğlenirsiniz. İyi seyirler.
Temel Reis - Alaaddin'in Sihirli Lambası (1939) 21:43
Temel Reis - Alaaddin'in Sihirli Lambası (1939) 1.385 izlenme - 4 yıl önce Popeye the Sailor'ın yaptığı 20'şer dakikadılık 3 filmden biridir ve bana göre en güzel Temel Reis serisidir.İlk olarak 1936'da Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor,1937'de Popeye the Sailor Meets Ali Baba's Forty Thieves, son olarak 1939'da Aladdin and His Wonderful Lamp yayınlanmıştır.
Dansta Son Nokta 04:27
Dansta Son Nokta 2.033 izlenme - 9 yıl önce daha ötesi yok sanırım
Popeye - NES Oynanış - Tüm Bölümler 10:26
Popeye - NES Oynanış - Tüm Bölümler 1.164 izlenme - 3 yıl önce i'm popeye the sailor man i'm popeye the sailor man i'm strong to the "finich" 'cause i eats me spinach i'm popeye the sailor man. i'm one tough gazookus which hates all palookas wot ain't on the up and square i biffs 'em and buffs 'em an' always out-roughs 'em an' none of 'em gits no-where. if anyone dasses to risk my "fisk" it's "boff" an' it's "wham" un 'erstan'? so, keep "good behavor" that's your one life saver with popeye the sailor man. füüt füüüt Safinaz yukarıdan kalp atardı. temel reis de kabasakala yakalanmadan ve kalpleri yere düşürüp kırmadan toplamaya çalışırdı. ıspanak yediği zaman, kabasakal yusuf yusuf kaçmaya başlardı.
Temel Reis Atari Oyunu 06:00
Temel Reis Atari Oyunu 596 izlenme - 4 yıl önce Adaptörün cayır cayır yanmasına sebep olacak ,başından kalkılamayan oyunlardan birtanesiydi kendisi . Oyun içerisindeki kaçma kovalamaca ayrımlarını müzikteki değişimden anlamak çok mümkündü. Genelde kaçmaya odaklı gergin müzik ,Temel reis ıspanağa kavuştuğunda yerini kovalamaca müziğine bırakmaktaydı. Fitifiti yürüme efekti sabitti tabi. Herşey Safinaz için .
Temel Reis - Abu Hassan 01:08
Temel Reis - Abu Hassan 428 izlenme - 3 yıl önce bizim memlekette temel reis adıyla verilen,popeye adlı çizgi filmden aklımda en çok kalan sahnelerden biri...eminim ki bir çok kişinin de zihninde de bir kaç bayt yer kaplamıştır.
Temel Reis (Popeye) İle İlk Tanışmamız (1942) 07:34
Temel Reis (Popeye) İle İlk Tanışmamız (1942) 462 izlenme - 4 yıl önce 17 Ocak 1929’da ilk defa bir mizah dergisinde yayımlanan Thimble Theater adlı çizgi romanın yan karakteri olarak tanınan bu karakter 1933 yılında Betty Boop çizgi filmiyle sinemaya atlamayı başardı.Temel Reis Amerika birleşik devletlerinde yeme alışkanlığı yaptığı katkılardan dolayı heykeli dikilen ilk çizgi film karakteri olarak tarihe geçmiştir.Elsie Segar imzasını taşıyan bu karakter iyice popülerleşince 1930’dan itibaren çizgi romana kendi adını verdi. Famous Studios 1942’den itibaren bu karakteri canlandırarak sinemaya taşıdı. 1960’dan itibaren televizyonla tanıştı. Bir de çocuğu oldu. 1980’de Robin Williams’ın canlandırdığı müzikal filmle, 2004’te ise 3 boyutlu bilgisayar animasyonuyla ekranlara geldi.Sevgilisi Olive Oyl Türkçesiyle Safinaz, ince uzun yapısı, simsiyah saçları topuzu, abartılı büyük ayakları, enerjik ve yaşam dolu karakteriyle dikkat çekiyordu. Başlıca düşmanı ve arkadaşı Bluto yani Kabasakal da Safinaz’a aşıktı ve kaba saba yöntemleriyle onun aklını çelip gerektiğinde onu kaçırmaya çalışıyordu.Temel Reis ise yediği ıspanaklarla bu kaba gücün de hakkından gelmeyi başarıyordu.
popeye 00:58
popeye 1.374 izlenme - 10 yıl önce popeye
Temel Reis - Tv şov müziği 01:27
Temel Reis - Tv şov müziği 352 izlenme - 3 yıl önce Amerika' nın, elindeki ıspanak fazlasını birilerine giydirmek için uydurduğu ve yayına sunduğu Popeye çizgi filminin en eski şarkısı.Zamanında " ıspanak ıspanak" diye bağırmadık mı annelerimize Temel Reis izledikten sonra.Halbuki bildiğimiz ottan farkı yokmuş, hemde sarmısaklı yoğurtlu yerim ki, yoğurt ıspanaktaki demiri öldürüyorimiş. Ayrıca Popeye yi Temel Reis olarak Türkçe' mize geçirenleride buradan alkisliyorum.
Popeye The Sailor Man (FULL CARTOON) 06:20
Popeye The Sailor Man (FULL CARTOON) 83 izlenme - 4 yıl önce *THIS CARTOON IS TOTALLY "PUBLIC DOMAIN", ORIGINAL COPYRIGHT HAD EXPIRED. http://www.archive.org/details/insect...
Dede Temel Reis Boyama 00:39
Dede Temel Reis Boyama 83 izlenme - 4 yıl önce http://www.sadeceoyunlar.com/dede-temel-reis-boyama.html