Hoşgeldiniz!

psikiyatrist

Sevişerek Tedavi Olan Banu Alkan 01:42
Sevişerek Tedavi Olan Banu Alkan 148.147 izlenme - 2 yıl önce Başrollerinde Banu Alkan, Tolga Savacı ve Yusuf Sezgin'in yer aldığı arzu filminden bir kesit. Sinirleri çelik kadar sağlam molped kadar esnek olan Arzu'ya sevgilisi Yusuf sevişerek eski sağlığına kavuşacağına söz verir.
Cem Yılmaz-Psikiyatrist 04:11
Cem Yılmaz-Psikiyatrist 160.054 izlenme - 9 yıl önce cem yılmaz-psikiyatrist
cem yilmaz psikiyatrist 02:28
cem yilmaz psikiyatrist 10.714 izlenme - 7 yıl önce
cmylmzpsikiyatrist 02:28
cmylmzpsikiyatrist 7.514 izlenme - 8 yıl önce cmylmzpsikiyatrist
Cmylmz 2008 - Psikiyatrist - 02:28
Cmylmz 2008 - Psikiyatrist - 1.302 izlenme - 6 yıl önce
Mevlana ve Mesnevi’nin sırları - Gündem Özel 3 Haziran 2017 Cumartesi 03:34:19
Mevlana ve Mesnevi’nin sırları - Gündem Özel 3 Haziran 2017 Cumartesi 81 izlenme - 4 ay önce Deniz Bayramoğlu ile Gündem Özel’de, Mevlana’nın ve Mesnevi’nin sırları konuşuldu. Daha mutlu, hoşgörülü ve dengeli bir hayatın sırları Mesnevi’de mi gizli? Mevlana öğretilerinin peşinden giden insanlar onda ne arıyor, ne buluyor? Farklı dinlere inanan pek çok insan Mesnevi’de nasıl buluşuyor? Tasavvuf ve Mevlana inanç kavramının neresinde? Deniz Bayramoğlu sordu, tasavvuf araştırmacısı Cemalnur Sargut, akademisyen Prof. Dr. Osman Nuri Küçük, Psikiyatrist Prof. Dr. Kemal Sayar ve Sufi Musa Dede yanıtladı.
Zihnimizin de bir dili olduğunu biliyor muydunuz? 02:34
Zihnimizin de bir dili olduğunu biliyor muydunuz? 24 izlenme - 4 ay önce Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Psikiyatrist Dr. İbrahim Bilgen, zihnimizin de bir dili olduğunu söyledi. Bilgen, "Benim zihnimin bir dili var. Bana, yani Türk'e Türkçe, İngiliz'e İngilizce konuşuyor." dedi.
Ali Biçim Show - Sokak Röportajı (6.Bölüm) 01:02
Ali Biçim Show - Sokak Röportajı (6.Bölüm) 169 izlenme - 3 yıl önce Ali Biçim Show olarak size sorduk: Psikolog ile psikiyatrist arasındaki fark nedir? Ali Biçim Show Her Cumartesi Fox'ta! Linkler: https://www.facebook.com/alibicimshow http://twitter.com/alibicimshow http://instagram.com/alibicimshow
Mevsimsel depresyon nedir? 01:30
Mevsimsel depresyon nedir? 43 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Vedat Bilgiç, mevsimsel depresyon hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Psikiyatri bir tıp dalıdır. Başlıca ilgi alanı beyin hastalıklarıdır. Psikiyatri ve psikiyatr; akıl hastalığı, ruh hastalığı, sinirlilik halleri, düşünce davranış ve duygu değişiklikleri gibi hastalıkların tanı ve tedavisiyle ilgilenir. Ruh-zihin gibi kavramların bedenin işlevlerinden bağımsız olduğu düşüncesi yaygındır. Bizler mesleğimize adını veren ruh kavramının beyin, duygu, düşünce ve davranışlarla olan ilişkisi irdeliyoruz. Mevsimsel depresyon nedir? Depresyon, çökkün duygu durum, haytan zevk almama, ilgi ve zevk kaybı, yorgunluk, bitkinlik, halsizlik, kronik ağrılar, unutkanlık, dikkat dağınıklığı gibi belirtilerle kendini gösterebilir. Özellikle mevsim geçişlerinde duygu durum bozukluklarının görülme sıklığı artar. Depresyon da bir çeşit duygu durum bozukluğudur. Duygu durum bozukluklarının mevsim geçişlerinde artmasının nedeni, insan biyolojisi gereği dış dünyada olup biten ısı ışık değişiklikleri gibi şeylerden oldukça fazla etkilenir. Bu nedenle özellikle mevsim dönüşlerinde, bahar aylarında ya da sonbahar aylarında bazı depresyon türleri görülebilir. Duygu durum bozukluklarının sık görülmesi mevsim dönüşlerinde, kişinin biyolojik ritminin ısı ışık değişikliklerinden etkilenmesi nedeni ile olur. Özellikle ışığın azaldığı kış aylarında depresyon görülme sıklığı artar.
Depresyonda genetik faktorlerin etkisi var mıdır? 00:50
Depresyonda genetik faktorlerin etkisi var mıdır? 26 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Vedat Bilgiç, depresyon hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Psikiyatri bir tıp dalıdır. Başlıca ilgi alanı beyin hastalıklarıdır. Psikiyatri ve psikiyatr; akıl hastalığı, ruh hastalığı, sinirlilik halleri, düşünce davranış ve duygu değişiklikleri gibi hastalıkların tanı ve tedavisiyle ilgilenir. Ruh-zihin gibi kavramların bedenin işlevlerinden bağımsız olduğu düşüncesi yaygındır. Bizler mesleğimize adını veren ruh kavramının beyin, duygu, düşünce ve davranışlarla olan ilişkisi irdeliyoruz. Depresyonda genetik faktörlerin etkisi var mıdır? Depresyonda genetik oldukça önemlidir. Oldukça etkilidir. Hem biyolojik anlamda hem de psikososyal anlamda daha önceki yaşadıklarımız bizi oldukça fazla etkiler ailelerinde depresyon görülen bireylerin kendilerinde de depresyon ortaya çıkma ihtimali yüksektir. Bir de psikososyal olaylar ailevi aktarımlar önceki kuşakların yaşantıları kişinin psikodinamik açıdan ruhsal durumunda belirleyicidir ve depresyon ortaya çıkmasında etkilidir.