Hoşgeldiniz!

pütün

Yılmaz Güney Yol Filmi Film Müziği 01:47
Yılmaz Güney Yol Filmi Film Müziği 23.008 izlenme - 5 yıl önce yılmaz güney YOL 1982
Yılmaz Güney'in Sefa Mutlu'yu Öldürmesi 01:44
Yılmaz Güney'in Sefa Mutlu'yu Öldürmesi 9.212 izlenme - 3 yıl önce Yılmaz Güney'in 13 Eylül 1974'te silahla başından vurarak öldürdüğü Yumurtalık hâkimi Sefa Mutlu'nun ailesi, medyaya sitem ediyor. Aile, gazetelerde ve TV'lerde sık sık 'Yılmaz Güney, seni 38 yıldır özlüyoruz' gibi haberler ve programlar yayınlanmasına rağmen hiçbir gazetecinin, Güney'in bir insanı kasten öldürdüğünü dile getirmemesinden yakınıyor. Sefa Mutlu'nun kardeşi Oktay Mutlu, "Bugüne kadar medyanın bir kez olsun Güney'in işlediği cinayeti açıkça konuştuğunu görmedim. Güney hakkındaki programlara telefonla bağlanmak istiyoruz, bizi konuşturmuyorlar, medya bize sansür uyguluyor." diyor. Mutlu, Fatoş Güney'in ve ailesinin de bugüne kadar kendilerinden özür bile dilemediğini anlatıyor.
Yılmaz Güney - Cannes Film Festivali 00:47
Yılmaz Güney - Cannes Film Festivali 2.910 izlenme - 2 yıl önce 1982 yapımı Yol filmi ile Cannes'da Palme d'Or, FIPRESCI ve Ekümenik Jüri Ödülü Özel Mansiyon ödülünü kazanan usta yönetmen Yılmaz Güney'in Cannes film festivali açılışında yer alan görüntüleri...
Yılmaz Güney'in Kardeşi, ''Kürt Sinemacı'' İfadesine Karşı Çıktı 01:40
Yılmaz Güney'in Kardeşi, ''Kürt Sinemacı'' İfadesine Karşı Çıktı 409 izlenme - 3 yıl önce Yılmaz Güney'in kardeşi Yaşar Pütün, ünlü sinemacının Kürt kimliğinin öne çıkarılmasından rahatsızlık duyduğunu, Güney'in öncelikle Türkiyeli olduğunu ve etnik kökeninin daha sonra geldiğini belirtti. 21. Altın Koza Film Festivali'nde Yılmaz Güney'le ilgili söyleşiye katılan Pütün, sözlerine ağabeyinin Kürt sinemacı olarak ifade edilmesini doğru bulmadığını söyleyerek başladı.
Damla,pütün,şarkı,animasyon 03:03
Damla,pütün,şarkı,animasyon 534 izlenme - 8 yıl önce damla,pütün,şarkı,animasyon