Hoşgeldiniz!

ramazan davulcusu

Böyle Ramazan Davulcusu Görülmedi ! 04:02
Böyle Ramazan Davulcusu Görülmedi ! 159.814 izlenme - 3 yıl önce Ramazan Davulcuları , Davul Yerine Bateri Çalsaydı Ne Olurdu ? Hayrettin Bunu Test Edip, Bahşiş İstiyor :)
Şırnak'ta Sahura Değil Halaya Kaldıran Davulcu 01:51
Şırnak'ta Sahura Değil Halaya Kaldıran Davulcu 2.902 izlenme - 1 ay önce Şırnak'ta sahur vaktinde insanları sahura kaldıran davulcu hiç ummadığı bir manzara ile karşılaşmış ve oda bir anda ortama uyum sağlamış.
Sefere Çıkan Ramazan Davulcusu 01:21
Sefere Çıkan Ramazan Davulcusu 3.681 izlenme - 2 ay önce Malatya' da sahur vakti halkı Mehter Marşı çalarak uyandıran güzel ülkemizin güzel ramazan davulcuları.
Vatandaşı Çırpınırdı Karadeniz Türküsüyle Uyandıran Davulcu 00:39
Vatandaşı Çırpınırdı Karadeniz Türküsüyle Uyandıran Davulcu 2.464 izlenme - 2 ay önce Vatandaşı Çırpınırdı Karadeniz türküsüyle uyandıran Sivaslı ramazan davulcusunu izliyoruz. Keyifli seyirler...
Sahurda İstek Parça Çalan Davulcu 00:58
Sahurda İstek Parça Çalan Davulcu 2.661 izlenme - 2 ay önce Sivas'ta sahurda davul çalan ramazan davulcusu adamı cama çıkan kız öğrenciler kafalamış ve istek türkü yapmışlar. Davulcu da onları kırmamış.
Can - Ramazan Davulcusu Çizgi Film 11:06
Can - Ramazan Davulcusu Çizgi Film 36.858 izlenme - 3 yıl önce Her bölümü heyecanla beklenen Can çizgi filminin bu bölümünde neler olacak? Yumurcak Tv'nin sevilen çizgi filmi Can bizlerle. ABONE OLMAYI UNUTMAYALIM
Okulu Bırakıp Ramazan Davulcusu Olmak (Ajdar'a Şaka İçerir) 06:13
Okulu Bırakıp Ramazan Davulcusu Olmak (Ajdar'a Şaka İçerir) 5.343 izlenme - 1 yıl önce Üniversiteli gençlere anne yada babasını arayıp okulu bırakacağım ramazan davulculuğu yapacağını söylemesi istenmiş ve ilginç tepkiler alınmış. Bonus olarak da ilk aranan isim şarkıcı Ajdar olmuş.
Kasetten Çalan Ramazan Davulcusu 00:56
Kasetten Çalan Ramazan Davulcusu 4.095 izlenme - 2 yıl önce Ankara'nın Pursaklar ilçesine bağlı Saray Cumhuriyet Mallesinde sahur vaktinde beyaz şahin aracının bagaj kısmına koyduğu hoparlör ile kasetten çaldığı davul sesiyle mahalleleri gezen Ramazan davulcusu. Teknolojiyi kullanarak işin kolayına kaçan ve gelenekten uzaklaşan davulcunun yaptığı uygulamadan yetkililerin haberinin olup olmadığı merak konusu.
Ramazan Davulcusu Olan Çorumlu Amir 00:19
Ramazan Davulcusu Olan Çorumlu Amir 177 izlenme - 4 hafta önce Sosyal medyanın sevilen adamı Çorumlu Amir bir aralar izdivaç programlarında boy gösterse de evlenemeden Çorum'a geri dönmüş. Şimdilerde ise Ramazan davulculuğu (takipçileriyle paylaşmak amacıyla) yapan Amir, mahalleliyi bakın nasıl uyandırmış.
Vatandaşlar Sahura Drone'lu Davul ile Kalkacak 01:32
Vatandaşlar Sahura Drone'lu Davul ile Kalkacak 1.418 izlenme - 1 yıl önce Özel bir firma tarafından Ramazan ayında sahura kalkan vatandaşlara kolaylık sağlaması için “Drone Ramazan Davulu” üretildi. Gelişen teknoloji ile birlikte her geçen insan gücünün azaldığı görülürken teknolojik gelişmeler ise yeni meslek dallarını ve alanları beraberinde getiriyor. Son teknolojinin ürünlerinden olan Dronelar ise, yaptıkları ile görenleri kendisine hayran bırakıyor.
Büyüyünce Ramazan Davulcusu Olmak İsteyen Çocuklar 01:46
Büyüyünce Ramazan Davulcusu Olmak İsteyen Çocuklar 172 izlenme - 1 ay önce İlk karnesini alan öğrencilerin, 'Büyüyünce ne olacaksın?' sorusuna verdikleri cevaplar izleyenleri şaşırttı.
Sahurda Halay Çeken Çılgın Fırıncı 02:02
Sahurda Halay Çeken Çılgın Fırıncı 1.417 izlenme - 1 yıl önce Ramazanda sahur davulcusunun ritmine daha fazla dayanamayan mahallenin öz güveni yüksek olan fırıncı ustası başlıyor halay çekmeye.
Mehter Marşı İle Sahur 03:53
Mehter Marşı İle Sahur 1.290 izlenme - 1 yıl önce Ramazan ayının başlamasıyla birlikte sahurun simgesi davulcular da ilk mesailerini yaptı. Çorum’da, Osmanlı geleneğini yaşatan davulcular fes takıp, beyaz gömlek ve yelek giyerek mahalleleri dolaşarak vatandaşları sahura "Mehter Marşı" ile kaldırdı. Çorum Belediyesi ve Davulcular Derneği tarafından belirlenen 43 davulcuya Mehterbaşı Selahattin Delice tarafından ritm dersi verildi. Davulcular, "kulağa hoş geldiği ve yürüyerek görev yapıldığı" için yürüyüşe de uygun olan ‘Mehter Marşı’nı icra ederek, vatandaşları sahura uyandırdı. Ramazan davulcularından 66 yaşındaki Cuma Ali Üzüm, 18 yıldır Ramazan davulculuğu yaptığını belirterek, sahurda sadece Mehter Marşı çaldıklarını söyledi. Daha önce davul ve zurna ile vatandaşları sahura kaldırdıklarını hatırlatan Üzüm, "Belediyenin aldığı kararla artık sadece Mehter Marşı’nı çalıyoruz. bugün de ilk mesaimizi yaptık. Ramazan’ın hayırlar getirmesini diliyorum" dedi. Kentte 13 yıldır Ramazan davulculuğu yapan Bekir Kaya da Ramazan’ın hayırlara vesile olmasını temenni ederek, "İşimi severek yapıyorum. 13 yıldır Ramazan davulcusuyum. İnşallah Ramazan ayının son sahuruna kadar görevimizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı. Ramazan davulcuları olarak belediyeden hiçbir ücret almadıklarını ifade eden Kaya, "Biz belediyeden kesinlikle para almıyoruz. Sadece vatandaşlarımızdan bahşiş topluyoruz. Ramazan ayının 15’inde ve sonunda olmak üzere iki kez bahşiş topluyoruz. Halkımız bunu bilsin ve sadece yakasında kimliği olan davulculara bahşiş versin" şeklinde konuştu.
Çorumlu Amir Ramazan Davulcusu Olursa 00:19
Çorumlu Amir Ramazan Davulcusu Olursa 156 izlenme - 2 ay önce Sosyal medyanın sevilen adamı Çorumlu Amir bir aralar izdivaç programlarında boy gösterse de evlenemeden Çorum'a geri dönmüş. Şimdilerde ise Ramazan davulculuğu yapıyor.
Sahurda Çıldıran Fırıncının Stres Atması 00:54
Sahurda Çıldıran Fırıncının Stres Atması 105 izlenme - 2 ay önce Şanlıurfa'da bir fırıncı sahur vakti aşırı tepsi, patlıcan ve biber ile karşılaşınca strese girdi.Fırıncının imdadına ramazan davulcusu yetişti. Ramazan davulcusu çaldı ve ocağın başındaki usta ise oynayarak stresini attı.
Erzincan'lı Gençlerin Ramazan Davulcusuyla Halay çekmesi 01:08
Erzincan'lı Gençlerin Ramazan Davulcusuyla Halay çekmesi 86 izlenme - 1 ay önce Erzincan ilinde vatandaşları sahura kaldırarak mahalle mahalle dolaşan Ramazan davulcularına gençlerin halay çekerek eşlik etmiş.
Sivas'ta Kız Öğrencilerin istek Parçasını Çalan Ramazan Davulcusu 00:58
Sivas'ta Kız Öğrencilerin istek Parçasını Çalan Ramazan Davulcusu 99 izlenme - 2 ay önce Öğrenciler sahuru beklerken davulcuları görüyorlar ve başlıyorlar videoya almaya, canlı yayın yapmaya. Öğrenciler halk dilinde gaydırıguppak cemilem diye bilinen Cemilem şarkısını davulcu abilerden istiyorlar. Sivaslı davulcular bu isteği kırmayıp çalıyorlar.
Ramazan Davulcusu Ayşe Teyze 01:52
Ramazan Davulcusu Ayşe Teyze 1.134 izlenme - 4 yıl önce Ramazan Davulcusu Ayşe Teyze
Davulcu Kılığına Giren Halil Söyletmez'in Zabıtaya Yakalanması 02:32
Davulcu Kılığına Giren Halil Söyletmez'in Zabıtaya Yakalanması 86 izlenme - 2 ay önce Beşiktaş'ta sosyal paylaşım sitesine video çekmek amaçlı sahur vakti davul çalarak sokaklarda gezen sosyal medya fenomeni Halil Söyletmez'e insanları rahatsız ettiği gerekçesiyle şikayet edilince zabıta ekipleri tarafından para cezası kesildi.
Yetenekli Ramazan Davulcusu 02:09
Yetenekli Ramazan Davulcusu 697 izlenme - 3 yıl önce Böyle Ramazan davulcusu görmediniz http://www.youtube.com/watch?v=g7dSNgHOiQo http://www.biiv.net/boyle-ramazan-davulcusu-gormediniz/ Hem ses var, hem ritim, koyvermiş suyuna ilaç her gereksiz bitin. Oğuzhan Uğur, bizler için kaydetmiş.
Ramazan Davulcusundan Sahurda Sema Gösterisi 01:35
Ramazan Davulcusundan Sahurda Sema Gösterisi 40 izlenme - 1 ay önce İstanbul Zeytinburnu Telsiz mahallesinde vatandaşları sahura ilahilerle kaldıran Ramazan davulcusu Yusuf Hasan, haftada bir kez de sema gösterisi yapıyor. Hal böyle olunca eline cep telefonunu alan mahalleli sokağa koşuyor. Davulcu, ilgiden memnun. Gelecek Ramazanlarda da buna benzer gösterilerin olacağını söylüyor.
Çorumlu Amir Ramazan Davulcusu Olursa 00:19
Çorumlu Amir Ramazan Davulcusu Olursa 47 izlenme - 1 ay önce Fenomen haline gelen Çorumlu Amir, Ramazan davulcusu oldu. Video çekip takipçileriyle paylaşmak amacıyla Ramazan davulcusundan davulunu alan Amir, mahalleliyi bakın nasıl uyandırdı.
Ramazan Davulcusuna İstek Parça Yapan Öğrenciler 00:58
Ramazan Davulcusuna İstek Parça Yapan Öğrenciler 41 izlenme - 2 ay önce Sivas'ta öğrencileri kırmayıp istek parça çalan davulcu abimizin ''Cemilem'' performansını izliyoruz. Keyifli seyirler...
 Ramazan Davulcusu Halil Söyletmez 00:06
Ramazan Davulcusu Halil Söyletmez 611 izlenme - 3 yıl önce Halil Söyletmez Ramazan Davulvcusu Olursa Kötüymüş Komik Ama
Hayrettin-Hayrettin Ramazan Davulcusu Olursa 03:55
Hayrettin-Hayrettin Ramazan Davulcusu Olursa 799 izlenme - 6 yıl önce hayrettin-hayrettin ramazan davulcusu olursa
Çırpınırdı Karadeniz Türküsü ile Dolaşan Ramazan Davulcusu 00:39
Çırpınırdı Karadeniz Türküsü ile Dolaşan Ramazan Davulcusu 32 izlenme - 2 ay önce Vatandaşı çırpınırdı karadeniz türküsü ile sahura kaldıran sivaslı ramazan davulcusunun kameraya yansıyan görüntüleri sizlerle.
Ramazan Davulcusu 00:06
Ramazan Davulcusu 475 izlenme - 3 yıl önce Ramazan Davulcusu - Ramazan Davulcunuz X Man Geldi
Davulcu Yasar 00:14
Davulcu Yasar 946 izlenme - 8 yıl önce ramazanda davulla kopuyoruz...
Ramazan Davulcusu Baterist Oldu 03:52
Ramazan Davulcusu Baterist Oldu 371 izlenme - 3 yıl önce Ramazan'da davulculuğu abartan Hayrettin, sahur yapanların karşısına bateri ile çıktı.Görenleri hayrete düşürdü...
Kadın Davulcu Sahuru Böyle Renklendirdi 03:56
Kadın Davulcu Sahuru Böyle Renklendirdi 23 izlenme - 2 ay önce Çanakkale'nin Çan ilçesine 12 kilometre uzaklıkta bulunan 100 haneli Büyükpaşa köyünde köylü kadınlar, davul çalarak köylüleri sahura kaldırdı. Çan ilçesine bağlı Büyükpaşa köyünde her yıl ramazan ayında sahur vaktinde köy gençleri tarafından çalınan ramazan davulunu, ilk sahurda bu kez kadınlar çaldı. Köy muhtarı Selahattin Yılmaz'ın eşi Hacer Yılmaz, beraberinde arkadaşlarıyla birlikte, davul çalarak köylüyü sahura kaldırdı. Maniler söyleyerek köy sokaklarında gezen kadınlar, renkli görüntüler oluşturdu. Boynunda davuluyla, arkadaşlarıyla birlikte maniler söyleyerek köy sokaklarında gezen Hacer Yılmaz, "İlk sahurumuza başlıyoruz bu akşam inşallah. Kadınlar olarak insanlarımızı ilk sahura biz kaldırmak istedik" dedi. Köy imamı Fatih Er, "Bu akşam ilk teravihi kıldık. İnşallah Ramazan ayı böyle coşkulu geçecek köyümüzde. Gençlerimiz devam edecek bundan sonraki akşamlar. Bu akşam, ilk akşamı, köyümüzün bayanları 'Biz çalalım' dediler. Değişik bir hava oldu. Uyumadılar bu saate kadar sağ olsunlar. Sokakları geziyorlar" diye konuştu.