Hoşgeldiniz!

Psikiyatrik Videoları İzle

Fibromiyalji nedir? 02:23
Fibromiyalji nedir? 70 izlenme - 2 yıl önce Fibromiyalji için yumuşak doku romatizması da deniliyor. Ama fibromiyalji tek başına romatizmayla veya kas dokusuyla ilişkili bir durum değil. Psikiyatrik nedenleri de vardır, birçok hastalığın bir bütünüdür. Fibromiyaljide tüm vücuda yayılan bir ağrı vardır. Bel, boyun, eklem, kas ağrıları aynı anda görülür. Kulunç ağrısı gibi tutulmalar olur. Baş ağrısı eşlik eder. Bu hastalar yataktan dinlenmeden kalkar ve hiçbir şey yapacak güç bulamazlar. Tiroidle ilgili bozukluklar ve depresyon da bu tabloya eşlik eder.
Psikiyatrik Etiketleme 01:50
Psikiyatrik Etiketleme 106 izlenme - 6 yıl önce
Çocuklarda Asperger sendromunun belirtileri nelerdir? 00:58
Çocuklarda Asperger sendromunun belirtileri nelerdir? 21 izlenme - 2 yıl önce Asperger sendromu olan çocuklara farklı kişilerle iletişim kuracakları yaşlara gelene kadar tanı koyulması zor olur. Çünkü aileleriyle iletişim konusunda sorun yaşamazlar. Sosyal anlamda problem yaşamaya başlamaları yalnızlaşmalarına yol açabilir. Bu durum farklı psikiyatrik rahatsızlıklara zemin hazırlayabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Nöroterapi hangi hastalıkların tedavisinde uygulanır? 01:22
Nöroterapi hangi hastalıkların tedavisinde uygulanır? 22 izlenme - 2 yıl önce Nöroterapi dikkat eksikliği, hiperaktivite, anksiyete bozukluğu, migren tedavisi ve beyin hasarı gibi psikiyatrik ve nörolojik durumlarda uygulanabilir. Sağlıklı insanlarda da stres ile baş etmek için uygulanır.
Kimlere hipnoterapi uygulanabilir? 01:16
Kimlere hipnoterapi uygulanabilir? 13 izlenme - 2 yıl önce Herhangi bir zeka özrü veya psikiyatrik rahatsızlığı olmayan herkese hipnoterapi uygulanabilir. Kişinin bu yöntemle iyileşeceğine inanması ve gerçekten istemesi büyük önem taşır. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Dikkat eksikliği ve hiperaktivitenin psikiyatrik tedavisi nasıl yapılır? 00:35
Dikkat eksikliği ve hiperaktivitenin psikiyatrik tedavisi nasıl yapılır? 12 izlenme - 2 yıl önce Dikkat eksikiği ve hiperaktivite bozukluğunun psikiyatrik tedavisinde okul öncesi dönemde farklı uygulamalar yapılabilir.
Kanser hastası çocuklarda sık rastlanan psikiyatrik sorunlar nelerdir? 01:20
Kanser hastası çocuklarda sık rastlanan psikiyatrik sorunlar nelerdir? 5 izlenme - 2 yıl önce Kanserin teşhis edildiği ilk dönem çocuk ve aile açısından en riskli dönem olarak nitelenebilir. Bu dönemde psikiyatrik destek gerekebilir. Tedavi süresince ağrılar ve kısıtlamalar kaygı bozuklukları veya depresyona yol açabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."