Hoşgeldiniz!

realizm

Dziga Vertov - Man With A Movie Camera (1929) 01:06:49
Dziga Vertov - Man With A Movie Camera (1929) 1.639 izlenme - 2 yıl önce Kameralı Adam. Sovyet yönetmen Dziga Vertov 1929'un Sovyet Rusyasını şehirleşme, makineleşme ve toplum döngüsü üzerine kurgu olmadan akışına bırakarak ele alıyor. Deneysel bir nitelik taşıyan film Vertov'un söylemi ile ''gerçeğin düzenlenmiş hali'' olarak lanse etmektedir. Çünkü Vertov'a göre sinemada kurgu seyirciyi yanıltıyor ve bu yüzden gerçeğin olduğu gibi vurgulanmasını anlatmak isteniyor.
Ron Mueck'in hiper realist dev heykelleri 12:41
Ron Mueck'in hiper realist dev heykelleri 374 izlenme - 3 yıl önce Avustralyalı heykeltraş Ron Mueck'in devasa eserleri Meksika'daki San Ildefonso Müzesinde sergileniyor. Başta British Museum olmak üzere dünyanın saygın sanat merkezlerinde teşhir edilen eserler büyük ilgi topluyor. Sanat hayatına kukla yapımcılığıyla başlayan Mueck’in dev boyuttaki heykellerini gerçekçiliğin üzerinde detaylı bir teknikle yapıyor. İlk zamanlar heykelleri için kendi saçlarını kullandığını söyleyen sanatçı, eserini cam lifi, silikon ve balmumu gibi malzemelerle tasarlıyor. Figürü metal telle ağ gibi ören sanatçı, silikon ve fiberglass kullanarak heykelin dökümünü yapıyor. En son safhada ise damarlar boyanıyor, hatalar düzeltiliyor ve her saç teli titizlikle yerine yapıştırılıyor. Mueck’in yapıtlarındaki mimik, poz ve boyut, izleyenin duyguları ile kaynaşırken, sanatseverlerin heykellerin ruh durumunu anlamasında da yardımcı oluyor.
SINAVO - Türkçe - Realizm 00:45
SINAVO - Türkçe - Realizm 75 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'nin en büyük sosyal eğitim ağı Sınavo'nun hazırladığı Türkçe - Realizm soru çözümünü izleyebilirsiniz Daha fazla soru çözümü ve konu anlatım videosu izlemek için sinavo.com'u ziyaret etmeyi unutmayın.
Shady - Realizm  2. Version 03:13
Shady - Realizm 2. Version 135 izlenme - 7 yıl önce shady - ltd new 2011 albüm