Hoşgeldiniz!

Rad Suresi Videoları İzle

Rad Suresi - Mishary Rashid al Afasy | fussilet Kuran Merkezi 20:22
Rad Suresi - Mishary Rashid al Afasy | fussilet Kuran Merkezi 832 izlenme - 2 ay önce fussilet Kuran Merkezi tarafından Mishary Rashid al Afasy'ın sesinden hazırlanmış Rad Suresini bu videoda bulabilir, aynı zamanda mealini okuyarak Allah'ın bize vermiş olduğu mesajı net bir biçimde anlayabilirsiniz. Kanalımızı ziyaret edin: http://www.izlesene.com/fussiletkuranmerkezi Web sitemizi ziyaret edin: www.fussilet.net Mobil Uygulamalarımızı Ücretsiz İndirin: Android: http://izl.sn/cgrp56 iPhone: http://izl.sn/74pdkm iPad: http://izl.sn/3k7wx3 Hatırlatma; Kanalımızdaki tüm Türkçe mealli Kur'an-ı Kerim videoları fussilet Kuran Merkezi tarafından hazırlanmıştır. Videolar hazırlanırken başta Diyanet İşleri Başkanlığı olmak üzere Diyanet Vakfı, Ömer Nasuhi Bilmen, Elmalılı Hamdi Yazır, Tefhim-ul Kur'an, Fizilal-il Kur'an gibi farklı meal çalışmalarından yararlanılmıştır.
Kabe İmamı Mahir El Muaykili Rad Suresi 14:26
Kabe İmamı Mahir El Muaykili Rad Suresi 6.196 izlenme - 5 yıl önce
Rad Suresi - Ebubekir Şatıri (Kıraat 2) | fussilet Kuran Merkezi 17:48
Rad Suresi - Ebubekir Şatıri (Kıraat 2) | fussilet Kuran Merkezi 1.528 izlenme - 8 ay önce fussilet Kuran Merkezi tarafından Ebubekir Şatıri'nin farklı bir kıraatından hazırlanmış Rad Suresini bu videoda bulabilir, aynı zamanda mealini okuyarak Allah'ın bize vermiş olduğu mesajı net bir biçimde anlayabilirsiniz. Kanalımızı ziyaret edin: http://www.izlesene.com/fussiletkuranmerkezi Web sitemizi ziyaret edin: www.fussilet.net Mobil Uygulamalarımızı Ücretsiz İndirin: Android: http://izl.sn/cgrp56 iPhone: http://izl.sn/74pdkm iPad: http://izl.sn/3k7wx3 Hatırlatma; Kanalımızdaki tüm Türkçe mealli Kur'an-ı Kerim videoları fussilet Kuran Merkezi tarafından hazırlanmıştır. Videolar hazırlanırken başta Diyanet İşleri Başkanlığı olmak üzere Diyanet Vakfı, Ömer Nasuhi Bilmen, Elmalılı Hamdi Yazır, Tefhim-ul Kur'an, Fizilal-il Kur'an gibi farklı meal çalışmalarından yararlanılmıştır.
Rad Suresi - Nasser al Qatami (Kıraat 3) | fussilet Kuran Merkezi 22:22
Rad Suresi - Nasser al Qatami (Kıraat 3) | fussilet Kuran Merkezi 790 izlenme - 11 ay önce fussilet Kuran Merkezi tarafından Nasser al Qatami'nin farklı bir kıraatından hazırlanmış Rad Suresini bu videoda bulabilir, aynı zamanda mealini okuyarak Allah'ın bize vermiş olduğu mesajı net bir biçimde anlayabilirsiniz. Kanalımızı ziyaret edin: http://www.izlesene.com/fussiletkuranmerkezi Web sitemizi ziyaret edin: www.fussilet.net Mobil Uygulamalarımızı Ücretsiz İndirin: Android: http://izl.sn/cgrp56 iPhone: http://izl.sn/74pdkm iPad: http://izl.sn/3k7wx3 Hatırlatma; Kanalımızdaki tüm Türkçe mealli Kur'an-ı Kerim videoları fussilet Kuran Merkezi tarafından hazırlanmıştır. Videolar hazırlanırken başta Diyanet İşleri Başkanlığı olmak üzere Diyanet Vakfı, Ömer Nasuhi Bilmen, Elmalılı Hamdi Yazır, Tefhim-ul Kur'an, Fizilal-il Kur'an gibi farklı meal çalışmalarından yararlanılmıştır.
Ra'd Suresi Kabe İmamından Türkçe Altyazılı Kuran
Ra'd Suresi Kabe İmamından Türkçe Altyazılı Kuran 639 izlenme - 4 yıl önce Ra'd Suresi Kabe İmamından Türkçe Altyazılı Kuran
Kabe İmamı Mahir - Rad Suresi ve Meali 14:06
Kabe İmamı Mahir - Rad Suresi ve Meali 333 izlenme - 3 yıl önce Rad Suresi Ve Meali Kabe İmamı Mahir
Rad suresi - ishak Danış - tek parça full 19:07
Rad suresi - ishak Danış - tek parça full 8 izlenme - 1 ay önce Rad suresi - ishak Danış - tek parça full
Ahmet El Acemi Rad Suresi 09:39
Ahmet El Acemi Rad Suresi 149 izlenme - 3 yıl önce Ahmet El Acemi Rad Suresi
Mishari Rashid al Afasy - Rad Suresi ve Meali (1431 Ramazan) 22:24
Mishari Rashid al Afasy - Rad Suresi ve Meali (1431 Ramazan) 35 izlenme - 2 yıl önce Her gün daha da gelişen, Dünya`nın en büyük mealli Kur`an-ı Kerim Videoları Kanalındasınız. Diğer hafızların sesinden Kur`an videolarına ulaşmak için lütfen youtube kanalını ziyaret edin veya abone olun. http://www.youtube.com/user/ozkulersin https://www.facebook.com/meallivideo https://twitter.com/ozkulersin Meal tercihi olarak Diyanet mealleri ve Elmalılı Hamdi Yazır Mealleri, Ömer Nasuhi Bilmen meali tercih ediyorum. Açıklama kısmı içinse Elmalılı Hamdi Yazır Tefsiri ve Nasuhi Bilmen Tefsiri, detaylı bir açıklama gerekecek olursa da Taberi, Kurtubi, İbni Kesir ve Beyzavi tefsirlerini tercih ediyorum. Hiç bir videodan maddi ve manevi bir beklenti yoktur. Ayrıca bilgisayarınıza dilediğiniz gibi indirebilirsiniz. Kendi logo ve web adresini ekleyip yayınlardan ötürü indirdikten sonra üzerine ekleme, çıkarma yada herhangi bir değişiklik yaparak yayınlamak helal değildir!
Rad Suresi 3. 5. Ayet Tefsiri 36:47
Rad Suresi 3. 5. Ayet Tefsiri 34 izlenme - 3 yıl önce Rad Suresi 3. 5. Ayet Tefsiri
Rad Suresi ( Ayet 15 Secde Ayetidir ) 14:26
Rad Suresi ( Ayet 15 Secde Ayetidir ) 39 izlenme - 2 yıl önce Rad Suresi ( Ayet 15 Secde Ayetidir )
Elmalı Hamdi Mealli Kabe İmamı Rad Suresi 14:26
Elmalı Hamdi Mealli Kabe İmamı Rad Suresi 33 izlenme - 2 yıl önce Elmalı Hamdi Mealli Kabe İmamı Rad Suresi
Nasser al Qatami - 13 - Rad Suresi (Ramazan 2015) ve Meali 22:34
Nasser al Qatami - 13 - Rad Suresi (Ramazan 2015) ve Meali 14 izlenme - 2 yıl önce Her gün daha da gelişen, Dünya`nın en büyük mealli Kur`an-ı Kerim Videoları Kanalındasınız. Diğer hafızların sesinden Kur`an videolarına ulaşmak için lütfen youtube kanalını ziyaret edin veya abone olun. http://www.youtube.com/user/ozkulersin https://www.facebook.com/meallivideo https://twitter.com/ozkulersin Meal tercihi olarak Diyanet mealleri ve Elmalılı Hamdi Yazır Mealleri, Ömer Nasuhi Bilmen meali tercih ediyorum. Açıklama kısmı içinse Elmalılı Hamdi Yazır Tefsiri ve Nasuhi Bilmen Tefsiri, detaylı bir açıklama gerekecek olursa da Taberi, Kurtubi, İbni Kesir ve Beyzavi tefsirlerini tercih ediyorum. Hiç bir videodan maddi ve manevi bir beklenti yoktur. Ayrıca bilgisayarınıza dilediğiniz gibi indirebilirsiniz. Kendi logo ve web adresini ekleyip yayınlardan ötürü indirdikten sonra üzerine ekleme, çıkarma yada herhangi bir değişiklik yaparak yayınlamak helal değildir!
Rad Suresi 13. 16. Ayet Tefsiri 55:26
Rad Suresi 13. 16. Ayet Tefsiri 24 izlenme - 3 yıl önce Rad Suresi 13. 16. Ayet Tefsiri
Saad Al Ghamidi - 13 - Ok Takipli Rad Suresi ve Meali  720p 15:25
Saad Al Ghamidi - 13 - Ok Takipli Rad Suresi ve Meali 720p 6 izlenme - 1 yıl önce Her gün daha da gelişen, Dünya`nın en büyük mealli Kur`an-ı Kerim Videoları Kanalındasınız. Diğer hafızların sesinden Kur`an videolarına ulaşmak için lütfen youtube kanalını ziyaret edin veya abone olun. Hiç bir videodan maddi ve manevi bir beklenti yoktur. Herhangi bir youtube kanalında yayınlamamanız kaydıyla videoları bilgisayarınıza dilediğiniz gibi indirebilirsiniz. Kendi logo ve web adresini ekleyip yayınlardan ötürü indirdikten sonra üzerine ekleme, çıkarma yada herhangi bir değişiklik yaparak yayınlamak helal değildir! Meal tercihi olarak Diyanet mealleri, Elmalılı Hamdi Yazır Mealleri, Ömer Nasuhi Bilmen meali, Feyzü'l Furkan ve Kur`an-ı Mecid meallerini tercih ediyorum. Açıklama kısmı içinse Elmalılı Hamdi Yazır Tefsiri ve Ömer Nasuhi Bilmen Tefsiri, detaylı bir açıklama gerekecek olursa da Taberi, Kurtubi, İbni Kesir, Ruhu'l-Beyan ve Beyzavi tefsirlerini tercih ediyorum. https://www.youtube.com/user/ozkulersin http://www.facebook.com/meallivideo http://twitter.com/ozkulersin http://www.izlesene.com/iz/ozkulersin
Rad Suresi 40. 43. Ayet Tefsiri 40:16
Rad Suresi 40. 43. Ayet Tefsiri 18 izlenme - 3 yıl önce Rad Suresi 40. 43. Ayet Tefsiri
Rad Suresi 23. 26. Ayet Tefsiri 44:50
Rad Suresi 23. 26. Ayet Tefsiri 11 izlenme - 3 yıl önce Rad Suresi 23. 26. Ayet Tefsiri
Ahmet El Acemi Rad Suresi-2/2 07:12
Ahmet El Acemi Rad Suresi-2/2 26 izlenme - 3 yıl önce Ahmet El Acemi Rad Suresi-2/2
Rad Suresi 37. 39. Ayet Tefsiri 56:00
Rad Suresi 37. 39. Ayet Tefsiri 14 izlenme - 3 yıl önce Rad Suresi 37. 39. Ayet Tefsiri
Rad Suresi 17. 19. Ayet Tefsiri 52:40
Rad Suresi 17. 19. Ayet Tefsiri 13 izlenme - 3 yıl önce Rad Suresi 17. 19. Ayet Tefsiri
Rad Suresi 1. 2. Ayet Tefsiri 40:02
Rad Suresi 1. 2. Ayet Tefsiri 12 izlenme - 3 yıl önce Rad Suresi 1. 2. Ayet Tefsiri
Nasser al Qatami - 13 - Rad Suresi (Kıraat 2) ve Meali 19:40
Nasser al Qatami - 13 - Rad Suresi (Kıraat 2) ve Meali 5 izlenme - 1 yıl önce Her gün daha da gelişen, Dünya`nın en büyük mealli Kur`an-ı Kerim Videoları Kanalındasınız. Diğer hafızların sesinden Kur`an videolarına ulaşmak için lütfen youtube kanalını ziyaret edin veya abone olun. http://www.youtube.com/user/ozkulersin https://www.facebook.com/meallivideo https://twitter.com/ozkulersin Meal tercihi olarak Diyanet mealleri ve Elmalılı Hamdi Yazır Mealleri, Ömer Nasuhi Bilmen meali tercih ediyorum. Açıklama kısmı içinse Elmalılı Hamdi Yazır Tefsiri ve Nasuhi Bilmen Tefsiri, detaylı bir açıklama gerekecek olursa da Taberi, Kurtubi, İbni Kesir ve Beyzavi tefsirlerini tercih ediyorum. Hiç bir videodan maddi ve manevi bir beklenti yoktur. Ayrıca bilgisayarınıza dilediğiniz gibi indirebilirsiniz. Kendi logo ve web adresini ekleyip yayınlardan ötürü indirdikten sonra üzerine ekleme, çıkarma yada herhangi bir değişiklik yaparak yayınlamak helal değildir!
Rad Suresi, 7. Ayetin Tefsiri (Kuran'da Mehdi kelimesi nasıl geçiyor?) 02:30
Rad Suresi, 7. Ayetin Tefsiri (Kuran'da Mehdi kelimesi nasıl geçiyor?) 6 izlenme - 1 yıl önce ADNAN OKTAR: Ra’d Suresi 7. Şeytandan Allah’a sığınırım: “İnkar edenler derler ki: "Ona Rabbinden bir ayet (mucize) indirilseydi ya."” Yani kayıtsız şartsız inkar edilemeyecek şekilde onun peygamberliğini ispat edecek bir delil istiyorlar. Yani tam kanaat getirecek bir delil. "Ona Rabbinden bir ayet (mucize) indirilseydi ya.” “Oysa” diyor Cenab-ı Allah “Sen, yalnızca bir uyarıcısın” tebliğcisin “ve her topluluk için bir Mehdi’sin” Hadi, Hadiyun, her topluluk için hidayete vesile olan Mehdi’sin diyor Allah. “Ve yekulü-ve derler, elleezine keferu-inkar eden kafirler, levla-olmaz mıydı, unzile-indirdi” yani nazil oldu, unzile-indirdi. Hatta nuzül kelimesi de oradan geliyor inme. “İnnellezine Reis” diyorlardı slogan atıyorlardı Hz. İsa Mesih (a.s)’ın inişi için. “Aleyhi-ona, ayetün-bir ayet, bir mucize, min Rabbihi-onun rabbinden, innema-sadece, yalnız, ente-sen, munzirun-nezirler, uyarıcılar.” Munzirun, uyarıcı, uyaran. “Velikülli kavmin-bütün kavimler için.” Yani Rus, Bulgar, Amerikalı, Türk hepsi için, Hristiyan, Yahudi. “Hadin-hidayet eden” Mehdi, Mehdi’sin diyor Allah, hidayetçi Mehdi’sin, Hadiyin. http://www.a9.com.tr/izle/217102/Kuran-Tefsiri/Rad-Suresi-7-Ayetin-Tefsiri-(Kuranda-Mehdi-kelimesi-nasil-geciyor) A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Rad Suresi 27. 29. Ayet Tefsiri 54:56
Rad Suresi 27. 29. Ayet Tefsiri 10 izlenme - 3 yıl önce Rad Suresi 27. 29. Ayet Tefsiri
Rad Suresi 20. 22. Ayet Tefsiri 55:49
Rad Suresi 20. 22. Ayet Tefsiri 8 izlenme - 3 yıl önce Rad Suresi 20. 22. Ayet Tefsiri
Ra'd Suresi, 41. Ayetinin Tefsiri 01:05
Ra'd Suresi, 41. Ayetinin Tefsiri 6 izlenme - 2 yıl önce ADNAN OKTAR: “Onlar görmüyorlar mı ki, gerçekten Biz arza geliyor.” Bak “görmüyorlar mı ki” diyor Cenab-ı Allah. “Gerçekten Biz arza geliyor”, dünyaya geliyor. Nasıl geliyor Cenab-ı Allah? Melekleriyle gelir değil mi tecellisiyle gelir, “ve onu çevresinden eksiltiyoruz. Allah hüküm verir. O’nun hükmünün peşine düşecek yoktur. Ve O, hesabı pek çabuk görendir.” Şimdi Allah hesabını çok çabuk gördü, bir milyarın üzerinde insan dünyadan eksiltti. Ayette ne diyor Allah; ““Onlar görmüyorlar mı ki” “bakın gösteriyorum” diyor Allah, “görmüyorlar mı, baksınlar” diyor Allah. “gerçekten Biz arza geliyor” melekleriyle geliyor değil mi Azrail (a.s.) ile geliyor, “ve onu çevresinden eksiltiyoruz.” İnsanları azaltıyoruz. Mesela bir milyar insan yok oluyor. “Allah hüküm verir, O’nun hükmünün peşine düşecek yoktur” yani O’nu durduracak kimse yoktur. “ Ve O, hesabı pek çabuk görendir.” "Kısa sürede Allah hesaplarını gördüm” diyor inşaAllah. http://www.a9.com.tr/izle/105968/Kuran-Tefsiri/Rad-Suresi-41-Ayetinin-Tefsiri A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Rad Suresi 30. 32. Ayet Tefsiri 55:42
Rad Suresi 30. 32. Ayet Tefsiri 7 izlenme - 3 yıl önce Rad Suresi 30. 32. Ayet Tefsiri
Ra'd Suresi, 7-11  Ayetlerinin Tefsiri 04:15
Ra'd Suresi, 7-11 Ayetlerinin Tefsiri 5 izlenme - 2 yıl önce   ADNAN OKTAR:Şeytandan Allah’a sığınırım. Rad Suresi 7’nci ayet; “inkâr edenler derler ki: "Ona Rabbinden bir mucize indirilseydi." Sen, yalnızca bir uyarıcısın ve her topluluk için bir hidayet önderisin.” Yani “bir Mehdi’sin” diyor Cenab-ı Allah Peygamberimiz (s.a.v.)’e. “Yalnızca bir uyarıcısın ve her topluluk için” sırf Hıristiyan, Musevi, Hindu değil; yani herkese, hepsine “bir hidayet önderisin.” Ebcedi zaten 1982 tarihini veriyor. Bak, “Sen, yalnızca bir uyarıcısın” şeytandan Allah’a sığınırım “ve her topluluk için bir” Mehdi’sin “hidayet önderisin.” Ebcedi 1982 tarihini veriyor, net. “Allah, her dişinin neyi yüklendiğini ve döl yataklarının neyi eksiltip neyi eklediğini bilir.” Yani “kim hamile kalırsa, kim bir çocuk doğurursa hepsi Allah’ın kontrolündedir” diyor Allah. “O'nun Katında her şey bir miktar (ölçü ve denge) iledir.” Allah altın orana burada dikkat çekmiş oluyor, 8. ayette. Çünkü her şeyde hem simetri var, hem altın oran var, kâinattaki her şeyde. Mesela insanların yüzünde, elinde, vücudunda, çiçeklerde, böceklerde tamamında, hepsinde altın oran var. Bak, Allah diyor ki; “O'nun Katı’nda” Bak, Allah’ın Katı’nda “her şey” bak, istisnasız her şey, atom dahil “bir miktar (ölçü ve denge) iledir.” Cenab-ı Allah “O, gaybı ve müşahade edileni bilendir. Pek büyüktür, Yücedir.” “Gaybı,” yani bilinmeyeni ve “müşahede edileni” görüleni “bilendir. Pek büyüktür, Yücedir.” Mehdi (a.s.) mesela, hem gaiptir, hem müşahade de edilecektir, görülecektir. Bir ismidir mesela Gaib, Mehdi (a.s.)’nin ismidir, ona da bir işaret var. Bak, “O, hem gaybı ve müşahade edileni bilendir” görüneni, görülecek olanı bilendir. “Pek büyüktür, Yücedir.” “Sizden sözü saklı tutan da, onu açığa vuran da, geceleyin gizlenen de ve gündüzün ortaklıkta gezen de (O'nun Katı’nda bilme bakımından) birdir.” “Hepsini bilirim” diyor Allah. Yani “gizli, açık, gece, gündüz, hiç fark etmez” diyor, “tamamını Allah bilir” diyor. “O'nun (insanın) önünden ve arkasından izleyenleri vardır, onu Allah'ın emriyle gözetip-koruyorlar.” Görünüyor mu? Görünmüyor mu? Cübbeli ne diyor? “Görünecek” diyor. Bak, Allah görünmeden meleklerle izliyor insanları. Evet. “…gözetip-koruyorlar. Gerçekten Allah, kendi nefis (öz)lerinde olanı değiştirip bozuncaya kadar”. Bak, bu çok önemli. Müslüman âleminin başına gelenleri Allah açıklıyor, neden olduğunu Allah açıklıyor. “Allah, kendi nefis (öz)lerinde olanı değiştirip bozuncaya kadar”. Mesela, “Kuran’a bağlılığı, Kuran’ı yeterli görmeyi, Kuran’a tam ittiba etmeyi bozuncaya kadar bir toplulukta olanı değiştirip-bozmaz.” Yani, “imparatorluğu yıkmaz, topluluğu yıkmaz. Zenginlik bolluk içinde olursunuz” diyor Allah. “Eğer yıktıysam siz bir şeyler yıkmışsınızdır, Ben de onun için yıkmışımdır” diyor Allah, “yıkmamın nedeni budur” diyor Allah. Bak, sırrı açıklıyor Allah. “Allah bir topluluğa (bir topluma) kötülük istedi mi, artık onu geri çevirmeye hiçbir (biçimde imkân) yoktur.” İllaki o millet yıkılır, o devlet yıkılır. “Onlar için O'ndan başka bir veli yoktur.” Ve aynı zamanda da ekonomik krize de bakıyor bu ayet. Çünkü bak diyor ki Allah; “Allah bir topluluğa kötülük istedi mi”. Darwinist, materyalist, ateistse mesela bir topluluk, Allah’a karşı isyan halindeyse, kötülük nasıl oluyor? Anarşi, terör, ekonomik kriz. Bu da bir beladır insana. “Artık onu geri çevirmeye hiçbir (biçimde imkân) yoktur. Onlar için O'ndan başka veli yoktur.” Allah’tan başka veli yoktur.   http://www.a9.com.tr/izle/105805/Kuran-Tefsiri/Rad-Suresi-7-11--Ayetlerinin-Tefsiri A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Rad Suresi, 33-34 Ayetlerinin Tefsiri 03:45
Rad Suresi, 33-34 Ayetlerinin Tefsiri 5 izlenme - 2 yıl önce ADNAN OKTAR: Ra’d Suresi, şeytandan Allah’a sığınıyorum, 33. ayet. “Her nefsin bütün kazandıkları üzerinde gözetici olana mı (baş kaldırılır?)” Bak “Her nefsin bütün kazandıkları üzerinde gözetici olana mı (baş kaldırılır?)” Yani “her nefsin üzerinde Ben gözeticiyim” diyor Allah. Mesela şu an beni de gözetiyor, seni de, seni de, seni de herkesi gözetliyor. “Onlar Allah’a ortaklar koştular.” Yani işte “atomlar ilahtır” diyorlar. “Atomlar tesadüfen yarattı” diyorlar. “Bunları adlandırın bakalım” diyor Allah. Yani Darwinizm, materyalizm, şu bu şekilde çeşitli isimle adlandırın. “Yoksa siz yeryüzünde bilmeyeceği bir şeyi O’na haber mi veriyorsunuz?” Yani “kendi kendinize uydurduğunuz bu sahte izahları, sahte bilimsel izahları Allah’a mı bildiriyorsunuz” diyor. Bakın ““Yoksa siz yeryüzünde bilmeyeceği bir şeyi O’na haber mi veriyorsunuz?” Yani “sizin aktardığınızı da Ben yaratıyorum” diyor Cenab-ı Allah. “Darwin’in anlattıklarını da Ben yaratıyorum” diyor. “Yoksa sözün zahirine (veya boş ve süslü olanına) mı (kanıyorsunuz)?” Sözün zahir olanına kanıyor adamlar, boş ve süslü olanına. Mesela ne yapıyorlar, koskoca İş Bankası benim Yaratılış Atlası’na güya o atlasa yakın bir atlas yaparak “Evrim Atlası” diye cevap vermeye kalkıyor. “Yoksa sözün zahirine( veya boş ve süslü olanına) mı (kanıyorsunuz)?” Bak süslemiş  fakat boş, resim yine açtım bak görüyor musun hep resim, çizim yani. Bak hep çizim, hangi sayfayı açsak çizim çizim. Kardeşim bir tane delil göster delil. Ey İş Bankası delille gel bana inşaAllah. “Hayır, inkar edenlere kendi hileli- düzenleri süslü- çekici gösterilmiştir ve onlar (doğru) yoldan alıkonulmuşlardır. Allah, kimi saptırırsa, artık onun için hiçbir yol gösterici yoktur.” Tabi ben İş Bankası, ayet İş Bankası’na bakıyor demiyorum ama genel olarak Darwinistler’e bakıyor, ve inkar edenlere bakıyor. “Hayır inkar edenlere kendi hileli- düzenleri süslü- çekici gösterilmiştir” süslüyor, püslüyor, çekici ve süslü göstermeye çalışıyor. “ve onlar (doğru) yoldan alıkonulmuşlardır.” Hak açıkça belli olduğu halde, doğru yoldan alıkonulmuşlardır. “Allah, kimi saptırırsa artık onun için hiçbir yol gösterici yoktur.” Darwin’i saptıran Allah’tır, Marx’ı saptıran da Allah’tır, Stalin’i, Lenin’i saptıran da Allah’tır. Dolayısıyla “yaptığınız yazıları da” Allah “Ben yazıyorum” diyor, “Benim bilgim dahilimde, Benden habersiz bir şey yapmıyorsunuz” diyor Allah. “Saptırdıklarımı da Ben saptırdım” diyor Allah inşaAllah. “Dünya hayatında onlar için bir azap vardır, ahretin azabı ise daha zorludur. Onları Allah’tan (kurtaracak) hiçbir koruyucu da yoktur.” “Dünya hayatında onlar için bir azap vardır.” Mesela Birinci Dünya Harbi’nde bir azap çektiler, milyonlarca insan öldü. İkinci Dünya Harbi’nde bir azap çektiler. Toplam bir milyarın üzerinde insan öldü ve şu anda da ızdırap ve acı içinde insanlar. “Dünya hayatında onlara bir azap vardır” sözü Allah’ın, tahakkuk etmiş oldu.Bakın bu Allah’ın bir vadi “Dünya hayatında onlar için bir azap vardır.” Bu azabı insanlar gördüler inşaAllah.  http://www.a9.com.tr/izle/105967/Kuran-Tefsiri/Rad-Suresi-33-34-Ayetlerinin-Tefsiri A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Rad Suresi 35. 37. Ayet Tefsiri 52:54
Rad Suresi 35. 37. Ayet Tefsiri 6 izlenme - 3 yıl önce Rad Suresi 35. 37. Ayet Tefsiri