Hoşgeldiniz!

Ramazan Davulcusu Videoları İzle

Böyle Ramazan Davulcusu Görülmedi ! 04:02
Böyle Ramazan Davulcusu Görülmedi ! 159.384 izlenme - 3 yıl önce Ramazan Davulcuları , Davul Yerine Bateri Çalsaydı Ne Olurdu ? Hayrettin Bunu Test Edip, Bahşiş İstiyor :)
Can - Ramazan Davulcusu Çizgi Film 11:06
Can - Ramazan Davulcusu Çizgi Film 36.056 izlenme - 2 yıl önce Her bölümü heyecanla beklenen Can çizgi filminin bu bölümünde neler olacak? Yumurcak Tv'nin sevilen çizgi filmi Can bizlerle. ABONE OLMAYI UNUTMAYALIM
Okulu Bırakıp Ramazan Davulcusu Olmak (Ajdar'a Şaka İçerir) 06:13
Okulu Bırakıp Ramazan Davulcusu Olmak (Ajdar'a Şaka İçerir) 5.305 izlenme - 12 ay önce Üniversiteli gençlere anne yada babasını arayıp okulu bırakacağım ramazan davulculuğu yapacağını söylemesi istenmiş ve ilginç tepkiler alınmış. Bonus olarak da ilk aranan isim şarkıcı Ajdar olmuş.
Kasetten Çalan Ramazan Davulcusu 00:56
Kasetten Çalan Ramazan Davulcusu 3.964 izlenme - 2 yıl önce Ankara'nın Pursaklar ilçesine bağlı Saray Cumhuriyet Mallesinde sahur vaktinde beyaz şahin aracının bagaj kısmına koyduğu hoparlör ile kasetten çaldığı davul sesiyle mahalleleri gezen Ramazan davulcusu. Teknolojiyi kullanarak işin kolayına kaçan ve gelenekten uzaklaşan davulcunun yaptığı uygulamadan yetkililerin haberinin olup olmadığı merak konusu.
Vatandaşlar Sahura Drone'lu Davul ile Kalkacak 01:32
Vatandaşlar Sahura Drone'lu Davul ile Kalkacak 1.388 izlenme - 12 ay önce Özel bir firma tarafından Ramazan ayında sahura kalkan vatandaşlara kolaylık sağlaması için “Drone Ramazan Davulu” üretildi. Gelişen teknoloji ile birlikte her geçen insan gücünün azaldığı görülürken teknolojik gelişmeler ise yeni meslek dallarını ve alanları beraberinde getiriyor. Son teknolojinin ürünlerinden olan Dronelar ise, yaptıkları ile görenleri kendisine hayran bırakıyor.
Sahurda Halay Çeken Çılgın Fırıncı 02:02
Sahurda Halay Çeken Çılgın Fırıncı 1.378 izlenme - 11 ay önce Ramazanda sahur davulcusunun ritmine daha fazla dayanamayan mahallenin öz güveni yüksek olan fırıncı ustası başlıyor halay çekmeye.
Mehter Marşı İle Sahur 03:53
Mehter Marşı İle Sahur 1.248 izlenme - 12 ay önce Ramazan ayının başlamasıyla birlikte sahurun simgesi davulcular da ilk mesailerini yaptı. Çorum’da, Osmanlı geleneğini yaşatan davulcular fes takıp, beyaz gömlek ve yelek giyerek mahalleleri dolaşarak vatandaşları sahura "Mehter Marşı" ile kaldırdı. Çorum Belediyesi ve Davulcular Derneği tarafından belirlenen 43 davulcuya Mehterbaşı Selahattin Delice tarafından ritm dersi verildi. Davulcular, "kulağa hoş geldiği ve yürüyerek görev yapıldığı" için yürüyüşe de uygun olan ‘Mehter Marşı’nı icra ederek, vatandaşları sahura uyandırdı. Ramazan davulcularından 66 yaşındaki Cuma Ali Üzüm, 18 yıldır Ramazan davulculuğu yaptığını belirterek, sahurda sadece Mehter Marşı çaldıklarını söyledi. Daha önce davul ve zurna ile vatandaşları sahura kaldırdıklarını hatırlatan Üzüm, "Belediyenin aldığı kararla artık sadece Mehter Marşı’nı çalıyoruz. bugün de ilk mesaimizi yaptık. Ramazan’ın hayırlar getirmesini diliyorum" dedi. Kentte 13 yıldır Ramazan davulculuğu yapan Bekir Kaya da Ramazan’ın hayırlara vesile olmasını temenni ederek, "İşimi severek yapıyorum. 13 yıldır Ramazan davulcusuyum. İnşallah Ramazan ayının son sahuruna kadar görevimizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı. Ramazan davulcuları olarak belediyeden hiçbir ücret almadıklarını ifade eden Kaya, "Biz belediyeden kesinlikle para almıyoruz. Sadece vatandaşlarımızdan bahşiş topluyoruz. Ramazan ayının 15’inde ve sonunda olmak üzere iki kez bahşiş topluyoruz. Halkımız bunu bilsin ve sadece yakasında kimliği olan davulculara bahşiş versin" şeklinde konuştu.
Ramazan Davulcusu Ayşe Teyze 01:52
Ramazan Davulcusu Ayşe Teyze 1.113 izlenme - 4 yıl önce Ramazan Davulcusu Ayşe Teyze
Yetenekli Ramazan Davulcusu 02:09
Yetenekli Ramazan Davulcusu 611 izlenme - 2 yıl önce Böyle Ramazan davulcusu görmediniz http://www.youtube.com/watch?v=g7dSNgHOiQo http://www.biiv.net/boyle-ramazan-davulcusu-gormediniz/ Hem ses var, hem ritim, koyvermiş suyuna ilaç her gereksiz bitin. Oğuzhan Uğur, bizler için kaydetmiş.
 Ramazan Davulcusu Halil Söyletmez 00:06
Ramazan Davulcusu Halil Söyletmez 605 izlenme - 3 yıl önce Halil Söyletmez Ramazan Davulvcusu Olursa Kötüymüş Komik Ama
Hayrettin-Hayrettin Ramazan Davulcusu Olursa 03:55
Hayrettin-Hayrettin Ramazan Davulcusu Olursa 798 izlenme - 6 yıl önce hayrettin-hayrettin ramazan davulcusu olursa
Ramazan Davulcusu 00:06
Ramazan Davulcusu 473 izlenme - 3 yıl önce Ramazan Davulcusu - Ramazan Davulcunuz X Man Geldi
Davulcu Yasar 00:14
Davulcu Yasar 945 izlenme - 8 yıl önce ramazanda davulla kopuyoruz...
Ramazan Davulcusu Baterist Oldu 03:52
Ramazan Davulcusu Baterist Oldu 370 izlenme - 3 yıl önce Ramazan'da davulculuğu abartan Hayrettin, sahur yapanların karşısına bateri ile çıktı.Görenleri hayrete düşürdü...
Uyanık Ramazan Davulcusu 00:53
Uyanık Ramazan Davulcusu 265 izlenme - 2 yıl önce Ankara'da, Ramazan davulcusunun sahur vakti davul çalmak yerine bir aracın arkasına yerleştirdiği müzik setinden davul sesi dinletmesi görenleri şaşkına çevirdi
Bursa'da Arabalı Ramazan Davulcusu 01:10
Bursa'da Arabalı Ramazan Davulcusu 253 izlenme - 2 yıl önce Bursa'da Ramazan Davulculuğu geleneği zamanla birlikte bir hayli değişim gördü. Zamanın kısıtlı olması nedeniyle otomobil üzerinde davul çalan Cüneyt Alpak vatandaşlardan tam not aldı. 35 senedir davulculuk mesleğini icra eden Alpak zamanın kısıtlı olduğu için otomobil kullandıklarını belirterek, "35 senedir atalarımızdan gelen bu geleneği devam ettiriyoruz. Saat 3 Buçuk civarında sahur bitiyor. Biz saat 2'de işimize başlıyoruz. Zamanımız kısıtlı ve gezmemiz gereken fazla yer var. Bu yüzden otomobil kullanmayı tercih ettik. Aracın girmediği bazı yerlerde yayan da çalışıyoruz. Bunu gören vatandaşların tepkileri ise gayet olumlu. Biz görevimizi hızlı bir şekilde yaparken kimseyi de rahatsız etmemiş oluyoruz" dedi.
Ramazan Davulcusu 62'lik Teyze 00:58
Ramazan Davulcusu 62'lik Teyze 215 izlenme - 2 yıl önce İzmir’de üç senedir Ramazan davulculuğu yapan 62 yaşındaki Ayşe Kikbat, bu yıl da tokmağı eline aldı ve Konak ilçesi Aziziye Mahallesi sakinlerini davulunun sesiyle sahura kaldırdı. Bu Ramazan, kalfalık döneminden ustalık dönemine geçeceğine inanan Ayşe Teyze’nin bu yılki hedefi ise evini onarmak. İzmir’in Konak ilçesine bağlı Aziziye Mahallesi sakinleri, üç yıldır 62 yaşındaki Ayşe Kikbat’ın davul sesiyle sahura kalkıyor. Oğlu Mehmet Atan ile birlikte geçimini hurdacılık yaparak sağlayan Ayşe Kikbat, kemik kanseri olan kızı ve kemik erimesi bulunan oğlunun tedavi masrafları için üç yıldır da Ramazan davulculuğu yapıyor. Aziziye Mahallesi Muhtarı İbrahim Pamuk’un aracılığı ile 2013 yılında hayatında ilk kez eline davul alarak mesleğe başlayan Kikbat, bu yıl ustalık dönemini yaşamak istediğini söyledi. Ramazan’a özel hazırladığı Osmanlı fesi ve davuluyla sokak sokak gezen Kikbat, bu yıl kazandığı para ile evini yenilemek istediğini belirtti. Kikbat, geçen sene Çaldığı davul parası ile oğlunu evlendirmek istemiş ve gelen yardımlarla da oğlunu evlendirmişti. “EVİMİ YENİLECEĞİM” Eski Mahalle muhtarından sonra, yeni mahalle muhtarı Emin Budulgan’ın da Ramazan davulculuğu işini kendisine teklif ettiğini ifade eden Kikbat, “Ben oğlumu everdim, Allah’ıma bir şükür. Bu sene de muhtarımın gene yardımıyla, Allah’ım da sağlık verdiği sürece bu sene evim için çalacağım. 62 yaşındayım, usta olmaya çalışıyoruz. Allah’ım yardımcı olursa inşallah çala çala öğreneceğiz. Artık üçünce senemdeyim, üç senedir çalıyorum” dedi. Yeni muhtarında Davulculuk yapmak için kendisine Ramazan davulculuğu için yardımcı olduğunu söyleyen Kikbat, başkası gelseydi beni çıkarmayabilirdi diyerek, bir bayan olarak her şeyi başaracağını ifade etti. MUHTAR: “BİZİ YALNIZ BIRAKMAYIN” Aziziye Mahallesi Muhtarı Emin Budulgan Ayşe teyzenin maddi imkansızlıklar nedeniyle Aziziye Mahalle Muhtarlığına başvurduğunu ve davul çalma isteğini kendilerine ilettiğini söyledi. Bir bayan olması dolayısıyla kendisinin çalışmasına izin verdiklerini söyleyen Budulgan, “Ama insanlar yokluk içinde olduğu için benim Aziziye mahallemde bazı insanlarımız hakikatten fakir. Ama her şeylerine koşturuyoruz. Ayşe ablamız da çocuğunun birini geçen sene evlendirdi, bu sene de evinin tamiratı için davul işine gene başladı. İnşallah Allah’ın izni ile evini de yapmak zorundayız. Buradan yetkililere sesleniyorum, bizi yalnız bırakmayın” dedi.
Recep İvedik Ramazan Davulcusu Olursa 04:04
Recep İvedik Ramazan Davulcusu Olursa 247 izlenme - 2 yıl önce Adana’da komedyen Yunus Yuva, davul çalıp maniler okuyarak vatandaşları sahura kaldırdı, canlandırdığı Adanalı Celal ve Recep İvedik karakteriyle yaptığı sokak gösterisinde Ramazan ruhu ve oruç vurgusu yaptı. Komedyen Yunus Yuva, kendisinin tasarladığı ve çeşitli etkinliklerde sahnelediği ‘Adanalı Celal’ karakteriyle kentte kısa sürede ilgi odağı oldu. Kasketi, beyaz çorapla ezilmiş yumurta topuklu ayakkabısı ve kasketiyle kentin yöresel tarzını yansıtan Adanalı Celal karakteri ve Recep İvedik tiplemeleriyle maniler okuyup davul çalarak vatandaşları sahura kaldırdı. Komedyen Yunus Yuva, Adana’daki Ramazan ruhunu tanıtmak için kenti yöresel kıyafetleriyle temsil etmek için vatandaşları Ramazan boyunca davul çalıp sahura kaldırdığını söyledi. Adanalıların kendisini bağrına bastığını anlatan Yuva, gürültü yaptıkları öne sürülerek vatandaşlar tarafından dövülen davulculara da sahip çıktı. Komedyen Yuva, “Davulcu arkadaşları sıkıştırıp dövenler var. Cumali Emmi olarak ben bu tür şeyleri kınıyorum” dedi.
Kağızman Ramazan Davulcusu 00:54
Kağızman Ramazan Davulcusu 410 izlenme - 6 yıl önce kağızman ramazan davulcusu
Ramazan Davulcusu 00:28
Ramazan Davulcusu 392 izlenme - 7 yıl önce ramazan davulcusu mira yapım
www.dogancaliyim.com 00:30
www.dogancaliyim.com 416 izlenme - 7 yıl önce dogancada ramazan davulcusu böyle olur
Sahurda MAKARA :D 00:48
Sahurda MAKARA :D 1.065 izlenme - 8 yıl önce erzincan da sahur ve biz
Mustafa Topaloğlu Ramazan Davulcusu Oldu 01:01
Mustafa Topaloğlu Ramazan Davulcusu Oldu 341 izlenme - 6 yıl önce
Ramazan Davulcusuna Eşlik Etmek 00:06
Ramazan Davulcusuna Eşlik Etmek 195 izlenme - 4 yıl önce Chacarron Mocaron
Motorsikletli Ramazan Davulcusu 01:05
Motorsikletli Ramazan Davulcusu 172 izlenme - 3 yıl önce Iğdır'da motosikletli ramazan davulcusu, kendisi direksiyonda oğlu davul başında.
Can | Ramazan Davulcusu 11:07
Can | Ramazan Davulcusu 128 izlenme - 1 yıl önce Haydi Çocuklar Oyun Oynamaya.... http://oyunfena.com/ *Küçük Yalan :https://www.youtube.com/watch?v=666YD2YdbzM *Çilek Saati :https://www.youtube.com/watch?v=KX0i_DAh73s *Aile Toplantısı :https://www.youtube.com/watch?v=7-XpmrtUUG4 *Çalışkan Annem : https://www.youtube.com/watch?v=Z2gmmJUdZAk *Mert İle Tanışma : https://www.youtube.com/watch?v=xtGUtqNx5cM *İş Bölümü :https://www.youtube.com/watch?v=wDJGWe38CtY *Mektup Arkadaşı :https://www.youtube.com/watch?v=DKZGlM2CIzc *Özür Dilerim: https://www.youtube.com/watch?v=c4CPlnqVaSk *Babaannem ve ben : https://www.youtube.com/watch?v=O8ZVBludNx4 *Meyve Suyu : https://www.youtube.com/watch?v=sEtrohYBp3A *Uykusu yok : https://www.youtube.com/watch?v=NimCNjO4aSI *Diş Fırçalama : https://www.youtube.com/watch?v=AqeA9tbcvSk *Can Hastalanır : https://www.youtube.com/watch?v=drE1RDPWUgc Can'ın yeni videolarını buradan izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UC4f2p24O-8ooeExUL2aqqZA/videos Can videolarını takip etmek için tıklayın: https://www.youtube.com/channel/UC4f2p24O-8ooeExUL2aqqZA
Ramazan Davulcusu Ulvi 06:05
Ramazan Davulcusu Ulvi 432 izlenme - 5 yıl önce ramazan davulcusu ulvi
Ramazan Davulcusundan Konser 02:54
Ramazan Davulcusundan Konser 70 izlenme - 2 yıl önce Kayseri'de, ramazan davulcusu sahur vaktinde vatandaşların isteklerini kırmayarak mini bir konser verdi. Kayseri'nin Kocasinan ilçesine bağlı Mevlana Mahallesi'nde görevli olan ramazan davulcusu, Havuzbaşı Sokak'ta mini konser verdi. Davulun sesiyle sahura kalkan vatandaşlar, ramazan davulcusundan çeşitli isteklerde bulundu. Sahur vakti, vatandaşların isteklerini kırmayan ramazan davulcusunun küçük konseri, cep telefonu ile kaydedildi. Ramazan ayının son günlerinde vatandaşlar sahurda eğlenceli dakikalar geçirirken, ramazan davulcusuna bahşiş vermeyi de unutmadılar.
Ramazan Davulcusunun Çankırı Versiyonu 01:24
Ramazan Davulcusunun Çankırı Versiyonu 185 izlenme - 6 yıl önce ramazan davulcusunun çankırı versiyonu
halaycı genclik denizli 01:08
halaycı genclik denizli 363 izlenme - 8 yıl önce