Hoşgeldiniz!

rapsodi

Mezdeke - Arap Rapsodi 04:25
Mezdeke - Arap Rapsodi 32.214 izlenme - 2 yıl önce Mezdeke'nin hem oynatan hem duygulandıran şarkılarından efenim dinliyoruz.
ağustos'ta rapsodi 02:44
ağustos'ta rapsodi 2.360 izlenme - 7 yıl önce
Tom & Jerry - Hungarian Rhapsody No2 07:27
Tom & Jerry - Hungarian Rhapsody No2 1.649 izlenme - 3 yıl önce Tom ve Jerry'nin hem her zamanki gibi birbirleriyle çekişmelerini hem de bu defa müzikal ziyafetlerini de izleyeceğiz. Franz Liszt - Hungarian Rhapsody'sini, ta Kanal D çocuk kuşağından beri hep sevmişimdir. Geçen aklıma geldi bu eser ve Youtube'da dahi bulunmayan bu bölümü sizin seyirlerinize sunuyorum.
Dj Rapsodi Ft Emre Aydın - Soğuk Odalar (Remix) 03:35
Dj Rapsodi Ft Emre Aydın - Soğuk Odalar (Remix) 1.436 izlenme - 5 yıl önce Dj RaP-SoDi Ft. Emre Aydın-Soğuk Odalar (Remix)
Queen - Bohemian Rhapsody 05:53
Queen - Bohemian Rhapsody 431 izlenme - 3 yıl önce efsane grup queen in efsane şarkısı. freddie mercury' nin anısına.
Brahms Rapsody Op 79 No 1 Si Minör 09:21
Brahms Rapsody Op 79 No 1 Si Minör 1.109 izlenme - 4 yıl önce Saray Koleksiyonları Müzesi Piyano Konseri; Piyanist Güneş Yakartepe "J. Brahms Rapsody op.79 no.1 Si minör " Klasik Batı Müziği Eseri Etüdünü Kuyruklu Piyano ile çaldı. Dolmabahçe Sarayı Beşiktaş İstanbul (TBMM Milli Saraylar ) Rapsodi hakkında ansiklopedik bilgi Rapsodi terimini, ilk olarak XIX. yy.ın başında usta çalgıcı Tomaşek kullandı. Liszt'in Macar (daha doğrusu çigan) rapsodileri, çigan müziğinin anlatım tarzını (kendine has gam'lar, aralıklar ve ritimler, çardaş'larda lassu'lar ile friska'ların birbirini izlemesi) kullanan epik eserlerdir. Liszt'in ayrıca bir İspanyol Rapsodisi de vardır. Liszt'ten sonra, rapsodi, folklor unsurlarının serbestçe işlendiği bir fantezi olarak kaldı. Sözlükte "rapsodi" ne demek? nedir Rapsodi Nedir Çoğunlukla halk ezgilerinden seçilmiş parçalarla oluşturulan müzik yapıtı. Bu sözcük, müziğe edebiyattan geçmiştir. Eski Yunan’da kent kent dolaşarak şiirler, özellikle Homeros’tan parçalar okuyan halk ozanlarına “rapsodos” denirdi. Bunların okudukları kahramanlık şiirlerinin her bölümüne “rapsodia” adı verilmişti. Böylece “serbest şiir okuma” anlamına gelen “rapsodia” (rapsodi) klasik ve romantik müzik çağında halk melodi ve motiflerinin etkisiyle bestelenen, hareketli, parlak, canlı, belirli bir karakteri olmayan yapıtlara a 1. Ulusal ya da yöresel konulardan esinlenerek oluşturulmuş müzik yapıtı. 2. İçinde, homeros'un şiirlerindeki olaylardan birini işleyen şarkı ya da parçarapsodi Cümle içinde kullanımı Liszt'in Macar rapsodileri. JA 5 M2U00115 J.Brahms Rapsody op.79 no.1Si minör Macar Besteci Klasik Batı Müzik Piyano Piyanist Konser Eser Okul Kuyruklu Konser Büyük Akustik Rapsodi Yakartepe JA 5 M2U00115 J.Brahms Rapsody op.79 no.1 Si minör Besteci Klasik Batı Müzik Yakartepe Piyano Kuyruklu Konser Büyük Akustik Rapsodi Piyanist, Konser ,Eser ,Okul ,Macar, akustik piyano,Brahms, Rapsody, op,79 ,no, 1, Si ,minör, Macar ,Besteci notlar,notalar,etüdler,kuyruklu büyük piyano,piano solo,resitali,s,Klasik Batı ,Müzik, Piano solo, Piyanist ,Konser ,Eser, Okul, Kuyruklu piyano, klasik Konser salonu, Büyük , Rapsodi, kültür merkezi,müze,Yakartepe Brahms Rapsody,rapsodi,batı batı müzikleri,piyanist, ol, major,minor,sol anahtarı, müzik,klasik müzik, akustik piyano,
Bigbang(İsyan&rapsodi&sakisayko) 04:26
Bigbang(İsyan&rapsodi&sakisayko) 570 izlenme - 8 yıl önce bu akşam yağmur var
Efe Mert Rapsodi 01:04
Efe Mert Rapsodi 202 izlenme - 4 yıl önce Efe Mert Rapsodi
Dj Rapsodi Özel Beat 03:02
Dj Rapsodi Özel Beat 236 izlenme - 6 yıl önce dj rap-sodi 2009
an american rhapsody fragmanı 1 02:23
an american rhapsody fragmanı 1 283 izlenme - 7 yıl önce genç bir kızın kendisini keşfettiği unutulmaz bir yolculuğu anlatan gerçek bir hayat öyküsü. zulmedici komunist bir rejimden özgürlüğe doğru kaçan genç bir çift.kaçış başarılı olmuştur ancak çiftin kızları suzanne macaristanda 6 yıl kalmıştır.daha sonra california ya ailesinin yanına gelen genç kız modern hayatla temas edince bunalıma girmiştir.
Valentina Lisitsa - Hungarian Rhapsody No. 2 (Franz Liszt) 09:46
Valentina Lisitsa - Hungarian Rhapsody No. 2 (Franz Liszt) 95 izlenme - 2 yıl önce Franz Liszt'in bu şahane bestesini Valentina Lisitsa'nın oldukça başarılı icrası ile dinliyoruz.
Rapsodi 65 (Efe Mert) 01:04
Rapsodi 65 (Efe Mert) 101 izlenme - 4 yıl önce
alican akman - rapsodi istanbul 05:54
alican akman - rapsodi istanbul 150 izlenme - 7 yıl önce müjdat gezen müzik performans gecesi
Teoman - Rapsodi Zagor 01:01
Teoman - Rapsodi Zagor 89 izlenme - 3 yıl önce Albüm Adı: Balans ve Manevra Soundtrack Çıkış Tarihi: 11.03.2005 Arabesk
Alfa & Rapsodi Toqi Rap Team - Senin İçin Ölürüm 02:13
Alfa & Rapsodi Toqi Rap Team - Senin İçin Ölürüm 117 izlenme - 5 yıl önce (senin İçin Ölürüm...) Alfa & Rapsodi
H. Darvaş - Macar rapsodi 04:02
H. Darvaş - Macar rapsodi 10 izlenme - 9 ay önce Download: http://v.blnk.fr/A185wyP7h Kanala abone ol, geçmişten günümüze en sevilen şarkıları dinle!
Müslüm Gürses - Aylin Aslım - F. Teoman Fazlıoğlu - Ş. Batu Mutlugil - N. Emre Altuğ - Şebnem Ferah 01:01
Müslüm Gürses - Aylin Aslım - F. Teoman Fazlıoğlu - Ş. Batu Mutlugil - N. Emre Altuğ - Şebnem Ferah 41 izlenme - 6 yıl önce
Yeşilçam 02:33
Yeşilçam" Esintileri 7 izlenme - 10 ay önce Burdur'da "Yeşilçam Rapsodisi Konseri"nde Yeşilçam film müzikleri sanatseverlerin beğenisine sunuldu.