Hoşgeldiniz!

prematüre

Küçük Kahraman Ward'ın Muhteşem Hayata Tutunma Hikayesi 06:57
Küçük Kahraman Ward'ın Muhteşem Hayata Tutunma Hikayesi 6.481 izlenme - 4 yıl önce Prematüre doğan Ward'ın ailesinin sevgisiyle hayata tutunma öyküsü
Ömer Akın 00:46
Ömer Akın 3.190 izlenme - 10 yıl önce
Ömer Akın, Yürüyor.. Ama Yürüteci İle... 00:40
Ömer Akın, Yürüyor.. Ama Yürüteci İle... 1.684 izlenme - 10 yıl önce benim canım oğlum yürüteci ile yürümeye başladı...ömer akın 26. haftalık doğmuş premetüre bebeğim. 15 aylık olmasına 20 gün kala bize yürüyerek dünyanın en mutlu ailesi yapdı.. tarih 20 mart 2008 ... bizim için en önemli tarihlerden biri..
minik oglum 00:46
minik oglum 1.665 izlenme - 10 yıl önce bukdar küçük oldfuguna ben bıle ınanamıyorum şuan bakınca
Ömer Akın Ve Domatesi 01:02
Ömer Akın Ve Domatesi 1.316 izlenme - 10 yıl önce
Ömer Akın Video-3 00:53
Ömer Akın Video-3 1.109 izlenme - 10 yıl önce
Ömer Akın Video-2 01:03
Ömer Akın Video-2 1.033 izlenme - 10 yıl önce ömerin mimikleri...
Ömer Akın , Ba-Ba-Ba-Ba... 00:51
Ömer Akın , Ba-Ba-Ba-Ba... 876 izlenme - 10 yıl önce ömer akın baba mı diyor ??? pek dillendik bu hafta...20 mart 2008.. yine bizim için önemli bir tarih...unutmayalım..
Bebekler hangi durumlarda yenidoğan yoğun bakım ünitesine alınır ? 02:03
Bebekler hangi durumlarda yenidoğan yoğun bakım ünitesine alınır ? 255 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Doç. Dr. Alparslan Tonbul, yenidoğan yoğun bakım ünitesi hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yenidoğan yoğun bakım ünitesi, 18 yataklı tam donanımlı bebek küvözü ile hizmet vermektedir.Yeni doğan yoğun bakımımızda prematüre yeni doğanlar, düşük doğum ağırlığı olan yeni doğanlar, riskli tüm yeni doğanlar, solunum sıkıntısı olan yeni doğanlar tedavi ve takip edilmektedir. Ayrıca bir aydan daha büyük çocuklara da yoğun bakım hizmeti verilmekte olup gerek görülen tüm branşlarda 24 saat konsultasyon imkanı mevcuttur. Ünitemizde verilen hizmetler:Solunum desteği, Fototerapi ,Göbek katateri ve perkütan santral katater uygulaması , Total parenteral nutrisyon, Toraks tüpü takılması, Retinopati muayenesi, Kan değişimi, İşitme testi, Topuk kanı alınmasıdır. Bebekler hangi durumlarda yenidoğan yoğun bakım ünitesine alınır ? Yeni doğan bebeklerin problemlerinde hemen hemen çoğunda yoğun bakım ihtiyacı duyarlar. Az bir kısmında yoğun bakım ihtiyacı gerekmeyebilir. Yeni doğan bebeklerde en sık gördüğümüz problem solunum sistemleri problemleridir. Yeni doğanda görülen hastalıkların çoğu solunum sistemlerini ilgilendirir. Bu bebekler nefes alıp vermede güçlük çeken bebeklerdir. Bu bebekleri destek amacıyla yoğun bakıma alırız. Bunun dışında beslenme güçlüğü çeken hastalar, kusan hastalar yoğun bakım ünitesine alınan hastalardır. Bu bebekler ya damar yoluyla parenteral yol dediğimiz bir katater takarak beslenebilirler. Ya da yapılabiliyorsa bebek tolere edilebiliyorsa bir sonda yardımıyla bebek beslenir. Çok çeşitli sebepler var. Bunları teker teker saymak güç. Bunun dışında yeni doğan yoğun bakım hastalarımızın çoğunu prematüre bebekler oluşturmaktadır. Prematüre hem solunum sistemleri için hem de beslenme için önemli bir sorun ülkemizde ve yeni doğan ölümlerinde ilk sırada prematürelik geliyor. Bu nedenle yeni doğan yoğun bakımında izlediğimiz hastaların çoğu prematüre doğum oluyor. Bunun dışında cerrahi işlem gerektiren bebekler, kontenjal kalp hastalıkları gibi birçok hastalık yeni doğan yoğun bakımında izleniyor. Temel olarak izlediğimiz bebekler bunlar.
Ömer Akın Ve Alkıs 01:31
Ömer Akın Ve Alkıs 628 izlenme - 10 yıl önce ömerin kahkaları ..
Ömer Akın, Prematüre, Hastane Çıkışı 02:46
Ömer Akın, Prematüre, Hastane Çıkışı 668 izlenme - 10 yıl önce
Yenidoğan yoğun bakım ünitesinde bulunan bebeklere antibiyotik verilir mi ? 01:15
Yenidoğan yoğun bakım ünitesinde bulunan bebeklere antibiyotik verilir mi ? 336 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Doç. Dr. Alparslan Tonbul, yenidoğan yoğun bakım ünitesi hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yenidoğan yoğun bakım ünitesi, 18 yataklı tam donanımlı bebek küvözü ile hizmet vermektedir.Yeni doğan yoğun bakımımızda prematüre yeni doğanlar, düşük doğum ağırlığı olan yeni doğanlar, riskli tüm yeni doğanlar, solunum sıkıntısı olan yeni doğanlar tedavi ve takip edilmektedir. Ayrıca bir aydan daha büyük çocuklara da yoğun bakım hizmeti verilmekte olup gerek görülen tüm branşlarda 24 saat konsultasyon imkanı mevcuttur. Ünitemizde verilen hizmetler:Solunum desteği, Fototerapi ,Göbek katateri ve perkütan santral katater uygulaması , Total parenteral nutrisyon, Toraks tüpü takılması, Retinopati muayenesi, Kan değişimi, İşitme testi, Topuk kanı alınmasıdır. Yenidoğan yoğun bakım ünitesinde bulunan bebeklere antibiyotik verilir mi ? Yeni doğan yoğun bakım ünitesinde yatan hastaların birkaçında enfeksiyon söz konusudur. Bu solunum sıkıntısının nedenlerinden biri anneden aldığı enfeksiyon olabilir. Bu enfeksiyonlar nedeniyle, ya da daha sonradan kazanılmış enfeksiyonlarla da gelip yoğun bakıma yatabilir. Antibiyotik tedavisi bunlarda kullanılıyor. Bir de ampirik antibiyotik tedavisi dediğimiz yani başka bir sebeple solunum sıkıntısı var ama solunum disres sendromu dediğimiz prematüre bebeklerde solunum sıkıntısı var. Ama biz bazen bunu enfeksiyondan ayıramayabiliyoruz. Bu tür durumlarda önce antibiyotik tedavisi verip bebeğin daha sonraki kan kültürü sonuçlarına göre gerekirse kesmeyi planlıyoruz. Tabi ki antibiyotik tedavisi yeni doğan yoğun bakım ünitesinde kullanılan tedavi yöntemlerinden birisidir.
Ömer Akın Bıdı Bıdı.. Konuşuyor.. 00:35
Ömer Akın Bıdı Bıdı.. Konuşuyor.. 473 izlenme - 10 yıl önce
Hayata Sımsıkı Tutunan Prematüre Bebek - Stroszek (1977) 03:05
Hayata Sımsıkı Tutunan Prematüre Bebek - Stroszek (1977) 172 izlenme - 3 yıl önce Film Bruno'nun Berlin'de bir hapishaneden tahliye olma sahneleriyle başlar. Hapishane müdürünün sert nasihatlerinden Bruno'nun bir alkolik olduğunu ve işlemiş olduğu bütün suçların alkolizmden kaynaklandığı anlarız. Müdürün alkolden uzak durması gerektiğiyle ilgili uyarılarını kayıtsızca dinleyen Bruno, dışarı çıkar çıkmaz gördüğü ilk bara dalar. Burada iki kadın satıcısının darp ettiği Eva adlı bir fahişeyi teselli eder ve evine davet eder. Evde onları çok yaşlı komşusu Scheitz karşılar. Bruno'nun yokluğunda evine göz kulak olmuş olan bu ufak tefek eksantrik ihtiyar eski bir bilim adamıdır ve Almanya'daki hayatından bıktığı için Wisconsin'e, bir araba tamircisi Amerikalı yeğeni Clayton'ın yanına göçmeyi planlamaktadır. Bruno ise sokaklarda akordeon çalarak hayatını kazanmaya çalışır. İki kadın satıcısının Eva'nın izini bularak eve gelmeleri ve tacizlerini sürdürmeleri üzerine ihtiyar Scheitz Bruno ve Eva'ya Amerika'ya birlikte gitmelerini önerir. Ve: http://www.imdb.com/title/tt0139735/
Kaç haftadan daha küçük prematüre bebekler risk altındadır ? 00:50
Kaç haftadan daha küçük prematüre bebekler risk altındadır ? 126 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Doç. Dr. Alparslan Tonbul,prematüre bebekler hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yenidoğan yoğun bakım ünitesi, 18 yataklı tam donanımlı bebek küvözü ile hizmet vermektedir.Yeni doğan yoğun bakımımızda prematüre yeni doğanlar, düşük doğum ağırlığı olan yeni doğanlar, riskli tüm yeni doğanlar, solunum sıkıntısı olan yeni doğanlar tedavi ve takip edilmektedir. Ayrıca bir aydan daha büyük çocuklara da yoğun bakım hizmeti verilmekte olup gerek görülen tüm branşlarda 24 saat konsultasyon imkanı mevcuttur. Ünitemizde verilen hizmetler:Solunum desteği, Fototerapi ,Göbek katateri ve perkütan santral katater uygulaması , Total parenteral nutrisyon, Toraks tüpü takılması, Retinopati muayenesi, Kan değişimi, İşitme testi, Topuk kanı alınmasıdır.
Hangi bebeklere prematüre bebek denir ? 00:33
Hangi bebeklere prematüre bebek denir ? 56 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Doç. Dr. Alparslan Tonbul, prematüre bebekler hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yenidoğan yoğun bakım ünitesi, 18 yataklı tam donanımlı bebek küvözü ile hizmet vermektedir.Yeni doğan yoğun bakımımızda prematüre yeni doğanlar, düşük doğum ağırlığı olan yeni doğanlar, riskli tüm yeni doğanlar, solunum sıkıntısı olan yeni doğanlar tedavi ve takip edilmektedir. Ayrıca bir aydan daha büyük çocuklara da yoğun bakım hizmeti verilmekte olup gerek görülen tüm branşlarda 24 saat konsultasyon imkanı mevcuttur. Ünitemizde verilen hizmetler:Solunum desteği, Fototerapi ,Göbek katateri ve perkütan santral katater uygulaması , Total parenteral nutrisyon, Toraks tüpü takılması, Retinopati muayenesi, Kan değişimi, İşitme testi, Topuk kanı alınmasıdır. Hangi bebeklere prematüre bebek denir ? Gebeliğin 37. Haftasından önce doğan bebeklere prematüre bebek denir. 36 gün 6 haftalık bebek prematüre bebektir ama 37. Haftaya girdiğinde buna artık term bebek diyoruz.
Prematüre bebekler evde bakılmaya ne zaman başlanır ? 01:20
Prematüre bebekler evde bakılmaya ne zaman başlanır ? 51 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Doç. Dr. Alparslan Tonbul, prematüre bebekler hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yenidoğan yoğun bakım ünitesi, 18 yataklı tam donanımlı bebek küvözü ile hizmet vermektedir.Yeni doğan yoğun bakımımızda prematüre yeni doğanlar, düşük doğum ağırlığı olan yeni doğanlar, riskli tüm yeni doğanlar, solunum sıkıntısı olan yeni doğanlar tedavi ve takip edilmektedir. Ayrıca bir aydan daha büyük çocuklara da yoğun bakım hizmeti verilmekte olup gerek görülen tüm branşlarda 24 saat konsultasyon imkanı mevcuttur. Ünitemizde verilen hizmetler:Solunum desteği, Fototerapi ,Göbek katateri ve perkütan santral katater uygulaması , Total parenteral nutrisyon, Toraks tüpü takılması, Retinopati muayenesi, Kan değişimi, İşitme testi, Topuk kanı alınmasıdır.
Yenidoğan Yoğun Bakım Üniteleri (2 / 6) 01:09
Yenidoğan Yoğun Bakım Üniteleri (2 / 6) 76 izlenme - 4 yıl önce YYBÜ'ne Yatan Bebeklerde Hayati Tehlike... Neonatoloji ve Çocuk Sağlığı Uzmanı Dr. Murat Palabıyık, Doktoramcam.com Çocuk Sağlığı Portalı için yanıtladı. http://www.doktoramcam.com/Uzman/Detay/uzm-dr-murat-palabiyik/69
Yenidoğanların yoğun bakımı neden önemlidir ? 01:14
Yenidoğanların yoğun bakımı neden önemlidir ? 54 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Doç. Dr. Alparslan Tonbul, yenidoğan yoğun bakım ünitesi hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yenidoğan yoğun bakım ünitesi, 18 yataklı tam donanımlı bebek küvözü ile hizmet vermektedir.Yeni doğan yoğun bakımımızda prematüre yeni doğanlar, düşük doğum ağırlığı olan yeni doğanlar, riskli tüm yeni doğanlar, solunum sıkıntısı olan yeni doğanlar tedavi ve takip edilmektedir. Ayrıca bir aydan daha büyük çocuklara da yoğun bakım hizmeti verilmekte olup gerek görülen tüm branşlarda 24 saat konsultasyon imkanı mevcuttur. Ünitemizde verilen hizmetler:Solunum desteği, Fototerapi ,Göbek katateri ve perkütan santral katater uygulaması , Total parenteral nutrisyon, Toraks tüpü takılması, Retinopati muayenesi, Kan değişimi, İşitme testi, Topuk kanı alınmasıdır. Yenidoğanların yoğun bakımı neden önemlidir ? Bir ülkenin gelişmişlik ölçütlerine bakıldığında bunlardan en önemlilerinden bir tanesi bebek ölüm hızıdır. Bebek ölüm hızı ülkeden ülkeye değişmekle birlikte gelişmiş ülkelerin birçoğunda artık %5’inde altına düşmüş düzeydedir. Bizim ülkemizde de bu seviyelere yavaş yavaş gelinmektedir. Bu seviyelerin üzerinde ölüm hızı olan ülkelerde yeni doğan yoğun bakım hizmetleri yeterli verilememektedir. Bebek ölüm hızlarının en önemlisi de ilk 30 günde ki ölüm hızıdır. Yeni doğan yoğun bakıma etkili bir şekilde verilebilen bebeklerde bebek ölüm hızı azalmakta ve bu da ülkenin gelişmişlik düzeyinin bir belirteci olmaktadır.
Yenidoğan Yoğun Bakım Üniteleri (4 / 6) 01:51
Yenidoğan Yoğun Bakım Üniteleri (4 / 6) 35 izlenme - 4 yıl önce Prematüre Bebeklerin Yoğunbakımda Yaşadıkları Süreç. Neonatoloji ve Çocuk Sağlığı Uzmanı Dr. Murat Palabıyık, Doktoramcam.com Çocuk Sağlığı Portalı için yanı...
Boğaziçi Köprüsü, Prematüre Bebekler İçin Mor Renk 00:33
Boğaziçi Köprüsü, Prematüre Bebekler İçin Mor Renk 30 izlenme - 3 yıl önce 17 Kasım Dünya Prematüre Günü etkinlikleri kapsamında, prematüre bebeklere ve onların sıkıntılarına dikkati çekmek için Boğaziçi Köprüsü, mor renkle aydınlatıldı.
Prematüre bebekler neden küvöze alınır ? 02:06
Prematüre bebekler neden küvöze alınır ? 31 izlenme - 3 yıl önce "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/fatihtip kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Yenidoğan yoğun bakım ünitesinde neler olmalıdır ? 02:08
Yenidoğan yoğun bakım ünitesinde neler olmalıdır ? 29 izlenme - 3 yıl önce yenidoğan , yenidoğan yoğun bakım ünitesi , ybü , yenidoğan yoğun bakım ünitesi , prematüre