Hoşgeldiniz!

Rauf Denktaş Videoları İzle

Rauf Denktaş'ın Kıbrıs Çıkarma Anı Radyo Konuşması 01:38
Rauf Denktaş'ın Kıbrıs Çıkarma Anı Radyo Konuşması 2.161 izlenme - 4 ay önce Rauf Denktaş'ın Kıbrıs Çıkarması başladığı an radyodan yaptıgı tarihi konuşma. Rauf Denktaş ve Karaoğlan'a saygılarımızla... Biz demirellerden türkeşlerden milliyetçilik dersi almayız. Sevgili kardeşlerim, biz milliyetçiliği sokak duvarlarına değil Kıbrısın topraklarına, Egenin deniz yataklarına yazmışız, biz milliyetçiliği Batı Anadolu'nun haşhaş tarlasına yazmışız!
Keçiören Rauf Denktaş Lisesi 11 Tm B 03:12
Keçiören Rauf Denktaş Lisesi 11 Tm B 3.922 izlenme - 8 yıl önce keçİören rauf denktaŞ lİsesİ 11 tm b
Kıbrıs Barış Harekatı'nın İlk Anları (20 Temmuz 1974) 06:43
Kıbrıs Barış Harekatı'nın İlk Anları (20 Temmuz 1974) 1.370 izlenme - 2 yıl önce Harekat öncesinde adanın yalnızca 'u türklerin, nüfus olarak ise anca 'i türk. parlamentoda 7 rum'a karşılık 2 türk ancak görev alabiliyor. gün geçtikçe rumlar artık zamanın geldiğini, adanın tamamen rum egemenliğine geçmesi gerektiğini düşünüyorlar, buna da enosis diyorlar. enosis'i eoka adlı psikopat bir grup ortalığı terörize ederek gerçekleştirmeye çalışıyor, o zamana kadar türklerle birlikte barış içinde yaşayan rumlar, türkleri kesmeye başlıyor. buna karşılık türkler de kendi aralarında birleşiyorlar, mevzu iç savaşa kaçıyor. durumu gören türkiye ortalığı velveleye veriyor ama kimse takmıyor. en sonunda 1. kıbrıs barış harekatı ile ufak bir gözdağı veriyorlar, adanın %7'sini alıyorlar, ama rumlar yine sallamıyor. bakıyorlar olacak gibi değil, ayşe tatile çıkıyor, adanın @'ı türk egemenliğine geçiyor. %2'yi daha sonra tampon bölge için ayırıyorlar, en sonunda türkler ada arazisinin 8'ine sahip oluyorlar. daha sonra adadaki türk nufusunu rum tarafından alıyorlar, rumları da kendi taraflarına yolluyorlar. ayrıca nufus artsın diye de bol bol adam gönderiyorlar türkiye'den, nur topu gibi bir yavru vatanımız oluyor. elindekilerle yetinmekten ziyade mevzu çıkaran tüm topluluklara ders olsun diye yapılmış bir operasyon adeta, zira bu denli açık etmeseler niyetlerini, bu denli vahşi davranmasalar, adanın 'una sahip olan kısmın @'ını ele geçirmesini binlerce ölü verip izlemek zorunda kalmazlardı. ha, günümüz türkiyesi aynı durum gerçekleşse, gidip aynı operasyonu yapabilir mi tartışılır. benzer bir mevzu kerkük'te, musul'da da oldu, kaç bin yıllık türk şehirleri birden farklı milletler tarafından işgal edildi, yani, bu işler için biraz testis lazım tabii. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/134800/kibris-baris-harekati-goruntuleri
Kıbrıs Mücahitler Marşı 02:30
Kıbrıs Mücahitler Marşı 835 izlenme - 2 yıl önce Yanlış bilmiyorsam 1974 Kıbrıs Barış Harekatı zamanında Türk Mukavemet Teşkilatı'nın da desteğiyle yazılan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin önemli günlerinde hep bir ağızdan söylenen marştır. Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK), bir zamanlar her akşamüstü haberler öncesinde bu marşı gösterirdi.
Rauf Denktas Lisesi Ankara Keçiören 05:32
Rauf Denktas Lisesi Ankara Keçiören 1.591 izlenme - 8 yıl önce unutulmaz unutulmaz yasadıgımı z unutulmaz....
24 mayıs 2011 rauf denktaş ambulans yoğun bakımda 01:00
24 mayıs 2011 rauf denktaş ambulans yoğun bakımda 620 izlenme - 6 yıl önce sizdeyiz.com 'un haberine göre rauf denktaş bu ambulans ile yoğun bakıma kaldırıldı.
Kim Milyoner Olmak İster - Rauf Denktaş'ın Sesini Çıkaramamak 05:43
Kim Milyoner Olmak İster - Rauf Denktaş'ın Sesini Çıkaramamak 356 izlenme - 2 yıl önce ''Kim Milyoner Olmak ister?'' adlı yarışmaya katılan üniversite mezunu ve masterlı bir yarışmacı, iki gün önce hayatını kaybeden KKTC'nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın sesini tanıyamayınca; sessiz,sakin çevresine sinsi sinsi gülümseyerek hayatını idame ettiren sunucumuz Kenan Işık bile dayaanmıyor verdikçe veriyor ayarı hanım kızımıza.
Rauf Denktaş - Yaşa Baba 00:47
Rauf Denktaş - Yaşa Baba 236 izlenme - 2 yıl önce K.K.T.C eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş bi anısını anlatıyor. Seçim çalışmaları için Lefke'ye giden Sn. Denktaş, konuşma yaparken Muhalif olduğunu bildiği birisi yaşa Baba diye bağırınca şaşırıp soruyor... devamını izleyen arkadaşlara sunuyorum
Hülya Avşar - Tokatsız Bir Hayat Düşünemiyorum (1995) 00:32
Hülya Avşar - Tokatsız Bir Hayat Düşünemiyorum (1995) 268 izlenme - 2 yıl önce 1995 yılında yayınlanan Ah Bir Kahve Olsa, isimli programa katılan Hülya Avşardan şiddete hayır tarzında bir söylem beklerken herkes bakın neler söylüyor neler. Özellikle söylediği bu söylemin gerekçe ve mazeretleri ise tam bir komedi. Nostaljik bir içerik olması nedeniyle site sakinlerinin ve her zaman olduğu gibi nostaljikolik dostların beğenisine sunarım efendim. İyi seyirler.
Türk Mukavemet Teşkilatı - Asker TV 11:47
Türk Mukavemet Teşkilatı - Asker TV 124 izlenme - 2 yıl önce http://www.asker.tv - Askeri Video Sitesi Türk Mukavemet Teşkilatı Türk Mukavemet Teşkilatı (kısaca TMT), 1 Ağustos 1958'de EOKA örgütüne karşı mücadele etmek için kurulan silahlı yeraltı örgütü. Tarih Kıbrıs'ta, 1 Nisan 1955'te faaliyete geçen ve Kıbrıslı Türklere saldırmaya başlayan, Türk köylerini yakıp yıkan EOKA'ya karşı, Türk halkının savunmasını yapacak bir örgütlenme ihtiyacı duyan Kıbrıs Türkleri, önceleri çeşitli grupları oluşturmuştur. Ancak, dağınık, küçük ve eğitimsiz olan bu mukavemet gruplarının askerî bir yapıya sahip EOKA karşısında, Türk halkının savunmasını yapması mümkün olmamıştır. Bu eksikliği gidermek amacıyla 27 Temmuz 1957'de zamanın Türkiye Cumhuriyeti Başvekili Adnan Menderes'in talimatı ve Hariciye Vekili (Dışişleri Bakanı) Fatin Rüştü Zorlu ve Korgeneral Daniş Karabelen'in önderliğinde Rıza Vuruşkan, Burhan Nalbantoğlu, Rauf Denktaş ve Kemal Tanrısevdi tarafından Lefkoşa'da küçük gruplar birleştirilerek 1 Ağustos 1958'de kurulmuştur. Amaçları * Kıbrıs Türklerinin can ve mal güvenliğini sağlamak, * Enosis'e ve bu hedef doğrultusunda yapılan girişimlerle estirilen teröre karşı durmak, * Türklere yapılacak saldırıları geri püskürtmek, * Türk toplumunun birliğini ve bütünlüğünü sağlamak, Enosis'i savunan AKEL'in Türk toplumu içinde ideolojik etkinlik kurmasını ve iç cepheyi bölmesini önlemek, * Rumlara ve İngilizlere karşı Kıbrıslı Türklerin haklarını savunmak, * "Anavatan" Türkiye ile sıcak ilişkileri ve Türk halkının "Anavatan"a bağlılığını sürdürmek. Kaynak: wikipedia Türk Mukavemet Teşkilatı Yemini Kıbrıs Türkü'nün yaşayış ve hürriyetine, canına, malına ve her türlü anane ve mukaddesatına, her nereden ve kimden olursa olsun, vaki olacak tecavüzlere karşı koymak için kendimi Türk milletine adadım. Ölüm dahi olsa, verilen her vazifeyi yapacağım. Bildiğim, gördüğüm, işittiğim ve bana emanet edilen her şeyi, canımdan çok aziz bilip, sonuna kadar muhafaza edeceğim. Gördüklerimi, işittiklerimi, hissettiklerimi ve bana emanet edilenleri, hiç kimseye ifşa etmeyeceğim. İfşaatın bir ihanet sayılacağını ve cezasının ölüm olacağını biliyorum. Yukarıda sıralanan hususları harfiyen tatbik edeceğime şerefim, namusum ve bütün mukaddesatım üzerine söz verir, ant içerim.
Rauf Denktaş - Kurtlar Vadisi 11:07
Rauf Denktaş - Kurtlar Vadisi 130 izlenme - 2 yıl önce Türk televizyonculuk tarianhinde bir ilkti, Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanlığı'nı da yapmış olan Rauf Denktaş'ın o zamanların fenomen dizisi Kurtlar Vadisi'nin bir bölümünde rol alması, hem Türkiye'ye hem de tüm Türk dünyasına mesaj vermek için çok doğru atılmış bir adımdı. Sayın Rauf Denktaş'ı saygıyla anarken, kendisini ağzından Kıbrıs meselesini dinliyoruz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rauf Denktaş’ın Kabrini Ziyareti 03:43
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rauf Denktaş’ın Kabrini Ziyareti 193 izlenme - 3 yıl önce Ardından KKTC’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın kabrini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, anıt özel defterini imzaladı ve deftere şunları yazdı: “Kurucu Cumhurbaşkanı Aziz Denktaş, tüm hayatınızı var oluş mücadelesine adadığınız kahraman Kıbrıs Türk Halkı, dirayetli liderliğinizde gerçekleştirdiği onurlu mücadelesinin en anlamlı eseri olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde geleceğe güvenle bakmakta ve kararlı bir şekilde aydınlık yarınlara yürümektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin, bu eşsiz mücadelesinde Kıbrıs Türk Halkı’na karşı ahdi ve tarihî sorumluluğunu, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yerine getirme kararlılığını manevi huzurunuzda bir kez daha teyit ederek, aziz hatıranızı şükran ve saygıyla anıyoruz.”
Sıla 4 - Yine Seni Isterdim Ben 02:51
Sıla 4 - Yine Seni Isterdim Ben 102 izlenme - 2 yıl önce Sıla 4 Grubu, 1970'li yılların başlarında oluşturulan, Kıbrıs Türk Müziğinden ezgilerin yer aldığı, Folklorik ve Pop ezgilerinden oluşan şarkılarla, günümüzde de dinlenen ve Kıbrıs Türk Müziği'nin vazgeçilmezlerinden olan bir gruptur. Kıbrıs Türk Liderlerinden R.R. Denktaş'ın büyük oğlu olan Raif Denktaş'ın da grupta yer aldığı ve söz-bestelerinin de yer aldığını gözlemleyebiliyoruz. Maalesef, Raif Denktaş, geçirdiği trafik kazası nedeniyle şu anda aramızda değil... Sıla 4 elemanları; Solist/Solo Gitar – Erdinç Gündüz Vokal/Bass Gitar – Raif Denktaş Vokal/Ritim Gitar – Aydın Kalfaoğlu Vokal/Vurgulu Sazlar – Ferhazat Gürsoy Yine Seni İsterdim ben adlı şarkı; Ender Denktaş Vangöl, Aydın Bahri ve Niyazi Nasıfoğlu tarafından seslendirilmiş, bu Sıla 4 şarkısını sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarım...
Rauf Denktaş'ın Ülkücülük Tanımı 01:53
Rauf Denktaş'ın Ülkücülük Tanımı 97 izlenme - 2 yıl önce "Bayrakların şöleni var bu akşam, ruhumuz şanlanıyor, şenleniyor. Allah sizden razı olsun! Gözlerimizi parlattınız ruhumuzu aydınlattınız. Size güveniyoruz ve bir baba nasihati yapmak istiyorum. Adınızı Ülkücüler deyince kavgaya kavgacıya, vurup kırmaya, çıkartanlar ve çıkartmak isteyenler vardır. Sakın ola bu oyuna gelmeyiniz. Siz; namusun bekçisi bayrağın bekçisi ve vatanın bekçisi insanlarsınız. Benim arzum Kıbrıslı Türkiyeli diye bizi birbirimizi küstürmeye çalışanlar karşısında sizlerin kucağınızı kucaklarınızı birbirinize açmanız ve bizi Türkiye'den, Türkiye'yi bizden ayırmak isteyenlere bir örnek olarak işte kardeşlik işte etle tırnak, ayrılmayız ayıramazsınız demenizdir."
Rauf Denktaş hayatını kaybetti.Türk Milleti'nin Başı Sağolsun 01:02
Rauf Denktaş hayatını kaybetti.Türk Milleti'nin Başı Sağolsun 153 izlenme - 5 yıl önce
Yumuşama Dönemi Türk Dış Politikası 03:45
Yumuşama Dönemi Türk Dış Politikası 64 izlenme - 1 yıl önce ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ DERSİ YUMUŞAMA DÖNEMİMDE Kİ TÜRK DIŞ POLİTİKASINDA YUNANİSTAN, ORTA DOĞU VE DİĞER ALANLARDA YAŞANAN GELİŞMELERİ İÇERİR.
Rauf Denktaş Lisesi - Joan Jett & Blackhearts - I Love Rock'n Roll 02:56
Rauf Denktaş Lisesi - Joan Jett & Blackhearts - I Love Rock'n Roll 114 izlenme - 3 yıl önce 2012 Ankara elemelerinde Rauf Denktaş Lisesi Joan Jett & Blackhearts'dan I Love Rock'n Roll parçsasını seslendiriyor.
Raif Denktaş - Gelmedin 03:25
Raif Denktaş - Gelmedin 61 izlenme - 2 yıl önce Raif Denktas, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin kurucu cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ın büyük oğludur. Anadolu rak denen müzik türünü Kıbrıs temsilcilerinden olmakla beraber, işgal ve barış harekatında elinde silahla bizzat savaşmış bir mücahitti. 1985 yılında adada bir trafik kazasında öldü.
24 mayıs 2011 rauf denktaş yoğun bakımda 01:32
24 mayıs 2011 rauf denktaş yoğun bakımda 71 izlenme - 6 yıl önce kktc 1. cumhurbaşkanı rauf denktaş beyninde tıkanıklık sebebiyle yoğun bakıma alındı
Webisode 17 06:00
Webisode 17 44 izlenme - 3 yıl önce 2012 yılında düzenlenen, vodafone freezone 15. liselerarası müzik yarışması'nda katılan liseli grupları daha yakında tanıyalım. Bu bölümdeki liseler: özel ayşeabla anadolu ve fen lisesi, özel çankaya doğa anadolu lisesi, rauf denktaş lisesi, ted ankara koleji vakfı özel lisesi, toki anadolu lisesi