Hoşgeldiniz!

poyraz karayel izle

Poyraz Karayel 60. Bölüm Fragmanı 00:57
Poyraz Karayel 60. Bölüm Fragmanı 989 izlenme - 2 yıl önce "Durun! Bu nikah kıyılamaz!"
Poyraz Karayel 61. Bölüm Fragmanı 00:49
Poyraz Karayel 61. Bölüm Fragmanı 803 izlenme - 2 yıl önce Poyraz, Ayşegül'ü kurtarmak için ne yapacak?
Neşet, Ayşegül'e Aşkını İlan Ediyor! 05:48
Neşet, Ayşegül'e Aşkını İlan Ediyor! 687 izlenme - 2 yıl önce Poyraz Karayel 58. Bölüm'de; Ayşegül, Neşet'in aşk ilanına ne cevap verecek?
Poyraz Karayel 59. Bölüm Fragmanı 00:48
Poyraz Karayel 59. Bölüm Fragmanı 546 izlenme - 2 yıl önce "Kim dost, kim düşman bilirdik. Şimdi zaman değişti"
Her Şey Bitti Kıskanmalar Mı Başladı! 04:22
Her Şey Bitti Kıskanmalar Mı Başladı! 501 izlenme - 2 yıl önce Poyraz Karayel 58. Bölüm'de; Poyraz ve Ayşegül birbirlerinin hakkında işte böyle yorum yapıyorlar.
Poyraz Karayel 60. Bölüm Fragmanı - 2 00:57
Poyraz Karayel 60. Bölüm Fragmanı - 2 445 izlenme - 2 yıl önce Neşet intikam kusmaya başlıyor!
Poyraz Karayel 58. Bölüm Fragmanı 01:03
Poyraz Karayel 58. Bölüm Fragmanı 424 izlenme - 2 yıl önce
Yüreğimden Taşanlar, Aklımdan Coşanlardın! 03:41
Yüreğimden Taşanlar, Aklımdan Coşanlardın! 402 izlenme - 2 yıl önce Poyraz Karayel 58. Bölüm'de; Poyraz'ın hayalindeki Albay gerçek çıkınca...
Poyraz Karayel 46.Bölüm Son Sahne Sefer'in Veda Konuşması Sefer Öldü (24 Şubat Çarşamba) 04:32
Poyraz Karayel 46.Bölüm Son Sahne Sefer'in Veda Konuşması Sefer Öldü (24 Şubat Çarşamba) 612 izlenme - 2 yıl önce Poyraz Karayel 46.Bölüm Özeti Adil, Şimdi de Sefer ve Sema’nın Peşine Düşüyor! Kafasına silah dayanan Meltem, canını kurtarmak için Adil Topal’ın kızı olduğunu itiraf eder, bunun sonucunda da kendisini ilk defa babasının karşısında bulur. Ama oraya tek giden Meltem değildir. Meltem’i takip eden Bahriler Adil’in çiftliğine baskın yaparlar. Bu baskın Adil’in çok eskide kalan korkuları ve gerçekleriyle tanışmamıza neden olur. Salih’in ölümü Poyraz’ı derinden sarsar. Ama olanları Ayşegül’e anlatmaya cesaret edemez. Giderek bir çıkmazın içine düşmektedir. Bu ölümden Poyraz’ı sorumlu tutan Aslı, Ayşegül’le konuşunca, Ayşegül Poyraz’ın asla beklemeyeceği bir adım atar. Adil’in hedefindeki yeni isim Sefer’dir. Peki Sefer’e mi zarar verecektir yoksa Sefer için dünyanın en kıymetli varlığı olan Sema’ya mı?
 Meltem ve Zülfikar Küresel Sermaye 14.Subat Sevgililer Gunu (Poyraz Karayel 44.Bölüm) 01:36
Meltem ve Zülfikar Küresel Sermaye 14.Subat Sevgililer Gunu (Poyraz Karayel 44.Bölüm) 431 izlenme - 2 yıl önce Poyraz Karayel 44.Bölüm Özeti Ayşegül ve Poyraz yaşadıkları büyük trajediden sonra yaralarını tamir etmeye çalışmaktadır. Ama ikisinin de birbirinin gözlerine bakmaya bile gücü yoktur. Poyraz intikam ateşiyle Ayşegül’e kürtajı yapan doktorun peşine düşer. Fakat Poyraz’ın bu intikam hırsı Ayşegül’ün hiç hoşuna gitmez. Bahri de Poyraz’a restini çeker, intikam peşinde koşmak yerine Ayşegül’ü alıp buralardan bir süreliğine gitmesini ister. Bahri adamlarıyla bir başka koldan Adil’in peşindedir. Nihayet Adil’in izini bulurlar, fakat Sadreddin’in aceleci davranması yüzünden Adil yaralansa da kaçar. Sadreddin’in bu hareketi ona çok pahalıya patlayacaktır.
Poyraz Karayel 44.Bölüm Aysegül ve Poyraz Komik Sahne (Meksika Bileti) 02:19
Poyraz Karayel 44.Bölüm Aysegül ve Poyraz Komik Sahne (Meksika Bileti) 326 izlenme - 2 yıl önce Poyraz Karayel 44.Bölüm Özeti Ayşegül ve Poyraz yaşadıkları büyük trajediden sonra yaralarını tamir etmeye çalışmaktadır. Ama ikisinin de birbirinin gözlerine bakmaya bile gücü yoktur. Poyraz intikam ateşiyle Ayşegül’e kürtajı yapan doktorun peşine düşer. Fakat Poyraz’ın bu intikam hırsı Ayşegül’ün hiç hoşuna gitmez. Bahri de Poyraz’a restini çeker, intikam peşinde koşmak yerine Ayşegül’ü alıp buralardan bir süreliğine gitmesini ister. Bahri adamlarıyla bir başka koldan Adil’in peşindedir. Nihayet Adil’in izini bulurlar, fakat Sadreddin’in aceleci davranması yüzünden Adil yaralansa da kaçar. Sadreddin’in bu hareketi ona çok pahalıya patlayacaktır.
Poyraz Karayel 66. Bölüm 2. Tanıtım (2 Kasım Çarşamba) 01:01
Poyraz Karayel 66. Bölüm 2. Tanıtım (2 Kasım Çarşamba) 172 izlenme - 2 yıl önce Poyraz Karayel 66.Bölüm 2.Tanıtım yayında! Bahri, Poyraz'ın Ayşegül'ün evinde yaşayacağını öğrenince ortalık karışıyor!
 Aysegül ve Poyraz Sinan'in Sözleriyle Bir Kere Daha Yıkılıyorlar - Poyraz Karayel 44.Bölüm 03:22
Aysegül ve Poyraz Sinan'in Sözleriyle Bir Kere Daha Yıkılıyorlar - Poyraz Karayel 44.Bölüm 241 izlenme - 2 yıl önce Poyraz Karayel 44.Bölüm Özeti Ayşegül ve Poyraz yaşadıkları büyük trajediden sonra yaralarını tamir etmeye çalışmaktadır. Ama ikisinin de birbirinin gözlerine bakmaya bile gücü yoktur. Poyraz intikam ateşiyle Ayşegül’e kürtajı yapan doktorun peşine düşer. Fakat Poyraz’ın bu intikam hırsı Ayşegül’ün hiç hoşuna gitmez. Bahri de Poyraz’a restini çeker, intikam peşinde koşmak yerine Ayşegül’ü alıp buralardan bir süreliğine gitmesini ister. Bahri adamlarıyla bir başka koldan Adil’in peşindedir. Nihayet Adil’in izini bulurlar, fakat Sadreddin’in aceleci davranması yüzünden Adil yaralansa da kaçar. Sadreddin’in bu hareketi ona çok pahalıya patlayacaktır.
Meltem ve Zulfikar Aşkını İtiraf Ediyor - Poyraz Karayel 44.Bölüm (10 Şubat Çarşamba) 03:55
Meltem ve Zulfikar Aşkını İtiraf Ediyor - Poyraz Karayel 44.Bölüm (10 Şubat Çarşamba) 232 izlenme - 2 yıl önce Poyraz Karayel 44.Bölüm Özeti: Ayşegül ve Poyraz yaşadıkları büyük trajediden sonra yaralarını tamir etmeye çalışmaktadır. Ama ikisinin de birbirinin gözlerine bakmaya bile gücü yoktur. Poyraz intikam ateşiyle Ayşegül’e kürtajı yapan doktorun peşine düşer. Fakat Poyraz’ın bu intikam hırsı Ayşegül’ün hiç hoşuna gitmez. Bahri de Poyraz’a restini çeker, intikam peşinde koşmak yerine Ayşegül’ü alıp buralardan bir süreliğine gitmesini ister. Bahri adamlarıyla bir başka koldan Adil’in peşindedir. Nihayet Adil’in izini bulurlar, fakat Sadreddin’in aceleci davranması yüzünden Adil yaralansa da kaçar. Sadreddin’in bu hareketi ona çok pahalıya patlayacaktır.
Poyraz Karayel 46.Bölüm - Poyraz Ödev Yapıyor (Bir Poyraz Karayel Klasiği) 03:22
Poyraz Karayel 46.Bölüm - Poyraz Ödev Yapıyor (Bir Poyraz Karayel Klasiği) 158 izlenme - 2 yıl önce Poyraz Karayel 46.Bölüm Özeti Adil, Şimdi de Sefer ve Sema’nın Peşine Düşüyor! Kafasına silah dayanan Meltem, canını kurtarmak için Adil Topal’ın kızı olduğunu itiraf eder, bunun sonucunda da kendisini ilk defa babasının karşısında bulur. Ama oraya tek giden Meltem değildir. Meltem’i takip eden Bahriler Adil’in çiftliğine baskın yaparlar. Bu baskın Adil’in çok eskide kalan korkuları ve gerçekleriyle tanışmamıza neden olur. Salih’in ölümü Poyraz’ı derinden sarsar. Ama olanları Ayşegül’e anlatmaya cesaret edemez. Giderek bir çıkmazın içine düşmektedir. Bu ölümden Poyraz’ı sorumlu tutan Aslı, Ayşegül’le konuşunca, Ayşegül Poyraz’ın asla beklemeyeceği bir adım atar. Adil’in hedefindeki yeni isim Sefer’dir. Peki Sefer’e mi zarar verecektir yoksa Sefer için dünyanın en kıymetli varlığı olan Sema’ya mı?
Poyraz Karayel 44.Bölüm Son Sahne Sadrettin Vuruluyor  (10 Şubat Çarşamba) 03:37
Poyraz Karayel 44.Bölüm Son Sahne Sadrettin Vuruluyor (10 Şubat Çarşamba) 161 izlenme - 2 yıl önce Poyraz Karayel 44.Bölüm Özeti Ayşegül ve Poyraz yaşadıkları büyük trajediden sonra yaralarını tamir etmeye çalışmaktadır. Ama ikisinin de birbirinin gözlerine bakmaya bile gücü yoktur. Poyraz intikam ateşiyle Ayşegül’e kürtajı yapan doktorun peşine düşer. Fakat Poyraz’ın bu intikam hırsı Ayşegül’ün hiç hoşuna gitmez. Bahri de Poyraz’a restini çeker, intikam peşinde koşmak yerine Ayşegül’ü alıp buralardan bir süreliğine gitmesini ister. Bahri adamlarıyla bir başka koldan Adil’in peşindedir. Nihayet Adil’in izini bulurlar, fakat Sadreddin’in aceleci davranması yüzünden Adil yaralansa da kaçar. Sadreddin’in bu hareketi ona çok pahalıya patlayacaktır.
Ayşegül'ün Poyraz'ı Gördüğü O An - Poyraz Karayel 63. Bölüm 12 Ekim Çarşamba 04:51
Ayşegül'ün Poyraz'ı Gördüğü O An - Poyraz Karayel 63. Bölüm 12 Ekim Çarşamba 86 izlenme - 2 yıl önce Poyraz Karayel 63. Bölüm'de; Çınar ve Ayşegül, hayatlarının en önemli kararını vermiş, yepyeni bir hayata başlamak üzeredirler... Gecenin sonunda Ayşegül'ü büyük bir sürpriz beklemektedir...
Poyraz: Kötülük Albayım Her İnsanin içinde Var - Poyraz Karayel 44.Bölüm (10 Şubat Çarşamba) 01:28
Poyraz: Kötülük Albayım Her İnsanin içinde Var - Poyraz Karayel 44.Bölüm (10 Şubat Çarşamba) 133 izlenme - 2 yıl önce Poyraz Karayel 44.Bölüm Özeti: Ayşegül ve Poyraz yaşadıkları büyük trajediden sonra yaralarını tamir etmeye çalışmaktadır. Ama ikisinin de birbirinin gözlerine bakmaya bile gücü yoktur. Poyraz intikam ateşiyle Ayşegül’e kürtajı yapan doktorun peşine düşer. Fakat Poyraz’ın bu intikam hırsı Ayşegül’ün hiç hoşuna gitmez. Bahri de Poyraz’a restini çeker, intikam peşinde koşmak yerine Ayşegül’ü alıp buralardan bir süreliğine gitmesini ister. Bahri adamlarıyla bir başka koldan Adil’in peşindedir. Nihayet Adil’in izini bulurlar, fakat Sadreddin’in aceleci davranması yüzünden Adil yaralansa da kaçar. Sadreddin’in bu hareketi ona çok pahalıya patlayacaktır.
Poyraz Karayel - 76.Bölüm Kamera Arkası 18.01.2017 01:38
Poyraz Karayel - 76.Bölüm Kamera Arkası 18.01.2017 87 izlenme - 1 yıl önce Eda’nın Poyraz’ı baştan çıkarma görevinden habersiz olan Ayşegül ve Poyraz evlerinin kapılarını Eda’ya açarlar. Eda kızına ulaşmak için Poyraz’ı tavlamanın yollarını aramaya başlar. Nevra’nın verdiği görevi yerine getirmek isteyen Mümtaz’ın Poyraz’ın yardımına ihtiyacı vardır. Ancak kalkıştıkları işin sonunda Bahri’nin en büyük düşmanı Savaş Biryol serbest kalacaktır. Nevra ve Çınar’ın kurban seçtiği Meltem, Zülfikar’ın endişelerini haklı çıkararak iyice kötüleşir ve herkesi şok edecek bir işe kalkışır. Seri katil ise nihayet Orhan Solmaz’ı bulmuştur. Böylece Taşkafa için tehlikeli bir geri sayım başlar. Eda Poyraz ve Ayşegül’ün arasına girmenin ne kadar zor olduğunu keşfetse de Nevra’nın tehditleri yüzünden durma şansı yoktur. Son hamlesi Ayşegül ve Poyraz aşkını büyük bir sınavla yüz yüze bırakacaktır… Poyraz Karayel | Facebook: https://www.facebook.com/poyrazkarayel.limon Poyraz Karayel | Instagram: https://www.instagram.com/poyrazkarayell Poyraz Karayel | Twitter: https://twitter.com/PoyrazKarayel_ Limon | Facebook: https://www.facebook.com/limonfilmm Limon | Instagram: https://instagram.com/limon_film Limon | Twitter: https://twitter.com/LimonFilm
Poyraz Doktoru Elinden Kaçırıyıor - Poyraz Karayel 44.Bölüm (10 Şubat Çarşamba) 04:00
Poyraz Doktoru Elinden Kaçırıyıor - Poyraz Karayel 44.Bölüm (10 Şubat Çarşamba) 128 izlenme - 2 yıl önce Poyraz Karayel 44.Bölüm Özeti: Ayşegül ve Poyraz yaşadıkları büyük trajediden sonra yaralarını tamir etmeye çalışmaktadır. Ama ikisinin de birbirinin gözlerine bakmaya bile gücü yoktur. Poyraz intikam ateşiyle Ayşegül’e kürtajı yapan doktorun peşine düşer. Fakat Poyraz’ın bu intikam hırsı Ayşegül’ün hiç hoşuna gitmez. Bahri de Poyraz’a restini çeker, intikam peşinde koşmak yerine Ayşegül’ü alıp buralardan bir süreliğine gitmesini ister. Bahri adamlarıyla bir başka koldan Adil’in peşindedir. Nihayet Adil’in izini bulurlar, fakat Sadreddin’in aceleci davranması yüzünden Adil yaralansa da kaçar. Sadreddin’in bu hareketi ona çok pahalıya patlayacaktır.
Bahri Baba ve Adamlari Adil Topal'a Saldırı - Çatışma Sahnesi (Poyraz Karayel 44.Bölüm) 03:38
Bahri Baba ve Adamlari Adil Topal'a Saldırı - Çatışma Sahnesi (Poyraz Karayel 44.Bölüm) 123 izlenme - 2 yıl önce Poyraz Karayel 44.Bölüm Özeti: Ayşegül ve Poyraz yaşadıkları büyük trajediden sonra yaralarını tamir etmeye çalışmaktadır. Ama ikisinin de birbirinin gözlerine bakmaya bile gücü yoktur. Poyraz intikam ateşiyle Ayşegül’e kürtajı yapan doktorun peşine düşer. Fakat Poyraz’ın bu intikam hırsı Ayşegül’ün hiç hoşuna gitmez. Bahri de Poyraz’a restini çeker, intikam peşinde koşmak yerine Ayşegül’ü alıp buralardan bir süreliğine gitmesini ister. Bahri adamlarıyla bir başka koldan Adil’in peşindedir. Nihayet Adil’in izini bulurlar, fakat Sadreddin’in aceleci davranması yüzünden Adil yaralansa da kaçar. Sadreddin’in bu hareketi ona çok pahalıya patlayacaktır.
Sinan Komik Telsiz Sahnesi ( Sevmiyolar Be Merkez ) - Poyraz Karayel 42.Bölüm 03:52
Sinan Komik Telsiz Sahnesi ( Sevmiyolar Be Merkez ) - Poyraz Karayel 42.Bölüm 123 izlenme - 2 yıl önce Poyraz Karayel 42.Bölüm Özeti Bahri Umman ve Adil Topal Karşı Karşıya… Poyraz’ın sürpriz evlenme teklifini Ayşegül kabul eder. Şimdi sırada Bahri’nin onayını almak vardır, üstelik bebek konusunu da Bahri’ye söylemeleri gerekmektedir. Sinan ise kendisine kardeş geleceğini kabullenmekte zorlanmaktadır, Poyraz onu güç bela sakinleştirir. Tüm aile Bahri’nin evine toplandığında Poyraz ve Ayşegül'ün evlilik ve bebek haberinden çok daha büyük bir gelişme gündeme bomba gibi düşer. Adil, tehdidini bir kez daha ortaya koymuştur. Ve Adil’in ne kadar tehlikeli olduğunun artık herkes farkındadır. Üstelik Adil, Bahri’yle görüşmek istemektedir. Bahri, Adil’in karşısına çıkar ama Adil’in sürprizleri henüz bitmemiştir. Poyraz ve Ayşegül ise Adil’in peşlerine taktığı adamla uğraşırken çok daha kötü bir haber onlara doğru yaklaşmaktadır.
Poyraz Karayel 49. Bölüm - Adil Namlunun Ucunda! (16 Mart Çarşamba) 05:56
Poyraz Karayel 49. Bölüm - Adil Namlunun Ucunda! (16 Mart Çarşamba) 100 izlenme - 2 yıl önce Adil, oğlunu Neşet'i almak için her şeyi yapıyor! Neşet'i teslim edip Sefer'i alacağını düşünen Sema, Adil'i oyuna getiriyor. Yeni videolar için kanalıma abone olun
Poyraz Karayel 46.Bölüm Sen Hiç Korktunmu Albayım (24 Şubat Çarşamba) 01:48
Poyraz Karayel 46.Bölüm Sen Hiç Korktunmu Albayım (24 Şubat Çarşamba) 96 izlenme - 2 yıl önce Poyraz Karayel 46.Bölüm Özeti Adil, Şimdi de Sefer ve Sema’nın Peşine Düşüyor! Kafasına silah dayanan Meltem, canını kurtarmak için Adil Topal’ın kızı olduğunu itiraf eder, bunun sonucunda da kendisini ilk defa babasının karşısında bulur. Ama oraya tek giden Meltem değildir. Meltem’i takip eden Bahriler Adil’in çiftliğine baskın yaparlar. Bu baskın Adil’in çok eskide kalan korkuları ve gerçekleriyle tanışmamıza neden olur. Salih’in ölümü Poyraz’ı derinden sarsar. Ama olanları Ayşegül’e anlatmaya cesaret edemez. Giderek bir çıkmazın içine düşmektedir. Bu ölümden Poyraz’ı sorumlu tutan Aslı, Ayşegül’le konuşunca, Ayşegül Poyraz’ın asla beklemeyeceği bir adım atar. Adil’in hedefindeki yeni isim Sefer’dir. Peki Sefer’e mi zarar verecektir yoksa Sefer için dünyanın en kıymetli varlığı olan Sema’ya mı?
Poyraz Karayel 49. Bölüm - Cem Karaca - Canım Benim (16 Mart Çarşamba) 05:11
Poyraz Karayel 49. Bölüm - Cem Karaca - Canım Benim (16 Mart Çarşamba) 88 izlenme - 2 yıl önce Muhteşem yorumu ile unutulmaz sanatçı Cem Karaca'nın seslendirdiği "Canım Benim" adlı şarkı Poyraz Karayel'de sizlerle. Yeni videolar olur için kanalıma abone olun
Poyraz Karayel 49. Bölüm - Dostluk Hiç Bu Kadar Acı Dile Gelmemişti! (16 Mart Çarşamba) 04:53
Poyraz Karayel 49. Bölüm - Dostluk Hiç Bu Kadar Acı Dile Gelmemişti! (16 Mart Çarşamba) 82 izlenme - 2 yıl önce Poyraz, dostluk hakkında konuşma yapınca herkesin aklına bir anda Sefer'in gelmesiyle duygusal anlar yaşanıyor! Yeni videolar için kanalıma abone olun
Poyraz Karayel 49. Bölüm - Sevgiye İhtiyacı Var, Vermeyelim Mi! (16 Mart Çarşamba) 01:58
Poyraz Karayel 49. Bölüm - Sevgiye İhtiyacı Var, Vermeyelim Mi! (16 Mart Çarşamba) 78 izlenme - 2 yıl önce Zülfikar ve Meltem'in yakınlaştığını gören Poyraz, duruma el koyuyor! Yeni videolar için kanalıma abone olun www.izlesene.com/ nefer26medya.............
Kara Sevdam 04:20
Kara Sevdam 18 izlenme - 6 ay önce Bİ GUN GELİP DERLERSE EBUBEKİR SENDEN GECMİŞ SOR ONLARA CENAZESİ NERDEN KALKIYOR BİLKİ SENDEN GEÇTİĞİMDE YABEN TOPRAĞI YADA SEN BAŞKASININ OLMUŞSUNDUR.
Poyraz Karayel 46. Bölüm - Sefer Ahirim Sensin'le Veda Etti (24 Şubat Çarşamba) 05:52
Poyraz Karayel 46. Bölüm - Sefer Ahirim Sensin'le Veda Etti (24 Şubat Çarşamba) 77 izlenme - 2 yıl önce Sefer, Sema'yı kurtarmak uğruna kendini böyle feda etti. Poyraz Karayel 46.Bölüm Özeti Adil, Şimdi de Sefer ve Sema’nın Peşine Düşüyor! Kafasına silah dayanan Meltem, canını kurtarmak için Adil Topal’ın kızı olduğunu itiraf eder, bunun sonucunda da kendisini ilk defa babasının karşısında bulur. Ama oraya tek giden Meltem değildir. Meltem’i takip eden Bahriler Adil’in çiftliğine baskın yaparlar. Bu baskın Adil’in çok eskide kalan korkuları ve gerçekleriyle tanışmamıza neden olur. Salih’in ölümü Poyraz’ı derinden sarsar. Ama olanları Ayşegül’e anlatmaya cesaret edemez. Giderek bir çıkmazın içine düşmektedir. Bu ölümden Poyraz’ı sorumlu tutan Aslı, Ayşegül’le konuşunca, Ayşegül Poyraz’ın asla beklemeyeceği bir adım atar. Adil’in hedefindeki yeni isim Sefer’dir. Peki Sefer’e mi zarar verecektir yoksa Sefer için dünyanın en kıymetli varlığı olan Sema’ya mı?
Poyraz Karayel 49. Bölüm - Poyraz Karayel'de Foyalar Ortaya Çıktı! (16 Mart Çarşamba) 05:58
Poyraz Karayel 49. Bölüm - Poyraz Karayel'de Foyalar Ortaya Çıktı! (16 Mart Çarşamba) 70 izlenme - 2 yıl önce Albay'dan Sinan’a, İpek’ten Meltem’e kadar herkes Bahri Baba'nın evinde toplanıyor. Herkesin bir araya gelmesi uzun zamandır gizlenen sırların da bir bir açığa çıkmasına neden oluyor. Poyraz ve diğerleri o sırlar ve sonuçlarıyla uğraşıyor.