Hoşgeldiniz!

rahim ağzı kanseri

Kistler ve Miyomlar Prof Dr Bülent TIRAŞ 3 Video 13:58
Kistler ve Miyomlar Prof Dr Bülent TIRAŞ 3 Video 1.372 izlenme - 6 yıl önce Kistler ve Miyomlar Prof Dr Bülent TIRAŞ 3 Video
hpv'nin sonuçları nelerdir? mutlaka izleyin! 02:13
hpv'nin sonuçları nelerdir? mutlaka izleyin! 774 izlenme - 7 yıl önce hpv'nin sonuçları nelerdir?hpv - genital siğillere- rahim ağzı kanserine- vajina kanserine- vulva kanserine- ilgili kanser öncesi oluşumlara cınvınvaınneden olabilir. tamamından hpv'nin sorumlu olduğu rahim ağzı kanseri nedeniyle türkiye'de hergün 2 kadın hayatını kaybetmektedir.daha fazla bilgi için hpv.gen.trfacebook.com/
Rahim ağzı kanserinin belirtileri nelerdir ? 00:44
Rahim ağzı kanserinin belirtileri nelerdir ? 214 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Öğr.Gör. Dr. Melek Uzun rahim ağzı kanseri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Rahim ağzı kanserinin belirtileri özellikle anormal vajinal kanamadır. Buradaki tipik sorun özellikle hastaların özel hayatı sonrasında oluşan kanamalarla ortaya çıkar. Teşhisi özellikle pap-smear testi dediğimiz hastalara özellikle evli kadınların cinsel aktif kadınların yılda bir yaptırması gereken smear testiyle tanısı konulur. Orada eğer smearde bir problem patolojik bir şey çıkarsa da sistematik bir tedavi gerektirir.
Rahim Ağzı Kanseri Aşıları 01:16
Rahim Ağzı Kanseri Aşıları 232 izlenme - 4 yıl önce u aşı da benzerleri gibi, hiçbir yan etkisi veya olumsuzluğu olmayan ve rahim ağzı kanserini tamamen ortadan kaldıran 'mucize bir aşı' olarak bilinir
Rahim ağzı kanseri nasıl tedavi edilir ? 00:55
Rahim ağzı kanseri nasıl tedavi edilir ? 131 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Öğr.Gör. Dr. Melek Uzun rahim ağzı kanseri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Rahim ağzı kanseri erken dönemdeyse özellikle kadının da fertilite isteği varsa yani çocuk doğurma kapasitesi korunması gerekiyorsa yani çocuk doğurmak da istiyorsa sonrasında radikal değil de konservatif yaklaşımlar daha uygun olur. Yani leep dediğimiz rahim ağzının vizyonlarının alınması bazı hastalarda uygun olur. Eğer ileri evredeyse hasta tabi ki, böyle konservatif yaklaşılmaz ileri evre kanser vakalarında özellikle geniş cerrahi yapılması gerekebilir.
Rahim ağzı kanseri nasıl oluşur ? 00:37
Rahim ağzı kanseri nasıl oluşur ? 87 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat Kadanalı rahim ağzı kanseri hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Rahim Ağzı Kanseri Nasıl Oluşur? Rahim ağzı kanseri çok yavaş gelişen bir kanserdir. Rahim ağzı dokuların zamanla kansere dönüşmesiyle ortaya çıkmaktadır. Bu dönüşümün ortalama 10-15 yıl olduğu düşünülmektedir. Ama bu rahim ağzı epiteli HPV enfeksiyonuna kanserojen tiplerine maruz kalırsa bu riskin daha çok artığı iddia edilmektedir.
Rahim ağzı kanseri nasıl bulaşır ? 00:33
Rahim ağzı kanseri nasıl bulaşır ? 80 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat Kadanalı rahim ağzı kanseri hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Rahim Ağzı Kanseri Nasıl Bulaşır? Rahim ağzı kanseri bulaşan bir hastalık değildir aslında genetik bir hastalıktır. Ama HPV enfeksiyonları riskini artırmaktadır denilmektedir. Acaba HPV enfeksiyonlarının bulunma bir eş faktör mü yoksa risk faktörü müdür tartışmalıdır. Ama kanserin bulaşıcı bir özelliği yoktur.
Rahim Ağzı Kanseri Aşısının Yan Etkileri Var Mıdır ? 00:34
Rahim Ağzı Kanseri Aşısının Yan Etkileri Var Mıdır ? 79 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat Kadanalı rahim ağzı kanseri hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Rahim Ağzı Kanseri Aşısının Başarı Oranı Nedir? Rahim ağzı kanseri aşısı denilen aşının aslında HPV aşısıdır. Bu aşının rahim ağzı kanserini önlediğine dair bir veri yoktur. Ancak HPV enfeksiyonlarında ödemi azalttığına dair veri vardır. Ama kanserle ilgili verinin 15-20 yıl sonra çıkması beklenmektedir.
Rahim ağzı kanseri teşhisi nasıl yapılır ? 00:50
Rahim ağzı kanseri teşhisi nasıl yapılır ? 102 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Öğr.Gör. Dr. Melek Uzun rahim ağzı kanseri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Rahim ağzı kanseri teşhisi özellikle evli kadınların cinsel aktif kadınların yılda bir pap smear yaptırması gerekiyor. Teşhisi pap smearle konulur. Pap smearde eğer anormal hücre fark edilirse gereğinde HPV dediğimiz herkesin çok yakinen duyduğu human papulamo virüsü cinsel yolla bulaşan enfeksiyon aranması ve gerekirse kolposkopi ile tanı desteklenir. Ve onun öncül mü yoksa prekanseröz bir lezyon mu ya da kanser mi onun sonucuna göre gerekirse biyopsi konulur ve gerekli olan tedaviye başlanır.
Rahim İçi Kanseri Nedir ? / Kadın Hastalıkları Ve Doğum 00:23
Rahim İçi Kanseri Nedir ? / Kadın Hastalıkları Ve Doğum 95 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat Kadanalı rahim içi kanseri hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Rahim İçi Kanseri Nedir? Rahim içi kanseri yani endometrium kanseri rahimin iç dokusunda döşeyen epitelyum dediğimiz tabakanın kanserleşmesidir.
Rahim ağzı kanserinden nasıl korunabiliriz ? 00:49
Rahim ağzı kanserinden nasıl korunabiliriz ? 69 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Öğr.Gör. Dr. Melek Uzun rahim ağzı kanseri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Rahim ağzı kanserinden korunmak aslında tek eşlilikten geçiyor. Yani özellikle partner sayısı çok olan çok partnerli toplumlarda rahim ağzı kanseri human papiloma virüs kaynaklı sebeplerden dolayı çok artmış durumda. Ama yine de koruyucu aşı olarak birtakım aşılar geliştirildi.bu aşılar hani eğer hastanın yani böyle bir enfeksiyona maruz kalma riski varsa koruyucu olarak yaptırması uygun olabilir. HPV aşıları eğer böyle bir risk faktörü varsa yaptırması uygun olabilir.
hpv'den korunmak için izleyin 01:24
hpv'den korunmak için izleyin 174 izlenme - 8 yıl önce hpv nedir? human papillomavirüs yani hpv hem kadınları hem de erkekleri etkileyen; oldukça bulaşıcı yaygın ve belirti göstermeyen bir virüstür. hpv'nin birçok farklı tipi vardır. bu tiplerden bazıları rahim ağzında bulunan hücreleri etkileyebilir ve rahim ağzı kanserine dönüşebilir. hpvnin bazı tipleri ise kadın ve erkeğin genital bölgelerinde siğillere neden olabilir
Rahim Ağzı Kanseri Aşısı Nedir ? 00:32
Rahim Ağzı Kanseri Aşısı Nedir ? 39 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat KADANALI rahim kanseri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Rahim Ağzı Kanseri Aşısı Nedir? Rahim ağzı kanseri aşısı aslında yanlış adlandırılmış bir aşıdır. Bir kanser aşısı değildir. HPV enfeksiyonuna karşı bir aşıdır. Bu aşı HPV enfeksiyonlarının bulaşma riskini azalttığı iddia edilmektedir. Yoksa rahim ağzı kanserini önlediğine dair net bir bilimsel bir veri yoktur.
Rahim Ağzı Kanseri Risk Faktörleri Ve Tanı Yöntemleri 02:08
Rahim Ağzı Kanseri Risk Faktörleri Ve Tanı Yöntemleri 62 izlenme - 4 yıl önce Serviksin Rolü Serviks(rahim ağzı), rahimin vajene açılan dar boynudur. ... Serviks kanseri için risk faktörlerini bilmek onlardan kaçınmada ve .... Pap-smear testinde anormal bulgular görüldüyse tanı için daha ileri yöntemlere başvurulur
Rahim Ağzı Kanseri Aşısı Ne Kadar Süre Etkilidir ? 00:41
Rahim Ağzı Kanseri Aşısı Ne Kadar Süre Etkilidir ? 31 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat KADANALI rahim kanseri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Rahim Ağzı Kanseri Aşısı Ne İşe Yarar? Rahim ağzı kanseri aşısı HPV aşısı demek lazım aslında bu HPV virüsleriyle rahim ağzı kanseri arasında bir ilişki düşünüldüğünden HPV enfeksiyonu riskini azaltmaktadır. Dolayısıyla HPV enfeksiyonu azalanlar da rahim ağzı kanseri riskinin azaldığı düşünülmektedir.
Rahim Ağzı Kanseri Aşısının Başarı Oranı Nedir ? 00:32
Rahim Ağzı Kanseri Aşısının Başarı Oranı Nedir ? 28 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat Kadanalı rahim ağzı kanseri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Rahim Ağzı Kanseri Aşısının Başarı Oranı Nedir? Rahim ağzı kanseri aşısı denilen aşının aslında HPV aşısıdır. Bu aşının rahim ağzı kanserini önlediğine dair bir veri yoktur. Ancak HPV enfeksiyonlarında ödemi azalttığına dair veri vardır. Ama kanserle ilgili verinin 15-20 yıl sonra çıkması beklenmektedir.
Herkes rahim ağzı kanseri aşısı yaptırabilir mi ? 00:39
Herkes rahim ağzı kanseri aşısı yaptırabilir mi ? 26 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat KADANALI rahim kanseri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Herkes Rahim Ağzı Kanseri Aşısı Yaptırabilir Mi? Rahim ağzı kanseri konusu çok tartışmalı bir konudur. Şuan ki dünyada çoğu ülke ulusal aşılama programı kabul etmemiştir. Ülkemizde de aşılama programı yoktur. Her kadına yaptırılmalı mı risk grubu tartışmalıdır ama aşı firmalarının önerdiği 19-26 yaş arasındaki kadınlar veya çocukluk çağındaki kız çocuklarına yapılması önerilmektedir.
Rahim Ağzı Kanseri Aşısı Hastalıktan Tamamen Korur Mu ? 00:41
Rahim Ağzı Kanseri Aşısı Hastalıktan Tamamen Korur Mu ? 23 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat KADANALI rahim kanseri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Rahim Ağzı Kanseri Aşısı Hastalıktan Tamamen Korur Mu? Rahim ağzı kanseri aşısı yanlış anlaşılmış bir aşıdır. Rahim ağzı kanseri aşısının rahim ağzı kanserini önlediğine dair bilimsel bir veri yoktur. Ancak rahim ağzı kanserinin öncü lezyonları önlediğine dair veriler bulunmaktadır. Bunlar sınırlı sayıda verilerdir. Rahim ağzı kanseri öncü lezyonlarını -30 oranında engellediği yönünde görüşler vardır. Ama rahim ağzı kanserini önlediğine dair net bir görüş yoktur.
Kimlerde rahim ağzı kanseri riski daha fazladır ? / Kadın Hastalıkları ve Doğum 00:32
Kimlerde rahim ağzı kanseri riski daha fazladır ? / Kadın Hastalıkları ve Doğum 39 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat KADANALI rahim kanseri hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Kimlerde Rahim Ağzı Kanseri Riski Daha Fazladır? Rahim ağzı kanserinin risk faktörleri vardır. Bunları sayarsak; erken yaşta evlilik, erken yaşta cinsel ilişkiye başlamak, eşin sünnetsiz olması, birçok farklı eşin bulunması bu risk faktörüne maruz kalanlarda rahim ağzı kanseri biraz daha yüksektir.
Rahim Ağzı Kanseri Aşısı Ne İşe Yarar ? 00:32
Rahim Ağzı Kanseri Aşısı Ne İşe Yarar ? 21 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat KADANALI rahim kanseri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Rahim Ağzı Kanseri Aşısı Ne İşe Yarar? Rahim ağzı kanseri aşısı HPV aşısı demek lazım aslında bu HPV virüsleriyle rahim ağzı kanseri arasında bir ilişki düşünüldüğünden HPV enfeksiyonu riskini azaltmaktadır. Dolayısıyla HPV enfeksiyonu azalanlar da rahim ağzı kanseri riskinin azaldığı düşünülmektedir.
Obezite İle Rahim Kanseri Arasında Bir İlişki Var Mıdır ? / Kadın Hastalıkları Ve Doğum 00:28
Obezite İle Rahim Kanseri Arasında Bir İlişki Var Mıdır ? / Kadın Hastalıkları Ve Doğum 23 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat KADANALI rahim kanseri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Obezite ile Rahim Kanseri Arasında Bir İlişki Var Mıdır? Hayat tarzı değişiklikleri ve şişmanlıkla rahim kanseri arasında ilişki vardır. Özellikle şişman kadınlar da yağ dokusuna salınan östrojen miktarı fazla olduğu için bunlarda rahim kanseri artış riski vardır.
Hormon tedavisi rahim kanserine yol açabilir mi ? 00:35
Hormon tedavisi rahim kanserine yol açabilir mi ? 20 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Sedat KADANALI rahim kanseri hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde; Gebelik takibi , Riskli gebe takibi, Erken gebelik dönemi tarama, 2. düzey USG taraması, Obstetrik Doopler USG, Normal doğum, Ağrısız doğum, Sezeryan doğum, Doğum kontrolü yöntemleri danışmanlığı ve uygulanması, Menopozda hasta takibi, Servikal smear (PAPS testi), Genital siğil tedavisi, İnfertil hasta takibi, Laparoskopik operasyonlar, Histeroskopik operasyonlar, Kanser cerrahisi ameliyatları, İdrar kaçırma ameliyatları, Askı ameliyatları (TOT, IVS, TVT), Perinatolojik girişimler yapılmaktadır. Hormon Tedavisi Rahim Kanserine Yol Açabilir Mi? Hormon tedavisinde bahsettiğimiz monopüset kadının menopoz hormonlarını alması ise zaten tek başına bu hormon verilmez beraberinde rahim kanserini önleyici ilaçlarla beraber verilir. Dolayısıyla hormon tedavisi yani hormon replasman tedavisi alan kadınlardaki rahim kanserinde artış olmaz.