Hoşgeldiniz!

profesör

La Casa de Papel'in 3. Sezon Duyurusu 00:25
La Casa de Papel'in 3. Sezon Duyurusu 2.987 izlenme - 5 gün önce Dünyanın her yerinde müthiş bir ilgiyle izlenen La Casa de Papel dizisi hayranlarını sevindirecek bir video ile karşımıza çıktı.
İlber Ortaylı'nın İlk Aşkı 00:47
İlber Ortaylı'nın İlk Aşkı 3.074 izlenme - 2 ay önce Hakan Çelik'in sunduğu CNN TÜRK'te yayınlanan Hafta Sonu programına Prof. Dr. İlber Ortaylı konuk oldu. İlk aşkını unutmadığını ve hala görüştüğü arkadaşları olduğunu söyleyen Ortaylı, Hakan Çelik'in "Evlilik düşünür müsünüz?" sorusuna ise, "Evlilikle kim uğraşacak?" diye cevap verdi. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..
Tom Ve Jerry Türkçe Profesör Tom  06:28
Tom Ve Jerry Türkçe Profesör Tom 52.231 izlenme - 4 yıl önce Bizi Takip Etmeye Devam Edin Çocukların severek izlediği Tom ve Jerry bölümleri sizin için, iyi seyirler dileriz lütfen abone olmayı unutmayalım tom ve jerry...
Uyuyan Öğrencisini Nezih Bir Şekilde Uyandıran Profesör 00:27
Uyuyan Öğrencisini Nezih Bir Şekilde Uyandıran Profesör 9.440 izlenme - 10 ay önce Arkadaşlarının uyandıramadığı çocuğu fark eden profesör zavallı çocuğun minnoş uykusuna yangın söndürme tüpüyle giriyor.
İlber Ortaylı'dan Kalinka Performansı 02:29
İlber Ortaylı'dan Kalinka Performansı 5.355 izlenme - 10 ay önce Geçen sene katıldığı bir davette hocamız döktürmüş. Söyledikten sonra bir daha söylemesi için ısrar edilmiş bir daha söylemiş ve yine alkışlar kesilmemiş.
İstifini Bozmadan Her Gün Aynı Şekilde Derse Giren Tontiş Profesör 00:17
İstifini Bozmadan Her Gün Aynı Şekilde Derse Giren Tontiş Profesör 9.662 izlenme - 3 yıl önce Her gün aynı ses tonu ve aynı cümle ile derse girmek nasıl bir iş aşkıdır böyle, hele ki hiç değişmeyen o beyaz pantolonu ile.
Alman Tarım Uzmanı Hans Wilybrand Atatürk'le olan anılarını anlatıyor 29:27
Alman Tarım Uzmanı Hans Wilybrand Atatürk'le olan anılarını anlatıyor 1.119 izlenme - 3 ay önce Atatürk'ten anıların bu bölümünde, Nazilerin elinden kaçıp, Türkiye'ye gelmiş, ziraat mühendisliği profesörü Hans Wilybrand konuşuyor. TRT, profesörle konuşabilmek için Batı Almanya'nın (o zamanki Federal Almanya), o zamanki başkenti Bonn'a gitmiş.
Abdülaziz Bayındır - Gece ve Gündüz Gerçeği 01:35
Abdülaziz Bayındır - Gece ve Gündüz Gerçeği 10.311 izlenme - 3 yıl önce Videoyu izledikten sonra önce güldüm sonra durup düşündüm sonra tekrar güldüm. İlkokul 5. sınır öğrencisinin bile belirli bir mantık çerçevesinde anlatabileceği bir olayı anlatmayı beceremeyen bir profesör var karşınızda. Ülkede akademinin ve akademisyenilerin ne halde olduğuna ufak bir örnek olsun diye paylaşma gereği duydum.
Türkiye İç Savaşa Gidiyor - Celal Şengör 05:03
Türkiye İç Savaşa Gidiyor - Celal Şengör 4.802 izlenme - 2 yıl önce Türk jeoloji profesörü olan ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nde çalışan Celal Şengör ile Türkiye'nin geleceği hakkında bir sohbet yapılmış ve sohbette Türkiye'nin geleceğini iyi görmeyen Celal Şengör,Türkiye iç savaşa gidiyor diyor.Gerçekten çok ilginç tespitleri olan Celal Şengör gelecekle ilgilide birçok şeyi ortaya çıkarıyor.İyi seyirler.
İlber Ortaylı - Laiklik Hakkında 04:43
İlber Ortaylı - Laiklik Hakkında 3.929 izlenme - 2 yıl önce Yıllar önce İlber Hocamızın Kırıkkale Üniversitesinin davetlisi olarak katıldığı sempozyumda laiklik üzerine yaptığı konuşmasından bir bölüm..
Canlı Yayında Kendi Kitabını Yiyen Profesör 01:13
Canlı Yayında Kendi Kitabını Yiyen Profesör 1.639 izlenme - 10 ay önce İngiliz Profesör Matthew Goodwin, seçimlerden önce "İşçi partisi yüzde 38'i geçerse kitabımı canlı yayında yerim" dedi. Öngörüsü gerçekleşmeyen profesör, sözünü tuttu. Skynews kanalına canlı olarak bağlanan Goodwin kitabından koparttığı bir sayfayı yemeye başladı.
Prof. Dr. Mustafa Aşkar: Namaz Kılmayan Hayvandır 00:36
Prof. Dr. Mustafa Aşkar: Namaz Kılmayan Hayvandır 2.704 izlenme - 2 yıl önce TRT'de, Ramazan ayı dolayısıyla ekrana gelen 'Ramazan Sevinci' adlı programa katılan Prof. Dr. Mustafa Aşkar, çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Devletin kanalı TRT’de Ramazan ayı dolayısıyla iftar öncesi yayınlanan ‘Ramazan Sevinci’ isimli programa katılan Prof. Dr. Mustafa Aşkar, ‘namazı hayvanlar kılmaz, namaz kılmayan hayvandır’ diyerek çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Ayette yer aldığını belirterek bu sözleri söyleyen Aşkar, insan dışında bir varlığın alnının secdeye gelmediğini, insanın ‘namaz ergonomik’ yaratıldığını ve bu yüzden secde ettiğini ifade etti. Aşkar son olarak konuyla ilgili, “Ben düz söyleyeyim, ayette de bunu söylüyor, ağır gelmesin, yani namazı hayvanlar kılmaz, namaz kılmayan hayvandır” dedi. Aşkar’ın bu sözleri sosyal medyada büyük tepki çekti. MUSTAFA AŞKAR KİMDİR? 1963 yılında Konya-Karapınar'da doğdu. İlköğrenimini aynı yerde 1974 yılında tamamladı. 1982 yılında İmam-Hatip Lisesini bitirdi. Aynı yıl ODTÜ Kimya Mühendisliği bölümünü kazanıp, bir yıl süreyle İngilizce Hazırlık Okulunu tamamlayıp, ayrıldı. Buradan kendi isteğiyle A.Ü. İlâhiyat Fakültesine geçti. Adı geçen fakülteden 1989 yılında mezun oldu. 1989-1990 Öğretim yılında Özel Yükseliş Kolejinde Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmenliği yaptı. Aynı yıl fakültede Yüksek Lisans Derslerine devam etti. 1991 yılında aynı fakülteye Araştırma Görevlisi olarak intisap etti. 1992 yılında “Molla Fenarî ve Vahdet-i Vücûd Felsefesi” isimli teziyle Yüksek Lisansını tamamladı. 1994 yılında bir yıl süreyle T.C. Millî Eğitim Bakanlığı bursuyla Kahire Üniversitesi'nde dil kurslarına katılıp, alanıyla ilgili araştırmalar yaptı. Aynı zamanda Mısır Millî Eğitim Bakanlığının düzenlediği Modern Arapça dil kursunu tamamlayarak, sertifika aldı. 1996 yılında “Mehmed Niyazî-i Mısrî el-Malatyavî Hayatı, Eserleri ve Tasavvuf Anlayışı” adlı doktora tezini tamamladı. 2000 yılında Doçentlik sınavını kazanıp, kadrosuna atandı. 2005 yılında dört ay süreyle Tahran'da Uluslararası Farsça Öğretim Merkezinde Dil kursuna katılarak Fars dilinden sertifika aldı. Hâlen Türkiye Yazarlar Birliği Merkezinde Mesnevî dersleri vermektedir. 2006 yılında Profesör'lüğe yükseltildi. Evli ve dört çocuk babası olup, Batman İslamî İlimler Fakültesi Dekanlığı görevini yürütüyor.
Canan Karatay Bardakla Zeytinyağı İçti 06:18
Canan Karatay Bardakla Zeytinyağı İçti 1.413 izlenme - 1 yıl önce Prof. Dr. Canan Karatay yeni sıkılan zeytinyağını bardağa doldurarak içmeyi de ihmal etmedi. Uzatılan peçeteyi kabul etmeyen Prof.Dr. Karatay, kendisine peçete uzatanları kibarca redderken, "Zeytinyağı başlı başına şifadır, elimi silmek ya da yıkamak yerine elime yüzüme sürerim cildime de iyi gelir" dedi. Zeytinyağını içtikten sonra beraberindekilere, "İçmiş olduğum bu zeytinyağı boğazımı yaktı. En doğal yağ boğazı yakar zaten. Boğazım yanıyor diye bu kötü demeyin sakın. Gönül rahatlığıyla içebilirsiniz" diye konuştu.
Ekrem Akurgal Gençlerin Sorularını Yanıtlıyor (1991) 12:16
Ekrem Akurgal Gençlerin Sorularını Yanıtlıyor (1991) 955 izlenme - 11 ay önce Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli bilim insanlarından biri olan Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal, 1991 senesinde yayınlanan Gençlik isimli programda kendi alanı olan arkeoloji ile ilgili sorulara cevap veriyor.
Tom and Jerry - Profesör Tom 02:59
Tom and Jerry - Profesör Tom 2.695 izlenme - 3 yıl önce Tom ve Jerry, William Hanna ve Joseph Barbera tarafından yaratılmış kısa filmler serisi halinde, ev kedisi Tom ile onunla aynı mekanı paylaşan ev faresi Jerry arasında geçen şiddetli ve komik mücadeleleri anlatan animasyon serilerinin genel adıdır.
Atom Fiziğine de Profesörlüğe de Lanet Olsun 00:42
Atom Fiziğine de Profesörlüğe de Lanet Olsun 4.639 izlenme - 3 yıl önce alkışlarlayaşıyorum.com diyor ki: eylülün 10unda Atlas deneyi adında "Big Bang" olayının taklidi olan bir deney yapılacak. İnsanın başına ne gelirse ya meraktan, ya atomdan gelirmiş ey insanoğlu, rahat durun biraz. Güzelim dünya battı mı niye merak ediyon big bangi bilmemneyi. Yaşamana baksana ya. Atom fiziği profesörü bir türk bilimadamının hergele bir it oluşunu anlatan didaktik Kadir İnanır filminden kesit. Bir kumarbaz kızı, atom fizikçisi Kadir'e laf sokar ve olaylar gelişir. Olan bilimsel gelişim sürecindeki Türkiye'ye olur. Elveda ay elveda feza.
Nurhan Hocanın Adam Dövme Anısı - Tarihin Arka Odası 06:45
Nurhan Hocanın Adam Dövme Anısı - Tarihin Arka Odası 2.145 izlenme - 2 yıl önce Efendim Tarihin Arka Odası programından, 21 Şubat 2015 tarihinde yayınlanan bölümünde, Nurhan Atasoy hocamızın gençliğinde birkaç kişiyi dövdüğünü öğreniyoruz. Murat Bardakçı adam dövme sebebini ısrarla sorsa da, Nurhan Hocamız bu konu hakkında fazla detay vermiyor. Nurhan Atasoy hocamıza sağlıklı bir ömür diliyor, bizleri bu komik anılarını anlatarak neşelendirdiği için teşekkür ediyoruz.
Veresiye Defterini Tartarak Satmak - Sakar Şakir 01:54
Veresiye Defterini Tartarak Satmak - Sakar Şakir 2.733 izlenme - 3 yıl önce 1977 yapımı Natuk Baytan'ın yönetmenliğini yaptığı, başrollerinde Kemal Sunal olan sakar şakir filminden veresiye defterini tartarak satan şakir abimizin yardığı sahneyi hd görüntüsü ile izleyelim.
La Casa De Papel | Hoşçakal Berlin! | Berlin Ölüm Sahnesi 04:14
La Casa De Papel | Hoşçakal Berlin! | Berlin Ölüm Sahnesi 13 izlenme - 1 gün önce Herkesin Aradığı işte o sahne ( Berlin Reisin Ölümü ) La Casa Da Papel Berlin Reis Öldü Bella Ciao Profesör
Powerpuff Girls - Jenerik 01:03
Powerpuff Girls - Jenerik 3.172 izlenme - 3 yıl önce Üç şeker süper kahraman kızın( Turuncu saçlı-Blossom,sarı saçlı-Bubbles, siyah saçlı-Buttercup) herdefasında farklı maceralarla dünyayı kötülerden kurtarışlarını anlatan bu çizgi film ilk olarak 1998 yılında yayınlanmaya başlanmış efendim. Bizim ülkemizdeki gösterimi ise muhtemelen 2000'li yılların başlarındaydı yanlış hatırlamıyorsam.Profesör Utonium'un şeker, baharat, bilimum güzel şeylerin yanında yanlışlıkla kimyasal bir x maddesini karıştırmasıyla ortaya çıkan bu şirin süper kahramanlar o yıllarda dondurmasından, kitabımızdaki etiketine, stickerlarından, kıyafetlerimizdeki baskılarına kadar hayatımızda oldukça yer etmişti.
Değiştirilmiş Kutsal Kitap Kuran - National Geographic 10:50
Değiştirilmiş Kutsal Kitap Kuran - National Geographic 2.581 izlenme - 3 yıl önce Birbirinin sırtını sıvazlarcasına, somut araştırmalara dayanmayan "Kuran değişmemiştir" savıyla ortalarda dolaşan inananlar sadece kendileri çalıp kendilerinin oynadığını kanıtlayan belgeselimizi izliyoruz efem. Ama siz yinede araştırmayın sorgulamayın. Sadece itaat edin.
And1 Profesör İzleyin Spr Vidyo 04:49
And1 Profesör İzleyin Spr Vidyo 5.707 izlenme - 10 yıl önce
Tan Taşçı - Profesör (French Kiss Vers.) 04:15
Tan Taşçı - Profesör (French Kiss Vers.) 1.696 izlenme - 4 yıl önce Tan Taşçı PROFESÖR (2014) - İlk Deluxe albümünden
Atom Fiziğine de Profesörlüğe de Lanet Olsun Reloaded 02:12
Atom Fiziğine de Profesörlüğe de Lanet Olsun Reloaded 1.875 izlenme - 3 yıl önce Ceza filminden güzel detaylarla dolu kısa bir kesit. Beni en çok etkileyen hususlardan biri koca profesörün makam odası olarak evinin misafir odasını kullanmasıdır.Eskiden hocalar kalendermiş ayrıca oyle karekökler sadece karikatürlerde olur sanıyordum.
ODTÜ'de Güvenlik Görevlisinin Ataç Baykal'a Kafa Atması 00:53
ODTÜ'de Güvenlik Görevlisinin Ataç Baykal'a Kafa Atması 345 izlenme - 10 ay önce ODTÜ'deki mezuniyet töreninde bir güvenlik görevlisinin kafa attığı kişinin CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın oğlu Prof. Dr. Ataç Baykal olduğu ortaya çıktı.
Profesör Konuştu TRT Buz Kesti! 03:05
Profesör Konuştu TRT Buz Kesti! 1.439 izlenme - 5 yıl önce Profesör konuştu TRT buz kesti! - Parça 1
Flubber (Fragman) 02:17
Flubber (Fragman) 1.287 izlenme - 4 yıl önce 1997 yapımı, Robin Williams'ın başrolde oynadığı Dalgın Profesör filminin fragmanı
Profesör Hakan Kumbasar Trt'ye Buz Kestirdi! 03:05
Profesör Hakan Kumbasar Trt'ye Buz Kestirdi! 1.667 izlenme - 5 yıl önce TRT 1 ekranlarında yayınlanan "Kendine İyi Bak" Prof. Dr. Hakan Kumbasar yorgunlukla ilgili yaptığı açıklamalarla herkesi şaşırttı.
Ünlü Profesörün Vurulma Anı Kamerada 01:02
Ünlü Profesörün Vurulma Anı Kamerada 1.020 izlenme - 4 yıl önce Ünlü Kalp Cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez, Bu Sabah Sarıkamış’ta Silahlı Saldırıya Uğradı. Kol Ve Bacağından Yaralanan Prof. Dr. Bingür Sönmez, Ambulansla Kars Devlet Hastanesi’ne Götürülerek Tedaviye Alındı. Saldırıyla İlgili Sarıkamış Eski Belediye Başkanı Ve Yeğeni Gözaltına Alındı. Zanlının Yeğeninin Yakalanma Anı Da Kameralara Takıldı. Sönmez'in Durumunun İyi Olduğu, Mesleğine Devam Edebileceği, Ameliyat Yapabileceği Açıklandı. Sönmez, Saldırganla Aralarında Husumet Olduğunu Da Söyledi. sarıkamış Dayanışma Grubu Başkanı Olan Prof. Dr. Bingür Sönmez, Etkinliğe Katılmak İçin Geldiği İlçede Gezerken Saat 11.00 Sıralarında Silahlı Saldırıya Uğradı. İki Kişi Oldukları İddia Edilen Saldırganlar Yolda Yürüyen Prof. Dr. Bingür Sönmez’e Arkasından "bingür" Diye Bağırdı. Sesin Geldiği Tarafa Dönen Prof. Dr. Sönmez’e Peş Peşe Ateş Eden Saldırgan Yakalandı. silahlı Saldırı Sonucu Kolundan Ve Bacağından Yaralanan Sönmez, Önce Ambulansla Kars Kafkas Üniversitesi Eğitim Ve Araştırma Hastanesine Kaldırıldı. Eski Belediye Başkanı Gözaltında Silahlı Saldırıyla Bağlantısı Olduğu İddiasıyla Sarıkamış Eski Belediye Başkanı İlhan Ö. Ve Yeğeni Gözaltına Alındı. Kars Valisi Günay Özdemir, Bir Gazetecinin, "saldırıyı Sarıkamış Eski Belediyi Başkanı İlhan Ö.'nün Yaptığı Şeklinde Bilgi Var, Neler Söyleyeceksiniz?" Sorusuna Özdemir, "şu Andaki Bilgiler Böyle. Eski Belediye Başkanının Yaptığı Yönünde Ve İfadesi Alınıyor. Şu Anda Silah Ve Silahı Kullanan Kişi Elimizde. Herhangi Bir Sıkıntı Yok" Yanıtını Verdi. Uçakla İstanbul'a Götürüldü Tedavisine İstanbul’da Devam Edileceği Belirtilen Prof. Dr. Sönmez’in Sağlık Durumu İle İlgili Bilgi Veren Dr. Haluk Kurt, "Endişe Edilecek Bir Durum Yok. Kurşun Elini Sıyırmış, Ameliyat Yapabilir. Hocamızın Yanında Prof. Dr. Mehmet Kurtoğlu Ve Ekibi Bulunuyor. Prof. Dr. Bingür Sönmez Kendi İsteği İle Uçakla İstanbul’a Gönderilecek. Herkese Selam Söylememizi İstedi" Dedi. Aramızda Husumet Vardı Prof. Dr. Bingür Sönmez Saat 16.30 Sıralarında Ambulansla Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden Alınarak Kars Havaalanı’na Götürüldü. Bu Sırada Gazetecilerin Saldırıyla İlgili Soru Yağmuruna Tuttuğu Prof. Dr. Sönmez Önce "kaza Kurşunu" Dedi. Prof. Dr. Sönmez Bir Gazetecinin ’aranızda Husumet Var Mıydı?’ Sorusuna "evet" Yanıtını Vermekle Yetindi. Prof. Dr. Bingür Sönmez, Ambulans Uçağa Alınacağı Sırada Bastıran Yağmur Nedeniyle Bir Süre Ambulansta Tutuldu. Saat 17.00 Sıralarında İse Ambulans Uçağa Alınarak, İstanbul’a Götürüldü görgü Tanıkları Saldırıyı Anlattı Sarıkamış Dayanışma Grubu Başkanı Kalp Ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez Silahlı Saldırıya Uğradığında Yanında Bulunan Görgü Tanıkları, Saldırının Nasıl Gerçekleştiğini Anlattı. Akut Görevlisi Bünyamin Akbulut, Zanlının, Tabancayla 3 El Ateş Ettiğini Söyledi. Saldırıyı Gerçekleştiren Şahsın Arkadan Gelerek "bingür" Diye Seslendiğini Belirten Akbulut, "Başkanım Sizi Buraya Alalım. Sıkıntı Olabilir. O Da 'bir Şey Olmaz, Gerek Yok' Dedi. Bizim Çocuklar Zaten Etrafındaydı. Şahıs Geldi Ve 'bingür' Diye Seslendikten Sonra Bir El Ateş Etti. Üzerine Gittim İkinciyi Sıktı, Üçüncüyü De Bana Sıktı. Daha Sonra Bizim Çocuklar Arkadan Tuttu" Diye Konuştu. Saldırı Anında Olay Yerinde Bulunan Kars Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy Da Olayın Sebebini Bilmediğini Ve Kendisinin De Olayın Şokunu Üzerinden Atamadığını Söyledi. Sönmez'in, Kendisine, Meydanda Yürümek İstediğini Ve Bunun Üzerine Olayın Gerçekleştiği Meydana Gittiklerini Bildiren Toksoy, Şöyle Konuştu: "olay Zaten Meydandan Oldu. Emniyet Oradaydı. Sebebini Bilemiyoruz. Hocam 90 Bin Şehit İçin Top Yolu Yürüyüşünü Organize Etmişti. Programlarını Tamamlamışlardı Ve Bugün Saat 12.00 Gibi Ayrılacaklardı. Daha Sonraki Program Kars'ta Yapılacaktı Ve Akşam Uçakla Buradan Ayrılacaktı. Tahmin Ediyorum 3 Mermi Atıldı. İkisinin İsabet Ettiği Ortada."
Cüneyt Arkın - Okşanmak İsteyen Ama Okumak İstemeyen Kız 02:08
Cüneyt Arkın - Okşanmak İsteyen Ama Okumak İstemeyen Kız 982 izlenme - 3 yıl önce Cüneyt Arkın'ın başı kesinlikle üniversiteye gitmek istemeyen kızla beladadır. İstanbul Üniversitesi'ndeki profesörlük görevinden ayrılmak zorunda kaldıktan sonra, gençleri üniversiteye hazırlama işine koyulan Cüneyt abimize yapılan sıra dışı şantajı izliyoruz...