Hoşgeldiniz!

pülümür

Trabzonlu Tır Şoföründen Tunceli Pülümür Yoluna Ay Yıldız Operasyonu 02:48
Trabzonlu Tır Şoföründen Tunceli Pülümür Yoluna Ay Yıldız Operasyonu 2.007 izlenme - 7 ay önce Haziran ayında Tunceli-Pülümür’de direklere bayrak astığı sırada tepelerde mevzilenen teröristler tarafından kurşun yağmuruna tutulan Trabzonlu tır şoförü Abdullah Özer, bu kez Tunceli-Pülümür karayolundaki tüm direklere ve tünel duvarlarına sprey boya ile Türk bayrağı motifi işledi. Haziran ayında Tunceli-Pülümür karayolunda PKK tarafından kaçırılan ve cansız bedeni ırmak kenarında bulunan öğretmen Necmettin Yılmaz’ın büyük boy fotoğrafı ile Türk bayrağını Tunceli-Pülümür yoluna asan Abdullah Özer, aracına geri döndüğü sırada tepelerde mevzilenen teröristler tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. Belinden tabancasını çıkararak arabasını siper olarak kullanan ve kendini savunan Abdullah Özer, ateşin kesilmesi üzerine olay yerinden ayrıldı. Abdullah Özer ve arkadaşı yara almadan kurtuldu. Daha önce 2 bin 900 rakımlı Kato Dağı’nın zirvesine helikopter kazasında şehit olan 13 askerin fotoğrafının yer aldığı dev Türk bayrağı asan, bir süre önce buradaki askerlerle piknik yaparak mangal ziyafeti veren Trabzonlu tır şoförü Abdullah Özer, bu kez yine Tunceli’de idi. Daha önce Tunceli-Pülümür yolunda teröristlerle çatışan Abdullah Özer, bu kez aynı yol güzergahında ilginç bir yola başvurdu. Tunceli-Pülümür arasındaki 66 km’de bulunan tüm tünel ve yol kenarlarındaki elektrik direklerine sprey boya ile ay-yıldız motifi işleyen Abdullah Özer, “Türkiye’nin diğer tüm şehirleri neyse Tunceli’de odur” dedi. Zaman zaman bölücü terör örgütüne destek amaçlı slogan ve yazıların üzerine de Türk bayrağı motifi işleyen Abdullah Özer, gece boyunca sürdürdüğü operasyonu başarıyla tamamladı.
Ege, Akdeniz Değil Tunceli Plajları 09:14
Ege, Akdeniz Değil Tunceli Plajları 4.174 izlenme - 5 yıl önce Tunceli'nin Munzur Ve Pülümür Vadileri İçinde Kurulan Pajlar Son Yıllarda Büyük İlgi Görmeye Başladı.
Tunceli Hasangazi Video 1 03:31
Tunceli Hasangazi Video 1 1.701 izlenme - 9 yıl önce
Munzur Çiçeği-Sesli Şiir 05:00
Munzur Çiçeği-Sesli Şiir 2.947 izlenme - 9 yıl önce tunceli'li Şair serdar kalkan'nın "çirpinan kanatlar" adlı Şiir kitabından alınmış ve "esendeniz" tarafından seslendirilmiştir..
Pülümür Elmalı Köyü 01:36
Pülümür Elmalı Köyü 1.510 izlenme - 10 yıl önce hüseyin fırat
Pülümür Yolu 03:20
Pülümür Yolu 564 izlenme - 7 yıl önce pülümür yolu
Büyükçeşme Ziyaret İ,(Heniyopil),pülümür,tunceli 06:03
Büyükçeşme Ziyaret İ,(Heniyopil),pülümür,tunceli 1.557 izlenme - 9 yıl önce büyükçeşme (heniyopil)ziyaretten anlatımlı tanıtım görüntüleri.
senek ve heniyopil (buyuk cesme) pulumur 04:24
senek ve heniyopil (buyuk cesme) pulumur 2.214 izlenme - 10 yıl önce senek koyunden ve heniyopil(ziyaret)den cekilmis fotograflar
Pülümür De Aşk 17:53
Pülümür De Aşk 1.038 izlenme - 10 yıl önce ...
Meyhane Kızı-Sesli Şiir 03:02
Meyhane Kızı-Sesli Şiir 1.622 izlenme - 9 yıl önce tunceli’li Şair serdar kalkan’nın "çirpinan kanatlar" adlı Şiir kitabından alınmış ve "esendeniz" tarafından seslendirilmiştir..
Pülümür'de trafik kazası: 2 ölü, 15 yaralı 00:41
Pülümür'de trafik kazası: 2 ölü, 15 yaralı 271 izlenme - 3 yıl önce Pülümür'de trafik kazası: 2 ölü, 15 yaralı Otobüs ve kamyonun çarpışması sonucu 2 kişi öldü, 2'si ağır 15 kişi yaralandı
Pülümür'ün Yaşsız Kadını 00:45
Pülümür'ün Yaşsız Kadını 238 izlenme - 3 yıl önce Aynı zamanda bir şair olan merhum devlet adamlarımızdan Bülent Ecevit'in Pülümür'de gördüğü bir yaşlı kadının kendisinde yarattığı duygular nedeniyle kaleme aldığı şiir.. Herkes Türkiye mozaiği kavramını sıkça kullanır ama genelde duygusuz kelimelerle anlatıldığı için içi boş kalır. Bazen tek bir şiir bu kavramı anlatmaya yeter de artar bile.. pülümürün bir dağ köyünde gördüm onu yaşını sordum bir giz gibi güldü kimi seksen dedi köylülerden kimi yüz yüzüne baktım bir giz gibi güldü bir asa vardı elinde bir solmuş kırallığın kadifeden harmanisi üzerinde bir hititliydi o bir selçukluydu bir ermeniydi bir kürttü bir türk yaşını sordum bir giz gibi güldü koluma girdi bir soylu kadınca tozlu köy yolunda sürüyerek eteğini beni tek gözlü sarayına götürdü köy yapısı kulübesinin zamanı onda yitirdim ben yitik zamanlara onda eriştim en soylu yoksulluğun toprak döşeli sarayında bir taç gibi kondu başıma türkiyeliliğim bülent ecevit bu video vesilesiyle de karaoğlan'ı rahmetle anıyorum..
Tunceli plajları Munzur ve Pülümür Cıvıl Cıvıl Haberi 01:35
Tunceli plajları Munzur ve Pülümür Cıvıl Cıvıl Haberi 296 izlenme - 6 yıl önce Tunceli plajları Munzur ve Pülümür Cıvıl Cıvıl Haberi
Pkk’lı Teröristler 3 Aracı İşte Böyle Yaktı ! O Anlar Kamerada 01:37
Pkk’lı Teröristler 3 Aracı İşte Böyle Yaktı ! O Anlar Kamerada 137 izlenme - 3 yıl önce Tunceli’de PKK’lı bir grup Pülümür-Erzincan karayolunda 3 aracı ateşe verdi. Edinilen bilgiye göre, Tunceli-Pülümür-Erzincan karayolunu akşama doğru kesen PKK’lı bir grup, özel bir şirkete ait 3 aracı ateşe vererek ormanlık alana kaçtı. Yakılan araçlardan birinin freninin boşalması sonucu araç hareket ederek yolda biriken vatandaşların üzerine doğru gitmeye başlayınca büyük panik yaşandı.
Onur'suz Duruluyor Ama Vatansız da Durulmuyor 04:20
Onur'suz Duruluyor Ama Vatansız da Durulmuyor" 3 izlenme - 1 ay önce Tunceli'nin Pülümür ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle düşen polis helikopterinde şehit olan Ovacık Hakimi Onur Alan'ın adı düzenlenen törenle Gözeler İlkokuluna verildi.
Pülümür'ün Doğal Güzelliklerinin Tanıtımı İçin Yürüyüş 05:50
Pülümür'ün Doğal Güzelliklerinin Tanıtımı İçin Yürüyüş 8 izlenme - 6 ay önce Tunceli'nin Pülümür ilçesine bağlı Kırmızıköprü'de yaşayan köylüler, bölgede sonbahar nedeniyle oluşan doğal güzelliklerin tanıtımını yapmak için yürüyüş gerçekleştirdi.