Hoşgeldiniz!

rant

Gecekonduda Oturanların Oy Hakkı Geçici Süreliğine Kaldırılması Lazım 05:45
Gecekonduda Oturanların Oy Hakkı Geçici Süreliğine Kaldırılması Lazım 1.834 izlenme - 2 ay önce Artık ülkenin daha da büyük sorunu olan çarpık kentleşmeye karşı anti popülist olan çözüm önerisini sunmuş Besim Tibuk. Adalet veya Hukuk gelen siyasi iradenin oluşturabileceği ve bozabileceği bir şey değildir. Hukuk, devletten de önce vardır. Türkiye'de neden yok sorusunun cevabını en iyi şekilde vermiş Besim Tibuk aynı zamanda.
Günün Ekonomisi - 19 Ağustos 2016 13:55
Günün Ekonomisi - 19 Ağustos 2016 3.645 izlenme - 1 yıl önce Ekonomiden siyasete tüm gündem sizin için hazırlanıyor, her detay değerlendirilip araştırılıyor ve objektif yorumlarla aktarılıyor.
Bütün Valileri İstifaya Çağırıyorum - Bitlis Vali Yardımcısı 02:14
Bütün Valileri İstifaya Çağırıyorum - Bitlis Vali Yardımcısı 2.502 izlenme - 2 yıl önce Geçtiğimiz ay görevinden istifa eden Bitlis Vali Yardımcısı Ömer Faruk İlhan, bütün Valilere ve bürokratlara sivil itaatsizlik eylemi çağrısı yaparak, "Allah korkunuz varsa istifa edin ve hükümeti felce uğratın" dedi. Bitlis'te Vali Yardımcılığı görevinden istifa eden Ömer Faruk İlhan , 81 il Valisi dahil bütün bürokratlara sivil itaatsizlik çağrısı yaptı ve çarpıcı sözler söyledi.
3. Köprü Yakınlarında Yangın Paniği (Kırkı Çıkmadan) 02:01
3. Köprü Yakınlarında Yangın Paniği (Kırkı Çıkmadan) 1.171 izlenme - 1 yıl önce Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün Avrupa ayağı yakınındaki Sarıyer Büyükliman mevkiinde orman yangını çıktı. Yangına havadan da helikopterlerle müdahale edildi.
LAMEKAN - Metalaşan Kentin Çöküşü (TR) 11:40
LAMEKAN - Metalaşan Kentin Çöküşü (TR) 957 izlenme - 2 yıl önce LAMEKAN: Metalaşan Kentin Çöküşü AKP'nin 12 yıllık iktidarı süresince yürüttüğü ve büyük bir gümbürtüyle çökmesi kaçınılmaz olan neoliberal politikalar ve inşaat odaklı ekonomik büyüme stratejisi, bir yandan milyonlarca insanın yaşadığı mahalleleri yabancı ve yerli sermayenin birer yatırım aracına dönüştürürken, diğer yandan kentlerimizin, ormanlarımızın, sularımızın, genel olarak yaşam alanlarımızın talanına, emekçilerin örgütlenme haklarının ellerinden alinarak güvencesiz ve güvenliksiz calışmaya mahkum olmalarına neden oluyor. Yönetmen: İmre Azem Yapımcı: Gaye Günay Kurgu ve Müzik: Kaan Çuhacı Animasyon: Emre Özbay
Dünya'nın En Özgür Ülkesiyiz - Billur Kalkavan 00:49
Dünya'nın En Özgür Ülkesiyiz - Billur Kalkavan 891 izlenme - 3 yıl önce Efendim, Billur Kalkavan konuk olduğu +1 TV'de Dünyanın en özgür ülkesinin Türkiye olduğunu ifade etti. Bakalım siz aynı görüşte misiniz? Ben kıçımla güldüm bu duruma.
Demokratik Rant Devleti 04:37
Demokratik Rant Devleti 697 izlenme - 3 yıl önce Hazırlayanlar: Şerif Sayın ve Kerem Kurdoğlu yönetiminde çizer Eren Arpacı ve hareketli grafik tasarımcısı Omer Şerif Bilsel Seçimlerin arifesinde sunduğumuz bu video mevcut siyasi-iktisadi düzenimizi tasvir ediyor, biraz hicivle karışık. Düzenin adını “Demokratik Rant Devleti” koyduk. Bu düzene yetti gari, bıktım vallahi demeden durmayın. Bu videoyu paylaşın! Paylaşın ki düzenin ne olduğunu hep birlikte idrak edelim. Gelecekte rantsız bir devletin nasıl olabileceğini birlikte tasarlamaya başlayalım. Yolumuz açık olsun.
Yıldız Tilbe - Rant - 2012 04:22
Yıldız Tilbe - Rant - 2012 1.289 izlenme - 6 yıl önce
The Pingu Rant | Finger Family Songs | Nursery Rhyme | Kids Songs 08:11
The Pingu Rant | Finger Family Songs | Nursery Rhyme | Kids Songs 250 izlenme - 1 yıl önce The Pingu Rant | Finger Family Songs | Nursery Rhyme | Kids Songs #FingerFamily #Finger Family Playlist https://goo.gl/db9QiX Finger Family Rhyme Lyrics: Daddy finger, Father finger, where are you? Here I am, here I am. How do you do? Mommy finger, Mother finger, where are you? Here I am, here I am. How do you do? Brother finger, Brother finger, where are you? Here I am, here I am. How do you do? Sister finger, Sister finger, where are you? Here I am, here I am. How do you do? Baby finger, Baby finger, where are you? Here I am, here I am. How do you do? super simple songs super simple learning super simple songs baby Learn how to make these play doh toys, figures and creations on my channel and subscribe https://www.youtube.com/user/Takilsende/ Dedo de la familia de vídeos niños canciones, prst obitelj videa djeca pjesme, daliri pamilya kids kanta video, ??????? ??? ??? ???????? ??? ?????, familjes gisht fëmijët këngët videos, finger ail? uşaq mahnıları videos, gia ?ình ngón tay video tr? em bài hát, ??????????? ???? ???? ????? ?????, ????? , ?????????????????????????????????????? Subscribe so you don't miss a video #Takilsende
Sırrı Süreyya Önder'in Kepçenin Önüne Atlaması 04:53
Sırrı Süreyya Önder'in Kepçenin Önüne Atlaması 777 izlenme - 3 yıl önce Taksim Gezi Parkı'nın yıkılışını önlemek amacıyla İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in, yıkıp ekiplerinin ruhsatları olmadığı gerekçesiyle yıkımı engellemek istemesi sebebiyle kendisini kepçenin önüne atmasını izliyor ve dile getirdiği tepkisini dinliyoruz. Dileriz içinde biraz olsun doğa sevgisi olan tüm vekillere ders olur.
Türkiye Ekonomisinin Son 13 Yılı 01:51
Türkiye Ekonomisinin Son 13 Yılı 402 izlenme - 2 yıl önce son 13 yılda işsizlik, yoksulluk,cari açık, üretimsizlik, ithalat her zamankinden daha fazla arttı.üzerinde oynanmış bütün rakamlara rağmen istatistikler, daha önceki kriz dönemlerinden daha berbat durumda olduğumuzu üstelik bu berbat duruma 500 milyar dolar daha dış borç harcayarak geldiğimizi ve elimizdeki bütün kurumları özelleştirmeyle peşkeş çekip betona gömdüğümüz daha milyarlarca doların boşa gittiğini, fabrikaların kapandığını, üretimsizlik yüzünden işsizliğin çığ gibi büyüdüğünü belirtmek gerekir. 13 yıl sonra elimizde üretemez hale gelen, samanı bile ithal, gençleri işsiz, tarımı hayvancılığı bitmiş, herkesin borç batağında yüzdüğü, vergilerin haraç gibi üzerimize yağdığı, enkaz gibi bir TÜRKİYE kaldı.
Aykut Erdoğdu - Ali Babacan'a Yolsuzluk Sorusu 09:15
Aykut Erdoğdu - Ali Babacan'a Yolsuzluk Sorusu 504 izlenme - 2 yıl önce CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu Cumhuriyet tarihinin en yüksek batık kredisini TBMM'de açıkladı. Kredi batmadan önce yapılan uyarılara Ali Babacan ne cevap verdi? Ziraat Bankası Garanti'nin enkazını neden devir aldı? Sahte istihbarat raporu düzenledi mi? Kredi batıran Genel Müdür BDDK'ya neden üye yapıldı? Hepsi ve daha fazlası bu videoda... De hadi... Banker Yakup, Banker Yakup... Banker Yakup, Banker Yakup!
Genç Fenerbahçeliler - Aziz Yıldırım Tiyatrosu 06:51
Genç Fenerbahçeliler - Aziz Yıldırım Tiyatrosu 286 izlenme - 3 yıl önce Aziz Yıldırım ve Taraftar grubu arasındaki rant kavgası sözlü münakaşaya kadar varmış. Geçen hafta Aziz Yıldırım'ın yaptığı basın toplantısının ardından kendilerine söz hakkı doğduğunu söyleyen Genç Fenerbahçe Yönetimi de Aziz Yıldırım'ın tüm iddaalarına cevap vermeye çalışmış. Bu Gençfenerbahçeliler lideri zaten Beşiktaşlıdır. Bunu zamanında Aziz Yıldırım da açıkladı. Sırf rant uğruna Genç Fenerbahçe liderliğini yapan tuvaletçi Sefa biraz paranın akışı azalınca Aziz Yıldırım'ı tribünde senelerdir protesto ettiriyor. Tabi Alex, Malex, Fenerbahçe falan hikaye, para şahane. Aziz Yıldırım desen başka bir alemde, kendi söyler kendi dinler. Anlıcağın Fenerbahçe camiasında durum al birini vur ötekine. Genç Fenerbahçe'yi Aziz'e vur, Volkan'ı Emre'ye, Meireles'i Alves'e. Ulan kulüp kulüp değil bir OZ bir Prison Break hapishanesi, kadroya bak sen. Neyse bu sene yıldızımızı takalım da sayemizde bu adamlardan kurtulacaksınız Fenerbahçe'liler... Korkma, Hisset. Geliyoruz!
Medya Mahallesi - Türban Meselesi 18:07
Medya Mahallesi - Türban Meselesi 275 izlenme - 3 yıl önce Medya Mahallesinde türban hakkı soru ve görüşlerin konuşulduğu bu programı hep birlikte seyir eyleyelim
Kağıt Toplayıcılarının İşsiz Kalması 02:02
Kağıt Toplayıcılarının İşsiz Kalması 146 izlenme - 2 yıl önce Geçimini sokaklarda kağıt toplayarak sağlayan bir çok kişi ile karşılaşmışsınızdır. Gecenin geç saatlerinde veya sabahın erken saatlerinde çöp bidonlarının etrafında gördüğünüz eli, yüzü simsiyah insanları görmüşsünüzdür. Ülkemizde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, işçilerden geri dönüştürülmek üzere kağıt alan firmalara dün sabah itibariyle tebligat ve denetim memurları yolladı. Yeni düzenleme ile firmalar, sokakta kağıt toplayan atık kağıt işçilerinden atık alması durumunda 140.000 TL ceza ödeyecek.Türkiye’de halen bir iş kolu olarak görülmeyen kağıt işçiliği, birçok firmanın ve belediyelerin de dahil olduğu geri dönüşüm sektörünün içerisinde önemli bir yer tutuyor. Başta büyük şehirler olmak üzere Türkiye’de yaklaşık 500.000 kişiye gelir sağlayan kağıt işçileri topladığı kağıtları atık toplama tesislerine satarak ailelerinin geçimini sağlıyor.Ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı dün sabah itibariyle başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere uygulamaya koyduğu düzenleme ile birlikte firmaların sokaktaki toplayıcılardan atık almasını yasakladı.Bakanlığın 2011 yılında çıkarmış olduğu Atık Kontrolü Yönetim Planı’na göre lisanslı firmaların kağıt işçilerinden atık alması yasaklanmıştı. Ancak kağıt işçilerinin geri dönüşüm sektöründeki işlevi oldukça büyük olduğundan lisanslı firmaların topladıkları atık kağıttan çok daha fazlasını toplayabilen işçilere yönelik böyle bir kısıtlama uygulanmamaktaydı.
Bağımsız Garibanlar Partisi Milletvekili Adayı: Rambo 05:08
Bağımsız Garibanlar Partisi Milletvekili Adayı: Rambo 96 izlenme - 2 yıl önce Halkın içinde atla gezen bir milletvekili adayı olacağını söyleyen halkın içinden bir adam. Rambo.
Kaymakam Bey, Böyle Hukuk Olur mu? 01:39
Kaymakam Bey, Böyle Hukuk Olur mu? 166 izlenme - 3 yıl önce Dün, yani 21 Ekim Salı günü, Kolin Şirketler Grubu, Soma Yırca'da kömürlü termik için bir haftada 500'e yakın zeytin ağacını hukuksuzca kesti. Şirket dün sabah Yırca'da kalan zeytinlik ağaçlarını da kesmek için bıçkı ve dozerlerle alana girdi. Buna engel olmaya çalışan Yırca köylüleri ve Greenpeace gönüllüleri, şirketin özel güvenlikleri tarafından darp edildi, kelepçelendi. Greenpeace kamuoyunda farkındalık yaratmak için #zeytinimikesme kampanyası başlattı. Yine Greenpeace tarafından paylaşılan bu videoda bir köylünün Kaymakam ile olan diyaloğu kamera yansıyor. Yırcalı köylü soruyor: Kaymakam Bey, böyle hukuk olur mu? Yorum sizin, izleyelim..
Rtük'ün Lösev Kamu Spotunun Yayınını Durdurması 01:05
Rtük'ün Lösev Kamu Spotunun Yayınını Durdurması 73 izlenme - 2 yıl önce Lösemili çocuklar için kanser hastanesi yapmakta olan lösev, rantsal problemler yüzünden AKP'nin veto ve engellemeleriyle karşılaşıyor.öyle ki sağlık bakanı yıllardır kanser hastası çocuklar için mücadele eden lösev'e "ajitasyon" yapıyor diyebilecek kadar vindansızlaştılar. Ve açılmaya çalışan hastane türlü engellemelerle açılamıyor
Ali Ece İle Passolig Ve Rant 02:29
Ali Ece İle Passolig Ve Rant 119 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'deki sayılı dinlenebilir yoruncularından biri olan Ali Ece'nin passolig rantının hakkındaki düşüncelerini izliyoruz.
İşte Beyoğlu'nun Gerçek Mağdur Esnafları 05:06
İşte Beyoğlu'nun Gerçek Mağdur Esnafları 107 izlenme - 3 yıl önce Hiçbir hak verilmeden yer gösterilmeden dükkanları mühühürlendi. İşletmelerde çalışan yüzlerce işçi işsiz kaldı. Ellerine ne pala aldılar ne silah...
Project Rant - Rant 086 Youtube Comments 02:56
Project Rant - Rant 086 Youtube Comments 131 izlenme - 6 yıl önce real comments made about the show straight from our youtube channel. btw we're totally not homophones. www.projectrant.com
HDP ve Mustazaf Derneği Üyeleri Arasında Kurban Derisi Kavgası 00:53
HDP ve Mustazaf Derneği Üyeleri Arasında Kurban Derisi Kavgası 84 izlenme - 3 yıl önce Mersin’in Tarsus ilçesinde, deri toplama meselesi yüzünden çıkan kavgada, 6 kişi yaralandı. Tozkoparan'ın Zahit mahallesinde HDP ve Mustazaf Derneği üyeleri arasında mahallede deri toplama nedeniyle tartışma çıktı. Mustazaf Derneği üyeleri kendilerinde kaymakamlıkta izinli deri toplama yetkisi bulunduğunu açıklamasına rağmen HDP üyelerinin mahalleden çıkmalarını istedi. Tartışmanın büyümesi taşlı ve sopalı kavgaya dönüştü. Olaylara terör örgütü yandaşlarının katılmasıyla mahalle savaş alanına döndü. Çok sayıda polis kavgaya biber gazı, akrep diye tabir edilen araç ve TOMA'larla müdahale etti. Olay sırasında bir polis otosunun kapısı göstericiler tarafından söküldü. Sökülen kapı vatandaşlar tarafından polislere teslim edildi. Taşların havada uçtuğu olaylarda iki taraftan olmak üzere 6 kişi yaralandı. Polisin yaklaşık bir saat süren müdahalesi sonucu olaylar sakinleştirildi. Mustazaf Derneği üyelerinin olay yerinden uzaklaştırılması üzerine karşı tarafta ayrıldı. Polis, mahallede güvenlik önlemi aldı.
Sağlık Bakanı'na Protesto - Kazandınız Mı Paraları? 00:34
Sağlık Bakanı'na Protesto - Kazandınız Mı Paraları? 82 izlenme - 3 yıl önce Soma'ya gelen Tobb Başkanı ve Sağlık Bakanı halk tarafından böyle karşılanıyor.
Ekümenopolis: Ucu Olmayan Şehir (Fragman) 11:12
Ekümenopolis: Ucu Olmayan Şehir (Fragman) 62 izlenme - 3 yıl önce İstanbul'da sadece "2" salonda gösterime giren bu film İstanbul'un karanlık geleceğini gayet güzel anlatmakta konuklar ise mimarlar, çevre mühendisleri, şehir planlama uzmanları vs... Film; Yapılacak 3. köprüden, çarpık kentleşmeye; rant arazilerden, eğitim ve sağlık sorunlarına, su kaynaklarına, tarihine nice aslında "önemli" konuya parmak basmış. İmkanınız varsa izleyin derim. Filmimizin yönetmeni: İmre Azem
Pachelbel Rant 05:15
Pachelbel Rant 97 izlenme - 6 yıl önce a comedian rants about how much it sucks to play pachelbel's canon in d on a cello. recorded live at penn state this piece by comedian/musician rob paravonian has been a favorite on the dr. demento show.
Melih Gökçek - Eymir Gölü'nü ODTÜ'den Alacağız 03:42
Melih Gökçek - Eymir Gölü'nü ODTÜ'den Alacağız 59 izlenme - 3 yıl önce Ankara Büyükşehir Beledeiye Başkanı İ. Melih Gökçek'in 2009 yılında uygulamaya geçirmeyi düşündüğü bir proje, şu an için uygulanabilirliği ne derecededir ihtimali kaldı mı, merak edeiyorum?
Adana Yüreğirdeki Dinlenme Parkının Rant Savaşı 03:45
Adana Yüreğirdeki Dinlenme Parkının Rant Savaşı 87 izlenme - 5 yıl önce Adana Yüreğirdeki dinlenme parkının rant savaşı
Haşim Kılıç - Haram Rant'a Giriş 01:11
Haşim Kılıç - Haram Rant'a Giriş 74 izlenme - 3 yıl önce Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, "Haram Rant ve Nefret Söylemi" uyarısı yaptı. Dünya Ehl-i Beyt Vakfı'nın Ankara'daki Muharrem Iftarı'nda konuşan Kılıç, "Mağdurun Ahını Alan Zalimlerin Ayakta Kaldıkları Görülmemiştir" dedi.
Galataport'un ÇED Toplantısına Protesto - İstanbul Kent Savunması 08:39
Galataport'un ÇED Toplantısına Protesto - İstanbul Kent Savunması 37 izlenme - 2 yıl önce İstanbul Kent Savunması, Doğuş Grubu'nun 2013'te ihalesini aldığı Galataport projesi için mevzuat gereği yapılması gereken ÇED toplantısını Karaköy'deki İstanbul Liman İşletmeleri Yolcu Salonu'nda protesto etti. Grup, 'Sermaye defol, İstanbul bizimdir' ve 'Bu daha başlangıç mücadeleye devam' sloganları atarak toplantının yapılmasını engelledi. bilgiler için: http://www.galataport.org/
Mahmut Tanal Validebağ Korusu'na Dokunmayın Gerekirse Evimi Veririm 01:52
Mahmut Tanal Validebağ Korusu'na Dokunmayın Gerekirse Evimi Veririm 56 izlenme - 3 yıl önce CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal; TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada Üsküdar Belediyesi'nin Validebağ Korusu'na Cami yapmaya çalışarak, halkı yine halkın manevi değerleri ile karşı karşıya getirmek istediğini dile getirdi. Ve Cami yapılması şart ise kendisine ait Üsküdar'daki evi bağışlayabileceğini belirtti.